Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Pajaha

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 16
61
1. Ako teda vidíte budúcnosť crypta oplatí sa doňho ďalej investovať? Oplatí sa šetriť si v crypte na budúcnosť?
2. Alebo je na čase nakúpiť si radšej investičné zlato? Držať hodnotu vo fiate po skončení covid krízy by bol hazard.

můj názor:
1) To co je dnes "crypto", tedy BTC apod.,  je imho předražený spekulativní hype. Pokud člověk věří, že něco vydělá, nechť za to utratí své peníze, ale podle mého názoru na tom lze vydělat pouze spekulací. Jakmile ten hype skončí, hodnota toho "crypta" bude nulová. Dávám tomu pár měsíců až pár let. Tedy podle mě se neoplatí v cryptu šetřit na budoucnost.
Ovšem budoucnost crypto má ve smyslu technologie - dokonale zaznamenává historii transakcí a tedy bude adoptována a využita mocí pro absolutní kontrolu finančních operací a toků. Každopádně, pokud nebude adoptován přímo nějaký coin, bude používání současných xxxcoinů potlačeno. Můj názor.

2) Podle mě je nejlepší:
a) pokud se jedná o desítky tisíc - užívat si
b) stovky tisíc - rozprostřít diverzifikovat - část třeba do zlata, něco do akcií, cizí měny (platí pro czk), něco třeba i do toho crypta - prostě co může v blízké době přinést nějaký zisk, otočit to a vydělat c)
c) miliony - většinu do smysluplné nemovitosti, klidně s hypo, část použít b) a a)  :-)

Jo a pak ještě penzijko, stavebko a žp ;-)

62
Vývoj / Re:Vývoj webových aplikací pro nenáročné
« kdy: 25. 05. 2021, 16:14:10 »

63
Vývoj / Re:Vývoj webových aplikací pro nenáročné
« kdy: 25. 05. 2021, 16:04:25 »
Zdravím,
mám takový nekonkrétní dotaz, spíše námět na diskuzi.
...


To je přesně ten moderní trend co se mi vůbec nelíbí, pro jednoduchou webovku tahat bůchvíodkud megabajty balastu a výsledek je odpudivá rádobyprezentace dlouhá několik obrazovek, s pár fullHD obrázky na pozadí, olbřímým písmem a s informační hodnotou 0.

Viz třeba apple.com, anebo hloupá úvodní stránka googlu s logem a vkládacím vokýnkem pro hledání - má 1.2 megabajtu a dobu nahrávání v sekundách.

Kde jsou ty časy kdy se jednoduché webovky psaly v html, neco složitějšího, přístup do databáze a tak, v php, javascriptu.  Pár kilobajtů, největší nálož obrázky. V podstatě celý firemní web se vešel na disketu. :-( Na většinu freecoolin současných webů by to naprosto stačilo.

Ale sorry za OT :-/


64
Odkladiště / Re:Firemní GMail na soukromém mobilu
« kdy: 19. 05. 2021, 22:33:37 »
Chtěl jsem si přidat do soukromého telefonu firemní účet a chce to instalovat Android Device Policy, což se mi nechce. Nejde to nějak i bez toho? Navíc v tom firemní účtu nejde zapnout přesměrování zpráv nebo povolit přístup z emailu na jiné doméně. Tohle by taky nešlo nějak obejít, nějakým pluginem?   

Jako proč? Potřebujete to k práci? Chce to po vás někdo?

Pokud ne, já bych nic takového nedělal, je to imho cesta do pekla - né ta instalace ADP, ale firemní účet na soukromém mobilu.

Ale pokud ano, požádejte tedy o firemní mobil a tam si nainstalujte co firma žádá. Dál bych to neřešil.

65
Studium a uplatnění / Re:Práce hned po studiu v zahraničí
« kdy: 17. 05. 2021, 10:59:21 »
Jsem taky za Irsko. Příjemná země, lidi celkem OK, dá se zapadnout, pokud člověk příjde na chuť Guinnessu a rugby, není lepší destinace ;-) Je to jen asi 3 hoďky letadlem (+3 hoďky autobusem, pokud člověk žije na západním pobřeží, kde je to hezčí).

Ale hlavně se s perfektní angličtinou otevře svět - a šance zamířit třeba do USA.

66
Software / Re:Statický web hledám CMS
« kdy: 15. 05. 2021, 13:16:56 »
Na statický web stačí nacpat to na stránku Wordu a nechat uložit jako html.
Sice prasokód ale stránka bude hned 8)

67
Studium a uplatnění / Re:VUT - jaký obor ze dvou zvolit
« kdy: 14. 05. 2021, 14:33:06 »
A co si hodit korunou? Pana nebo orel a je hotovo. Pak se nebudeš trápit, že jsi se rozhodl špatně :)

68
Odkladiště / Re:Těžíte XCH (Chia) ?
« kdy: 12. 05. 2021, 11:54:28 »
Ale ta hodnota je u kryptomen postavena preci na uplne stejnem principu jako klasicke penize emitovane statem.

Tohle je absolutní blbost. Hodnota kryptoměn je pouze spekulativní. Stejně jako kdysi byla hodnota těch tulipánů.

Stát je legální a legitimní entita, na tom je postavena naše civilizace. Proto je důvěra ve státní měnu na úplně jiné úrovni.

Kryptoměny jsou jen módní hype využitý skupinou spekulantů.

69
Odkladiště / Re:Těžíte XCH (Chia) ?
« kdy: 12. 05. 2021, 11:47:05 »
No a jak myslite, ze to skonci? Stejne jako tulipany v Holandsku nebo zlata horecka na Aljasce?

moje vize - Třeba Bitcoin skončí tak, že ho nebude nikdo těžit, a tedy jeho hodnota proto klesne na 0. O důvodech proč nebude nikdo těžit lze spekulovat - podle mě to bude kombinace politiky, ekologie a přeorientování se na jinou platformu.
Bitcoin jako takový je podle mě mrtvý už teď, těžbu drží enormní cena, a pokud klesne někam pod 10K nikdo jej už těžit nebude.
Ostatní xcoiny budou následovat podobný scénář. 
/moje vize


70
Odkladiště / Re:Těžíte XCH (Chia) ?
« kdy: 12. 05. 2021, 11:41:38 »
A k tomu těžení - pokud někdo těží na své grafice, a za erární elektriku, možná se mu to vyplatí, ale podle mého názoru je to plýtvání energií a zbytečné opotřebovávání vlastního HW. 

Každý by si měl udělat bilanci - propálená elektrika+odpisy HW (nejlépe na 2 roky) versus výdělek. Pokud vychází bilance kladně, s rozumným ziskem (za současného kurzu), proč netěžit.
FYI: jednoznačně se to vyplatí i doma, pokud 1. máš relativně levnou elektřinu (přímotopový tarif) 2. teplo z těžby využiješ místo tepla z přímotopů. Protože bys tu elektřinu stejně propálil v přímotopu, máš ji de facto zadarmo a stačí ti, když ti těžba pokryje ty odpisy + nějaký ten zisk.

Tak v zimě určtě. V létě to nebude tak horký, teda spíš bude...  Jako moje hrubá úvaha - mašina na těžení 120K, tedy 5K měsíčně odpisy, elektrika 5K měsíčně, takže když to hodí 15+K per měsíc tak asi hurá do toho. 8)
Nic proti, z hlediska osobního prospěchu lepší než seti, z hlediska prospěchu společnosti sporné... můj názor...

71
Odkladiště / Re:Těžíte XCH (Chia) ?
« kdy: 12. 05. 2021, 10:26:17 »
Investovat teď do vývoje jádra postrádá smysl, když se dávají miliardy na tokamaky, které mají výkon a účinnost zase řádově jinde.

Mohl byste prosím poslat zdroj vaší informace? Pokud je mi známo fůzi se podařilo snad udržet pouze po dobu v řádu sekund, velkým úspěchem byla relativně nedávno kladná energetická bilance.

Jinak pro Vaši informaci, v příštích 50-ti letech budeme potřebovat postavit ekvivalent dvaceti 1000MW bloků JE - jako náhradu za stávající bloky, a všechny uhelné a plynové. A to jen abychom pokryli potřeby elektrifikované společnosti, o zbytek se postarají FV a větrníky. 

Proto by se IMHO vyplatilo koupit celý projekt na kompletní reaktor - licenci - a stavět "svépomocí" a třeba i postavit jinde ve světě.

A k tomu těžení - pokud někdo těží na své grafice, a za erární elektriku, možná se mu to vyplatí, ale podle mého názoru je to plýtvání energií a zbytečné opotřebovávání vlastního HW. 

Každý by si měl udělat bilanci - propálená elektrika+odpisy HW (nejlépe na 2 roky) versus výdělek. Pokud vychází bilance kladně, s rozumným ziskem (za současného kurzu), proč netěžit.

Pokud však někdo spekuluje na astronomické zhodnocování a těžba se za současných cen nevyplatí, je IMHO vhodnější vytěžené coiny nakoupit a místo těžby hrát CSko.

72
Software / Re:Software na prohlizeni fotek a obrazku
« kdy: 02. 05. 2021, 16:31:24 »
Asi rada naprd, ale já stále používám Google Picasa. Složky mám po dnech pořízení. Geniální je imho úprava fotek beze změny originálu a vytváření duplict s úpravami.
Kdyby tak komunita přiměla google uvolnit kód, bylo by to fantastické...

73
V tom vyjádření Applu píšou, že poskytují požadovaná data na základě právního zdůvodnění (legal basis).

Apple s vědomím uživatele ukládá spoustu dat, která může poskytnout.

Takže pokud je požadavek na tyto data, má právní oporu, Apple je imho poskytne.

Nemusí to nutně znamenat, že je do systému dira.

Ale obecně je dobré se chovat jakoby tam ta vrátka byla - tedy nepodílet se na žádné kriminální činnosti.

PS ten Microsoft je upřímnej, to se cení.

74
/dev/null / Re:Vymazání metadat z mailu (offtopic)
« kdy: 01. 05. 2021, 11:40:33 »
Cenzore, kde jsi dneska ? Takhle nechat zasvinit odbornou diskuzi ….
Dělá to vždycky jeden a ten samý člověk.
Když někdo zadá dotaz , tak diskusi logicky sleduje a kliká na nové názory a musí číst tyhle kecy.
Těch je plný internet, na to je roota škoda.
A vy, pánové, styďte se …

Trola(y) jsem vydráždil evidentně já, tak se omlouvám.
Za mě klidně smažte diskusi od

včetně.
   

75
/dev/null / Re:Vymazání metadat z mailu (offtopic)
« kdy: 01. 05. 2021, 09:34:29 »
Ne mně, ale všem. On to byl hlavně sarkastický komentář k tomu, že jste měl napsanou obsáhlou odpověď. Protože vy tady opakovaně píšete nesmysly, opakovaně jste na to různými lidmi upozorňován. Pak přijde další komentující, cituje Respekt a z toho citátu opět plyne, že píšete nesmysly. Vy na sedmistý padesátý druhý důkaz o tom, že píšete nesmysly, sepisujete sáhodlouhou odpověď. Tak jsem jen tak odtušil, že to asi nebyla odpověď ve smyslu „konečně jsem to pochopil, děkuji“, ale že jste v té sáhodlouhé odpovědi opět opakoval ty dávno vyvrácené nesmysly.
No doba kdy lidé museli mít ty správné názory a za jiné se museli veřejn kát je už naštěstí pryč.
Jediný kdo tady vymýšlí a spekuluje a na jedné hloupé větě staví požadavek na omluvu jste Vy.

Celá věta znamená, podle mého názoru, že každý (kdo do toho mluvil) buď a) neříká celou pravdu, b)mlží, nebo za c) lže.
Přičemž toto vaše přesvědčení vychází z nesmyslů, které jste si sám vymyslel a které nemají oporu v ničem, co je veřejně známo.
Za prvé, to není žádné moje přesvědčení, tak mi to nevnucujte. Tuhle větu jsem vysvětlil logikovi, a takže na základě tohoto Vašeho komentáře mám zrovna teď tupě věřit naší vládnoucí garnitůře, policii i bisce, protože všichni tito nám vždy předkládají jen čistou pravdu?

Děláte. Ruská propagandu funguje přesně tak, jak tu vystupujete vy – některé věci „nenápadně“ ohne a hned na základě toho začne spekulovat a zpochybňovat vše, co se o dané věci uvádí.

Jasně. Takže moje hypotéza, že BBC má možná jiné zdroje (Protože pokazuje na to, že z metadat se dala vysledovat nějaká osoba) než naše policie nebo BIS, která novinářům tvrdí, že v hlavičkách (použitelná?) metadata nejsou, je ruská propaganda?  A dovolil jsem si zaspekulovat, že tím zdrojem může být ta nevládní organizace.  Která dle respektu evidentně obsáhlé informace má.  To je taky ruská propaganda? A to že nevěřím tomu co říká garnitura je taky ruská propaganda?
 


Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 16