Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - egyptan_skinuhead

Stran: 1 2 [3] 4
31
Studium a uplatnění / Re:Socialistické tituly Ing. a Mgr.
« kdy: 14. 05. 2017, 07:10:43 »
Titulům a obecně vysokoškolskému vzdělání velmi uškodil předpis ČR/EU (nevím, který, nehodící se škrtněte), že všichni úředníci musí mít VŠ. Následkem toho vznikla spousta soukromých VŠ, kde dávají titul skoro zadarmo. Výsledkem je, že dnes má titul Bc. skoro každý blbec.

Pozn. studium medicíny je tak náročné, že ten automatický doktorát je u magisterského studia zasloužený. Na rozdíl od jiných oborů medici skoro všechen svůj volný čas tráví učením, takže na nějaké brigády je čas snad jen o prázdninách, pokud nemají praxi ve špitálu nebo se neučí na zkoušky v září.

Ja na lekarske fakulte pracoval nekolik let, takze vim, ze to jsou ciste urban legend :-)))))
Pilni studenti mediciny samozrejme existuji, stejne jako jinde, ale jejich procento je jenom lehce nad urovni statisticke chyby (taky stejne jako jinde:) )
Prvak/druhak dejme tomu jsou na cas narocnejsi, ale ze by tomu venovali veskery volny cas, to je jenom z rise pohadek....

A jako co jsi tam pracoval? Myl jsi hajzly? Možná až to vystuduješ, tak nám přijď poradit. Co píšeš je nonsense...

32
Studium a uplatnění / Re:Socialistické tituly Ing. a Mgr.
« kdy: 11. 05. 2017, 03:04:25 »
Ja si titul pisem najma v pracovnej komunikacii, aby bolo jasne protistrane ze komunikuju s odbornikom a nie so sekretarkou z firemnej recepcie.
Samozrejme pred kuriermi alebo pri objednavani si beznych sluzieb nemam potrebu oznamovat svoj titul.

Titul "inženýr" je v dnešní době neuvěřitelně zdiskreditovanej. Dneska jsou už inženýrky (nebo minimálně bakalářky) i sekretářky - typicky absolventky hnojáren apod. Problém vidím taky ve slovníku, který se dnes užívá, ačkoliv za pár let se to snad usadí a každý bude vědět, co ten který pojem znamená. Sekretářka byla dřív sekretářka, pak to byla asistentka a dneska je to "Office manager" nebo "Executive Assistent", zní to honosně, ale tyhle holky většinou jen vaří kafe.

Tzn. titul v dnešní ne-akademické sféře neřekne nic. Něco napoví spíš pozice ve firmě á la: "Business Analyst", "Software Engineer III", "Executive Officer" atd.

33
Studium a uplatnění / Re:Socialistické tituly Ing. a Mgr.
« kdy: 09. 05. 2017, 20:29:42 »
Fakt je nutné fórum zasírat podobnými myšlenkovými průjmy?

Můžeš to trochu rozvést?

34
Vývoj / Re:Funktory v C++
« kdy: 09. 05. 2017, 17:54:52 »
V knize o metaprogramování v C++ píšou, že něco jako "template<typename T> class C" je "funktor", ovšem bez nějakého bližšího kontextu. Může mi někdo polopatisticky vysvětlit, co to je funktor a jak to je relevantní pro C++?

https://en.wikipedia.org/wiki/Function_object
Chyba, to je něco úplně jiného. Je propastný rozdíl mezi volatelným objektem (std::function) a funktorem v kategorii typů nějakého jazyka (zdejší případ v kontextu generického programování).

std::function není "volatelný objekt" (v nejpřesnějším slova smyslu), nýbrž wrapper. Může uchovávat member funkci - čili metodu, standardní funkci, lambda funkci a nebo funktor (v kontextu funkčního objektu, čili přetíženého operátoru ()).

Ještě bych zmínil, že dle definice Scotta Meyerse je C++ složeno z několika jazyků, podporující různá paradigmata:
1) Generické programování (templaty)
2) Metaprogramování (turing-complete templaty a programování s nimi "v době překladu")
3) Funkcionální programování (lambdy)
4) OOP (klasické C++, jak si ho většina lidí představí)
5) Procedurální ("C-čková" část C++)

Čili při diskuzi o různých pojmejch je nutné dodat i kontext. A to je to, co se tu, myslím, plete dohromady... Možná by dávalo větší smysl se o tomhle bavit v kontextu Haskellu a jeho bláznivého type-systému.

35
Studium a uplatnění / Re:Socialisticke tituly
« kdy: 09. 05. 2017, 17:30:10 »
Tituly patří k nejstarším památkám, co v ČR máme.

Zachycují transakcí od bohů skrz mágy k podřízeným. Z pohledu zbytku světa do kouzelnického cechu povýšeným.
An - Un
Un - UnGeBorG, UnGer, hUnGarY
Un - In, Inka, -inka, InGeBorg

Je to starší než soudobé pozůstatky moderní theokracie. (moderní=starý zákon) Theokracie něco jako spamfiltr na zabedněnce.

Hledáš https://en.wikipedia.org/wiki/Ghost_population

Adaptované na střídání prostředi kompenzující lom světla hladinou rozostřením pozice nebezpečí na přibližnou oblast, buď https://en.wikipedia.org/wiki/Keratoconus nebo https://en.wikipedia.org/wiki/Astigmatism ideálně ale s asymetrickým vývojem levého a pravého oka https://cs.wikipedia.org/wiki/Tupozrakost

Kvůli zraku s haptickým záznamem do dřeva obdobou klínového písma. Se sníženým vnímaním chladu a tlaku vody. https://cs.wikipedia.org/wiki/Asperger%C5%AFv_syndrom a bez nástěnných maleb s detaily menšími než polovina velikosti jedince (vetsi odchylky tězko dovoli přežít). Schopné vidět aberační vadu dávno před dodatečným popsáním spektroskopie. Abrahám Aber-ace.

Větev ještírků z lávových polí. https://cs.wikipedia.org/wiki/Levita
I, my, mé
hew, thy, my-thy, mytho, mýtus, meet us.

Levim bo nad lávou rozmražené lvy jím

Co to meleš proboha???  :o

ano v Rakousku je to stene jako tady a mimo jine kdyby to bylo socialisticke vubec by mi to nevadilo...
Drtiva vetsina dnesnich mladych vidi v socialismu jen to spatne a je to pro ne tak zdemonizovano, ze ani nevi, ze socialisticke jsou dnes naopak zeme, ktere jsou jejich vzorem :_)
Rakousko, Nemecko je vzornym prikladem socialismu(socialne-demokratickeho) -> sociali davky, duchody, pridavky na deti a spousty prispevku na kde co a to bez rodilu pro vsechny->vlastni zkusenost.
Ceska republika uz davno socialisticka(socialni) neni a dovolim si rict ze ani uz ne kapitalisticka. Zacina se blizit korpokracii.

Výborně, pod to se podepíšu. Mnoho lidí taky neví, jak vysoké daně se platí například v USA (svobodné to kapitalistické zemi), že je tam dokonce několik daní a může se to vyšplhat klidně až ke 40%. Co je na tom ovšem nejsmutnější je to, že tyto daně nejdou do zdravotnictví, vzdělávání, soc. systému, ale do válek a zbrojení...

A ano, západní Evropa a EU obecně se mílovými kroky blíží k marxismu-leninismu... Abychom si rozuměli, socialismus je dobrá a správná věc, ale nic se nemá přehánět. Co se dávek v Německu týče - přesně proto tam proudí uprchlíci. Ten, kdo si stěžuje na to, že jsme sockovský stát, co podporuje nemakačenka, je naprostý ignorant, co neví, jak to vypadá jinde ve světě.

Za zmínku též stojí výše veřejného dluhu jednotlivých zemí. Až zase bude příště národní zloděj Kalous strašit s dluhem, je fajn se podívat, že v rámci vyspělých zemí (USA, Francie, Německo) jsme - co se dluhu týče - břídilové... Např. USA dluží cca 120% HDP. Náš dluh v současnosti mírně klesnul, pak zase trochu stoupnul (ale stále je menší než za Kalouse) zhruba na 37%, nemýlím-li se. Ve spojení s výší dluhu je nezbytně nutné zmínit také sílu ekonomiky dané země. Čili ekonomika US je relativně rychlá - ale je potřeba klást si otázku, zda-li by na tom byla stejně i bez napůjčovaných peněz a jestli za to veleobří dluh stojí. A schválně... Kolik si myslíte, že je dluh Ruska? Zhruba 10% HDP, překvápko, co?

36
Studium a uplatnění / Re:Socialisticke tituly
« kdy: 09. 05. 2017, 03:12:15 »
Dnesja som sa na chvilu zamyslel, preco vlastne mame tituly ake mame? Mam tym namysli tituly druheho studpna -> Mgr. a Ing., zatial co ine krajiny pouzivaju Master. Vie niekto preco musime byt my vynimky a ci je sanca ze sa niekedy zavedie master aj u nas?

Než zase něco plácneš o "socialismu" a o tom, "jak to dělají na západě", tak si nejdřív něco zjisti. Na západě totiž žít nechceš. A je úplně jedno, jak se co jmenuje nebo jak to vypadá. Důležitý je, co je za tím. Klidně si zaplať super-drahou školu na západě, aby sis mohl říkat "mástr" místo "magistr", ale zjištíš, že jsou to jen vyhozený peníze a že v ČR je kvalitá obdobná (možná lepší), než na západě. České (stejně jako jakékoliv jiné) tituly se v jiných zemích běžně uznávají. Zkusil sis vůbec někdy spustit web např. ČVUT v angličtině, kde se inženýrovi říká "master programme"? Ne? Tak se vrať do školky a přestaň se tu znemožňovat...

37
Vývoj / Re:Java projekt co Vas bavil
« kdy: 06. 05. 2017, 03:43:07 »
S tím souhlasím. 90 % aplikací je odpad pro lopaty. Za to ale jazyk nemůže.

Už je tady zase XD A zase keyword "lopata" XD XD Já se picnu... :D :D

38
Samej odborník na C++ tady :D :D :D Ještě by mohli přijít Javaman() :D :D ÁÁÁ já se lámu smíchy :D

39
Vývoj / Re:Proč je Java pořád tak populární?
« kdy: 21. 04. 2017, 15:22:41 »
Porovnávat staticky typovanou Javu s dynamicky typovaným Pythonem přece nejde (už na ŽŠ ti paníčelka říkala, že nemůžeš míchat jabka a hrušky...). Udržovat velký projekt v Pythonu (obecně v dynamicky typovaném jazyku) je pain in the ass - stejně jako psát malé skripty ve staticky typovaném jazyku.

Java je populární proto, že je multiplatformní, použitelná a neexistuje smysluplná alternativa (C# není tak úplně multiplatformní).

40
Já zřejmě nikdy nepochopím tu tendenci cpát se na zahraniční univerzity a doufat, že dostanu něco lepšího, než tady v ČR. Jediná přidaná hodnota těch "prestižních" zahraničních univerzit oproti nejprestižnějším (bez uvozovek) ČR computer science fakultám (tedy výhradně MFF UK a FJFI ČVUT) je maximálně tak angličtina. Ale tu se člověk zvládne naučit i bez full-time studia v zahraničí. A když už někdo musí navštívit zahraniční univerzitu, semestr, max. dva v rámci exchange programu bohatě stačí.

Kompilátory, datové struktury, programování a matematika je stejná v Praze (MFF/FJFI) jako na druhém konci světa. To, že někteří pitomci naletí na "prestiž" a další vábničky a zaplatí směšné sumy za školné, je čirá hloupost.

Ještě bych to tak pochopil, kdyby člověk mermomocí chtěl pracovat v zahraničí (nicméně např. Google na vzdělání z vysoka s**e a uchazeče si testuje sám - čili i absolventi ČR univerzit mají velkou šanci). Absolvovat MIT a podobné (i tu výše zmíněnou univerzitu) a pak se v ČR pinožit u nějaké no-name firmičky je docela pitomost...

Co se ekonometrie týče, zvolil bych IES, případně opět MFF. Jsem na 90% přesvědčen, že výuka bude podobně kvalitní (ne-li lepší), jako na Open University...

41
Studium a uplatnění / Re:Obtížnost VUT FIT vs. OI FEL ČVUT
« kdy: 12. 04. 2017, 16:18:05 »
Nad fit cvut by som pouvazoval ale podla toho co som pocul tam neni pristup k studentom velmi dobry.

To je naprostej bullshit. Byl jsi na dnu otevřených dveří? Děkan prof. Pavel Tvrdík je snad jeden z nejlepších kantorů, co znám a je to výbornej děkan. Studenti fakulty pořádají seznamováky (nevím o podobných seznamovácích např. pro FEL OI, VUT FIT apod.), kam jezdí děkan a vedoucí kateder, někteří tam i se studenty popíjí atd. 95% kantorů na FITu je takových a 5% jsou kreténi. O nich je ale hodně slyšet zejména kvůli předmětu Programování v Shellu 1, kde vyhazují spoustu lidí. To se ale neděje proto, že by byli "zlí". Je to z toho důvodu, že FIT typicky nabere do prváku 800 lidí (nebo kolik) a pak jich dvě třetiny vyhodí (z důvodů, které jsem uváděl výše). PS1 je holt jeden z nejnáročnějších předmětů v prvním semestru a je těžké udržet poměr vysoké úrovně výuky a ne-vyhození dostatečného počtu studentů (na což zrovna pan děkan docela šlape).

Hodně populární bylo například tohle video: https://www.youtube.com/watch?v=5DjrCPrVEDQ
Nutno ale podotknout, že ho viděla i většina lidí, o nichž se tam mluví a doteď se tomu společně smějí...

Navíc na FITu existuje studentská anketa (pokud vím, tak existuje na celém ČVUT - ale ve většině případů se na ni vůbec nebere ohled). Na FITu se anketa bere dost vážně a pokud si v anketě studenti oprávněně stěžují, děkan si většinou příslušnou osobu pozve tzv. "na kobereček".

Dále bych pak vyzdvihnul možnost podílet se na chodu fakulty, na FITu jsou různé spolky, jejichž chod zajišťují často studenti společně se studenty (FIKS, vývoj informačního systému), případně - pokud jsi nadaný student - můžeš se ve vyšších ročnících dostat i k učení předmětů prvního ročníku.

Jestli chceš vědět něco o přístupů FELáků, vygoogli si něco o prof. Michalu Šebkovi a o procesu odtrhávání katedry počítačů od FELu - tam názorně uvidíš přístup FELáků...

To vyhazování je třeba brát jako přirozený výběr :) Nicméně nějak mi není jasné, co je na PS1 tak těžkého...

Na PS1 samozřejmě nic moc těžkého z obecného pohledu není. Musí se to ale brát tak, že FIT má dost nízkou laťku pro přijetí, dostane se tam úplně každý - i lidé, co to "jdou zkusit", pak ti, co třeba nejsou hloupí, ale IT není jejich šálek kafe a prostě je to nebaví (což je z pohledu motivace docela zásadní problém)... A ono zase první semestr VŠ je něco úplně jiného než střední škola. Na VŠ se člověk týden vykašle na školu a může to zabalit. Na střední je vždycky čas a možnost to dohnat... Takže ještě v kombinaci s ostatními - nelehkými - předměty to může být pro někoho docela problém...

42
Studium a uplatnění / Re:Obtížnost VUT FIT vs. OI FEL ČVUT
« kdy: 12. 04. 2017, 16:01:10 »
Nad fit cvut by som pouvazoval ale podla toho co som pocul tam neni pristup k studentom velmi dobry.

To je naprostej bullshit. Byl jsi na dnu otevřených dveří? Děkan prof. Pavel Tvrdík je snad jeden z nejlepších kantorů, co znám a je to výbornej děkan. Studenti fakulty pořádají seznamováky (nevím o podobných seznamovácích např. pro FEL OI, VUT FIT apod.), kam jezdí děkan a vedoucí kateder, někteří tam i se studenty popíjí atd. 95% kantorů na FITu je takových a 5% jsou kreténi. O nich je ale hodně slyšet zejména kvůli předmětu Programování v Shellu 1, kde vyhazují spoustu lidí. To se ale neděje proto, že by byli "zlí". Je to z toho důvodu, že FIT typicky nabere do prváku 800 lidí (nebo kolik) a pak jich dvě třetiny vyhodí (z důvodů, které jsem uváděl výše). PS1 je holt jeden z nejnáročnějších předmětů v prvním semestru a je těžké udržet poměr vysoké úrovně výuky a ne-vyhození dostatečného počtu studentů (na což zrovna pan děkan docela šlape).

Hodně populární bylo například tohle video: https://www.youtube.com/watch?v=5DjrCPrVEDQ
Nutno ale podotknout, že ho viděla i většina lidí, o nichž se tam mluví a doteď se tomu společně smějí...

Navíc na FITu existuje studentská anketa (pokud vím, tak existuje na celém ČVUT - ale ve většině případů se na ni vůbec nebere ohled). Na FITu se anketa bere dost vážně a pokud si v anketě studenti oprávněně stěžují, děkan si většinou příslušnou osobu pozve tzv. "na kobereček".

Dále bych pak vyzdvihnul možnost podílet se na chodu fakulty, na FITu jsou různé spolky, jejichž chod zajišťují často studenti společně se studenty (FIKS, vývoj informačního systému), případně - pokud jsi nadaný student - můžeš se ve vyšších ročnících dostat i k učení předmětů prvního ročníku.

Jestli chceš vědět něco o přístupů FELáků, vygoogli si něco o prof. Michalu Šebkovi a o procesu odtrhávání katedry počítačů od FELu - tam názorně uvidíš přístup FELáků...

no napr. univerzita v Plzni, kde sa tituly rozdavaju len-tak :) popr. na Slovensku je to univerzita v Trencine (samozrejme len niektore fakulty), ale robi to meno celej univerzite

Elektrotechnická fakulta v Plzni zase tak špatná není, to jen celá univerzita získala špatné jméno kauzou s právnickou fakultou.

V ČR je podřadné skoro všechno ostatní, co tu nebylo zmíněno. Já bych vypíchnul například Univerzitu Pardubice. Nízká kvalita výuky je patrná zejména skladbou studijního plánu (Office součástí VŠ výuky? WTF? Předměty, které se na ČVUT učí v druhém ročníku Bc. se tam učí až v posledním ročníku Mgr.), úrovní obhájených prací, úrovní PhD studia, uplatnění absolventů atd. Pak samozřejmě ZČU... Vůbec netuším, proč se ZEMĚDĚLSKÁ univerzita se*e do oborů jako informatika atd. Smešně pak znějí obory jako "Informatika a management v zemědělství" apod. Pak samozřejmě lokální, soukromé...

A na Slovensku je vůbec univerzita, co není podřadná? :D

43
Studium a uplatnění / Re:Obtížnost VUT FIT vs. OI FEL ČVUT
« kdy: 12. 04. 2017, 01:30:37 »
Jinak teda samozřejmě jestli chceš to nejlepší, co je v ČR k dostání na poli Computer Science, tak jednoznačně MFF UK.
FJFI taky není k zahození ;)
Souhlas

44
Studium a uplatnění / Re:Obtížnost VUT FIT vs. OI FEL ČVUT
« kdy: 11. 04. 2017, 23:24:28 »
Jinak teda samozřejmě jestli chceš to nejlepší, co je v ČR k dostání na poli Computer Science, tak jednoznačně MFF UK.

45
Studium a uplatnění / Re:Obtížnost VUT FIT vs. OI FEL ČVUT
« kdy: 11. 04. 2017, 23:23:44 »
Tak jestli vůbec bereš v potaz vzdálenost od domova a kamarádů, tak běž radši na VŠ do Bratislavy :D

Na FELu se razí "západní" způsob výuky: uměle vytvořená prestiž, hodně profesorů na málo studentů apod. Ta umělá prestiž je vyzískaná zejména z práce lidí, kteří se Computer Science (v tom nejpřesnějším mínění á la teorie grafů, automaty, algoritmy, kompilátory apod.) nevěnují, á la lidi z katedry měření, kybernetiky atd. Hodně profesorů lze na málo lidech (a tím zajistit zdánlivost "elity" á la:"bereme jen pár nejlepších") uživit jen proto, že se ti profesoři typicky živí prací jinde (na jiných katedrách a projektech) a na naprosto podřadných oborech, kterých je na FELu spousta (kde mimochodem studuje drtivá většina naprostých neumětelů). OI je takový "truc" a "my to uděláme lépe a bez vás" na odtržení katedry počítačů (čili subjektu, který FELu přinesl slávu na poli CS) a následného založení FIT ČVUT. Na FELu je pak patrná snaha se neustále s FITem porovnávat. Problém je ale ten, že CS se moc jiným způsobem učit nedá, stále jsou potřeba automaty, gramatiky, grafy atd. a základ studijního plánu FEL OI je vlastně víceméně podobný tomu na FITu, jen se ty předměty jinak jmenují a občas je tam něco "navíc, co FIT neumí a to co FEL dělá elitním" (např. optimalizace, která ale na bakaláři působí jako diferenciální rovnice v mateřské školce). Magistr na FEL OI naopak působí "nenasyceně" a některé povinné předměty jsou pelmel všeho souvisejícího i nesouvisejícího pod hlavičkou "tohle všechno se používá v praxi, tak vám to musíme ukázat" namísto toho, aby se studijní plán skládal primárně z teorie a principů namísto předmětů typu tutoriálů, jak použít kdekterý nástroj (jak by tomu na magisterské úrovni mělo být). Vtipné je sledovat, jak moc se FEL snaží - typicky pár měsíců po revizi studijních plánů na FIT následuje změna plánů na FEL OI a následná PR masáž, plná plakátů v metru atd... Co se náročnosti týče, ano, je to náročnější, ale řekl bych, že tak trochu uměle. Náročnost lze zvýšit prostým "přidáním práce", která nemusí mít vždy smysl - například ta optimalizace (na ČVUT FIT se to děje taktéž, ale v o dost menším měřítku).

FIT VUT je na tom lépe. Nemá "dvojče", které by muselo neustále dohánět, má vlastní směr a od toho odvozenou cílovku studentů. Jednodušší je v tom ohledu, že se tam neučí povinně nesmysly (optimalizace atd.). Co se týče uplatnění a získaných znalostí, považuji to za dostačující pro solidní univerzitu, ale osobní zkušenost nemám.

Mohu-li doporučit, pak jednoznačně FIT ČVUT. Neuslyšíš tam ani slovo o FEL (protože FEL má tamější pedagogický sbor v pí*i), studijní plán víceméně odpovídá tomu, co je potřeba, aby člověk měl přehled o kompletní teorii v CS (proto snad na VŠ jdeš, ne?). Matiku učí lidi z FJFI, takže o její kvalitu bych starost neměl; algoritmy v drtivé většině matfyzáci; automaty, gramatiky a překladače lidé, kteří se tomu věnují v rámci svého výzkumu; stejně tak jako HW; učí se tam "true-computer-science" bez lákavých pojmenování a lákavých "škola-hrou" předmětů. Problém FITu je trochu ten, že do prváku se bere tuna lidí a pak se jich třičtvrtě vyhodí - tohle se děje čistě kvůli penězům, protože FIT neoplývá shit-obory, jako FEL.

Pozn.: Ano, jsem absolvent FITu, ano, kopu za FIT, ne, na FELU jsem nestudoval, nebyl vyhozen, nebyl nepřijat atd., ano, o poměrech na ČVUT mám výborný přehled, ano s FELáky jsem přišel do styku, informace o studijních oborech mám z webu OI, který semestr co semestr důkladně studuji.

Stran: 1 2 [3] 4