Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Karmelos

Stran: 1 [2] 3 4 ... 61
16
A jinak poprosím administrátora, pana Krčmáře ať tuto diskusi smaže, protože je to marný, je to marný, je to marný...

Spíš myslím, že to není takový trhák jak někteří místní apple adoranti tvrdí.

17
Studium a uplatnění / Re:Intriky při výpovědi
« kdy: 27. 03. 2024, 13:02:28 »
Já osobně odhaduji konec btc někde kolem let 2027/28, panika roku 2030 udělá podle mě své...

Velmistr na konkurenčním portálu řekl, že krypto bublina splaskne do 15 let https://www.abclinuxu.cz/blog/jenda/2024/1/ekonomicke-pribehy-a-a-b/diskuse#31.

Můžeš i ty svůj černý scénář dát do nějakého časového rámce? Anebo budeš jen predikovat, že se to blíží, což je jev jistý, vzhledem k tomu, jak funguje plynutí času.

Tak já jsem svůj odhad napsal, stačí číst ty moje bláboly do konce. Stejně to sem píšu jenom abych pak moh' říct - Já jsem vám to říkal! :)   

18
Studium a uplatnění / Re:Intriky při výpovědi
« kdy: 27. 03. 2024, 11:03:56 »
Nebo by se po takové zkušenosti báli, už by to nekupoval nikdo a cena by šla k nule.
Záleží jak moc “k nule”. Ono totiž dost pravděpodobně by po krátkém výrazném propadu následoval dlouhý pozvolný růst. Spousta lidi neprodá z principu. Takže na nulu to rozhodne nepůjde nikdy. Vždy se najdou tisíce těch kteří neprodaji a zároveň rádi prikoupi za dostatečně nízkou cenu.

Obecně, hodnota bitcoinu je stejná jako hodnota txt souboru co si uložíte když dvouleté dítě necháte chvíli mačkat klávesnici.  Tam taky v dlouhodobém horizontu směřuje jeho cena.
Na rozdíl od bitcoinu, za akciemi stojí hodnota toho co představují = firmy, budoucí zisky, a ano i nemalá spekulace. Ale bitcoin nic kromě spekulace za sebou nemá. Takže je jenom otázkou času kdy nastane jeho konec. 
A ten je neodvratný, kromě legislativy jednou prostě nebude cena odměny dostatečná, aby pokryla náklady těžby, (protože dochází ke zvyšování počtu transakcí a zároveň klesá množství vytěžených btc) proto nebude nikdo těžit a tedy nebudou moct probíhat transakce (bude se prodlužovat doba potvrzení) a tedy potom se můžou ty bitcoiny co NIKDO NIKDY neprodá tak leda vytisknout a dát na stěnu... :)
A k tomu může dojít velmi jednoduše, dojde k masivnímu prodeji třeba satoshiho bitcoinů, někdo velký (blekrok?) se začne zbavovat akvizic,  dojde k pádu několika burz naráz, proflákne se nějaká velká defraudace.... Dojde k rozšíření jiné, legální blockchainové technologie...
Těch scénářů je mnoho.
Ano, zastánci bitcoinu tvrdí, že je všecko pořešené, cajk, po pádu příjde oživení jako už asi třikrát :),  ale já osobně bych do toho svoje životní úspory nedal.  Já osobně odhaduji konec btc někde kolem let 2027/28, panika roku 2030 udělá podle mě své...

19
Studium a uplatnění / Re:Intriky při výpovědi
« kdy: 26. 03. 2024, 23:21:06 »
Ale co urcuje cenu bitcoinu, to by me zajimalo. Nekde jsem zaslechl, ze je to trochu jak zlata horecka na Aljasce. Akorat misto krumpace a lopat se pouzivaji graficke karty. A denne se vytezi za 1,5 milardy korun a nemusis jezdit na Aljasku, staci mit datacentrum a dost elektriny.  Ale co bude az se bitcoin vytezi, to kazdopadne bude zajimave...

1) cenu urcuje vyhradne nabidka vs poptavka uplne stejne jako u akcii, fyzickeho zlata, umeni atd.


To není pravda,cenu bitcoinu určuje nejen nabídka-poptávka. Například přápadné legislativní omezení v usa pošle cenu bitcoinu do háje za pár hodin. Cenu obecně už z velké části tvoří omezení a regulace  všemožného druhu a nikoliv čistá nabídka a poptávka.
Bitcoin jako takový nemá žádnou hodnotu a jeho cena je vyhypovaná spekulací. Pokud nějaký velký hráč typu světová banka prohlásí bitcoin za ilegální, celý trh se okamžitě zhroutí.  Tohle zhroucení může přijít každým okamžikem i z jiných důvodů. Proto já osobně bitcoin  považuji za vysoce rizikovou komoditu.

20
Hardware / Re:Notebook na VŠ
« kdy: 25. 03. 2024, 09:19:44 »
Když bys sis ho trochu potunil, tak šel bych do tohoto. Mám prakticky ten samej a kvalita dobrá...
https://pc.bazos.cz/inzerat/183160192/dell-latitude-5490-14-i5-8250u-fhd-256gb-zaruka-12m.php

Tohle je přesně ten případ s nečeskou klávesnicí. Pokud nepíše všemi deseti bez koukání, raději se podívat jinde. Jinak česká klávesnice obvykle stojí kolem pár stovek možná do tisícovky + práce výměna...

21
Hardware / Re:Notebook na VŠ
« kdy: 23. 03. 2024, 22:07:11 »
Upřímně, teď jsem z diskuze ještě více zmatený než při úvodním dotazu :). Ale odvodil jsem si, že nejlepší bude pořídit si buď repas thinkpad nebo prohrabat se kancelářskými modely od dell, lenovo, hp. Budu rád za poupravení mylného odvození. ::) Jinak děkuji všem za hojnou účast, cením si toho.
No nejdůležitější podle mě je, kolik na to máš rozpočet. Notebooků z repase (gigacomouter) apod bych se nebránil, akorát bych si dal pozor na pár věcí - nebral bych stav B = podřený, viditelně opotřebený, ujistil se, že má českou klávesnici= spousta lákavých nabídek je z nějaké řiti typu Belgie a půlka kláves jsou nějaký paznaky,  a určitě bych kupoval procesor co MS oficiálně podporuje pro W 11, tedy od 8 generace (8xxx) výš. Za mě bych šel do víc ram 16/32 a stačil by mi full HD displej.  Dell hp (ProBook) nebo Lenovo jsou za mě ok.

22
Hardware / Re:Notebook na VŠ
« kdy: 22. 03. 2024, 10:55:44 »
Jestli chceš balit holky, tak si pořiď Mac, pokud chceš dělat něco seriozního, pořiď cokoliv jinýho.

Žijete tak deset let nazpátek, obávám se. Dnes už dlouho neplatí ani jedno.

Jasný, jak jsem uvedl v příspěvku výše, korektní je balit partnery, a pravda, dneska je vlastně seriózní práce i příprava líbivých videjek na jůtůb a tikťok...

23
Hardware / Re:Notebook na VŠ
« kdy: 22. 03. 2024, 10:50:42 »
Koukal jsem na mac air, ale nedokážu shrnout jeho plusy (krom výdrže baterky) ...
A to su asi aj jedine plusy Macu - okrem toho uz len same minusy ...
Kecy prdy beďary od nekoho kdo evidentne Apple nepouziva. Ale je pravda, ze Macbook ocenis poradne az kdyz mas zaroven iphone.
Zalezi kam se chces vrtnout - jestli do M$ veci(plus teda asi nejaky bastleni bliz hardware) tak macbook neni to prave, ale na vse ostatni je to velmi prakticka volba.

Za mě vůbec nesouhlasim. Mac je tak pro voňafky, balit partnery (abych byl korektní), ale normálně gamesit, zahrát si starý pecky moc nejde, programovat k ničemu, musíš řešit multiplatformí nesmysle,  akcelerace podle mě mizerná, o pokusech s AI na macu jsem moc nikde nečet. Tak maximálně mrdlat líbivý weby, obrázky serepetičky videjka na tikťok a podobný, ale na seriózní práci, akcelerovaný výpočty, neuronky podle mě nic moc... 
Navíc omezení téměř všeho na ovcoidní přístup včetně dementní myši, nekompatibilní a drahej HW, v podstatě nutnost svázání s výpalným kloudem... Pro mě teda nikdy.   

24
Hardware / Re:Notebook na VŠ
« kdy: 22. 03. 2024, 09:20:47 »
Jestli chceš balit holky, tak si pořiď Mac, pokud chceš dělat něco seriozního, pořiď cokoliv jinýho.  Pokud nemáš dost peněz, jdi do něčeho z druhý ruky/repas, aspoň 32GB ram a procesor podporovaný W11, s cpu benchmarkem >10000, 512 SSD. Ze značek bych vybral Dell, Lenovo, HP, vyhnul bych se low costům jako acer.
Pokud na tom nechceš moc hrát hry tak stačí integrovaná grafika, pokud myslíš na mírné gamesení (nebo pokusy s AI?), možná bych kouknul po Nvidii (a případně thunderboltu pro připojení externí GPU). Displej pro mě větší = lepší, rozlišení si myslim stačí full HD, ale koukni se i výš ať poznáš svoje preference.

25
Hardware / Re:Cena notebooku Notebook T580
« kdy: 22. 03. 2024, 09:08:40 »
Za podobný basmek, (stejný procesor, ram i SSD) jen Dell, jsem nedávno dal 7000,-. Podle mě to o moc větší cenu nemá.

26
Windows a jiné systémy / Re:Antivirus pro Windows zadarmo
« kdy: 21. 03. 2024, 13:51:06 »
Hele dám ti tip, vykašli se na mikrosoftí antivirus a rodině nainstaluj Bitdefender Internet security - pro 10 zařízení na 3 roky stojí licence na jedno zařízení cca 120,- kč za rok...  Určo je to levnější než výpalné za 365 opic...

27
Software / Re:Pomalý Chrome, není to v síti ani SSD
« kdy: 20. 03. 2024, 11:48:49 »
A historii, údaje o prohlížení, kukíse si vymazal? Co zavřít všechny taby, jsi zkoušel? Co Rozšíření ublock, adblock,  privacy badger a podobný basmeky máš vypnuté?

28
K čemu proboha OpenWRT, když totéž v pohodě udělá i tovární FW? Akorát u sekundárního routeru se kabel do WAN přepojí do LAN, aby tento router fungoval jako WiFi switch.
Jako nastavovani openwrt je dost wopruz, milion voleb a pomerne neintuitivni. https://forum.openwrt.org/t/how-to-setup-openwrt-as-ap-mode-with-wan-port/171958 nebo https://www.reddit.com/r/openwrt/comments/10kh3jz/openwrt_router_as_a_secondary_wireless_access/
... sem nečet ale třeba tam něco použitelnýho bude :)

29
Nějak tomu nerozumím. Openwrt-slave adresu nedostane, ale mobil1 a mobil2 ji dostanou?
DumpAP by měl mít statickou adresu mimo rozsah DHCP
podle mě se mu to pripojuje na ten prvni routr.... a nevidi to pac ma stejnej ssid na vobou...

30
Sítě / Re:Vedení UTP a především vyústění ze zdi
« kdy: 18. 03. 2024, 10:40:34 »
Za mě to zasekat, do krku a na konec dát něco takovýho https://www.discomp.cz/abb-dvojzasuvka-tango-2xrj45-cat-5e-utp-bila_d38270.html a od týhle zásuvky k tomu AP krátkým páč kablem.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 61