Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Miroslav Šilhavý

Stran: 1 ... 203 204 [205] 206
3061
Filip Jirsák a Miroslav Šilhavý jsou jedna a ta stejná osoba?

Není. Klidně se můžeme potkat, abyste se přesvědčil. Ale to je OT, a trochu nemístné od těch, kteří se nechtějí podepsat vlastním jménem.

3062
Jinak .local je vyhrazená pro mDNS, čehož by si určitě už drahně let mohl všimnout i takový debil, jako jsi ty.

To jsem nevěděl, děkuji. Určitě je pak lepší jít podle doporučení.

3063
Ne, .local zcela určitě rozhodně v žádném případě ne.

Nativní doména Windows zcela JISTĚ ANO .local, z ní se budou sestavovat UPN pro uživatele. Nastavit doménu .cz jako Windows doménu je špatně, už jen kvůli DNS - prostě to nefunguje.

Doménu .cz nastavíte pouze jako akceptovanou internetovou doménu pro Exchange.

Lol Phirae si asi zaměnil Windows doménu s internetovou doménou - to se někdy v hovoru plete.

WS2016 + EX2016 funguje dobře, jen prosím pamatujte, že Microsoft najel na novou politiku (ne)verzování, takže máte nárok jen na ten release, který zrovna zakoupíte. Pokud chcete průběžné updaty, musíte využít Software Assurance, nebo přejít do některých O365 plánů, které zahrnují licenci On Premises.

Že musí být oddělená instalace DC od Exchange je jasné, jen bych ještě doporučil, aby data Exchange byly na úplně jiném raidu. Na Exchange db je obrovský tlak na IOPS, a pokud to není oddělené, je to ke vzteku.


3064
Bazar / Re:Prodám relativně moderní servery
« kdy: 13. 09. 2017, 06:04:53 »
Není hezké ostatním kydat do inzerátů a spouštět flame, což teda se přiznám že teď děláme všichni tři.

Naopak. Tím panu kolegovi držíme inzerát hezky nahoře. :-)

3065
Bazar / Re:Prodám relativně moderní servery
« kdy: 12. 09. 2017, 21:44:11 »
(Sorry za OT v inzerátech, ale jak vidím blba, svádí mě to k jízlivostem  ;D On si začal :P .)

Přemýšlím, jak se nazývá dysfunkce, kdy někdo vidí v každém blba?

3066
Server / Re:Disk image RAID5 do RAID10
« kdy: 12. 09. 2017, 19:46:26 »
Pokusim sa teda pouzit WinPE s novsim Ghostom. Ale pre istotu este jedna otazka, mam pouzit vrmaci Ghostu Disk backup alebo Partition backup? Pretoze mam vo virtualnuej jednotke RAID dve particie C a D. Na C je Windows, na D je databaza. Zalohovat ich samostatne ako particie alebo mam robit image z celeho disku?

Správný dotaz, fungovalo jen jedno z toho, ale už si nevzpomenu co, omlouvám se.
Pokud klon nenaběhne, pak zkuste ještě z Win2k8 instalačky spustit rescue a v něm příkazy FIXMBR a FIXBOOT.

3067
Server / Re:Disk image RAID5 do RAID10
« kdy: 12. 09. 2017, 14:28:43 »
...

U WS2008 to ještě lze Ghostem udělat, ale musíte mít, samozřejmě, nastavené ovladače RAIDU. Šikovné bylo CD BartPE.

Bohužel, na takovouto operaci neexistuje žádná best practice. Asi lze doporučit mít oddělené svazky pro OS a data, ty pak lze migrovat volněji, přesto pořád všechny oficiální způsoby budou počítat s instalací čistého OS a migrací.

Možná by také mohlo jít převést svazky do VHD (sysinternals na to mají utilitu), a provozovat to z VHD.

Dobrým, ale ne všude použitelným řešením je přejít na virtualizaci, a tyto starosti nechat na hypervizoru.

Pokud je to ale opravdu fyzická mašina, data jsou na stejném poli jako OS, a tyto možnosti nemáte, tak asi těžko radit.

3068
Sítě / Re:odkud sosat stream pro ct24,ct1
« kdy: 12. 09. 2017, 14:21:55 »
stream z ct1,ct24. Poradí mi někdo odkud tahat?

Myslím, že nepochodíte. Legální zdroj nebude existovat, protože samotná ČT je vázána nakoupenými právy pro určitý typ vysílání a dané území. Proto nenaleznete televizní streamy ani u nekomerčních televizí, maximálně dávají k dispozici pořady vlastní výroby (ale to není to, co hledáte).

3069
Vývoj / Re:Proč se ručně programují db aplikace a weby ?
« kdy: 12. 09. 2017, 12:48:42 »
Zdravím,
někdo nějaký odkaz a nějakou takovou službu ?

Děkuji.

Např. Google "sql schema generator online".

V případě webů to mohou být jakékoliv redakční systémy. Např. hostingový panel Plesk umožní kliknutím nainstalovat Wordpress vč. databáze, dalším kliknutím nainstalujete šablonu... A máte "web" "hotový" (obojí záměrně v uvozovkách).

3070
Vývoj / Re:Proč se ručně programují db aplikace a weby ?
« kdy: 12. 09. 2017, 12:36:13 »
Proč se ručně programují veškeré db aplikace a weby, když existuje přehršel klikacích generátorů těchto aplikací a je prý je zoufalý nedostatek programátorů ?

Protože tyto nástroje mají své limity. Jejich uživatelé se pak dělí:
a) na ty, pro které je takový nástroj vhodný - poměrně malá skupina,
b) pro ty, kteří si ještě nezformulovali svoje požadavky, a takový nástroj je pro ně efektivní cesta k prvnímu výsledku (ti pak takový nástroj opouštějí, a musejí přepsat kód ručně),
c) pro ty, kterým to někdo nařídil, a oni si neumějí obhájit, že je to nevhodné.

Skupina a) je rozhodně nejmenší, skupina b) je nejčastější. Skupinu b) pak můžete ještě rozdělit na dvě podskupiny i) ty, které takový vývoj nepřkvapí (menší skupina), ii) a ty, kteří jsou zaskočeni, že takový nástroj přestal vyhovovat jejich požadavkům (větší skupina).

Kategorizace je čistě podle mojí zkušenosti, nemohu ji podložit žádnými čísly.

3071
Odkladiště / Re:Alza nechce uznat reklamaci telefonu
« kdy: 12. 09. 2017, 09:58:24 »
...pokud prodejce nedolozi...

...kazdyho zarizeni se v ramci preprav definujou Gcka, ktery to zarizeni ustoji...

Ad 1) Vy jste ještě nikdy nic před soudem neřešil, že ne? Odpůrce nemusí nic dokládat, dokládat (prokazovat) musí navrhovatel. Tedy ten, kdo se domáhá, musí přijít s tvrzením, že např. vlhkost se tam dostala i při běžném provozu, aniž by přístroj vystavil dešti. A toto tvrzení musí podepřít důkazem. To jsou dvě základní břemena žalobce: břemeno tvrzení a břemeno důkazní.

Ad 2) To, že se domluví výrobce a přepravce na určitých podmínkách přepravy, tím pouze definují mezi sebou to, od jakého bodu nese odpovědnost přepravce za poškození. To vůbec nemusí mít souvislost s tím, co je garantováno spotřebiteli. Např. při dovozu z některých zemí není reálně možné domluvit ani dobré záruky výrobce, ani odpovědnost přepravce (nechce ručit za něco, o čem nemá jistotu, že je v pořádku v době nakládky). Pak se to řeší např. tím, že importér objedná o XX kusů navíc, ze kterých uspokojuje místní reklamace. Spotřebitele pak mohou zajímat jen dvě věci: 1. parametry, které dodavatel deklaruje při prodeji, 2. u toho, co nedeklaruje, pak obvyklý účel nebo užití.

Zkuste fakt nepsat nesmysly, když jste očividně nikdy u žádného soudu nebyl.

3072
Odkladiště / Re:Problem s reklamaciou v alze
« kdy: 12. 09. 2017, 09:23:06 »
Jako že zákazník při používání rozbil LCD zevnitř telefonu a z venku nebylo poškození vidět?????? No to bych chtěl vidět odůvodněné.

No jistě. Displej má několik vrstev, a stačí, aby zezadu na něj dosedla nějaká součástka, která se dotkne až při pádu. V tu chvíli máte zlomený displej zezadu, a pokud přístroj nejde zapnout, tak to přes sklo nemusíte vidět. Možná je to nedomyšlené technické řešení, ale bohužel, v případě soudu určitě převládne názor, že telefon z ruky padat nemá, a že na takové zacházení nemusí být telefon připraven.

Dodavatel to nemusí odůvodňovat hlouběji, než sám považuje za nutné. Pokud se Vám zdá jeho odůvodnění špatné, nemáte jinou možnost, než přibrat (a zaplatit) znalce. Pokud znalec nevyloučí (připustí), že mohlo dojít k poškození tak, jak napsal dodavatel ve vyjádření, tak jste v háji. V tu chvíli nemáte v ruce žádný argument, důkaz, se kterým by se dalo dojít až k soudu. Tohle všechno výrobci moc dobře vědí, a mají své procesy nastavené právě tak, aby se jejich závěry daly jen velmi, velmi těžko vyvrátit.

Prosím zkuste si to představit v reálu. Když se dodavatel zasekne a bude reluktovat - tedy: reklamaci bude vyřizovat podle pravidel stanovených zákonem, ale vždy ji zamítne, pak se můžete rozčilovat sebevíc, ale bez soudu se dál nepohnete. Orgány ČR, mimo soudy, mohou maximálně pod pokutou kontrolovat, jestli dodavatel dodržuje zákonné lhůty a postupy, ale nemohou polemizovat s jeho odbornými závěry. Pokuta je moc netrápí, a hlavně, nepřinutí je změnit názor na Vaši reklamaci.

Doporučuji, nemachrujte zde s právem, to je vymahatelné složitě (a draze). Lepší je zkusit to vyargumentovat, hrozit reputačními riziky, být neústupný a při tom znalý práva. Dodavatelé mají zkušenost s tisíci reklamacemi, a dovedou rozlišit mezi hlučnými kverulanty, kteří o zákonech nemají moc ponětí, a mezi těmi, kterých se možná i trochu bojí, že to fakt dotáhnou do konce. Zejména ti velcí (Alza a spol.), se opravdu neleknou hrozbou nějakého úřadu. Oni mají kontroly projité stokrát, s těmi úředníky se vlastně už znají - a ne, že by to bylo úplně "ruka ruku myje", ale co myslíte, že bude kontrolovat ten samý úředník, na té samé kontrole u té samé firmy, pokud už je tam např. po páté? Pokud se nic nezměnilo, bude závěr kontroly stejný jako posledně.

3073
Odkladiště / Re:Príjem v akciách - dane
« kdy: 12. 09. 2017, 08:26:42 »
A nešlo by to vyřešit opcí?

Např. získáte právo na koupi definovaného počtu akcií za 1 CZK. Tím je zaručeno, že si akcie "koupíte", až vám to bude vyhovovat.

Pozor, opce je také ocenitelné právo, a má svoji hodnotu. Vše toto spadá do nehmotného majetku, a jakákoliv změna ve Vašem majetku do plusu = příjem. Příjem = daň z příjmů.

V ČR se za příjem považuje i nepeněžní příjem. Akcie mají svoji hodnotu - zjednodušeně, dívejte se na to jako na "dar". I dar je potřeba zdanit, s tím, že je na Vás, abyste prokázal hodnotu v době příjmu. Dále se pak daní dividendy, a také se daní prodej akcií - ale na to je v ČR osvobození, pokud akcie držíte tuším déle než půl roku. Tím pádem odvedete daň pouze jednou, a to v době obdržení akcií.

Další otázkou je, jestli je potřeba odvádět pojistné (zdravotní, sociální). To bych ověřil: pokud je to odměna od zaměstnavatele, pak se domnívám, že to musí řešit on (v tomto případě brutací nad hodnotu akcií). Pokud je to smluvní odměna v jiném, než pracovně-právním vztahu, musíte to ověřit na Vaší straně.

Co se týče finančního úřadu, není pravda, že neodpovědí. V ČR se tomu říká "závazné posouzení". To stojí, tuším, 10 000 Kč, a správce daně je povinen stanovit, jakou formou máte danit popsanou situaci. Takové posouzení má pak závaznou platnost až tři roky, pokud se mezitím nezmění paragrafy, podle kterých byla situace posuzována. Samozřejmě, musíte situaci popsat přesně, aby to posouzení bylo závazné.

Na tyto otázky Vám dokáže odpovědět daňový poradce a na svoji radu musí být schopný dát své razítko. Pokud bude situace výkladově na hraně, je možné, že Vás odkáže právě na závazné posouzení správcem daně.

To vše ale platí pro ČR.

3074
Hardware / Re:Má smysl používat zálohovací pásky?
« kdy: 11. 09. 2017, 22:57:46 »
ok...pokud se mam tedy zbavit rucni prace tak je potreba GUI..jake doporucujete pro baculu?

Bacula / bareos mají GUI jen na monitoring, obnovu, a spouštění jobů.
Konfiguraci stejně musíte napsat ručně. Poté, co napíšete konfiguraci a vše vyzkoušíte, tak uvidíte, že to GUI vlastně ani postrádat nebudete - v ten okamžik už přes bconsole zvládnete všechno.

3075
Hardware / Re:Má smysl používat zálohovací pásky?
« kdy: 11. 09. 2017, 22:54:09 »
Existuje spousta prostředí, kde si umím představit, že "stará řešení" fungují naprosto v pohodě.

Souhlas.

Stran: 1 ... 203 204 [205] 206