reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Miroslav Šilhavý

Stran: 1 ... 125 126 [127] 128 129 ... 164
1891
RAMky staci malo... (zfs + komprese)
Jako nejsem znalec, ale neni to tak, ze prave ZFS by uvitalo a dokazalo uzit RAM co nejvic?

ZFS potřebuje RAM na dvě věci - na cache/prefetching a na deduplikaci.
Doporučuje se 4 GB RAM jako základ vůbec pro ZFS, ale lze provozovat i s menší RAM. (https://wiki.freebsd.org/ZFSTuningGuide).
Na kompresi za běhu (LZ4) není potřeba ani dramaticky moc CPU, ani moc RAM.
Na deduplikaci je potřeba naopak hafo RAM.

Osobně bych se na ZFS vykašlal, pokud nevyužijete nějakou jinou jeho funkci, a neodůvodní se tím vyšší spotřeba paměti.

1892
Mám i nějaké organizace pod městem, které na IT nemají peníze(první místo kde se škrtá) a smečku uživatelů, co jsou naprosté mimózky. I když odkývou, že se o data budou starat sami(odmítl jsem to dělat), tak je jim to fuk - mají se na koho vymluvit.
Smůla je, že jsou to mrcky po 5 mašinách, sem tam nad 15, pak 2x nad 30. Prachy na AD/doménu nejsou - práce strašná. IMAP na hostingu(s výhledem na prů*er - jim to nevadí / za své jim to kupovat nebudu). Drtivou většinu mailů beru z pop3, abych měl data u sebe. IMAPu nevěřím, dělalo to problémy a nevěřil jsem ani zálohám.
Z těch fušeřin je mi zle - nemůžu nic dělat pořádně.

Pak bych rizika aspoň snižoval. Na místo nefungujícího přenášení zodpovědnosti na uživatele, oznámil bych jim, jaká místa jsou zálohovaná, a jednoducho směrnicí bych jim to oznámil. Až by přišel průser, nechal bych na zěmstnavateli, jestli pracovníka postihne, nebo jeslti odsouhlasí zlepšení zálohování, nebo jestli de facto řekne, že současný systém mu vyhovuje. Nic lepšího nevymyslíte.

Sdílím Vaši obavu, že přes všechna tato opatření je taková zakázka na vodě, při prvním průšvihu to stejně odnesete Vy.

1893
Vývoj / Re:Jak vytvořit error.log v domovském adresáři
« kdy: 29. 10. 2017, 15:09:32 »
Ahoj, potřebuji spustit funkci aby chybu poslal do souboru který je/bude v hlavním adresáři uživatele, který script spouští.
Zkoušel jsem tohle ale nejde to.
Kód: [Vybrat]
A="~/err.log"
mojefunkce 2>>"${A}"
Ví někdo? Díky

V bashi by mělo jít:

A="${HOME}/err.log"

1894
Studium a uplatnění / Re:Kde hledat zajímavou práci?
« kdy: 28. 10. 2017, 20:05:07 »
Pozn. Myslel jsem, ze programatorske schopnosti se ridi Gaussovou krivkou a ne lopata/nelopata

Lopata v tomto kontextu nepěkný výraz pro juniora. Tedy pro člověka, který nemá komplexní zkušenosti, aby posuzovaný případ mohl zhodnotit z odstupu a uvážit ho nejenom z odborného - programátorského hlediska, ale i z hlediska potřeb zaměstnavatele, z hlediska toho, co potřebuje ve své firmě splnit / prezentovat stakeholder u zákazníka atd. atd.

Sebelepší programátor, pokud si tyto schopnosti neosvojí, zůstane dál juniorem = lopatou.

Nemá to nic do činění s příjmem, odborností nebo odvětvím.

1895
Studium a uplatnění / Re:Kde hledat zajímavou práci?
« kdy: 28. 10. 2017, 16:44:04 »
a jsme zase u lopat. Opouštím diskuzi. Lituji, že jsem sem vlezl.
Tomu se říká koloběh lopat v přírodě, resp. na Rootovi.

Ten pán má pouze slabší nervy, a když věci nejdou tak, jak si představuje, je nešťastný. Patrně něco jako internetový autismus.

1896
Studium a uplatnění / Re:Kde hledat zajímavou práci?
« kdy: 28. 10. 2017, 16:18:22 »
Právě korporáty jsem už zažil a bohužel se vrátit nejde. Už na pohovoru se pozná, kdo je tam špatně. Třeba v jednom se ptali, jestli mi vadí přesčasy :D Jsem jim vysvětlil, že přesčasy jsou jejich neschopnost a ne moje starost... a neměli moc zájem. Na korporát musíš mít takovou tu běžnu "vadu" - jen půlku mozku. Jinak to tam nedáš.
Ano, na tom se pozná, že uchazeč je blb. Dokonce i zákoník práce, který je velmi ochranářský, počítá s tím, že 150 hodin ročně je naprosto běžné, a mohou být zaměstnavatelem vyžadovány i bez příplatku. Jsou práce, kde se nedá určitým výkyvům předejít.
Spíše to není běžná lopata, která jen dělá, co se jí řekne. Žádný zákoník práce mě nezajímá. Já tam jdu vyvíjet a to se dělá hodně speciálně, protože to není skládání zboží. Ať si vyžaduje co chce, já mu na to stejně kašlu. Prostě asi nevíš, jak se dělá kvalitní vývoj, proto ti přijde normální obtěžovat vývojáře (spíše lopaty) s přesčasy.

Myslím, že v době pohovoru ví o "maličko" víc ten zaměstnavatel, co vlastně hledá.

1897
Studium a uplatnění / Re:Kde hledat zajímavou práci?
« kdy: 28. 10. 2017, 16:06:20 »
Právě korporáty jsem už zažil a bohužel se vrátit nejde. Už na pohovoru se pozná, kdo je tam špatně. Třeba v jednom se ptali, jestli mi vadí přesčasy :D Jsem jim vysvětlil, že přesčasy jsou jejich neschopnost a ne moje starost... a neměli moc zájem. Na korporát musíš mít takovou tu běžnu "vadu" - jen půlku mozku. Jinak to tam nedáš.

Ano, na tom se pozná, že uchazeč je blb. Dokonce i zákoník práce, který je velmi ochranářský, počítá s tím, že 150 hodin ročně je naprosto běžné, a mohou být zaměstnavatelem vyžadovány i bez příplatku. Jsou práce, kde se nedá určitým výkyvům předejít.

1898
Server / Re:Které BSD dneska doporučíte?
« kdy: 28. 10. 2017, 11:37:52 »
Zkouším HardenedBSD. Pro začátečníka nedoporučuju. Dokumentace není úplně dobrá, ale zejména to předpokládá, že s tím pracuje někdo, kdo už dobře umí FreeBSD.

Jinak je to ale docela pěkné.

1899
Ja nic neobhajuji, pouze vysvetluji, proc tomu tak je. Nevidim duvod, proc bych kvuli tomu nemel kritizovat to, jak nektere casti te statni administrativy (ne)funguji.

George Orwell pro to zavedl i pojem: doublethink.
https://cs.wikipedia.org/wiki/1984_(rom%C3%A1n)#Doublethink

1900
...soucasny zpusob produkce potrebuje stale mene lidi na to, aby bylo vyrobeno to, co trh dokaze prodat. Nadbytecni lide jsou prelevani do dvou oblasti. Do vselijakych sluzeb, kdy pak zijeme ve spolecnosti, kde si vsichni navzajem poskytuji neproduktivni sluzby a jichz je potreba jen omezene mnozstvi, ne vetsi, nez co trh dokaze spolknout...

Kdo podle vas zamestna dalsich skoro 7% populace? Aha, snizime lidem mzdy, protoze na trhu bude pretlak pracovni sily...

1. Proces, který popisujete, probíhá už od průmyslové revoluce. I přesto roste populace, a i přesto se míra nezaměstnanosti drží nízko. Kdyby fungovali Vaši bubáci, tak už bychom dávno vymřeli.

2. Vaše slova jsou, že lidé mají dělat produktivní práci. Bohatý je podle Vás prevít, i když dává lidem práci. Lehkoživný úředník je podle Vás oběť, přestože práci neodvádí.

3. Snížit stav státní správy o cca 280 000 lidí by za prvé nebylo ze dne na den, za druhé to nepředstavuje 7 % populace.

4. Na tyto lehkoživky opět dřou a daně odvádějí ti, kteří jsou sami v podobné příjmové skupině. Tento způsob přerozdělení peněz státem je nesmyslný. Bere z levé, a dává je do pravé kapsy téhož kabátu.

5. Pokud nezvýšíme produkci, zvýší ji státy kolem nás, a za chvíli nebudeme mít z čeho žít vůbec.

1901
Prosim vas, statni socialni pece, ktera nechava deti hnit v decaku a vymyslela pravidla, ktera zabrani adopci vetsiny z nich.... Nehlede na to, ze tyto instituce mivaji tendenci narust do arogance obrich rozmeru a leckdy zabavuji deti jen proto, ze muzou a nasledne tim vykazuji aktivitu, cimz zduvodnuji svou zidli.

Pane, vy jste ale vůl. O pár postů výše zase obhajujete státní přezaměstnanost jako nejsprávnější věc na světě. Urovnejte si nervová spojení mezi pravou a levou hemisférou mozkovou.

1902
No určitě bych jim dal raději podporu v nezaměstnanosti (ta je časově omezená), než jim vyplácet 29 000 Kč platu. Neplatím státu za to, aby uměle zaměstnával úředníky, kteří navíc fungují mizerně.

Cimz odstranite jeden problem a vytvorite jiny. Jestlize uredniku je skoro 7% a vy jich vetsinu vyhodite, vyskoci vam nezamestnanost k deseti % a pro ty lidi prace nebude, kdyz neni pro tech soucasnych ~4 %. Jak jsem napsal, nejmene skody by nadelalo, kdyby ti lide byli doma a dostavali nejaky plat.

Toto celé je logika houpacího koně. Pokud budeme tedy dál uvažovat ve Vašich absurdních myšlenkách, že stát má být zaopatřovacím ústavem, pak bychom tedy nutně museli dojít jinému závěru. Pojďme tedy vyhodit ze státní správy jen ty schopné, kteří si najdou novou práci lehce. Nechejme ve státní správě jen ty, kteří by poté měli problémy.

Současné cca 4 % nezaměstnaných je tzv. přirozená míra nezaměstnanosti, pod kterou se prakticky dostat nedá.

1903
cetl, ale potom jste otocil.

Vůbec ne. Veřejné zdravotní pojištěná má platit jen nutnou péči.
Zbytek mohou dělat například neziskovky.
Zdravotní pojišťovny a neziskovky musí být transparentní, aby se přes ně nevytahovaly peníze do soukromých rukou.

Ty teze se nevylučují.

1904
Me naopak prijdete dost naivni a duverivy (pokud to nepredstirate), kdyz verite charitam a neziskovkam vice nez zdravotnimu pojisteni.

Asi jste nečetl moje kritické příspěvky na adresu neziskovek..?

1905
jste stejny utopista jako JardaP. On narozdil od vas tomu co rika mozna i veri.

Máte pravdu, já už moc nevěřím ničemu, ale ze všeho nejméně tomu, aby za mě někdo rozhodoval. Jsem rád, že žijeme v Evropě, kde je všude výborná zdravotní péče i dostatech mechanismů, aby ti méně šťastní neumírali pod mosty.

Je pravda, že nestačím žasnout, kolik lidí považuje za samozřejmé, či za vhodné, aby stát platil lidem dobrou životní úroveň.

Stran: 1 ... 125 126 [127] 128 129 ... 164

reklama