Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - VVO

Stran: [1]
1
Sítě / Re:Ukazatel LTE vs. 4G na mobilu
« kdy: 28. 08. 2022, 15:33:47 »
Přidám perličku: Máme s manželkou oba Samsung S21 5G, já mám 256GB verzi. Ani pomoci různých nástrojů jsem nebyl schopen najít žádný další rozdíl v HW. Telefony byly kupovány od různých prodejců s odstupem cca půl roku.

Oba máme Vodafone, různé tarify ale na jednu fakturu.

Já mám 4G, ona LTE. Zobrazuje se to tak i v Nastavení.

V mém telefonu se klasická sim zaregistrovala jako SIM2, u ní SIM1. (Telefon umí i eSIM)

Prvně jsem si navíc myslel, že má můj telefon problém s 5G sítí, protože se k ní nechtěl nikde připojovat. Ukázalo se, že to měl defaultně zakázáno, přestože má 5G v názvu. Po povolení se připojuje k 5G skoro všude. Manželka měla od začátku 5G povolené, ale zase se jí připojuje k 5G mnohem méně ochotně. Oboje dává smysl protože 5G má znatelně větší spotřebu energie a při českých FUP nemá reálný benefit.

Stejný telefon, stejná síť a stejně se to chová rozdílně jak jen může ...

2
Hardware / Re:externi disk z interniho
« kdy: 31. 10. 2017, 15:20:07 »
Můžu doporučit AXAGO. Patří k levnějším, ale zvládnou i disky se kterými měly jiné boxy problém a nikdy neměl sebemenší problém s funkčností v Linuxu.

Mám dvakrát AXAGO EE25-XA3 a jeden AXAGO EE35-XA3, hliníkové provedení vypadá dobře a i po několika letech používání je jako nové.

Jedinou výhradu mám odvodu tepla u 3.5 varianty, disk se těměř nikde nedotýká hliníkového boxu a je neprodyšně uzavřen, nicméně hliník teplo relativně dobře propouští, takže se nejedná o žádnou katastrofu.

Stran: [1]