reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Miroslav Šilhavý

Stran: 1 ... 106 107 [108] 109 110 ... 137
1606
Zverstvo sú v prvom rade výšky samotných daní a odvodov. Že si ľudia už zvykli na to, že ich niekto pravidelne okradne o polovicu zárobku, na tom nič nemení...

Zvykli? Vždyť zaměstnanci to tak mají od nepaměti.

1607
Server / Re:Kde se naučit SQL
« kdy: 23. 10. 2017, 12:14:19 »
a pak nebýt schopen konkrétně označit, kde konkrétně v daném open source produktu je to prasárna a jak by s jiným přístupem k SQL byli někde jinde, opravdu není diskuse. Jsem zvyklý, že jsou takto kategorická tvrzení podložená argumenty.

Ale já to nemám jak označovat, o žádný takový produkt se toho času nestarám. Většinou se s těmito projekty setkám ve chvíli, kdy něco zlobí, a kdy člověk může leda pokrčit rameny, že se s tím nedá nic dělat. Bohužel zákazníci Prestashopu nejsou připraveni zaplatit manday za hledání nějaké možnosti optimalizace. (Jen jako příklad).

1608
Server / Re:Kde se naučit SQL
« kdy: 23. 10. 2017, 11:39:43 »
Já si nestěžoval, tobě se zrovna tyto produkty/jejich přístup nelíbí, tak buď konkrétní. Kolik dotazů na stránku generují a kde se to dá spojit do jednoho?

Nepotřebuji vést tento způsob diskuse, abych obhajoval, že mysql mizerně joinuje (výše to dokonce někdo vysvětlil), a že programátoři nevolí popsaný programování způsob jako výsledek racionální volby, ale jako nutnost pro využití mysql.

To vše v rámci threadu o tom, že se někdo chtěl naučit SQL a v rámci odpovědi, že mysql je parodie na databázi, a vytvoří v lidech akorát zkreslenou představu o tom, jak mají databáze fungovat a založí u dalšího nešťastníka špatné návyky.

V rámci diealektiky nabízím zamyšlení nad tím, proč a jak si může někdo myslet, že zejména v PHP (!) vytvoří lepší datovou logiku, než databáze. Kdokoliv, kdo data zpracovává v aplikaci, zejména takto pomalé, zaslouží přes prsty.

1609
prisel jsem sem s dotazem, takze si od Tebe klidne necham poradit, je dost mozne ze delam neco spatne

Ale já myslím, že jsem Vám odpověď dal, podle mě je nediplomatické přijít za odběratelem a říct mu, že Vaše práce stojí víc, aniž byste dal něco navíc. Takto jsou chráněni zaměstnanci, ne my, podnikatelé.

Nad tuto radu jsem dal svůj pohled na věc - tedy to, že by se na zákazníka neměly přenášet lokální, nebo časově omezené výhody, protože to pak vede k takovéto disbalanci a k těžko řešitelným situacím.

Druhý pohled, který na to můžete mít je pohled nabídky a poptávky. Jestli jste si jistý, že navýšení ceny neohrozí Vaši pozici, pak to udělejte. Ale pokud takový dojem máte, tak by nemělo být iniciátorem takového jednání nějaké zvýšení daní. Prostě se zákazníkem se musí jednat a prodávat mu za co nejvyšší cenu tak, aby byl ještě spokojený. Tedy: nic proti navyšování ceny, ale proč v této souvislosti?

1610
Server / Re:Kde se naučit SQL
« kdy: 23. 10. 2017, 10:52:18 »
Máš srovnání s jinou srovnatelnou aplikací, která to dle tvého popisu dělá "správně", abychom se mohli poučit? Nebo alespoň příklad v jejich zdrojáku, kde bys to uměl zoptimalizovat a běželo by to na podobném HW rychleji/kód by byl přehlednější/bylo by to lépe rozšiřitelné? Obecné hlášky mě nezajímají, buď konkrétní.

Konkrétně chci po svých lidech, aby mi vysvětlili jakoukoliv situaci, kdy je potřeba víc než 5 dotazů do databáze na stránku, a to si přijdu často jako velkorysý. Zbytek se dá provést složeným dotazem a inteligentní prací s navrácenými daty.

Takže to udělejme opačně. Napište mi, kde si myslíte, že je potřeba dotazů víc.

1611
Server / Re:Kde se naučit SQL
« kdy: 23. 10. 2017, 10:26:11 »
Oba projekty mají zdrojáky na githubu, buď konkrétní, kde bys použil jiné možnosti SQL, které by produkty posunuly dál.

Stačí se podívat na to, kolik dotazů do databáze pošlou, aby vyrendrovali jednu jedinou stránku. Je "dobrým" zvykem myslqkařů vše řešit na úrovni aplikace, a z db dolovat data po drobcích. Nevím, jak víc být konkrétní, ale vím, že jsem nepotkal nikoho, kdo by z dospělejší databáze přešel na mysql, opačným směrem znám lidí dost.

1612
zakon rika, ze pokud uplatnujes pausalni metodu, nelze uplatnit slevu na dani za dite

To byly příklady z různých soudků, nemyslel jsem to směrem k uplatnění zároveň, ale směrem k tomu, že je velmi dětinské přenášet svoji výhodu na zaměstnavatele / zadavatele.

1613
1+1=2 i na Marsu....samozrejme ze vyse dane ovlivni hodnotu me prace, protoze cena sluzby ovlivnuje, zda ji zakaznik bude akceptovat

Asi máme jiný přístup k tomu, jak ohodnocovat svoji práci. Souhlasím, že daň ovlivní moji cenu, ale přeci nejsem trubka, abych do toho počítal své daňové zvýhodnění na děti, nebo odečet úroků hypotéky, nebo právě daňový paušál. To jsou individuální, a už ve střednědobém horizontu velmi nejisté úlevy. Obzvlášť, když, jak sám vlastně přiznáváte, víte, že výdajový paušál byl štědřejší, než skutečné výdaje. Účelem paušálu bylo zjednodušit administrativu při podobném výběru daně, jako při uplatňování výdajů. Nikdy nebyl paušál nabízen státem, jako daňová výhoda. Že to tak někteří pojmuli, jejich chyba, dnes budou mít krušné časy.

Z pohledu zadavatele také platí 1+1 = 2. Pokud by se to mělo odrazit na ohodnocení práce, pak by i on musel svým zákazníkům zvedat ceny. Vzhledem k tomu, že cílový výrobek začasté končí v rukách koncáků, kteří zároveň budou platit vyšší daně, vznikne uzavřený kruh. Zadavatelé v tomto kruhu budou tlačit na to, aby se vstupní ceny nezvedaly.

1614
Ahoj,
určitě většina z Vás jako freelanceři používáte paušální systém při přiznání daně. Výsledky voleb již známe a jak se obecně ví, démonické hnutí ANO má již delší dobu v plánu paušální metodu zrušit.
Plánujete již nějaký postup? třeba navýšení fakturované částky

Vaše práce má pro zadavatele jinou hodnotu kvůli tomu, že platíte daně? Ostatně jen trubka své daňové výhody přenáší na zakazníka, obzvlášť tak nejistou výhodu, jako je výdajový paušál.

1615
a ja bych jeste mozna spise doporucil jednorazove najmout nekoho, kdo tomu rozumi a dela to denne jako svuj job a nepytlikovat to sam

Ano, ale to asi nepřipadá moc v úvahu, pokud se řeší jako problém veřejná IP adresa a jednorázové pořízení ASA.

1616
Server / Re:Kde se naučit SQL
« kdy: 23. 10. 2017, 09:57:23 »
MySQL bych nezatracoval, protože projekty jako Presta, Magento to od sameho začátku používají a jede na tom spousty velkých eshopů.

Jo, ale když se podíváte do střev, tak se Vám chce plakat, jaká je to prasárna. Kdyby ti samí programátoři ovládali SQL, byli by s tím produktem někde jinde.

1617
cili mam obavy, zda onen 60k rozpocet bude stacit na kerio control reseni
jedinou vyhodu keria spatruji v ceske administraci kerio controlu

Já si myslím, že pan kolega tazatel hlavně vůbec neví o síťování tohoto druhu, a možná by pro něj bylo úlevou zvolit technicky jednodušší řešení, byť dražší.

1618
Server / Re:Které BSD dneska doporučíte?
« kdy: 23. 10. 2017, 09:39:37 »
za me OpenBSD. Jde si svou cestou cistoty kodu a bezpecnosti. Porad to je Unix. Co se tyka toho LibreSSL - tim, ze to delaji lide primo z OpenBSD mas jistotu, ze system i balicky jsou 100% kompatibilni. Utekl jsem pred lety z Linuxu, nevyhovuje mi smer kam se ubira jeho vyvoj (systemd atd).

Jojo, dokážu s tím plně souhlasit. Já vypisoval svoje potřeby a svůj pohled na některé výhody. Osobně bych raději OpenBSD, ale zastavil jsem se na tom, co jsem psal: 1. jaily, které mi zjednodušují správu, 2. některé sw se proti LibreSSL nedají přeložit (a tedy neexistují ani jako binární distribuce v OpenBSD).

Uvažuji o tom, že některé opravdu speciální servery na OpenBSD přehodím, jen kvůli tomu, abych si zbořil bariéru a mohl objektivně sledovat vývoj obou systémů proti sobě.

1619
Server / Re:Linux server vs Windows server
« kdy: 23. 10. 2017, 07:50:12 »
a ktory OS dava ako default admina prvemu uctu po nainstalovani? :)

To nevím, Windows už to nějakou dobu nejsou a s použitelnou separací úrovně práv správy přišly jako první.

1620
Pobocky verejnou IP adresu mit nemusi, tim jsem si 100% jist. Provozuji neco podobneho uz leta s IPSECem pod CentOSem, a ackoli to urcite neni nic strasneho, pro laika to asi neni. Nicmene misto Keria bych sel do pfSense. Kdyz uz se budes ucit, proc se neucit neco, co je ta trhu uz leta zdarma a bezi na libovolnem stabilnim HW (dnes ovsem 64b) bez nutnosti mit k tomu dalsi placeny produkt - OS.

Horsi je, ze zadny klikaci navod na par kliku ti asi nikdo neposkytne. Budto si to nastudovat nebo najit nekoho, kdo tomu rozumi, a naucit se to od neho a spolu s nim. A neni to nic sileneho, jen je treba mit vhled do fungovani.

Jasně :). Oni kupují systém za XXX, k tomu mají doporučeno Cisco ASA, ale budou škudlit na připojení. Naopak, pokud je ta firma tak zoufalá, že má technologie takto nazpět, měla by začít po malých krocích vše dávat do pořádku. Podle mě není účelné, aby VPN / routery musel spravovat někdo externě. Buďto by měli nastavit vše tak, aby se na to roky nemuselo sáhnout (což je varianta např. Cisco), nebo co nejvíc zjednodušit sitaci, aby se o to dokázal starat kde kdo.

Stran: 1 ... 106 107 [108] 109 110 ... 137

reklama