Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Tomáš G.

Stran: 1 ... 5 6 [7]
91
Hardware / Re:fanless mini pc z ciny
« kdy: 13. 06. 2019, 19:23:55 »
srovnavat minipc s lcd a mini pc ti asi nedochazi ze je kazde jine zamereni...

Ten display tam je navíc typicky hlavně proto, aby to mohlo být levnější. Microsoft má/měl nějaký program, přes který se dá/dalo dostat k OEM Windows, pro zařízení splňující určité parametry, podstatně levněji až zadarmo.

Byly tam dané nějaké parametry kolik to má mít RAM, úložiště, počet jader a podobně. V jedné z variant řešili i minimální a maximální velikost displaye. Patrně tím chtěli konkurovat Androidu na těch nejlevnějších tabletech, ale místo toho se na trhu objevilo i pár miniPC s integrovaným displayem.

92
Software / Re:AdBlock Plus a iDnes
« kdy: 27. 04. 2019, 09:23:47 »
Když už se tu řeší ty blokátory, umí něco rozumně blokovat v "inverzním modů", než je zvykem, tedy primárně veškeré reklamy povoleny a blokovány jen na konkrétních webech?

Já už jsem proti těm reklamám v zásadě imunní a tak nechci plošně blokovat vydavatelům zdroj příjmu, ale jsou případy, kdy už je to těžce přes čáru a tam bych to chtěl nasadit.

93
Software / Re:Nesprávné fonty v PDF souboru
« kdy: 10. 02. 2019, 16:04:06 »
A co tisk? Pravidelně mi chodí faktura z jedné firmy, kterou Adobe Reader ve Windows zobrazí normálně. V Evince v Linuxu je problém s fonty. Zrovna minulý týden jsem to zkusil nechat zobrazit v Google Chrome a bylo to OK. Říkám si super, nechal jsem to vytisknout a výsledek byl stejně rozbitý jako v Evince.

94
Software / Re:Nesprávné fonty v PDF souboru
« kdy: 08. 02. 2019, 18:00:22 »
Správně vygenerované PDF v sobě má všechny použité fonty - pak musí fungovat všude.
Tohle v sobě ty fonty evidentně nemá  :(
Máš ty zmíněné msttcorefonts?
Nemá, ale na to správně bych byl asi opatrný.
Něco podobného jsem viděl loni u jednoho zákazníka. Faktura s PDF bez fontů měla cca 360kB, ale někomu se rozbíjela. 360kB je na můj vkus i tak moc, ale byla v tom i nějaká grafika typu logo a podobně. Dejme tomu.

Problém byl, že když do toho narvali i použité fonty, tak to mělo 7MB, což dost tak balancuje na hranici slušnosti posílat mailem. I sken té faktury by byl menší.

Stran: 1 ... 5 6 [7]