8071
Sítě / Re:Nefunguje žádná WiFi - kanály
« kdy: 23. 09. 2012, 15:20:20 »M.P.: a pise nekde, ze ti uzivatele s windows meli stejny hardware? nepisePokud jsem správně pochopil podstatu, na Linuxu by to dělalo na každém hw.
Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.
M.P.: a pise nekde, ze ti uzivatele s windows meli stejny hardware? nepisePokud jsem správně pochopil podstatu, na Linuxu by to dělalo na každém hw.
Nojo, ale stejně je zajímavý, že v téhle síti se to nikomu s Windows nestalo. Tak mě napadá, že když platí "Užíváním linuxu se nikomu IQ ani znalosti samy od sebe nezvětší.", jestli náhodou taky neplatí "Užíváním Windows se IQ a znalosti samy od sebe zvětší."CitaceMozna ze by sis vubec nepomohl ani na windows. Byl jsem na nekolika servisech, kde byl problem ze meli lide nastaven kanal 13 na routeru. A meli novy notebook HP a ten proste ten trinacty kanal nenaskenoval. Takze jsem musel napevno na routeru nastavit kanal 12, nebo 11. Meli na tom notebooku windows, takze ja bych to prisuzoval spis nejake hardwarove chybe

Ano, protože s tím mají problémy i uživatelé windows
Jsem už pořádně nаsraný, dokonce jsem začal uvažovat o přechodu na windows (a to jsem zatvrzelý linuxák se silným odporem k windows). [...] Přitom všem ostatním (s windows) ta samá síť jde perfektně.
Kdo by to byl řekl, že se z Miroslava Prýmka, guru, stane troll :-)Žádnej trolling. Myslíš, že by takový problém měl, kdyby uživatelů s Linuxem bylo v té jeho síti 30%?
Chyba je mezi židlí a klávesnicí - zjištění na kterém kanálu AP vysílá by mělo patřit mezi první kroky. A další kroky už jsou podle manuálu.
ale stale to nechapem pri tom routri....mozes trosku zrozumitelnejsie, vdaka....VLAN obvykle vytváří iluzi oddělené kabeláže - efekt je +- stejný, jako bys každou kancelář vedl zvláštním kabelem na zvláštní síťovku v serveru. VLAN ti umožní to samé udělat po jednom kabelu.
Fakt z toho nic montovat nebudu, jsou to pecka z výroby plný hnusnýho a lepivýho prachu. Mohl bych se zkusit zeptat, jestli by je nebylo možné prodat třeba naráz - třeba za 100,- Kus. Ale musel by sis pro to přijet do Liberce, resp. nějak si to odvézt z Liberce.Za cenu benzínu do Liberce si to tady seženu taky

Případně hodně pamětí (DDR1) a nějaký karty se tam válí, ty bych ti mohl zadarmo poslat. To všechno zlikviduju a nechám už jen DDR2+Paměti by se rozhodně hodily, pošli mi pls na sebe kontakt.
Jinak pěkná chroustalka, já už na podobný věci rezignoval a na hraní tu mám AMD FX-8120/16GB ram/128GB SSD a terovej disk.Je to čistě na studijní účely, o výkon nejde.
Tak nějak, plánuju zlikvidovat asi 40 mašin podstatně lepší konfigurace (P4/2-3GHz/1GBram/120HD) a půjdou rovnou do šrotuKapitáne, byl bys ochotnej mi z několika kusů vymontovat MB a případně i pár disků? Hodilo by se mi to na rozšíření téhle hračky:
Důvod?
Uvnitř jsou nechutně zaprášené, některé mohou mít nafouknuté kondenzátory a čas, který bych měl strávit čištěním, by se z prodeje nezaplatil a kšeftařům to zase dávat nechci.


A když k tomu připočítáš android, tak ti to výjde jak?Když k tomu připočítám počet androidů, které lidi používají jako desktopový OS (o čemž je tu řeč), vyjde mi to stejně.
2003 -> 2012Pardon, ještě zdroj: http://www.w3schools.com/browsers/browsers_os.asp
Linux: 2.2 -> 5.0 2.3x
MacOS: 1.8 -> 8.7 4.8x
K čemu komerční aplikace na Linuxu? [...] Ne se vším to bude možné, ale o co tady vlastně jde?O to, že linuxáci žijí v ghettu. Krásně jsi to právě ilustroval.
Mohl bych vidět čísla? Řekněme třeba za posledních 10 let. Můžeme je porovnat s Mac OS. (Nejde o žádné předhánění se, kdo dočůrá dál, jde čistě o to, co jsou fakta a co dojmy)Odpovím si sám (limity statistik samozřejmě beru v potaz, zvlášť u takhle malých čísel):
Ale pokial mi ten system ponuka vsetko co potrebujem a este nieco navyse...tak je samozřejmě všcehno v pořádku a market share ti může být ukradený. Pokud ti nechybí žádné ovladače ničeho, žádné komerční aplikace, baví tě vybírat hw podle compatibility listu, nevadí ti, že tě každá druhá telefonická podpora pošle k šípku, nevadí ti, že státní správa produkuje data ve formátech, které jsi těžko schopen otevřít atd. atd. Potom ano, potom je vše v pořádku

Akych 10 distribucii? Ja ako vyvojar poznam Debian, Suse a mozno Gentoo.A RedHat/Centos/Scientific máš kde? Asi u zadku
Čili tebe jako vývojáře nezajímá většina komerčních zákazníků...Vacsina ostatnych distribucii vychadzaju z tychto. A tym sa konci udrzba a dostupnost.Tohle samozřejmě není pravda, protože stačí, aby autoři derivátu použili nějakou novější knihovnu, změnili formát nějakého konfiguráku, změnili konfigurační skripty atd. atd. Prostě změnili v podstatě cokoli kromě pozadí a ploše.
On ale pomalu a stabilně roste i market share Linuxu, takže to asi nebude tím, co tu tvrdíte ;-)Mohl bych vidět čísla? Řekněme třeba za posledních 10 let. Můžeme je porovnat s Mac OS. (Nejde o žádné předhánění se, kdo dočůrá dál, jde čistě o to, co jsou fakta a co dojmy)
[/quote]Jako jestli nejsi schopen dohlídnout ani vztah mezi diverzitou operačních systémů a dodržováním standardů a otevřených formátů, tak to je pak každá rada drahá
Kterých standardů a otevřených formátů, které dodržuje MacOS X a Linux ne?

Mac OS, ktery je kompatibilni mozna tak sam se sebou,[/quote]

