Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Vykook

Stran: 1 ... 7 8 [9]
121
Kdysi jsem na macbooku dualboot s linuxem dělal a vše bylo snadnější s tímhle nástrojem http://www.rodsbooks.com/refind/

Jinak vcelku souhlasím se Stevem. Asi za měsíc jsem to zrušil, protože jsem neměl důvod do toho bootovat. Z toho co potřebuju není pro OS X akorát (vcelku logicky) docker a ten řeším přes kombinaci https://docs.docker.com/machine/ a https://github.com/mist64/xhyve . Obojí najdeš v homebrew.

122
Odkladiště / Re:Apple WWDC 2017
« kdy: 05. 06. 2017, 21:56:03 »
Doufal jsem, že ve standradní konfiguraci budou mít MacBooky 16 GB RAM. No a ono nic :(

123
Studium a uplatnění / Re:Proč se učit Perl?
« kdy: 14. 05. 2017, 15:39:03 »
Ha, místní baron Prášil... :-) Měl bys psát v první osobě. Ostatní to totiž evidentně zvládají.

124
Studium a uplatnění / Re:Proč se učit Perl?
« kdy: 14. 05. 2017, 15:14:39 »
To flame kolem Perlu je tak trochu nedorozumeni. Mnoho lidi ho totiz omylem povazuje za programovaci jazyk. To Perl nikdy nebyl a ani se nesnazi byt, je to proste skriptak kde uz shell moc nestaci, berte ho jako lepsi verzi awk. Takze ucit se to oplati jenom tomu, kdo se chce zivit v command line.
Světe div se, ale v Perlu jsou i poměrně monstrózní projekty a vyznat se v nich není nějak velkej problém. To že se v něm dá krásně prasit, ještě neznamená, že to soudnej a kompetentní člověk dělá.

125
Jen spekuluju, ale vzhledem k tomu, že se jedná o 11 let starej systém a prohlížeč na tom asi nebude o moc líp, tak předpokládám, že ti google servíruje nějakou osekanou verzi pro zastaralá/obskurní zařízení, která to prostě neumí. Zkusil bych změnit user agenta(pokud to jde), ale pak je otázka, jestli si s tou stránkou ten browser vůbec poradí...

126
Vývoj / Re:Full-stack developer
« kdy: 09. 04. 2017, 16:59:59 »
Posledni dobou vidim spoustu lidi bez akademickeho vzdelani pisici v javascriptu s drzosti nazyvat se software engineer
Žádné akademické vzdělání sice nemám, ale vcelku často, po těch tvejch akademických software engineerech dávám dohromady naprosto nefunkční a zbastlenej kód. Takže tím to asi nebude.


Z praxe však vidím, že zpravidla je to obráceně. Akademický titul obvykle nezaručuje funkční kód, ale jen zvyšuje šance.
Vykook jen kecá, lidé se vzděláním jsou jeho šéfy a on musí beze slova poslouchat a dělat pořád dokola tu samou podřadnou práci, tak si tu jen upouští páru.
Potrefená husa?

127
Vývoj / Re:Full-stack developer
« kdy: 09. 04. 2017, 12:47:36 »
Posledni dobou vidim spoustu lidi bez akademickeho vzdelani pisici v javascriptu s drzosti nazyvat se software engineer
Žádné akademické vzdělání sice nemám, ale vcelku často, po těch tvejch akademických software engineerech dávám dohromady naprosto nefunkční a zbastlenej kód. Takže tím to asi nebude.

128
Lol Phirae: Běž raději reinstalovat windows a nezacláněj.

Nemám zájem, zkus to u toho agitačního pošuka Laela.
Ah, tak to pardon, nějak se mi to slilo.

130
Server / Re:Sdílení dat mezi dvěma RPi
« kdy: 18. 02. 2017, 15:50:23 »
A nebo na jednom z nich pustit nějakou db(což se beztak hodí pro statistiky) a šahat do tý db z obou RPi.

131

Jsem si tedy nevsiml, ze by nekomu cpal nejake veganske potreby. Krome toho tim, ze clovek neji maso, se opravdu nestane veganem, ale nanejvyse vegetarianem. Mozna by sis mel jit koupit tachyonovou prikryvku a davat si ji na hlavu.
Ne, vůbec nereagoval přehnaně na zjevnou nadsázku. Nevím kde je prodávájí, ale koukám, že ty máš přehled! Doporučíš nějakou? Pokud možno balení o více kusech. Vánoce jsou za dveřma...

132
proto uz 20let nejim zadne maso

Taky to koukám zanechalo následky...  ::) ;D

Chces rici, ze vazi o pul metraku min, nez ty?
Spíš bych řekl věčnou veganskou potřebou to všem, všude a vždy cpát. Vegan je jehovista této dekády!

133
@sonny: Podívej se na Intel ARK a specifikace obou procesorů. Z toho zjistíš, že čistě teoreticky (i5 bez turba, i7 na plné turbo) získáš v perfektně paralelizované aplikaci cca 78 % výkonu navíc. Pokud se ti nějaký projekt kompiluje šest minut na i5, i7 to zvládne za něco přes tři minuty. Prakticky bude ten rozdíl samozřejmě menší, u čistě sériových výpočtů tak 10 - 15 %. Přesnější odpověď ti samozřejmě nikdo nedá, pokud tyto dva procesory prakticky nevyzkoušel při zátěži, která aspoň přibližně odpovídá té tvojí.

Jenže kolikrát za den kompiluješ celý projekt?

Dvacetkrát?
Klasika. Ty jsi zase na cigáru! No jasně, však to zrovna kompiluje! Ať žije produktivita...

134
Hardware / Re:Jednodiskový NAS náhrada za Zyxel 310
« kdy: 04. 12. 2016, 12:35:04 »
mám synology ds115j, ale je to děsnej chcípák. Slaboučké CPU a 256MB RAM a taky jen jeden disk(ale to tě netrápí). Určitě bych si ho už znova nekoupil. Teda Synology bych věrnej zůstal, ale nějakej nabušenější model by to chtělo...

135
napriklad taskmanager performance view? je logicky ze kdyz se to rozlozi do vice jader tak je mozne pouzit vice vykonu (ht prave umi nejakym tajomnim spusobem zdounasobit). ale holt to stoji naky prachy, je rozdil cenove i5 a i7///
V tento okamžik debata dospěla do stádia, kdy nemá cenu už cokoliv dalšího psát...

Stran: 1 ... 7 8 [9]