Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Daniel Novotný

Stran: 1 2 3 [4] 5 6
46
Omlouvám se za znovuotevření staršího threadu, ale chci sem napsat, jaké bylo skutečné řešení: i po updatu na HWE Xy a kernel ke chrastění docházelo. Dnes jsem procházel procesy v systému a zjistil, že mi běží nějaké procesy "speech-dispatcher", přičemž syntézu řeči k ničemu nepotřebuji a ani nechci. Tak při googlení tohoto problému se mi podařilo najít řešení i toho problému se zvukem, které jsem předtím nevygooglil prostě proto, že jsem neznal anglické slovo "crackling":

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/speech-dispatcher/+bug/1739310

řešením je v souboru /etc/speech-dispatcher/speechd.conf odkomentovat direktivu DisableAutoSpawn, takže se speech dispatcher, který nepotřebuji, nebude pouštět a nebude mi rušit můj zvuk.

47
Hardware / Re:Kterou TV?
« kdy: 04. 09. 2019, 15:23:34 »
Nedoporučoval bych Samsung: mám s ním zkušenost, že svévolně přepíná input (v mém případě z HDMI na anténu). Dost se to zlepšilo po vypnutí úžasné funkce AnyNet+, ale občas stále zazlobí.

48
Software / Re:Doporučte katalogy svobodného software
« kdy: 02. 09. 2019, 09:46:27 »
Co repozitáře linuxových distribucí?

49
Studium a uplatnění / Re:Jakou VŠ?
« kdy: 01. 09. 2019, 17:08:40 »
Tak třeba nám to řekne.
Velice o tom pochybuju.
Něco jsem napsal a měl bych si to obhájit. Konkrétně použitelnost znalosti o "nerozhodnutelnosti problému zastavení" pro informatickou praxi. Jednak samotná myšlenka, že výpočetní systémy jsou už ze své "matematické" podstaty něčím inherentně omezeny a existují tam věci, které zcela principiálně nejdou, byla pro mě velice trefnou pointou ihned v době, kdy jsem na ni narazil - čili v praxi můžete dostat i zadání, které nejde provést (vymyslel si to nějaký laik, který neví, že to nejde). Tohle by se ale mohlo nazvat planým filosofováním. Na přímý příklad z vlastní praxe si nevzpomínám, ale před pár lety jsem četl na jednom fóru od programátora, který si stěžoval, že jeho šéf (manažer-laik, který nezná informatickou teorii) má nápady na zadání, které jsou právě ekvivalentní problému zastavení. Dobře jsem si to zapamatoval, ale link na ten příspěvek už nemám, je to přece jen pár let. Zaznělo tady to, že člověk nebude nikdy počítat s neomezeným Turingovým strojem - daný problém je tedy řešitelný, když do procesů, jejichž zastavení budete kontrolovat, vložíte nějaká dodatečná omezení. To už tím pádem ale operujete se znalostí této teorie (víte, že omezení jsou potřeba a v jakém směru).

50
Studium a uplatnění / Re:Jakou VŠ?
« kdy: 31. 08. 2019, 23:49:41 »
Hlavním argumentem učitelů z FI pro tu "teoretičnost" je to, že praktické věci se stále velmi rychle mění, zatímco ta teorie Vám zůstane. Jako absolvent FI mohu potvrdit: kde je konec tomu Borland Pascalu, který jsem tenkrát proháněl, zatímco teorie (Halting Problem, třídy složitosti) nese ovoce stále. Přitom sám jsem také spíše praktický typ, ale zjistil jsem, že je praktické znát teorii :)

52
co

Kód: [Vybrat]
xmodmap -e 'keycode 220=ampersand'

(nesedím teď u Linuxu, tak nemůžu zkusit)

53
Nenatáhl jste si tam během těch prvních 10 zapnutí nějaký malware? Zkuste to projet antivirem nebo něčím.

54
Ahoj, tak jsem upgradoval na HWE kernel i Xy. Problém se zatím neobjevil. Zároveň tento update ještě vyřešil dřívější chybu, kterou jsem měl s grafikou (a u které jsem dělal jakožto workaround ponížení některých grafických knihoven, protože jinak byly některé barvy v Xech špatně)

jinak když se bug naposledy projevil (ještě na starém GA kernelu) tak stačilo reloadovat Alsu: čili problém byl někde nízkoúrovňově v driveru

55
Dá se z HWE kernelu a Xů kdyžtak vrátit zpátky na GA, kdyby to nepomohlo nebo blbnulo víc?

56
ahoj!
Mám takový nepěkný sporadický problém s Xubuntu 16.04

zvuková karta je
Kód: [Vybrat]
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 8 Series/C220 Series Chipset High Definition Audio Controller (rev 04)

jednou za čas se mi stane, že zvuk začne nepěkně degradovat: chrastit a šumět

pomůže spustit skript, který dělá

Kód: [Vybrat]
pulseaudio -k && sudo alsa force-reload

ale předtím musím vypnout všechny aplikace, které používají zvuk, jinak se zaseknou

možná to začne dělat, když se pokusí zvučet Firefox (YT, FB) ale tuto teorii nemám potvrzenou

špatně se to googlí, protože při googlení vždy narážím na to, že zvuk nefunguje vůbec a ne že šumí/chrastí

co se dá dělat? vím, že jsou vyšší verze distribuce, sám zatím zůstávám u toho, co mi jinak funguje, původně jsem hodlal počkat až na 20.04, abych měl vždy pětiletou podporu a tohle se stává jen někdy:

napadne někoho, co se dá kde poštelovat nebo do jakého logu se podívat?

57
Vývoj / Re:bash regular pro xml
« kdy: 21. 06. 2019, 12:57:51 »
XML není jazyk regulární, ale vyššího řádu (AFAIK bezkontextový?) - nejde tedy parsovat regulárními výrazy, ale nějaké řádkové parsery by se v repozitáři vaší distribuce měly povalovat: nějaké knihovny má tuším také Python ve své standardní instalaci

58
Desktop / Re:UBUNTU 18.04 - zobrazit proces v okně
« kdy: 24. 05. 2019, 17:12:12 »
v terminálu

Kód: [Vybrat]
ps x | grep octane_slave_daemon


59
Vývoj / Re:Utilita YACC
« kdy: 20. 05. 2019, 14:03:46 »
Niklaus Wirth: Algoritmy a štruktúry údajov

60
Server / Re:Logrotate posílá chybu do mailu
« kdy: 24. 04. 2019, 16:49:40 »
co je v /etc/cron.daily/logrotate ?

šlo by tam zakomentovat rotování neexistujících logů...

Stran: 1 2 3 [4] 5 6