reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Miroslav Šilhavý

Stran: 1 ... 106 107 [108] 109 110 ... 116
1606
blbců se tam zjevně najde

To mi chceš taktně naznačit, že nejsem génius a že se po mně nebude jmenovat žádná třída?
A co alespoň ulička?
Třeba i zapadlá?

Milfausova by ještě šla, to se dá aspoň skloňovat.

1607
Studium a uplatnění / Re:Nízké mzdy v ČR
« kdy: 24. 09. 2017, 20:45:11 »
Vy parodia. Keby nie je pekara, tak ani Flemming nema co zrat.
Až budeme hledat mezi miliony Flemingy jednoho pekaře, pak možná. Zatím mezi miliony pekařů hledáme jednoho Fleminga.

1608
Protože jsme tady programátoři a zaměstnanci?

Programátoři u práce i jedí. Založil bych něco na téma, co je nejlepší jídlo ke klávesnici.

1609
Studium a uplatnění / Re:Nízké mzdy v ČR
« kdy: 24. 09. 2017, 16:47:41 »
To si vysvetlujete vy tak. Ja z vas skor mam pocit, ze vy delnikov zatracujete a povazujete ich za menej cennych. Praveze ja si ich vazim, bez nich by zaprdeni itckari neexistovali :)

To je samozřejmě nesmyslný pohled. V současném světě můžete uvažovat jako jistotu, že takových lidí je a bude dostatek. Nelze tedy ani uvažovat o tom, co by bylo, kdyby takoví lidé nebyli. To je podobné, jako kdybyste přemýšlel o tom, jak by šlo pěstovat plodiny, kdyby se den a noc protáhly na dvojnásobnou dobu. Asi jako myšlenku to připustit lze, ale nemá smysl se tím zabývat.

V jedné věci máte snad přecijen pravdu. Tam, kde je nekvalifikovaných lidí méně, tam se zbytku holt musí platit víc peněz. A k tomu zase podle mě vede to, co říkám já: pracujme na vzdělanosti a na přijímání zodpovědnosti za vlastní život.

1610
Studium a uplatnění / Re:Nízké mzdy v ČR
« kdy: 24. 09. 2017, 16:43:40 »
uz mi to zacina byt jasnejsie, preco si zatial nerozsiril svoj genofond :). Myslis vedcov teoretikov? Vedcov zasitych na vysokych skolach, ktori tam zotrvavaju do svojho dochodku a ich prinos pre spolocnost je rovny 0? Keby neboli pekari, tak zajtra si nekupis chlieb, ked nebudu zachranari, tak pri ohrozeni zivota, ti nikto nepomoze, budes chciet auto, tak si ho nekupis, lebo ho nikto nevyrobi. Mozno ti tvoji vedci :D

Vy trubko, bez těhle lidí byste neměl na čem psát své posty, přes co je přenést. Možná byste vůbec nežil, kdyby se pan Fleming, namísto pečení chleba, nekoukal do mikroskopu.

Já si osobně pracovitých lidí, klidně dělníků, vážím. Poznal jsem jich hodně, a všichni byli, i po revoluci, úspěšní - v rámci svých osobních možností. Pak taky znám takové, kteří neustále nadávají, říkají, jak jsou pro společnost nepostradatelní, a že se mají špatně. Při tom hulí, chlastají, jezdí na dovolené a byt mají vybavený elektronikou, o které nelze říct, že by byla nezbytná. Když se těchto lidí zeptáte, často zjistíte, že svoje štěstí vyžadují "tady a teď", a nemají vůbec trpělivost pro něj cokoliv udělat.


1611
Studium a uplatnění / Re:Nízké mzdy v ČR
« kdy: 24. 09. 2017, 15:58:39 »
Tie decka, ktore maju jest sracky z Tesca, budu robit na tvoj dochodok. Na to nezabudaj ;)

Mně se skoro zdá, že vy si nepřejete, aby si právě dělníci polepšili a vypracovali se na kvalifikovanější (= žádanější) práci..? Vaše názory by se daly shrnout do věty: Hlavní část HDP tvoří nejméně kvalifikovaní dělníc, proto se náš stát bude mít nejlépe, když dělníku budeme mít nejvíc. Jinak si to neumím přeložit.

1612
Studium a uplatnění / Re:Nízké mzdy v ČR
« kdy: 24. 09. 2017, 15:47:19 »
Ano je to bludny kruh a je to velmi smutne. Ale mame tu urcity socialny system, aby pomohol tym detom a ja im drzim palce aby sa z toho dostali.

Bohužel bolestí sociálního systému je, že nemotivuje k práci.
Hezkým příkladem je rodičovská dovolená, jejíž délka nemá ve světě obdoby. U nás vznikla po revoluci, jako nešťastný způsob, jak snížit nezaměstnanost. Co znám spoustu žen, mateřská v takové délce jim totálně zničila pracovní život, mnohdy i partnerství (ale to sem nepatří už vůbec).

Sociální systém má pomoci v nahodilých nepředvidatelných situacích, aby se jedinec nedostal do spirály, ze které není cesta ven. Bohužel, nezaměstnaní vědí, že nějaké peníze od státu dostanou vždy, a že vždy to bude výhodnější, než se snažit se hledat si práci, investovat si do rekvalifikace, stěhovat se.

Za mě by měly být všechny dávky časově omezené, a brané tak, aby umožnily reorganizaci života. Je pak nesmyslné, že rodina žije jen z dávek, ale v domácnosti jsou dva zdraví dospělí.

1613
Studium a uplatnění / Re:Nízké mzdy v ČR
« kdy: 24. 09. 2017, 15:41:18 »
Paradox je taky, ze Nemci stali za 2 svetovymi vojnami, maju na svedomi miliony ludi, sposobili skodu vela krajinam a teraz su najvacsia ekonomika a vsetci sa im pchaju do zadeke. Vravim, Hitler to skusal cez vojnu, novodobi nemci si vytvorili tretiu risu rafinovanejsim sposobom.

Bože můj! Zřízení, které ve Vašich postech popisujete Vy, začal praktikovat jakýsi Uljanov, který se v té době neštítil najmout si zloděje (kvůli financování) a vrahy (kvůli teroru). Po něm přišel gruzínec Džugašvili, který to dotáhl k dokonalosti. Tito dva pánové mají na svědomí víc životů, než Hitler (čímž se jeho role vůbec neumenšuje!). Záměrně však nedělám rovnítko Lenin,Stalin=SSSR, Hitler=Německo. Ale určitě stojí za povšimnutí, že oba národy měly zvířata v čele, ale jen jeden z národů byl v historii převážně úspěšný, aniž by vyvolával ve světě teror (Hitlerovo 1933-1945 je prd proti Sovětskému 1917-1985 (nástup M. S. Gorbačova)). Je poměrně trapné se pak úspěch Německa snažit neustále dávat do rovnítka s Hitlerem a nacismem (kterému velmi nepřesně říkáte fašismus - toto označení zavedli Sověti, kteří potřebovali odlišit svoji rétoriku od spříznění s nacismem, se kterým spolupracovali až do roku 1941).

1614
Studium a uplatnění / Re:Nízké mzdy v ČR
« kdy: 24. 09. 2017, 15:29:28 »
Jmění lidí se neporovnává až potom, co všichni promění nemovitost na hotovost (a zaplatí daň). Proto nějaká daň z převodu nemovitosti je zde bezpředmětná, protože v nemovitostech se peníze parkují - a tím se ztrácejí z ekonomiky.

Jasně, ale ohodnocení nemovitosti je složitá záležitost. V účetnictví, pro daňové účely, byste nemovitost ohodnocoval v pořizovacích cenách. Ale to není přesné. Proto pro účetní odpisy musíte nemovitost ohodnotit tržní cenou - a ta se může měnit, a někdy i prudce.

Podobně to mají i osoby, i když si to nedovedou takto odlišit. Hodnota nemovitosti v Praze může být z hlediska přínosu pro rodinu stejná, ať už je nemovitost v lukrativní čtvrti (Ořechovka?) nebo jestli je to byt v Nuslích. Obě nemovitosti zajistí rodině život ve městě, kde je dobrý výdělek, výběr škol, ... Přesto ale tržní cena nemovitostí se liší dramaticky. Vybydlený byt v Nuslích může ale také vyskočit nahoru. Stačí, když nějaký developer skoupí část ulice a zrenovuje ji.

Pokud uvažujete o "parkování" peněz, pak musíte uvažovat o nemovitosti jako o ceně v cenách pořizovacích. Zaparkovány jsou jen cihly, panely, malta, beton, ... Zbytek peněz už jsou v podstatě jen marže, ale ty zaparkovány nejsou - ty putují od jednoho k druhému.

Osobně zastávám názor, že lepší je nájemní bydlení. Člověk se může stěhovat podle potřeby, v produktivním věku mít čtyř, pětipokojový byt. Později třeba zase jen dvoupokojový, jak bude potřeba. To s vlastními nemovitostmi jde taky, ale ne každý má dost síly i znalostí, aby se na trhu s realitami ubránil (nezahučel na tom).

1615
Studium a uplatnění / Re:Nízké mzdy v ČR
« kdy: 24. 09. 2017, 15:16:54 »
Nizke su preto, lebo sme lacna pracovna sila. Co viac chces pocut. Tak je system nastaveny. Ludia do ulic nejdu. Ked porastu platy hore, tak tovarne nemaju problem presunut vyrobu na Ukrajinu, Rumunska, atd. Vas premier nie je taky, ako nas Fico, ktory nas taha do jadra? Keby mate takeho a budete v jadre, tak budu rovnake mzdy :D

Citace
Já se můžu sebrat a jít vydělávat jinam
to moze aj ten robotnik. Bude sice robotnikom niekde inde, ale za vacsie peniaze.

Jasně, základem je REVOLUCE! :). Vy musíte mít kolem sebe spoustu komunistů, jinak si to nedovedu vysvětli.

Proč by měli lidi chodit do ulic, stačí, aby dělali na tom, aby nemuseli být na konci "potravinového řetězce".

Proč by někdo bral pracovníka "z importu", když ten by musel být nutně dražší - v cizině, pokud jsou vyšší výdělky, jsou i vyšší náklady na život. A pokud to opravdu jde, tak ať to sakra lidi dělají - hranice zavřené nejsou, pracovní trh je volný.

1616
Studium a uplatnění / Re:Nízké mzdy v ČR
« kdy: 24. 09. 2017, 15:09:12 »
Aby se stav nezměnil, je třeba všemi prostředky balamutit ty nemajetné, aby stav nebyli schopni změnit.

Co to tu říkáte, a proč mně? Já jsem zatím psal o tom, že se musí zvýšit vzdělání a vztah k zodpovědnosti za vlastní život. Právě proto, aby ti nemajetní nezůstali nemajetnými navždy.

1617
Studium a uplatnění / Re:Nízké mzdy v ČR
« kdy: 24. 09. 2017, 15:07:52 »
Ani jediný z vás se k tomu nevyjádřil.

Promiňte, asi jste přehlédl můj post v 10:05:55, kdy jsem se snažil sepsat svůj názor do krátkých bodů.

1618
Studium a uplatnění / Re:Nízké mzdy v ČR
« kdy: 24. 09. 2017, 15:06:16 »
A pytal som sa vas, kolko HDP v CR tvorite vy a kolko ta robotnicka?

Rozdíl je v tom, že dělníci nemají valnou možnost vydělat jinak. Takže mohou tvořit většinu HDP, přesto se o ně nikdy nikdo moc nestará, protože jejich masy jsou nevyčerpatelné. U "pracující inteligence" (vidím, že tento slovník je Vám blízký) je to naopak. Já se můžu sebrat a jít vydělávat jinam, bude mě to stát spoustu práce, ale podaří se mi to.

I socialismus, který rád hlásal, jak stojí na dělnicko-rolnických základech musel uzavřít hranice, aby mu inteligence neutíkala. Proč asi? Protože právě bez nich se nemohli pohnout dál.

Omlouvám se, zní to drsně, ale skutečnost taková je. Tím, pěkně prosím, nevyjadřuji, jaký je můj osobní postoj k zaměstnávání lidí - k tomu by se mohli vyjádřit spíš mí zaměstnanci.

1619
Studium a uplatnění / Re:Nízké mzdy v ČR
« kdy: 24. 09. 2017, 14:52:45 »
Tu na roote sa da velmi dobre spatrit obmedzenost ITckarov. Silhavy chod a najdi tu dojicku. Alebo tam postav robota. Kto
tu trepe o automatizacii, tak asi nikdy nevidel, ako sa doji mlieko. Kolko HDP tvoris ty a kolko tie dojicky, resp. ti robotnici? ITckari su hovno v tvorbe HDP oproti robotnikom.

Už nám tu chybí jen ta diktatura proletariátu, že?  ;D

1620
Studium a uplatnění / Re:Nízké mzdy v ČR
« kdy: 24. 09. 2017, 14:45:22 »
Zadruhé jakékoliv navýšení ceny nemovitosti je zdaněno sazbou rovných 0%.
PS: Ještě si dovolím jednu poznámku. Navýšení ceny jednotlivce je většinou daněno 0 % (osvobozeno od daně z nabytí nemovitosti i daně z příjmů fyzických osob). Na druhou stranu, to, o čem zde nejvíc hovoříme, o firmách, ty zvýšenou hodnotu v době prodeje pocítí, ony osvobozeny nejsou.

Stran: 1 ... 106 107 [108] 109 110 ... 116

reklama