reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Miroslav Šilhavý

Stran: 1 ... 125 126 [127] 128 129 ... 136
1891
Studium a uplatnění / Re:Mzda stanovená mzdovým předpisem
« kdy: 25. 09. 2017, 20:48:35 »
Vidíš, já třeba mám "dohodu o mzdě", tj. moje mzda není součástí pracovní smlouvy, ale zároveň jí nemůže zaměstnavatel jednostranně měnit.

No jsou zde dvě varianty, pokud není mzda stanovena v pracovní smlouvě, pak:
a) je celá pracovní smlouva neplatná,
b) dohoda o mzdě se de facto stala součástí pracovní smlouvy a tvoří s ní po právní stránce celek.

Osobně si myslím, že varianta b) je správně, nicméně asi bych příště trval na dodržování zákona, může Vám to dost zkomplikovat život.

Co se týče mzdového výměru, je to sice jednostranný úkon, ale zaměstnavatel nemůže mzdu podle mzdového výměru změnit nijak podstatně a bezdůvodně. Např. když se podniku bude hůř dařit, bylo by odůvodnitelné např. snížení mzdy o 5-10 %, víc určitě ne. Pokud se podniku daří stejně, zaměstnanec stejně pracuje, pak zaměstnavatel nemůže mzdu výměrem změnit dolů. Dále musí zaměstnavatel dodržet antidiskriminační pravidla, tedy že zaměstnanci na srovnatelných pozicích berou stejnou mzdu a čerpají stejné benefity. Samozřejmě musí dodržet i částku zaručené mzdy (ta se odvíjí od skupiny, do které pozice spadá).

Zaměstnanec je zákoníkem práce velmi dobře chráněný, a soudy při jakýchkoliv pochybnostech dávají za pravdu zaměstnanci. Zaměstnavatel, jakožto silnější strana, musí velmi důkladně prokazovat.

Mzdového výměru bych se tedy úplně nebál.

1892
To určitě neusne...  ;D :D

Si myslím, že bude pokukovat, kolik lidí se tu k jeho nářku přidá. Zatím teda nic moc, čas jsme využili k posunu v otázce pití k programování.

1893
O serveru Root.cz / Re:Moderování tématu zakladatelem
« kdy: 25. 09. 2017, 16:56:47 »
Jen bych se rád vyjádřil k tématu nejlepší jídlo ke klávesnici a dotazu "kafe nebo kakao". Já jsem pro kakao. Když totiž do klávesnice naleju kafe, jde to ještě docela dobře vyčistit. Zatímco kakao... zanechá patinu. Hned je vidět, že ta klávesnice patří programátorovi.

Zase z takovýho programátorskýho turka zůstanou super zrníčka mezi klávesami.

1894
mel jsem zato, ze DRM resi pouze licencni veci

Pokud to dobře chápu, oni mají DRM chráněnou na androidu parcelu s programovým vybavením k fotoaparátu, a po rootu se DRM ztratí a odmítne ta funkce fungovat. Jak říkám, nečetl jsem to hlouběji, protože se bez rootu už několik let obejdu.

1895
Tak offtopic je prece hlavnim nametem vsech diskusi na Rootu. Samozrejme, obcas sem lezou lidi s tematy uplne mimo offtopic, jako treba mzdy nekde.

Mimo offtopic = off off topic? Neboli (off)2 topic?

1896
1) volat/sms/fotoaparat

Pokud se nepletu, přinejmenším tím přijdete o chráněné funkce Sony na vylepšení fotoaparátu, kvalita fotek asi degraduje. Osobně jsem nezkoušel, vím, že s Androidem existují postupy, jak DRM obnovit i po rootu, ale u SFOS to patrně nepůjde.

1897
Jestli to nevidíš, tak to je docela problém (tvůj).

Jen s tím rozdílem, že s Vámi se nikdo moc nebaví a nereflektuje na Vaše výkřiky kolem offtopiců.

Diskuse o tom, čí je co problém, mi připomíná jednu židovskou anekdotu, omlouvám se za OT:
Citace
Leží v noci Abeles na posteli, převrací se a vzdychá, že nemůže spát. Slyší ho žena a ptá se: “Copak, Abeles, že nemůžeš spát?“
“Ale, teď jsem tady v hotelu viděl Arona a dlužím mu dvě stovky a nevím, jak mu je splatím....“
Žena vstala, zabušila Aronovi na dveře a zavolala: “Aron, Abeles ti nemůže ty dvě stovky, co jsi mu půjčil, vrátit!“
Když se vrátila, řekla muži: “Tak a teď už klidně spi. Teď nebude spát zase Aron.“

1898
Tak ho zaloz. Pokud tam ty a tvoji kamaradi nerozvinete diskuzi o tom, co mel Kim vcera k veceri, tak na te diskuzi nic neni.

Nemusíte se nutně chovat zhrzeně jen proto, že Vám pan Krčmář nevyhověl, ale dokonce ani nedal za pravdu. Lidé jsou hraví a témata je baví.

V diskusi zaznělo několik vážně míněných názorů na otázku mezd v ČR vs. SRN. Zbytek diskuse Vám dává možnost udělat si o postojích přispěvatelů vlastní názor. K odpovědím, a názorům jste se Vy, jakožto tazatel, už dál nezapojil - to by byla asi nejpřirozenější moderace tématu (neplést si moderaci s cenzurou).

Je zbytečné se vztekat, že lidé nefungují tak, jak jste si nalinkoval v hlavě.

1899
Bazar / Re:Prodám 1U skříně s 4x hotswap na ATX desky
« kdy: 25. 09. 2017, 13:43:19 »
Aha. Tak přes vysílačku toho asi fakt moc neprodáš. Good luck.

Čéče, už v náhledu hledání je vidět telefon. Zvláštní konspirační hra :).

1900
Bazar / Re:Prodám 1U skříně s 4x hotswap na ATX desky
« kdy: 25. 09. 2017, 12:10:53 »
Vždyť jsem psal, že je tam SATA backplane a 4 šuplíky.

Kde seženete za 1400 Kč 1U skřín, se sata backplane a 300W zdrojem jako nabízím já?
Já o takové nabídce nevím. Pokud víte o srovnatelné, tak mi ji napište a třeba ještě zlevním. Takto mi to ale přijde jako dobrá nabídka.

Omlouvám se, backplane jsem přehlédl. Nechtěl jsem Vás urazit.
Levně se dají šasi sehnat na ebay.

1901
Odkladiště / Re:Je legální dát si na dům kameru?
« kdy: 25. 09. 2017, 12:03:19 »
Ne ze bych to sam planoval, ale v posledni dobe se u nas v okoli(Praha) mnozi kamery instalovane na domech a hodne z nich nesnima jen vchod, ale jsou namirene do ulice. Neprijde mi, ze by to bylo uplne v poradku. Ma smysl si stezovat na obecnim uradu?
Na internete je dohľadateľný prípad pána z Prahy, ktorý mal kameru do ulice, lebo mu niekto priemyselnou kušou pravidelne rozbíjal okná. Najprv súdy prehrával, lebo natáčal verejné priestranstvo, ale najvyšší súd mu dal za pravdu, že pre ochranu vlastného majetku môže natáčať nevyhnutne nutné priestory aj mimo vlastného priestoru. Presne to ale definovať neviem. Ale ako som už uviedol, dá sa to na internete dohľadať, len treba napísať Googlovi správnu otázku. Ja to nájsť neviem, čítal som to pred viacerými rokmi.

Byl z Třebíče. Samotná kamera není důvodem protestovat. Je to stejné, jako si jít stěžovat, že se někdo kouká z okna.

V případě kamer se ale navíc řeší:
1. jestli umístění a záběr kamery jsou přiměřené k zamýšlenému účelu (ochrana majetku),
2. jak dlouho je záznam archivován,
3. jestli k záznamům nemá přístup moc lidí - ideálně jen vlastník, a i ten přes externí agenturu, která přístupy k záznamu audituje.

Soud logicky konstatoval, že samotný záběr na veřejné prostranství není protizákonný. Dodal k tomu však, že je nutné splnit právě podmínky ÚOOÚ.

1902
Bazar / Re:Prodám 1U skříně s 4x hotswap na ATX desky
« kdy: 25. 09. 2017, 11:50:16 »
Při odběru více kusů je sleva.

Nechci být hnidopich, ale bez ližin, bez backplane a zdroje je to bezcenná hromada šrotu, za kterou patrně zaplatíte za odvoz. Za lepší cenu koupíte to samé s ližinami, zdrojem a ještě s nějakou starou deskou (kterou vyhodíte, a máte aspoň zbytek zdravý).

1903
Studium a uplatnění / Re:Nízké mzdy v ČR
« kdy: 25. 09. 2017, 10:50:59 »
Pokud porušují zákony (což občas udělá každý (aniž by si to třeba uvědomil)), tak zločin. Pokud dělají něco nemorálního, ale zákony neporusuji, tak jsou "pouze" nemorální.

To není pravda. Jsou situace, na které kodexy zákonů nepamatují. Vzdálený, ale přiléhavý příklad byly Norimberské procesy, kdy bylo zjevné, že Nacisté páchali zločiny, přesto na ně neexistovaly zákony.

Firmy s mezinárodní působností využívají rozdílů mezi zákony různých zemí, aby propluli ke svému cíli. Už vícekrát byly velké korporace "přinuceny dobrovolně" jít na dohodu kolem zdanění, když využili sice platné zákony, ale obešly účel, k jakému slouží.

Podobné je to s korunovými dluhopisy, kdy je zjevné, že, zaokrouhlení dolů ve velkých tranších nevede k témuž zamýšlenému výsledku, jako zaokrouhlení v malých počtech. Podobně tomu bylo i ve chvíli, kdy ze zákona vypadla na pár měsíců povinnost odvádět sociální pojištění zaměstnavatelem. Soudy přesto dovodily, že takové uplatnění bylo na tolik v rozporu se zdravým rozumem, se záměrem toho i dalších zákonů, že bylo i tak nutné odvody platit.

Větší problém vidím v tom, že kde není žalobce, tam není soudce. Korporace mají právní oddělení a prostředky na armádu právníků, auditorů, poradců. Ve státní správě to dělají lidé za tabulkový plat (třeba ne špatný, ale ne srovnatelný s protistranou), a bez možnosti operativně využívat prostředky, které se nabízejí.

Osobně mám dojem, že jako dřív byla dělena moc mezi stát a církev, a ti se museli domluvit, tak podobné dělení moci je dnes mezi státem a korporacemi.

1904
Studium a uplatnění / Re:Nízké mzdy v ČR
« kdy: 25. 09. 2017, 10:38:27 »
Tak nevim, mam Hnizdofert povazovat za uspesnou ceskou firmu nebo za organizovany zlocin?

Jo, to je vždy na hraně. Korporace přesahují hranice států, mohou "optimalizovat". A tak mají v určitých oblastech větší vliv, než státy samotné. U takových pak nelze dobře rozlišovat, co je zločin, a co oprávněné úsilí.

Samozřejmě, je to špatně.

1905
Kdyz jsem tam nastoupil ja, byl jsem plny ocekavani. Pak prislo vytrizveni. Nedovedu si predstavit byt tam vice jak 3 roky, ne 10 a vic. Delali si sve produkty, vesmes to bylo o tom stejnym, zadne nove technologie. Dle meho nazoru, cas na zmenu je tehdy, kdyz clovek zacina zjistovat, ze se nikam dal neposouva a do prace si to prijde jenom odsedet. I kdyz nekomu to vyhovuje.

Offtopic:
Ty vole Ivan Novy vy jste kdo? Co to tu placate?

Pokud to cítíte, tak musíte změnit, a odpověděl jste si sám.
Komentář pana Nového má svůj smysl, opravdu se můžete hloupě trefit do doby, kdy nová práce bude horší / hůře placená, než ta současná. Jsou období, kdy si může vybírat zaměstnanec, jsou období, kdy zaměstnavatel.

Stran: 1 ... 125 126 [127] 128 129 ... 136

reklama