Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Mirek Prýmek

Stran: 1 ... 560 561 [562] 563 564 ... 618
8416
Odkladiště / Re:Trolling/hactivism
« kdy: 17. 06. 2012, 12:22:58 »
Žádný ksicht, žádná šikana, respektive mě to přijde spíše jako šikana těch, co se na to denně musí dívat.
Princip šikany přece není v tom, že oběť pozná kdokoli, ale to, že ji pozná šikanující okolí a notně se na tom sveze ("Á, hele, naše pekelná celebrita jde").

8417
Odkladiště / Re:Trolling/hactivism
« kdy: 17. 06. 2012, 12:11:03 »
Tak tohle mi ještě jako kyberšikana nepřipadá. Z těch fotek se nedá určit, o koho se jedná. Takové fotky odbýt mohu.
Když jedna holka ve třídě nafotí jinou holku, jak jí lezou kalhotky, a pošle to na v daném oboru nejsledovanější web a autorka to ochotně zveřejní, tak to není napomáhání kyberšikaně? Tak to už fakt nevím, co by to bylo.

To si vážně myslíš, že ty holky, co tam ty fotky poslaly, taky po škole nerozšířily "hele, hele, Máňa je na pekle, koukněte se na to!"?

8418
Odkladiště / Re:Trolling/hactivism
« kdy: 17. 06. 2012, 11:41:52 »
Prýmek, je to něco jako http://poorlydressed.failblog.org/, web sdružující lidi s určitým zájmem, prostě sranda. Podle screenu cos tu postnul tam chodíš akorát vysírat, tak se nediv že tě mažou. Pokud se ti to nelíbí, tak tam nelez.
Minimálně v jednom případě ( http://goo.gl/SK10p ) se autorka prokazatelně vědomě podílela na kyberšikaně ve škole. To je něco, co já osobně nemůžu odbít tím, že tam nemám chodit, když se mi to nelíbí. Odbil bys stejně neonacistické weby?

Že to je eticky za hranou, na tom se shoduje spousta lidí. Tohle mám já osobně vyřešený. Zůstává jenom otázka, jak dát nejefektivněji najevo, že se mi jako občanovi takovéhle chování nelíbí, i když není vyloženě protizákonné.

8419
Odkladiště / Re:Trolling/hactivism
« kdy: 16. 06. 2012, 21:43:14 »
Ada je programovací jazyk nebo ještě něco jiného? Promiň, žádnou Adu z ČT neznám. Už snad chápeš, proč jsem k tomuto tématu tak nechápavý.
Já bych ty detaily téhle konkrétní věci fakt nechal být...

8420
Odkladiště / Re:Trolling/hactivism
« kdy: 16. 06. 2012, 21:12:52 »
asi bych takový příspěvek také smazal, protože se netýká tématu.
Oni tam mají i sekci "Dotazy, nápady a připomínky pro admina" :) Do ostatních samozřejmě píšu teď už většinou k věci, například stačí napsat, že Ada si na natáčení ČT vzala šaty, "které nelichotily jejímu pozadí" a je to tam :)

No nic, tyhle detaily bych tady asi nerozebíral, to by se rootu nemuselo líbit. Spíš mě zajímá ten princip - to je ta webařina fakt taková žumpa, že si někdo může myslet, že bude provozovat takovýhle web a na kritiku reagovat nemusí, protože ji prostě smaže? Málem jsem se zhroutil do vývrtky, když jsem zjitil, že ten admin není nějaký nešikovný středoškolák, ale sám pan spolumajitel firmy Webdio, hlavní píárista...

To jako tyhle malé webové firmy úplně běžně nemají potřebu dělat nějakou aspoň trochu vlídnou PR? (Fakt nevím, nikdy jsem žádnou kontroverzi s žádným webem neměl...)

8421
Odkladiště / Re:Trolling/hactivism
« kdy: 16. 06. 2012, 20:16:13 »
Takových nás je víc. Podstatné je ale nespadnout do urážení a nadávek, ale být v pohodě a třeba se i bavit - jak se říká: "dobrá nálada nasere tolik lidí, že stojí za to, si ji udržet." :)

Urážky a nadávky jsem nepoužil a ani nehodlám, to je pod úroveň. Postup mám celkem stupidní: založit si nový účet (nový mail k tomu díky profesionalitě firmy Webdio netřeba), napsat něco nevinného jako třeba http://imgur.com/CwxRq, udělat si screenshot, čekat na smazání příspěvku a zablokování účtu.

Myslel jsem, že adminovi brzo dojde, že takhle se nikam nedostane, a začne raději místo mazání komunikovat, ale kupodivu mu i po spoustě iterací mazání pořád přijde jako nejlepší PR :)

Přijde mi to fakt pubertální, ale co jinýho může člověk dělat, když s ním ti gauneři odmítají komunikovat normálně?

8422
Odkladiště / Re:Trolling/hactivism
« kdy: 16. 06. 2012, 17:38:43 »
Nebýt tvého příspěvku, nikdy bych se asi o tom webu nedozvěděl a ani teď se na něj nepodívám. Možná si to ani neuvědomuješ, ale děláš jim velmi kvalitní reklamu.
Myslím, že jednak teze "Negativní reklama je taky reklama" obecně neplatí, jednak tenhle web je v cílovce hodně známý a nepředpokládám, že by to někoho tady nějak chytlo :)

Spíš by mě ale zajímalo, jestli "pubertální trolování" považujete za adekvátní prostředek "občanského odporu" proti takovým (a podobným) webům.

8423
Odkladiště / Trolling/hactivism
« kdy: 16. 06. 2012, 16:20:48 »
Zdravím všechny,

chtěl bych se vás zeptat, jaký máte názor na měkké formy hacktivismu - žádný cracking, spíš takové to všelijaké opruzování majitelů pochybných webů apod. Asi tady většina z nás zná věc z druhé strany, ale zajímalo by mě, kolik z vás se i na nějakém tom trollingu/hacktivismu i podílelo, přestože víte, že na druhé straně drátu sedí admin jako my, přinejhorším třeba i někdo z čtenářů rootu :) Případně jestli máte nějaký osobní etický pravidla, kdy to má smysl (angažovanost typu ekologie, sociální věci, ...) nebo to považujete za každých okolností za pubertální záležitost.

Ptám se na to proto, že mě teď konkrétně nakrkl server modnipeklo.cz, který vydělává na bulvárním navážení se do lidí, ale když měli odpovědět na moje otázky, tak začal admin mohutně mazat a rušit účty... (koho "causa" zajímá: http://goo.gl/bNHAp ) Přiznám se, že poprvé v životě jsem si s chutí zatroloval, protože takováhle arogance admina serveru, který má (podle mě) eticky pochybný zdroj příjmů a ještě totálně zbastlenou registraci*, mě fakt nadchla. Neměl by mít admin přinejmenším mít trochu zdravého rozumu, když de facto dělá PR?

Samozřejmě nechci téma omezovat jenom na tenhle případ, zajímá mě, jak se na takové "eticky motivované" trollování díváte vy.

dík za názory, mějte se

Mirek

* zadáte jakýkoli email, přístup k němu nepotřebujete, ověření se nekoná...WTF?!

8424
Software / Re:rozpoznavanie hand gestures
« kdy: 12. 06. 2012, 18:06:09 »
No tak na hackaday je nejzajímavější tenhle odkaz: http://www.youtube.com/watch?v=Kpi6aTv5o68

Že by se jim podařilo ošulit redaktory CBS? :)

8425
Software / Re:rozpoznavanie hand gestures
« kdy: 12. 06. 2012, 17:54:51 »
Ajo, hackAday.com...

8426
Software / Re:rozpoznavanie hand gestures
« kdy: 12. 06. 2012, 17:51:38 »
viz diskusi na hackday.com
???

Citace
Na váš předmět vyhledávání - site:hackday.com leap - nebyl nalezen žádný odkaz.

8427
Software / Re:rozpoznavanie hand gestures
« kdy: 12. 06. 2012, 16:36:59 »
Co třeba takhle...
http://leapmotion.com/
To vypadá hustě! A není to vůbec drahý.

8428
Server / Re:Zastavení shutdownu server
« kdy: 12. 06. 2012, 16:28:54 »
shutdown -c

8429
Vývoj / Re:GNU/GPL a patička
« kdy: 11. 06. 2012, 11:43:47 »
Citace
odkazem na autora softu, který jej moc nevyvíjí.

obvykle znamená, že dotyčná je už několik let nezvěstný, emailové kontakty nefunkční, diskusní fórum mrtvé a dotyčný na nic nereaguje. Možná, že by měl požádat Interpol, aby ho vypátral a zeptal se ho, ne?  ;D
Já bych zase řekl, že když soft moc nevyvíjí, tak ho aspoň trošku vyvíjí a tedy nezvěstný asi nebude :)

Každopádně to tazatel mohl napsat rovnou: "Chci udělat fork softu X, ptal jsem se autora Y, jestli mu nebude vadit, když odstraním patičku, ale neodpověděl mi. Tak teď řeším, jak to udělat právně čistě". ...ale to je obecnej problém, že dotazy tady jsou ala chlupata deka a redakce nemá potřebu s tím nic dělat.

8430
Vývoj / Re:GNU/GPL a patička
« kdy: 11. 06. 2012, 11:24:06 »
jen chci vědět jakým způsobem naložit s generovaným odkazem a jakým způsobem upravit hlavičku ve zdrojovém kódu forku tak, aby to bylo správně dle citace licence GNU/GPL 3 apod.
No a jaký máš důvod se na to ptát tady a nezeptat se autora toho softu, co by případně považoval za porušení _jeho_ práv a co ne?

Stran: 1 ... 560 561 [562] 563 564 ... 618