reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Elep331

Stran: [1] 2 3
1
Server / Re:SMB share, nemožnost přístupu do adresáře
« kdy: 26. 09. 2019, 13:19:27 »
Chybí vcelku podstatné informace jako verze Windows serveru, verze a distribuce linuxu.
Kouknul jste se do logů? Zkusil jste debug smbclienta?
Věšteckou kouli nevlastním, ale zkusím to (první výsledek na google):
https://serverfault.com/questions/414074/mount-cifs-host-is-down
tj. verze SMB
Verzi Win serveru neznám, jelikož jej nespravuji. Linux je RHEL 7.3.

Tento odkaz jsem také nalezl (a zkoušel vers=x), ale dle mě se tam jedná o jiný případ. Já se na ten share připojím, jelikož vidím ty dva podadresáře. Co nevidím, je už jejich obsah.

2
Server / SMB share, nemožnost přístupu do adresáře
« kdy: 26. 09. 2019, 11:39:52 »
Ahoj, na Win serveru je nasdílený adresář, kde uvnitř jsou dva podadresáře s daty. Pokud se tam zaloguji z Win stanice, tak mohu procházet adresáře, pracovat se soubory atd., v pohodě. Pokud se tam přihlásím z Linuxu (stejný login/heslo), tak vidím ony dva podadresáře, přes cd se do nich dostanu, ale nevidím žádný obsah. Pokud zadám ls, tak to dobu nic nedělá a když to shodím, tak to vypíše:

Kód: [Vybrat]
ls: reading directory .: Host is down
Share připojuji takto:

Kód: [Vybrat]
mount -t cifs //10.0.0.15/abc /mnt/abc -o username="myuser",password="mypassword",sec=ntlm

3
Vývoj / Cílový koncept vs funkční dokumentace
« kdy: 30. 06. 2019, 15:34:51 »
Ahoj, dá se říci, že cílový koncept = funkční dokumentace? Tzn. ten dokument co si odsouhlasí dodavatel s odběratelem před implementací, kde je rozebráno co a jak bude implementováno.

4
Studium a uplatnění / Re:Povolání projektového manažera
« kdy: 06. 05. 2019, 17:01:02 »
Dle odpovědí soudím, že je to jak kde a jak kdo. Někdo píše, že to je samý stres, tlak a hlava na špalku za práci druhých a někdo píše, že je to v pohodě a dá se nastavit si prostředí celkem normálně.

5
Studium a uplatnění / Re:Povolání projektového manažera
« kdy: 05. 05. 2019, 09:50:24 »
Co je na práci PM podle mě blbé je to, že váš úspěch/výsledek závisí do značné míry na ostatních. Někdo vám řekne, že to bude hotové do 14 dnů. Vy ho párkrát oslovíte, jestli na tom pracuje a jak to pokračuje. On vás neustále ujišťuje, že je to Ok a pak zjistíte, že na tom ani nehrábl. Jenže problém máte vy a né on.

Jinak bych nedehonestoval práci PM. Takové ty "kecy", že kdo neumí řemeslo, tak jde dělat PM jsou hospodské povídačky. Každý má talent na něco jiného. Někdo je skvělý vývojář, ale v komunikaci s ostatními a týmové práci je to v podstatě asociál. Ono pracovat s lidmi a řídit je je také druh umu a práce. Znám hodně šikovné techniki, ale jsou to individuálové, často cholerici atd. Ve vedoucí pozici natropí více škody než užitku.

6
Studium a uplatnění / Re:Povolání projektového manažera
« kdy: 03. 05. 2019, 21:58:59 »
Já samozřejmě chápu, že stres a časová náročnost je součástí leckterého povolání. Někde více, někde méně. Co jsem měl možnost vidět, tak mi přijde, že zrovna u projektového manažera je to poměrně dost častý jev. Tzn. v hlavě přemýšlím, jestli je to jen tím, že to ti lidi neumí a ještě jsem nepotkal opravdového profíka nebo je to holt stinná stránka této profese.

7
Studium a uplatnění / Povolání projektového manažera
« kdy: 03. 05. 2019, 21:28:51 »
Ahoj, přemýšlím o změně profesní koleje z čistého technika na projektového manažera. Už jsem to nějakou dobu dělal částečně. Jediné co mě pořád vrtá hlavou je, jestli se tahle profese vůbec dá dělat bez stresu, neustálého napětí a velkého časového nasazení kdy vám zákazníci a dodavatelé volají ještě v 6 večer. Máte někdo najaké zkušenosti ať už osobní nebo při práci pod různými manažery. Děkuji

8
Distribuce / RHEL udělení práv aplikaci
« kdy: 18. 02. 2019, 14:18:14 »
Ahoj, řeším následující situaci: Pod ne-root účtem potřebuji na RHEL 7 spustit binárku, která otevírá nízký port. To jí systém nedovolí, jelikož pro otevření nízkých portů musí mít aplikace vyšší práva. Jaký je správný postup, jak přidělit nějaké binárce/uživateli (nevím na koho by se to mělo správně nastavit) vyšší práva? Hledal jsem na Google, ale rady jsou různé (SELinux, setcap apod.) a nevím co je best practise od Red Hatu.

Díky

9
To je jedno jak tomu budeme říkat. Zkrátka pracovat na dálku a třeba i v jiném časovém pásmu. Grafici, programátoři, překladatelé atd. Chtěl jsem vědět, zda vidíte ještě nějaký jiný sub-obor IT kromě oněch programátorů.

10
Ahoj, jaké sub-obory v IT jsou dle vás vhodné pro ono tzv. digitální nomádství? Podle mě jsou to jen ty, kde máte zadaný úkol a můžete si ho zpracovat kdy chcete a pak jen odevzdat výsledek. Tedy programování. Možná nějaká správa serverů, ale tam si zase neumím představit nějaký hotline, kdy někdo potřebuje něco teď hned.

11
Server / Průmyslové testování a nasazování updatů
« kdy: 21. 12. 2018, 09:12:28 »
Ahoj, chtěl bych se zeptat zkušenějších na to, jak se testují a nasazují updaty v průmyslu a velkých korporátech.

Běžné je, že velké společnosti nasazují updaty (např. RHEL) až po interním otestování a odsouhlasení. Ok. Jak to ale v praxi funguje? Já tak nějak pouze tuším, že se prostě vezmou nové updaty a nasadí se na testovacím prostředí, pokud je vše ok, tak se nasadí do produkce.

Je ještě nějaká další procedura? Vyjadřuje se k tomu nějak kyberbezpečnost? Může mi někdo ten proces vysvětlit od A do Z?

Děkuji

12
Windows a jiné systémy / Re:Laptop Acer, pořadí bootování
« kdy: 18. 12. 2018, 09:55:40 »
V setupu pod položkou Boot je pouze výběr zda chci Legacy či UEFI boot a poté seznam zařízení ze kterých bootovat. S tím, že na prvním místě je Windows Boot Manager. Zakázat USB zde nelze.

Díval jsem se na externí disk a žádnou EFI partition jsem tam neviděl.

13
Windows a jiné systémy / Re:Laptop Acer, pořadí bootování
« kdy: 11. 12. 2018, 09:01:42 »
Na 100% ti neporadim ale tohle by melo fungovat zatim jako workaround a mozna ti to bude stacit. V biosu aktivuj "F12 Boot menu" na Enabled. Pak pri bootu pocitace muzes zmacknout F12 a vybrat zarizeni ktere ma bootovat rucne.
To je skutečně jen dočasný workaround. :-)

Máte někdo nějaký nápad?

14
Windows a jiné systémy / Laptop Acer, pořadí bootování
« kdy: 10. 12. 2018, 08:34:19 »
Ahoj, na jednom laptopu Acer (teď z hlavy nevím označení) s Win10 se mi nedaří nastavit pořadí bootování. Pokud mám připojený externí HDD skrze USB, tak laptop při bootu napíše, že nenašel žádný OS. Musím jej odpojit a nastartovat laptop znovu.

Ve Win10 jsem se skrze Aktualizace a zabezpečení -> Obnovení -> Spuštění s upřesněným nastavením prokousal do BIOSu (možní UEFI nevím) kde je pořadí bootování. Jako první je tam Windows Boot Manager a pak jednotlivá zařízení. Pokud dám na první místo HDD, tak mi to nefunguje. Kde se nastaví pořadí ve Windows Boot Mananger?

Můžete mi to někdo nějak osvetlit?

Díky

15
Hardware / Linux a ovladače
« kdy: 06. 12. 2018, 14:33:01 »
Ahoj, jestli to chápu správně, tak jsou v linuxu dvě základní možnosti, kde může být ovladač umístěn.

1) Zkompilovaný přímov jádru
2) Zavedený do jádra pomocí externího jaderného modulu

Lze nějak ovladače z modulu dokompilovat do jádra? Má to případně nějakou zásadní výhodu?

Jedna podotázka: Pokud je někdo výrobcem např. nějakého průmyslového hardwaru a chce poskytovat ovladače i pro Linux, tak jestli to chápu správně, tak nejjednodušší možnost je vytvořit jaderný modul a ten poskytovat. Nebo jak se to dělá?

Díky

Stran: [1] 2 3

reklama