Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Karmelos

Stran: [1] 2 3 ... 48
1
Hardware / Re:Neočekávané vypnutí PC
« kdy: 01. 06. 2023, 13:25:13 »
Já bych uvažoval že buď
- Zdroj nestíhá (pokud je starší tak bych ho vyměnil za výkonnější)
- Bios - updatnul bych na nejnovější, rozhodně bych do něj aspoň vlezl a uložil ho
- paměti - časování, voltáž atp.. zacvaknutí do slotu...

Prověřil bych kabeláž komponent, konektory do desky, vyndal a zandal bych paměti - jako jestli se nehnuly

Zda se točí větrák na procesoru, jestli jsem při výměně řádně napastoval a nasadil chladič...

Podíval bych se co se dá dělat s procesorem v biosu - jestli není přetaktovaný, nejde-li mu trochu zvýšit napětí (nebo i pamětem) což bych asi zkusil přidat

Updatnul bych bios na poslední verzi

Pak bych se podíval jestli je zdroj správně nadimenzovaný -> cca doporučení na grafice + tdp procesoru + 100-200W prosychr...

2
flatpaky žerou jak prase, možná máte málo místa na disku.

3
Vývoj / Re:Vygenerovanie farebnej palety
« kdy: 29. 05. 2023, 08:44:03 »
Pokud se ptáte protože nějakou paletu potřebujete, tak na netu takových palet jsou mraky - hledejte "bar chart color palette" Stačí si přepsat rgb kódy anebo natípat... 
Pokud si chcete vygenerovat vlastní, zase na to už existují generátory hledejte "bar chart color palette generators"
No a pokud si chcete sám něco vygenerovat, začněte teorií - např. tady https://blog.datawrapper.de/beautifulcolors/

4
je nesmysl to rušit. gdpr to neodporuje a desítky let to funguje. prostě vrchnost chce zase rozdávat zakázky za miliardy svejm kámošům.

5
Karmelos:

Obchodník si může v podmínkách omezovat co chce, ale protože zákon je silnější než obchodní podmínky, tak jakékoli takové ustanovení je prostě neplatné. Obchodník ze zákona ručí za vady a toto svoje ručení ani pohledávku z něj plynoucí nemůže ničím podmiňovat.
Samozřejmě, může nedodržovat zákon - ale u rozumného obchodu se dá daleko spíše čekat, že nebude riskovat zbytečnou medializaci, když nebude v právu - takže pokud budeš vědět, že na to právo máš a budeš si na tom trvat, tak se svého práva domůžeš. A především, když se bavíme o tom, že obchod nebude dodržovat zákon, tak to pak nemůžeš věřit odpovědnosti za vady vůbec, žejo.

Hele sám si to sem postnul, si aspoň přečti ty svoje odkazované články.
Pohledávku nelze postoupit, pokud by takový postup odporoval předchozí dohodě postupitele s dlužníkem. Pokud si tedy např. internetový obchod do smluvních podmínek vloží ujednání, že záruku nelze převádět dále, je třeba to respektovat. Jinak lze pohledávku postoupit i bez souhlasu dlužníka.

6
Dal jsem Ti odkaz na několik právníků, kteří tvrdí opak. Ty jsi svůj názor nepodpořil ničím a evidentně ani neznáš patřičné zákony, když si soustavně pleteš záruku s odpovědností za vady. Tedy se obávám, že ten, kdo tu "blábolí", nejsem já.

Hele zákony jsou jedna věc, realita druhá. Koupíš něco od překupníka, platíš o půlnoci na metru, podáš si maximálně ruku. I když k tomu dostaneš účtenku, když se ti to podělá, prodejce ti záruku prostě nemusí vůbec uznat.  To je realita. 
Stačí, aby prodejce v obchodních podmínkách omezil přeprodej a seš namydlenej. I ta blbá alza může odmítnout nového vlastníka a to i obdarovaného, jelikož má v podmínkách, že v případě daru nebo přeprodeje ji musí obě strany informovat. 
Proto tvrdit, že na zboží z druhé ruky uplatníš záruku je lež. Ano, může to platit ve velmi specifickém případě a po splnění mnoha podmínek, ale obecně to neplatí. Asi tak. 

7
bláboly naprosto o ničem.
Prostě nejseš kupující, záruku od prodejce nemáš. Takhle to platí u nás.  Zbytečný plejtvat časem. Překupník musí zohlednit tenhle fakt v ceně. Pokud to neudělá a ještě tvrdí tyhle bláboly, je to navíc podvodník.  Protože jediný na kom můžete vymáhat řešení vadného zboží je onen překupník, s původním prodejcem nemáte vůbec nic společného. Konec tečka finito.

8
blablabla

Záruku uplatňuje kupující a ty když to koupíš z druhý ruky nejseš kupující. Takže, když se to prodejce domákne, je na jeho dobré vůli, že ti záruku uzná, pokud neuzná, máš smolíka. Všechno ostatní jsou bláboly.

9
Studium a uplatnění / Re:Stěhování do zahraničí?
« kdy: 16. 05. 2023, 21:53:26 »
Hrubá je hotová za půl roku ...
Mam ve sve bubline nekolik stavaru, pro predstavu, stavi vse od RD po stadiony.

Novy dum ma minimalne jednu zimu vymrznout, protoze si pri tom sedne, a zjisti se, co je kde blbe. Bez omitek pochopitelne. Takove ty rychlodomy "za mesic bydlite" = a pristich 30 let se opravuje a opravuje, nacez majitel zjisti, ze za ty prachy se dala postavi vila u more.


Tohle je blábol, ti stavaři nejspíš studovali za minulého století. Dávno neplatí - dnes se domy staví na pěnu nebo lepidlo, ve zdech je vody minimálně a desku máte odizolovanou, nic si sedat nemusí.

10
Studium a uplatnění / Re:Stěhování do zahraničí?
« kdy: 16. 05. 2023, 16:57:21 »
Je také možné zbavit se utkvělé představy (diag: ideé fixe, léčitelné psychofarmaky, kontaktujte svého psychiatra ;-) ), že je nutné bydlet za každou cenu ve vlastním. Dovolím si citaci z článku, který jsem nedávno četl

Citace
Bohatí Evropané bydlí v nájmu, chudí ve vlastním. Největší podíl obyvatel bydlí ve vlastních domech a bytech v druhé nejchudší zemi Evropské unie – Rumunsku. V nájemních bytech tam bydlí pouhých 3,1 procenta obyvatelstva. Druhé je s 92 procenty vlastního bydlení Slovensko. U třetího Chorvatska s 91 procenty statistiku zkresluje vysoký počet domů určených pro turisty. Všech sedm zemí, kde je nejvíce vlastního bydlení, kromě zmíněných Maďarsko, Litva, Polsko a Bulharsko, patří k chudší či nejchudší části kontinentu.

Na opačném konci, s největším podílem nájemního bydlení, jsou naopak bohaté země EU: Lucembursko, Švédsko, Francie, Dánsko, Rakousko a Německo. V Rakousku a Německu je podíl lidí, co bydlí v nájmu, z celého EU nejvyšší – téměř polovina. V Německu, kde je nájemních bytů úplně nejvíc, žije ve vlastním jen 50,4 procenta. Česko patří k zemím, kde vlastní bydlení výrazně převažuje. Ve vlastním bydlí 79 procent Čechů.

No jako argument kašlete na hypo a hurá do nájmu je to slabé. Je potřeba vědět proč tomu tak je. A situace v bohatých zemách je zcela odlišná od ČR, tudíž je odlišný i poměr vlastníci-nájem.
Celé to souvisí s cenou nemovitosti (a náklady na vlastnictví) a související hypotéky a poměrem výše nájmu a příjmu.
Pokud je cena  nemovistostí a hypotéka vysoká a současně nájem relativně nízký a nežere většinu příjmů, tak logicky je výhodnější bydlet v nájmu.  U nás je (byla)  výše nájmu téměř podobná splátce hypotéky a oboje tedy má (mělo) podobný poměr k příjmu. Proto je výrazně výhodnější hypotéka a proto u nás tolik lidí "touží" bydlet ve vlastním. Jako platit polovinu příjmu jako nájem namísto, aby stejnou částkou splácel svoji nemovitost může jenom debil. Ale pokud by například nájem byl poloviční k hypotéce na 30 let, tak už je úvaha jít do nájmu relevantní. Obecně lze říci, že společně se zvyšováním  ceny nemovistosí a úrokové míry hypoték bude stoupat procento lidí v nájmu a naopak.

11
Studium a uplatnění / Re:Stěhování do zahraničí?
« kdy: 16. 05. 2023, 10:31:59 »
OT: Rekonstrukci starého baráku nikdy. Stojí to podobně, trvá to několikanásobně déle a ve výsledku je to jenom kompromis kdy nemáte co jste chtěli a čekáte co se zase podělá.
Srovnat se zemí, udělat základy, desku, odizolovat, stavět z moderních tvárnic s vnitřní izolací. Za necelý rok máte postaveno a bydlíte v moderním, suchém domě s dispozicí bez kompromisů a nízkými energetickými náklady....

12
Studium a uplatnění / Re:Stěhování do zahraničí?
« kdy: 15. 05. 2023, 15:14:54 »
Toto je obecně jedna z nejčastějších cest, jak se dostat do USA (předpokládám, že jste měl klasické H1B visa a firma vám dělala sponzora, což by bez mezikroku v Irsku pravděpodobně nenastalo).
JJ, tak nějak to bylo...

Asi nejméně pracná (i když hodně lidí si platí firmy, které vyplní žádost) a nejvíce random možnost je zkusit Diversity Immigrant Visa Program (Green Card Lottery). Nicméně z dostupných zdrojů máte šanci na výhru v loterii asi 2.5% v daném roce.

Tohle bych teda osobně nikomu nedoporučil - podle mě to může být důvod zamítnout případné turistické vízum. Rozhodně to podle mě pak vede k důkladnějšímu vízovému řízení.
Jako vysvětlovat na přepážce imigračnímu úředníkovi na letišti proč jsi zkoušel loterii o green card, když teď jako si jedeš obhlížet grandkaňon fakt nechceš...

13
Studium a uplatnění / Re:Stěhování do zahraničí?
« kdy: 15. 05. 2023, 12:03:06 »

Jak jsi řešil víza? Reloc v rámci firmy?

Do irska jsem šel na jistou pozici s podepsanou smlouvou, víza do usa pak v rámci relokace v korporátu.

14
Studium a uplatnění / Re:Stěhování do zahraničí?
« kdy: 15. 05. 2023, 11:10:37 »
Irsko cca 6 let, usa 3 roky, ale jako zaměstananec. Pak návrat do ČR...  Pro mě jít s ven podnikat na vlastní triko představuje příliš velké riziko. Známí žili s rodinou v SAE nebo SA teď nevím, Norsku, Dánsku, kolegy mám v Indii, Belgii, Francii...       

15
Studium a uplatnění / Re:Stěhování do zahraničí?
« kdy: 15. 05. 2023, 10:47:29 »
Jít ven s rodinou není IMHO tak jednoduché - největší hloupost podle mě je s rodinou vycestovat a pak hledat práci.
Nejprve si myslím je potřeba najít práci, přestěhovat sebe, nějakou dobu (cca pár měsíců pracovat) a zjistit o co vlastně jde a zda je to co chci, a zda vyhovuju i zaměstnavateli apod., dále je důležité zjistit  jak to vlastně v té cizí zemi chodí (nákupy, bydlení, lékař, banky, účty, energie víza apod... ). No a pak teprve přestěhovat manželku a dítě... Rozhodně se nezbavovat zázemí v ČR, protože i když to tak nevypadá, život u nás má velkou spoustu výhod oproti zahraničí.
Já teda bych rozhodně do takových řití jako SAE, indie, anebo ani švédska/norska/belgie, s rodinou nelezl. 
Za mě Irsko jako předskok, networking a naučení jazyka, následně přesun, opět za zajištěnou prací s garantovaným pracovním vízem i s rodinou do USA.


Stran: [1] 2 3 ... 48