Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Mirek Prýmek

Stran: 1 ... 326 327 [328] 329 330 ... 618
4906
Studium a uplatnění / Re:Poptávka po Linux adminech
« kdy: 27. 09. 2014, 07:54:44 »
Nevím, nějak jsem kdesi četl, že nejpoužívanější OS pro telefony je prý Android, tedy je v daleko větším počtu prodaných ks telefonu než takový iOS .... řekl bych že ten Android ZADARMO vydělal (tedy udělal) asi větší tržbu než nejdražší sériově vyráběný telefon na světě.
Je to fakt hodně OT, ale tady se mýlíš - iPhone dělá kolem desetiny všech kusů smartphonů, kolem třetiny v obratu a kolem dvou třetin v ziscích :)

http://www.asymco.com/2012/02/03/first-apples-rank-in-mobile-phone-profitability-and-revenues/


4907
Server / Re:Apache čeká na gracefully finishing
« kdy: 26. 09. 2014, 18:21:25 »
P.S. jestli to jenom trochu jde, na celej Apache bych se vykaslal a presel na Nginx - s nim jsem zatim zadny problemy nezazil.

4908
Server / Re:Apache čeká na gracefully finishing
« kdy: 26. 09. 2014, 18:19:50 »
Tak ako som si myslel, dnes som sa k tomu uz nedostal. Ale pohladal som bugy a nasiel som jeden co sa podoba mojej situacii (https://issues.apache.org/bugzilla/show_bug.cgi?id=50261). Je z roku 2010 a oznaceny ako NEW  :o .
Syndrom podobnej, ale trace mi neprijde byt v nicem podobnej. U tebe zatim vime jenom to, ze obsluha signalu se snazi zavrit nejaky nesmyslny deskriptory (-1) a potom se vrati do stejnyho cekani na mutex, misto aby proces skoncil.

4909
Studium a uplatnění / Re:Poptávka po Linux adminech
« kdy: 26. 09. 2014, 18:02:29 »
Naprostej souhlas. Statistiky Graftonu jsou hodne zkresleny, ponevadz drtiva vetsina jejich nabidek je pro zahranicni firmy, kde se penize vetsi samozrejme daji ziskat, nicmene drtiva vetsina ceskych linux admin "starteru" jako jsou zejmena hostingove spolecnosti na juniorskejch pozicich presne tyhle penize nabizi a to i v Praze.
Tak ono dost zalezi na jakou pozici. Pokud myslis treba IBM 1st level support, cili ticketovy klikaci stroj, tak to jo. Nejaky technik - opravar PC na reklamacnim oddeleni prodejce HW taky.

4910
Studium a uplatnění / Re:Poptávka po Linux adminech
« kdy: 26. 09. 2014, 16:03:42 »
Já se neptal, to mi bylo ve druhým kole, kde mi řekli, že mají velkej zájem nabídnuto. A zrovna Grafton mě tam tlačil.
Tak's jim toho asi moc nenabidl, no... co chces slyset? 20k hrubyho je na Brno dost podprumerny.

4911
Studium a uplatnění / Re:Poptávka po Linux adminech
« kdy: 26. 09. 2014, 15:56:03 »
Ono je to těžký, když v Brně jsou schopni nabídnout 20k hrubýho a řeknou Vám do očí, že u nás kluci dělají za 25 hrůbýho průměr.  ;D
Tak to teda nevim, kde ses ptal :) http://www.grafton.cz/~/media/Files/Downloads/CZ/Salary%20Survey%202013_14.ashx

4912
Studium a uplatnění / Re:Poptávka po Linux adminech
« kdy: 26. 09. 2014, 14:55:20 »
A mohu se zeptat jaké znalosti a zkušenosti byly požadovány?
Nejsem asi úplně oprávněný tady vypisovat, na čem nám jede produkce, ale myslím, že můžu pro ilustraci s klidem říct, jaký technologie jsme někdy vážně testovali, používali nebo používáme:

AWS, Chef, Salt, Ansible, Docker, hodně python, Django, Nginx, Redis, PostgreSQL, MQTT, ZeroMQ, Nagios.

Někde v tomhle prostoru se ta práce pohybuje. Samozřejmě nečekáme, že někdo tohle všechno bude sypat z rukávu, spíš jde o to, aby měl nějakou zkušenost se správou serverů, ideálně webserverů a webového backendu, ještě ideálněji v cloudu. Znalost jakékoli z těch výš vypsaných technologií je plus, ale imho by úplně stačilo, kdyby tušil, o čem je řeč, popř. znal nějaké jiné podobné technologie - rozhodující je imho stejně hlavně ochota rychle se učit a agilně řešit problémy.

Kdokoli má pocit, že by to mohl zvládnout, odkazuju ho na toho zmíněnýho Pavla Štorka, kontakt viz link výš.

Momentálně dělám klasického správce sítě, tzn. uživatelské stanice, servery (Linux, starší MS Windows servery), tiskárny, VoIP telefony atd. Zkrátka kompletní IT firmy o cca 70 lidech.
To je sice dost odlišná oblast, ale to nutně stopku neznamená - sám mám podobnej background. Je to pak dost o osobním jednání.

Otázka také je, kolik nabídek na Linux administrátora se objeví na běžných pracovních serverech a kolik míst se obsazuje pouze na základě známosti a osobního doporučení.
Nemám s nabíráním žádné velké zkušenosti, ale řekl bych, že málo komu se chce prodírat desítkami zájemců, kteří přijdou s "umím jenom HTML, ale líná huba holý neštěstí", takže reference určitě hrají velkou roli, zvlášť u menších týmů, který nemají moc zájem živit stáda HR vyžírků...

4913
Server / Re:Apache čeká na gracefully finishing
« kdy: 26. 09. 2014, 13:29:21 »
To je klidně taky možný... to byl jen takový komentář na doplnění. S tím, že si vzpomínám, že si na to stěžovala spousta lidí včetně balíčkářů z distribucí, ale žádnou nadšenou shanu o nápravu u upstreamu opravdu neprobudili.
Tak problemy s restartovanim muzou byt zpusobeny kdecim, to jeste nutne nemusi byt tohle. Na Ubuntu mě třeba trápil init skript a bug roky nikoho nevzrušoval :) https://plus.google.com/109540561880466469418/posts/TAYTy8DHMLq

4914
Studium a uplatnění / Re:Poptávka po Linux adminech
« kdy: 26. 09. 2014, 13:15:23 »
Ale pouze v případě že to ladění někdo platí.
No prave ze to obvykle nikdo platit nebude.

4915
Server / Re:Apache čeká na gracefully finishing
« kdy: 26. 09. 2014, 13:13:05 »
Myslím, že to nebude takový objev. Neschopnost se korektně zrestartovat jsem u indiánů pozoroval už před 10 lety a od té doby se nic zásadního nezměnilo.
Najit chybu v Apachi zas takovy terno neni, to mas asi pravdu :)

Na druhou stranu pokud je to fakt tak, ze si nezkontroluje chybu v operaci s fd a v klidu s ni pracuje,  tak je to docela velka chyba.

Jeste to ale neni uplne jisty, ještě by to mohlo být něco tohodle typu: http://bugs.python.org/issue6271

4916
Server / Re:Apache čeká na gracefully finishing
« kdy: 26. 09. 2014, 12:55:57 »
moze to byt poskodenie FS?
Ne, bad file descriptor obvykle znamena vnitrni chybu v aplikaci - bud se snazi zavrit soubor, ktery uz je zavreny, nebo proste pouzije jako FD nejake neplatne cislo.

U tebe je to ten druhej pripad - to cislo 4294967295 je -1 vypsany jako unsigned, muzes si to sam vyzkouset:
Kód: [Vybrat]
# cat >test.c <<EOF
#include <stdio.h>

int main() {
 signed int i = -1;
 printf("%u\n",i);
}
EOF
# make test
# ./test
4294967295

Takze jsi nasel chybu v Apachi - nekde oteviral nejakej soubor, dostal -1 (chyba) a nezkontroloval si to. Pokud tu chybu umis vyvolat, nemelo by byt zas tak tezky najit, kde vznika. A muzes hrde poslat patch :)

4917
Studium a uplatnění / Re:Poptávka po Linux adminech
« kdy: 26. 09. 2014, 09:54:21 »
reinstalace windows, čistění registrů atd.
To nikdo s minimalnim pudem sebezachovy nedela. Windows nema smysl ladit. Jedine smazat a nahodit cisty image.

4918
Studium a uplatnění / Re:Poptávka po Linux adminech
« kdy: 26. 09. 2014, 09:48:56 »
A za kolik? Jestli jste nehledali admina třeba za 40k. To je totiž takový lepší uživatel.
Pokud je mi znamo, k diskusi o penezich vubec nedoslo. Ozvalo se par lidi, kteri na to bud nemeli, nebo nechteli.

4919
Studium a uplatnění / Re:Poptávka po Linux adminech
« kdy: 26. 09. 2014, 09:43:42 »
Abych se vratil k puvodnimu tematu :)

Linuxoveho admina jsme shaneli, ale marne. Lidi nejsou. Kdokoli, kdo umi a aspon trochu hleda, urcite najde.

P.S. takze pokud by mel nekdo zajem: http://www.startupjobs.cz/startup/energomonitor Kontaktujte Pavla Storka. Sprava serveru v cloudovem prostredi, spousta zajimavych bleeding-edge technologii, moznost prace odkudkoli.

4920
Server / Re:Apache čeká na gracefully finishing
« kdy: 26. 09. 2014, 09:24:00 »
skusia zavriet subor ktory uz neexistuje, hodia error "invalid inode" alebo tak
Tak to je jeste o nekolik radu divnejsi. Zavirat soubor, ktery mezi tim nekdo smazal, je naprosto korektni operace, ktera sama o sobe zadnou chybu nezpusobi. Pokud by ti to opravdu hazelo "invaliv inode", tak by to spis vypadalo na poskozeni FS, takze poradny prozkoumani bych neodkladal...

Stran: 1 ... 326 327 [328] 329 330 ... 618