Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Karel Rank

Stran: [1] 2 3
2
Server / Re:Aky mail+kalendar+kontakt server vybrat?
« kdy: 01. 04. 2020, 14:32:54 »
Todle vsechno ma https://protonmail.com/

4
Mne se odvedcilo delat logy ve wireshark formatu. Neni nikterak slozitej a wireshark umi skvele filtry. Na lepsi filtrovani pouzivat setiny skund. Napriklad zarizeni A ma v case 0.001, zarizeni B zase 0.002 atd...

Nejaky example?Neni lepsi pridat UUID pro danej request nebo zarizeni?

5
Vývoj / Re:Fakturace do zahranici (USA) jako OSVC
« kdy: 04. 08. 2019, 01:05:19 »
Několik let jsem takto fungoval. Není tam nic složitého:
1. DPH se nijak nepočítá ani nezohledňuje
2. obrat se nepočítá do limitu pro přihlášení k DPH
3. příjmy pro výpočet daně z příjmu se na koruny přepočítávají až před podáním daňového přiznání podle kurzu vyhlášeného pro daný rok ministerstem financí (tj. nikoli podle kurzu v době platby)
4. je dobré si domluvit kdo bude platit případné bankovní poplatky (pokud půjdou platby převodem přímým převodem na účet může to být docela pálka)
5. je dobré mít v české bance USD účet/složku, nechat si posílat přímo USD bez převodů po cestě a USD buď zase investovat v USD (třeba do nějakých fondů), a pro výdaje v korunách převádět jen jednou za čas po větších částkách s individuelně domluveným kurzem (fungovalo to takhle k mé spokojenosti v Raiifeisen).

+1. Super odpoved!

6
Software / Re:Jakým způsobem stahovat videa z DVTV?
« kdy: 21. 04. 2019, 18:40:11 »
používám "skript"
Kód: [Vybrat]
wget $(curl "$1" | sed -z 's/.\+tracks: \({.\+}]}\).\+/\1/' | jq -r '.["MP4"][1]["src"]'), kde parametrem je URL stránky

+1 za pouziti curl a wget najednou

7
Vývoj / Re:Zajímavá aplikace pro AWS Lambda
« kdy: 12. 02. 2019, 02:14:35 »
Vyvoj muzes delat lokalne pomoci AWS SAM local https://aws.amazon.com/about-aws/whats-new/2017/08/introducing-aws-sam-local-a-cli-tool-to-test-aws-lambda-functions-locally/

Lambda podporuje Java, Node.js, Python, Ruby, Go a .NET https://docs.aws.amazon.com/lambda/latest/dg/lambda-runtimes.html

Lambda free tier ma v sobe 1M request per month a nevyexpiruje po 12 mesicich https://aws.amazon.com/lambda/pricing/

Muzes si nastavit limit na concurrent executions per function https://docs.aws.amazon.com/lambda/latest/dg/concurrent-executions.html. Default je 1000 a deli se o to vsechny funkce v danym regionu.

Idealni pouziti: v podstate na cokoliv. Muzes to mit za API Gateway a mas restovou sluzbu. Jako trigger muzes mit i cron.

Koukni se i na step functions https://aws.amazon.com/step-functions/

8
Server / Re:Připojení na MySQL občas timeoutuje
« kdy: 28. 11. 2018, 23:11:51 »
Jakou mas retry strategy? Snizit timeout na connection a pak zkusit 3 s exponencialnim backoff. https://aws.amazon.com/blogs/architecture/exponential-backoff-and-jitter/

9
Vývoj / Re:Aký je váš Java Spring ekosystém?
« kdy: 24. 11. 2018, 22:03:10 »
U akcií obchoduji time arbitráž a případně korelaci proti indexu. Při arbitráž je potřeba zjistit zda ti pak broker ty prachy nevezme a nebude se vztekat že je to proti jeho pravidlům. Nejlepší je vystupovat jako institutional client, tedy mít Ltd.

Třetí věc kterou dělám je market maker. Současně kupují a prodávám a beru si spread, velký instituce mě válcují, protože když nabidnou stejnou cenu jako já tak je pochopitelně rozumný obchodník upřednostňují. Takže musím nabídnout asi o polovinu lepší spread aby se se mnou začali bavit aspoň malé ryby. Ale i tak je to výhodné s minimálním rizikem. Nejlepší se obchoduje mimo peak hours protože velcí poskytovatelé likvidity vypadnou a moje nabídky se stanou více zajímavé.

🐂💩

10
Vývoj / Re:Junit 5 - fakt bez poradi testu?
« kdy: 04. 08. 2018, 19:31:49 »
sam sis odpovedel. delas to spatne.

jaky je ucel? proc potrebujes mit stav mezi testama?

11
Vývoj / Re:Obnova změn ztracených neukončeným rebase v Gitu
« kdy: 23. 05. 2018, 05:53:58 »
zkus

git reflog

12
Deep Learning (Adaptive Computation and Machine Learning series) https://www.amazon.com/dp/0262035618

13
Podle vás je následující kód špatně?

Ano, je špatně. Správně má být:

Kód: [Vybrat]
public long increment(String name) {
  AtomicLong namedCounter;
  lock.readLock().lock();
  try {
    namedCounter = counter.get(name);
  } finally {
    lock.readLock().unlock();
  }
  return namedCounter.incrementAndGet();
}

A hodi ti to NPE kdyz neexistuje name[\tt] v mape.

Snazis se furt dokazat, ze mas polovicni znalosti JLS, JMM a pouzivas je jak se ti to hodi?

14
Ale špatná synchronizace přístupu při změně té fronty by neměla vést k trvalé nepoužitelnosti té fronty, ne? Takže jeden problém je, zda je synchronizace v pořádku a druhý problém je, jakto že se ta fronta dostane do nevalidního stavu (není prázdná ale nemůžu dostat její prvky a to ani při pozastavených vláknech jvm).

Tomu se rika race condition. Brian Goetz napsal skvelou knizku https://www.amazon.com/Java-Concurrency-Practice-Brian-Goetz/dp/0321349601. Je ted ve sleve za $15. Stalo by zato si ji precist nez delat zavery, ze kdyz neco modifikuju pres nekolik threadu bez synchronizace, tak to nemuzu rozbit. Proto jsem psal, ze si hrajes na Doug Lea

Aha, dobře, díky za vysvětlení příspěvku. Problém nebyla absence synchronizace, ale špatná synchronizace (přes špatný objekt). Závěry jsem nedělal, ptal jsem se a odpověď jsem dostal již na cca druhé stránce této diskuze, totiž že se rozjede počítadlo se skutečným počtem prvků.

Na jiny masine to muze vypadat jinak. Proto je to race condition. A je jedno jestli to je absenci synchronizace nebo spatny synchronizaci.

Rozdíl je v tom, že v druhém případě je jasné, že si od začátku uvědomuju nutnost synchronizace akorát jsem ji (pod dojmem toho nepravého singelotnu) špatně provedl. A reaguju tím na vaše doporučení, abych to udělal thread-safe, což už je v diskuzi dávno zmíněno - poprvé v mém původním dotazu a posléze potvrzeno ostatními. Mimo jiné právě proto jsem nerozuměl, co svým příspěvkem vlastně chcete říct, přišlo mi to jako takový výstřel do tmy  :)

Precetl jsem si jen prvni stranku. A reagoval. Dal jsem to i do statement.

Tu knizku ti muzu poslat. Bude to i s postovnym asi $28. Dej vedet.

15
Napsal si na zacatku bs, pak ses ho snazil podporit polovicni pravdou a nakonec si hrajes na to, jak mentorujes. Pridavas irelevantni veci a zamotavas se do toho.
Na začátku jste vy napsal nesmysl, že když se modifikují prvky kolekce, musí být synchronizovány přes stejný monitor. To jsem vám vyvrátil, načež jste začal tvrdit, že kolekce interně pracují i s jinými typy, než je typ Object. A tak to pokračuje dál a dál, vždycky vám vyvrátím jeden nesmysl a vy přijdete s jiným.

Ne nevyvratil. Pridal si do toho deadlock. O kterym jsme se opet nebavili. Je to jen show-off od tebe.

Stran: [1] 2 3