reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - tuxan

Stran: [1]
1
Windows a jiné systémy / Re:Licence pro Windows 10
« kdy: 04. 01. 2020, 09:18:28 »
Nicméně pokud si pamatuji, ale to nemám ověřené když byli vydány W10 existovala možnost používat W10 úplně zdarma pro veřejné testery. Stačilo je naistalovat bez klíče a v nastavení přepnout na tu testovací verzi. A Windows běžely. A nikde jsem se nedočetl, že daný program byl zrušen.

Windows Insider

2
Odkladiště / Re:Jak zdrhnout z IT?
« kdy: 27. 08. 2019, 15:12:18 »
Já to mám naopak, jak utéct od autoelektrikáře. Neříkám, že bych si vydělával malé peníze, ale prostě mě to už nebaví. Nemá mi to nic nabídnout dál, tak jsem začal programovat. Ať už to je blbé php, java nebo c++ a sql (plus administrace serverů, ale to je prkotina víceméně). Je to pro mne zatím jen koníček, mezitím si šetřím nějaké peníze, bo co kdyby. Buď s tím, co teď dělám praštím, nebo přejdu jinam, ale myslím, že život je příliš dlouhý na to, zůstávat u jednoho zaměstnání.

Asi byste měl dělat to co já, ale opačně. Ovšem hlavně tak, aby vás to bavilo, jinak budete ztracen.

3
Hardware / Re:Fanless mini PC z Číny
« kdy: 11. 06. 2019, 15:06:20 »
...

Do toho jsem se taky pustil, teď je to "na prasáka", ale funguje to. Vykutím nějakou krabičku, splaším kablíky na disky a pofrčí to. https://www.youtube.com/watch?v=afWlH3nP8NU

4
Co takhle zkusit Debian nebo MX Linux...

MX Linux je dobrý nápad, použil jsem je na pár pc a je to daleko lepší, než Mint/*buntu

5
Hardware / Re:Mini PC a vyuzitie v kancelarii
« kdy: 01. 08. 2018, 17:21:39 »
Lepší by byl nějaký repas, třeba notebooky Lenovo T420/T430 a podobné... taky se vejdou do 5-6k a užitná hodnota je daleko vyšší.

6
Server / Re:Munin nečte teplotu CPU na serveru
« kdy: 14. 06. 2018, 16:16:48 »
Munin pouzivam uz niekolko rokov a som spokojny. Nejake rady:
...

Děkuji za rady :) já vůl nenalinkoval acpi  ::)

7
Server / Munin nečte teplotu CPU na serveru
« kdy: 13. 06. 2018, 21:20:36 »
Zdravím,
hraji si doma s Muninem. Funguje to, jakž takž dobře. Ovšem nevím, proč mi neukazuje teplotu cpu na serveru, ukazuje pouze teplotu hdd. Server je poskládaný ze starého pc s atomem 230 a 2GB operační paměti nainstalován je Debian 9.4. Monitoruje to počítače v síti u mne doma. Když se připojím přes ssh, tak mi sensors ukáže teplotu správně, hddtemp také. Kde mohu mít chybu? Přikládám i adresu na live demo (poběží to, pokud bude to pc zapnuté) . Taky bych poprosil o názor/nápovědu co zlepšit/změnit. Děkuji.

8
Distribuce / Re:Linux distro pro Pentium III
« kdy: 01. 05. 2018, 23:08:54 »
Třeba toto, používám to na T60 a nějakém atomu
https://www.linuxliteos.com/download.php

9
Já do starého tabletu nexus 7 nainstaloval rom bez google služeb a jede jak zamlada, bez sekání atp. Aplikace stahuju přes f-droid a yalp.

Přesně na tohle se chystám s Nexus 5x. Postupně se proupdatoval až k Androidu 8.1, což je pořádný skok, ale bez podpory Treble už to asi dál nepůjde. Jen by mě zajímalo jak při použití AOSP + F-droid instalovat must-have aplikace z google play, které jinde nejsou normálně k sehnání (viz. mapy.cz)

Pomocí yalpu. Je to jednoduchá aplikace, stahuje apk ze store a ty si pak nainstaluješ. Zdrojáky aplikace jsou na githubu. Mapy.cz tam jsou, v nastavení google účtu si nastavíš heslo aplikace a pak  si stahuješ i ty, které vlastníš. Ty které nevlastníš, nepůjdou stáhnout.

No a aplikace, které používám jsou k-9 mail, ksweb server, simpsons tapped out 8), telegram, terminal emulator, gta3 a vc, opera. Gapps jsou strašný žrout výkonu.

10
Já do starého tabletu nexus 7 nainstaloval rom bez google služeb a jede jak zamlada, bez sekání atp. Aplikace stahuju přes f-droid a yalp.

11
Zdar,
jak jsou na tom Python+MySQL programátoři v Brně, Praze a Ostravě?

12
Znám minimálně dva lidi, kterým je 50+ a stále dělají programátory, takže můžete být klidný. Případně si udělejte živnost...

13
Software / Re:Statický web hledám CMS
« kdy: 26. 01. 2018, 16:17:10 »
Anchor cms je jednoduchý... wordpress atp. netřeba.

https://anchorcms.com/

Stran: [1]

reklama