Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Honza DVB

Stran: [1] 2
1
Vývoj / Re:Java nebo C++ pro absolutní začátečníky?
« kdy: 05. 09. 2012, 10:16:09 »
Ano, dovedu si představit, že výuka programování prakticky začne úvodem do příkazové řádky, klidně pod Windows. Otázka je, jak bude výuka probíhat, jaké při ní budou studenti vstřebávat principy....

To je ten zásadní problém - tazatel stále nevysvětlit co má v úmyslu studenty naučit (nemyslím tím konkrétní jazy) a k čemu by své znalosti měli dále využívat. Bez těchto informací je to tu jen žvanírna se spoustou doporučení založených na subjektivních dojmech a zkušenostech.

Jinak jsem narážel na to, že počet řádků potřebných pro hello world je kritérium, které nic nevypovídá o vhodnosti toho kterého jazyka pro výuku programování. A command line processor nepovažuji za prostředí, ve kterém by výuka programování (základních principů) měla probíhat.

2
Vývoj / Re:Java nebo C++ pro absolutní začátečníky?
« kdy: 05. 09. 2012, 09:16:38 »
Java je na učení naprosto na ho..., protože jenom k blbému Hello world potřebuješ asi 10 řádků. Kromě jiných nevýhod.

Takže jedním z nejlepších jazyků pro výuku programování je command line ve Windows - tam stačí napsat "echo Hello World!" a je to. Pro složitější projekty je potom možné využít BAT soubory...

Také názor.

3
Vývoj / Re:Java nebo C++ pro absolutní začátečníky?
« kdy: 04. 09. 2012, 15:32:34 »
Opět se budu opakovat - nejdříve je nutné definovat cíl (studijní obor, očekávané uplatnění v praxi, návaznost na další předměty, zvládnutí některých konkrétních technologií) a teprve potom prostředky (osnovy, jazyk, cvičení, ...).

4
Vývoj / Re:Java nebo C++ pro absolutní začátečníky?
« kdy: 04. 09. 2012, 13:42:15 »
To já začal od assembleru ručně přepisovaného do strojáku přes Pascal, Céčko, assembler, objektový Pascal, C++ a Javu až do stavu, kdy v podstatě není problém se naučit nový jazyk.
Ale rozhodně tenhle postup nedoporučuji. Spousta věcí jde udělat lépe a efektivněji - je ale každopádně si říci, co je cílem, a podle toho vybírat postup a jazyk(y).

5
Vývoj / Re:Java nebo C++ pro absolutní začátečníky?
« kdy: 04. 09. 2012, 10:36:01 »
Ještě abych upřesnil situaci. Ten věk co píšu, se netýka mé osoby. Mě 15 bylo už dávno :-) Učím na SŠ C++, teď nás sloučili s jinou školou, kde programují v Javě. Ale právě už prváci (15-16 letý děcka). No a naši "programátoři" se bijí s těma jejich, že C++ je na naučení a pochopení problematiky lepší. S Javou nemám osobně zkušenosti, proto se ptám :-) A děkuji za názory.
O jaký jde předmět a specializaci SŠ? Jaké programátorské techniky by se měli studenti naučit? Jaký způsob použití nabytých znalostí se dá očekávat (typ aplikací, oblast, technologie)?

Podle toho bych vybíral jazyk já.

6
Hardware / Re: Asus WL-500g Deluxe přestal fungovat
« kdy: 31. 05. 2011, 10:02:37 »
Tak co, Yarisi, pomohlo to? Povedlo se ti Asuse "rozdejchat"?

7
Hardware / Re: Asus WL-500g Deluxe přestal fungovat
« kdy: 02. 05. 2011, 22:11:41 »
Ďýk za tipy, borci. S Linuxem si nerozumím, ale Google a hyperterminál zvládnu.
Třeba sem budu moct zanedlouho dát nějaké pozitivní zprávy o oživlém ASUSu. Anebo ho hodím do smetí jako nefunkční, už jsem stejně objednal nový AP, abych doma zprovoznil aspoň WiFinu.
Kdybys byl neúspěšný a chtěl ho už vyhodit, tak mi ho pošli - zaplatím ti aspoň poštovné...

8
Hardware / Re: Asus WL-500g Deluxe přestal fungovat
« kdy: 02. 05. 2011, 12:06:10 »
Tak jsem v situaci, kdy jsem si našel dost informací k samotné sériové konzoli a mám už ji připravenou k použití. Nevím ale, jaké SW nástroje bych měl použít na svém PC s WInXP pro diagnostiku ASUSu.... Poradí mi někdo, co bych vlastně měl hledat, abych přes sériovou konzilo zjistil, jestli chipset vůbec funguje ?
Na XP bude nejlepší použít Hyperterminál a nebo Putty jako terminál pro sériovou konzoli - zbytek podle návodů na webu. Já už si to teď přesně nepamatuji, je to už nějaká doba co jsem to dělal naposledy. Třeba Google a "asus 500g serial console"...

9
Vývoj / Re: Parsování HTML pomocí regexp
« kdy: 28. 04. 2011, 21:35:45 »
pouzivam http://simplehtmldom.sourceforge.net/ len ked mi pride vacsia stranka s vacsim poctom elementov tak pri spracovani mi dojde ram, preto hladam lepsi spravnejsi sposob
Zkus nějaký SAX parser - http://zdrojak.root.cz/clanky/php-a-xml-sax-cteme-pekne-poporadku/ - "Na rozdíl od rozhraní DOM a SimpleXML se SAX hodí pro čtení i hodně velkých dokumentů XML, protože se dokument nenačítá celý do paměti, ale čte se postupně sekvenčně."

10
Hardware / Re: Asus WL-500g Deluxe přestal fungovat
« kdy: 24. 04. 2011, 11:53:22 »
... svítí jen LAN diody a router funguje pouze jako switch, Power dioda nesvítí. Pokud je ještě nějaká možnost, předem děkuju za radu, jen podotýkám, že v Linuxu jsem naprostá lama.
Rozebrals ho? Jak jsou na tom kondíky ve zdroji? Nafouknuté? Pokud ano, tak podle info na webu vyměnit za jiné, low ESR + pro jistotu paralelně přidat keramické.
Kondíky jsou v pořádku? Tak zkusit s jiným zdrojem (adaptérem). Když ani to nepomůže, vytáhnout z desky sériový port a připojit se přes konzoli a zkusit tak zauktualizovat FW (návody jsou na webu).

11
Hardware / Re: Asus WL-500g Deluxe přestal fungovat
« kdy: 23. 04. 2011, 22:24:50 »
Bohužel tuto neděli ráno došlo opět k výpadku elektřiny, který už můj ASUS nerozdýchal. Všechny pokusy o jeho zprovoznění byly marné. Nefunguje Reset do továrního nastavení, Nic se neděje, ani když držím reset tlačítko a zapnu napájení. Při startu routeru se na chvilku rozsvítí pouze diody WAN a LAN portů. Dioda PWR se vůbec nerozsvítí (není na ní žádné napětí), dioda AIR je zřejmě v pánu, protože nesvítí ani když na ní je napětí cca 1,7V. Z celého zařízení funguje fakticky jenom switch.
A jaké oživovací pokusy jsi zkoušel?

Ahoj, jsem na tom stejně, zatím nepomáhá žádný z mně známých oživovacích procesů, zdroj jsem taky zkoušel jiný, i když původní už byl měněn za nový, který funguje. Router mi funguje jen jako switch. Bohužel nejsem odborník na IT, ani nemám k tomu vybavení, takže mi nejspíš nezbyde, než ho vyměnit za nový...  :(

12
Hardware / Re: Asus WL-500g Deluxe přestal fungovat
« kdy: 21. 04. 2011, 11:21:54 »
Všiml si podobného jevu někdo další? Možná se nějaká součástka dlouhodobě přehřívala, až nakonec nevydržela, a s jejím odchodem do věčných lovišť přestal fungovat ASUS jako celek.
Ano, v Asusech WL-500 zdroje hodně hřejí. Záleží na tom v jakých teplotách je provozovaný. Mám jich doma několik a všechny mají zahnědlé PCB. U těch do exponovanějšího prostředí jsem na IC přidělal chladič.

Teď bych navrhoval několik věcí k dalšímu postupu:
  • změřit napětí která lezou ze stabilizátorů (spínaných zdrojů) na desce a potvrdit nebo vyloučit že je problém tam
  • připojit konzoli na sériový port Asuse a zjistit jestli chodí CPU a zbytek
  • pokud vše chodí, přeflasnout SW přes konzoli

Ke všemu najdeš dost informací Googlem na webu.

13
Hardware / Re: Asus WL-500g Deluxe přestal fungovat
« kdy: 15. 04. 2011, 10:20:28 »
Kondíky na DPS mého ASUSu při vizuální kontrole vypadají naprosto v pořádku. Nemám pochopitelně možnost proměřit jejich kapacitu, to bych je musel vypreparovat z DPS, ale myslím, že v nich problém není. Navíc, jak jsem psal, ASUS funguje jako switch. Kdyby byly v kýblu napájecí kondíky, asi by elektronika vůbec nešlapala. Bohužel funguje pouze switch a nic jiného (router, WiFi AP, USB funcionality, web management). ASUS nereaguje na ping, nedá se ani identifikovat v síti. To mi nejde do hlavy, jakoby se rozdrbal SW uvnitř ASUSu a rozhodl se, že bude fungovat jenom jako switch, což by ale byl SW problém, ne porucha HW.
Rozumím - zkoušel jsi to přeflashnout přes vytaženou konzoli na sériáku? Ten kousek by mně zajímal a tak nabídka odkoupení potom co to už vzdáš platí...

14
Hardware / Re: Asus WL-500g Deluxe přestal fungovat
« kdy: 14. 04. 2011, 21:34:28 »
Další návody na té stránce jsou zajímavé a když jsem se před léty v elektronice dost hrabal, klidně bych je vyzkoušel, jen s tou programátorskou částí postupů bych asi válčil, tomu moc nehovím. Teď už si ale do takových "projektů" vůbec netroufám jít, takže mi asi nezbude než smířit se s realitou odepsaného ASUSu.
A co kondíky, nejsou nafouklé? Jestli se v tom nechceš hrabat, tak bych si ten "vrak" možná za nějaký směšný obnos vzal...

15
Odkladiště / Re: Proč nebude DPH 17.499999?
« kdy: 11. 03. 2011, 09:38:43 »
Každopádně se dívám, že v jiných evropských zemích se to občas také vyskytne. Jsou to spíše vyjímky, ale jsou. Například Francie jsou asi fakt blázni. Viz:
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/koalice-pro-sjednoceni-dph-od-roku-2013-na-17-5-/607816
Proč by byli ve Francii blázni? Ano, mají na to nárok kvůli miliónu různých věcí, ale přoč zrovna kvůli tomu že mají "nekulaté" sazby DPH (19,6%, 5,5% a 2,1%)? Každá desetina % znamená balík na straně rozpočtu a nemalé náklady pro domácnosti, když se přepočte na celý rok. A tak je někdy potřeba jít holt po menších krůčcích. A IT infrastruktura by měla být navržena tak, aby nebyla brzdou, ale naopak pomocníkem.

Stran: [1] 2