Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Jaroslav Hájek

Stran: [1] 2
1
Vývoj / Re:Thread-Safe List v jave
« kdy: 03. 06. 2018, 19:19:27 »
Rovněž doporučuji v první řadě zapouzdřit na úrovni "musí to umět operace X, Y, Z". To vám umožní vyzkoušet různé implementace.

2
Spíše by mě zajímalo porovnání pracovního prostřelí. Díky

Tak to je těžko srovnatelné, protože Google - tam pracuju od té doby - patří přece jenom ke světové špičce. Dobré platy, jídlo zdarma, a řada dalších benefitů. Fajn prostředí, a dost velká autonomie.

Ale mě se ve VZLÚ líbilo, a pokud vás zajímá výzkum, určitě jej doporučuju. Google doporučuju taky, ale to je často úplně politické téma.

3
Mohu se zeptat na zkušenosti s přesunem do zahraničí?

Já se tam dostal tím nejjednodušším obvyklým způsobem - nový zaměstnavatel mě tam i s rodinou přestěhoval. Zařídili převoz vybavení bytu, letenku, a jeden měsíc dočasného ubytování v Zurichu. Ta stěhovací firma byli sice pytlíci, a sehnat bydlení v Zurichu za jeden měsíc bylo hodně o hubu, ale dali nám skvělou místní průvodkyni. Jinak se to dalo, i když jsme se stěhovali s miminem. Lidi co vyjedou na vlastní pěst to mají určitě o dost těžší. Teď už jsme v Mnichově, a podruhé už jsme věděli do čeho jdeme, tak to bylo víc v klidu.

4
Já nastupoval v roce 2005 v Praze na výzkumnou pozici (www.vzlu.cz) za 18 tisíc hrubého, ještě na škole. Jak jsem dodělal Mgr, něco mi přidali (asi 4 tisíce), ale zásadní zvýšení (asi na 35 tisíc) přišlo až po čtyřech letech kdy se vyměnil ředitel (a přidáno dostali skoro všichni). V té době už jsem za kolegy z Matfyzu zaostával (můj kamarád dostával 40), ale zase jsem byl hrdý na to, že dělám výzkum.

Mimo jiné díky debilnímu Topolánkovu "kafemlejnku" jsem výzkum zabalil a zmizel i s rodinou do zahraničí jako sice "obyčejný" softwarový inženýr, ale aspoň za těžký prachy :)

5
já (v Mnichově) ušetřil za minulý rok asi 40 tisíc EUR, plus firemní akcie které jsem ještě neprodal v hodnotě okolo 50 tisíc. Rozumné nemovitosti tu stojí tak od půl milionu nahoru.

6
Odkladiště / Re:Jak poslat USD z USA do ČR
« kdy: 03. 01. 2018, 11:21:05 »
Online wire transfer bývá bezproblémový u mezinárodních bank (třeba Citi). Tak ať se domluví s kamarádem který má u takové banky účet a pošle to přes něj.

7
Studium a uplatnění / Re:Jak často měnit práci?
« kdy: 06. 10. 2017, 16:52:02 »
Já jsem u stejné nadnárodní firmy už sedm let (moje druhá práce). Sice jsem změnil zemi (Švýcarsko -> Německo), ale u firmy jsem zůstal. Dobrý plat, dobré benefity, dobré pracovní prostředí. Museli by mě něčím nasrat, abych měnil. Jestli to znamená, že nezapadám do své generace, tak ať :)

8
Studium a uplatnění / Re: IT prace v EU?
« kdy: 28. 06. 2011, 20:29:07 »
Já si myslím, že přizpůsobovat platy místním poměrům je pro zahraniční firmy celkem obvyklá praxe. Je zbytečné na pozici v Česku nabízet 100 tisíc, když i za 60 budou mít kandidátů nad hlavu, a na druhou stranu v Anglii by za to nikoho nesehnali.

9
Studium a uplatnění / Re: IT prace v EU?
« kdy: 28. 06. 2011, 18:06:11 »

10
Vývoj / Re: Anketa: v jakých jazycích programuji
« kdy: 13. 04. 2011, 16:03:02 »
A Sawzall :)

11
Pokud vas to trapi, zkuste zemi s nizsi inflaci. Ale pak se nedivte, az vam nabidnou sporici ucet se skvelym urokem 0.625% :D

Na spořicím účtu člověk nezbohatne ani tady. Pokud je inflace mizivá, je to ale výhoda; pokud člověk dostává stále stejný nebo chabě valorizovaný plat.

Já jsem stejného názoru. Chtěl jsem tím OP naznačit, že místní podmínky jsou inflaci zpravidla přizpůsobené. Já jsem v Česku považoval pravidelné navyšování platu zhruba o inflaci za normální.

12
To radsi doma budu programovat neco vlastniho...

Ano, to je ten zadouci smer. Jde jen o to nezakrnet.

Nemusi to byt doma, pokud se v praci dostanete k ruznym projektum. Navic to pak muzete delat v pracovni dobe :)

Citace
Vetsina programatoru neni dobre placena at uz jde o C, C++ ci PHP. I kdybych se v praci pretrhnul pridano nedostanu a muj stav se zmeni jen v pripade pokud si najdu lepe pracenou praci.

Coz je dost smutne. Kdyz vezmeme v potaz inflaci (letos kolem 4%?), tak pokud nedostanete pridano, za 5 let byste timto tempem meli o 19% *nizzsi* plat, nez na zacatku. A pak se zamestnavatel divi, ze chcete odejit.

Pokud vas to trapi, zkuste zemi s nizsi inflaci. Ale pak se nedivte, az vam nabidnou sporici ucet se skvelym urokem 0.625% :D
http://www.zkb.ch/de/startseite/privatkunden/konten_und_zahlungen/konten_zum_sparen/anlagesparkonto/zinsen_preise.html

13
Vývoj / Re: Porovnání C a Javy pro začátečníka
« kdy: 21. 01. 2011, 09:41:33 »

OK, sypu si popel na hlavu, nehledal jsem moc dlouho. Na druhou stranu... ukazte mi jedinou aplikaci, napsanou v Jave, ktera ma ekvivalent v C/C++ a je "snappier".

Jinak, je mi burt, jestli budete psat aplikace v Jave, Pythonu, C, nebo C#. Do okamziku, nez je budu muset pouzivat. Potom bych proste jen rad videl, ze uzivatelske rozhrani reaguje s maximalni prodlevou 100ms a nezpusobuje mi zachvaty beznadeje a zurivosti.

Tak s GUI nemám žádné zkušenosti, ale třeba naše firma má v Javě spoustu replikovaných serverů (aplikací), které chroustají až statisíce QPS. Nemáme asi žádné duplicitní servery v C++ (protože to tu neřídí banda idiotů), ale myslím, že vědí, proč Javu nasazují (C++ se používá taky).
Podstatné pro nás není, který jazyk chroustá rychleji smyčky - to dělají oba dost rychle, ale ve kterém se dá rychleji žonglovat s vlákny, sockety, streamy, časovači a tak dále. V tom je Java silná. Hlavní slabinou Javy není rychlost, ale paměť (ten server má běžet víceméně nepřetržitě, a Java průběžnou GC tak docela nestíhá), ale i s tím se dá poradit.

14
Vývoj / Re: Porovnání C a Javy pro začátečníka
« kdy: 19. 01. 2011, 09:59:08 »
Nedavno tady na foru byl skvelej vtip.

Tuk, tuk. Kdo tam? ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Java.

Je to vcelku vystizne. V benchmarcich, obvykle matematickeho charakteru, je Java rychla. V normalnim provozu ma takovou rezii, ze se to neda. Koukni na http://www.jelovic.com/articles/why_java_is_slow.htm.


Není nad takové analýzy, které jsou evidentně roky staré (Java generics existují už přes 6 let), a při dnešním pohledu jen dokazují, jak se autor, zřejmě považující svou analýzu za nadčasovou (protože ji ani nedatoval), krásně mýlil, jako většina proroků.

15
Odkladiště / Re: Softwarové a jiné patenty
« kdy: 28. 05. 2010, 21:43:30 »

Ne. O žádném hroucení nebyla řeč. (Navíc se nezhroutil hospodářský systém, ale politický.)

Zhroutily se snad oba, jeden bez druhého může existovat těžko :D

Citace

Stavil jsem vedle sebe trhy. Jeden, jehož základem je soukromé vlastnictví a jeho ochrana resp. nedotknutelnost a druhý, který tlačí cestu kolektivního vlastnictví.


Takže nějaké hypotetické trhy? Nebo jste měl přece jen na mysli konkrétní? A pokud ano, proč nenapíšete které, ať je to jasné?

Citace
Pokud to tedy byla jediná věc, ke které jste měl poznámku, tak tu diskusi můžeme ukončit.

Taky si myslím. Touhle poznámkou jste jasně naznačil, že o další věcnou diskusi nemáte zájem, respektuji to. Za  nevydařenou (ale i tak čitelnou) předchozí reakci se omlouvám.

Stran: [1] 2