Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - PedroKV

Stran: [1] 2 3 ... 5
1
Tak už to šlape, ufff. Celý den jsem nad tím strávil. Nápověda je zde:
https://docs.python-requests.org/en/master/user/authentication/

tedy nejdřív:
Kód: [Vybrat]
from requests.auth import HTTPDigestAuth
A můj request vypadá nyní takto:
Kód: [Vybrat]
response=requests.get("http://uzivatel:heslo@10.0.0.75/cgi-bin/snapshot.cgi", auth=HTTPDigestAuth('uzivatel', 'heslo'), timeout=(7, 7))s tím, že v URL by to uživatelské jméno a heslo nejspíš být nemuselo.

JENDO, MOC DÍKY ZA POMOC!

2
Zapiš response.content do souboru (f = open("/tmp/aaa.jpg", "wb"); f.write(response.content); f.close()) a podívej se, jestli to je validní JPEG. Následně ho zkus z toho souboru, nikoli přímo z té URL, udělat Image.open.

Můžeš mít blbě autentizaci, Accept hlavičku, nebo z nějakého jiného důvodu dostáváš přes pythoní requests jiný výsledek než wgetem.

No, tak ten soubor je prázdný - nula bajtů. :-O

EDIT: tak já už vidím tu strašlivou zradu. Wget se tam prostě probije, i přes stížnost kamery 401 Unauthorized. Python samozřejmě ne.. :-/

Kód: [Vybrat]
pi@raspberrypi:~ $ wget http://uzivatel:heslo@10.0.0.75/cgi-bin/snapshot.cgi
--2021-03-28 21:14:22--  http://meteo:*password*@10.0.0.75/cgi-bin/snapshot.cgi
Connecting to 10.0.0.75:80... connected.
HTTP request sent, awaiting response... 401 Unauthorized
Syntax error in Set-Cookie: secure; HttpOnly at position 7.
Authentication selected: Digest realm="Login to 6bnějakýstrašlivýkóde8", qop="auth", nonce="21224249", opaque="71dalšítajnéhesloproakcie3"
Connecting to 10.0.0.75:80... connected.
HTTP request sent, awaiting response... 200 OK
Syntax error in Set-Cookie: secure; HttpOnly at position 7.
Length: 215628 (211K) [image/jpeg]
Saving to: ‘snapshot.cgi’

snapshot.cgi        100%[===================>] 210.57K  --.-KB/s    in 0.02s

2021-03-28 21:14:23 (10.4 MB/s) - ‘snapshot.cgi’ saved [215628/215628]

3
v Dahue musí být v System-Safety-System service povoleno CGI-Service
zkoušel bych to pod adminem, ale když si založíš uživatele, tak musí mít povoleno: File Backup, Storage, User, Live.

Jinak na Dahuu je víc možností, jak se na ni dobouchat, podle typu. Vydá to na několik stránek. Myslím ale, že v návodu k typu to je.

Mě fungují 2 metody, u první na mě vyskočí okýnko s přihlášením, kdy i když to mám v URL, tak to stejně chce přihlásit a při tom, co jsem popsal výše, to zobrazí rovnou obrázek (tedy podle browseru, FF si řekne o potvrzení, Opera o celý login a Vivaldi ho rovnou zobrazí. IE samozřejmě netrefí na adresu a hodí chybu..).

Ten save přímo z response zkusím.

A pro redustin: jo, knihovny mám (bojoval jsem s tím dlouho, ale mám), to by jinak nezobrazilo pojmenovaný jpeg.

4
Tu meteostanici jsem tehdy nedorazil do úspěšného finále. Zlobilo mi čidlo BME280, tak jsem to odložil.
Teď se to snažím rozchodit znova, čerstvá instalace Raspbian Buster. Kameru jsem vyměnil, místo Hikvision jsem dal starlight Dahua. A s touhle výměnou jsem se zasekal na celý den a už to vzdávám, prostě nevím, jak na to.

  • Mám nainstalovaný Pillow, vč. knihoven na JPEG, PNG a TT fonty.
  • Změnil jsem URL obrázku z kamery Hikvision na kameru Dahua.
  • Program spadne na tom, že "IO Error: cannot identify image file <_io.BytesIO object at 0x75c37f30>"
  • Že kamera dodává snímek jsem ověřil z RPI přes wget url - stáhne se soubor snapshot.cgi, což je JPEG obrázek
  • Že problém není s formátem snímku jsem si ověřil tím, že jsem ho nahrál na svůj server a místo z kamery jsem ho načetl ze serveru. Normálně programem prošel.
  • Tedy jsem vydedukoval, že problém bude s příponou .cgi. Ale prostě jsem nevygooglil, jak donutit program, aby to považoval za JPEG.

Kód:
Kód: [Vybrat]
response=requests.get("http://uzivatel:heslo@10.0.0.75/cgi-bin/snapshot.cgi", timeout=(7, 7))
img=Image.open(io.BytesIO(response.content))
...

na tom druhém řádku to spadne. Poradíte mi prosím?

5
třeba by věděla redakce Rootu?

6
Nechci, aby to znělo blbě, ale učit se to ani moc nechci :-) Spíš set&forget, protože tak by to dopadlo i s tím učením-když to pak léta nebudu potřebovat.

Tak to se omlouvám, ale takovou práci v diskusích bych považoval za ztrátu času. Jestli to má smysl, tak jedině někomu předat znalosti. Pokud to potřebujete jen vyřešit, tak si někoho najměte :). Nic ve zlém.

Jo, v pohodě. Já jen, že třeba to FW pravidlo na přístup na NVR vygooglil, ale kdybych teď potřeboval to samé, musel bych to googlit znova.

Nechcete o tom Vy napsat ten článek, co zmiňoval Uwe.filter? ;-)

7
Napíšete ho? 😉

8
Nechci, aby to znělo blbě, ale učit se to ani moc nechci :-) Spíš set&forget, protože tak by to dopadlo i s tím učením-když to pak léta nebudu potřebovat.

9
Já tu mám WAN wifi 25/10 a jestli se CETIN konečně rozhoupe k akci a za naše peníze mě a sousedovi dotáhnou kabel, tak budu mít VDSL 100/10. Jsme na vesnici, nic tu není, jen to nestabilní wifi.

Ještě bych rád zkonzultoval firewall. Mám ho nastavený z defaultu a jen přidané pravidlo pro přístup na NVR. Je to takhle v pohodě? Jak jsem psal, mezi VLANy nejde ani pingnout ani se připojit, což je kýžený stav, akorát já nic takového nenastavoval, byli to bratři Ono a Samo. :-)

10
OK, díky. Akorát Mikrotik 951 má jen jedno jádro.

11
Děkuji. To můžu být tedy v klidu, na Mikrotiku jsou obsazené 2 fyzické porty, na eth2 je meteo PC, které co minutu posílá 100kB obrázek a data na web a eth5, na kterém je trunk na switch.

12
K mé smůle bohužel nevím, o čem se bavíte :-) Jsem rád, že to mám nastavené, protože tady jsem pomoc nesehnal.
V Bridge/Ports mám tohle: (viz příloha)

Zapnul jsem si ještě graphing:
CPU 1-4%
Paměť 30MB/23%
Disk 14%

Tak myslím, že to Mikrotik dává pěkně.

13
Tak mám nastaveno, včetně MAC VLAN. Nastavil jsem to odspoda (tj. od AP, přes switch po Mikrotik) a šlape to jak má. AP v kotelně jsem přepojil na extra kabel, aby nešlo přes neřízený POE switch, ale přes velký řízený, tím pádem i v kotelně mám 2x SSID, jedno domácí, jedno návštěvnické. Není to jen kvůli kotelně, AP svítí i před dům. Měl jsem volný kabel, tak jsem to využil, jinak by tam druhé SSID být nemuselo Ty druhý dvě AP nechtěly připojovat návštěvy, zjistil jsem, že je to bugem ve FW a výrobce už to v dalším napravil, takže po update FW vše OK.

Při hraní si s tím jsem si mimo jiné všiml, že menu AP IP-COM a AP Tenda W6-S jsou stejná, jen se drobně liší design, jinak je to to samé.

Návod na VLANy jsem použil tento:
https://vaclavkrejci.cz/Mikrotik-nastaveni-VLAN-a-trunku

14
Ahoj, dva dny jsem googlil nastavování VLAN, prošel i sousední vlákno Velký RD - VLAN, nastavení, ale zatím jsem nenašel, co by pasovalo na náš dům. Nemám, s kým bych konzultoval, tak prosím prosím o pomoc tady.
.....
 No nejradši bych do toho kopnul ;-)
Ve Tvém případě na TP switchi musíš vydefinovat VLANy a pravidla (tagged,untagged,default VLAN), které poté spojíš v trunk portu vedoucího do Mikrotiku.
Tyhle zdroje by Tě mohly posunout o kus dále:

https://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?t=149651
https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:Interface/VLAN
https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:Bridge_VLAN_Table
https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:Basic_VLAN_switching
https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:CAPsMAN_with_VLANs#Without_Virtual_APs
https://static.tp-link.com/2020/202003/20200324/1910012764_T1600Gseries_UG.pdf

Step by step postup momentálně nemám, když tak dle zdrojů výše napiš kde jsi se zasekl.

Díky, projdu to. Zkusil jsem nejdřív nastavit Mikrotika podle jiného návodu, no je to masakr. Skončil jsem resetem na půdě, protože jsem se statečně odřízl jak od Mikrotika, tak od TPlinku :-) Chvíli mi to ale nějak chodilo.

Trochu by mi bodlo pár informací:
PVID1/system VLAN-ID 1 na tplinku musí být asi zachována, nebo?
Když mám na Mikrotiku Ether 1-WAN, Ether 2-momentálně PC-meteostanice (můžu přehodit do switche) a Ether 5-trunk do switche, tak VLANy definuju na Ether 5 a DHCP server kde a jak (nad jakým interface)?
Mám pak dělat nějaký bridge mezi Ether 2 a Ether 5 (resp.domácí VLAN), kvůli DHCP? Smyslem je, že cokoliv vrazím do Ether 2-4, tak bude v domácí VLAN.

Jestli se ptám hodně blbě, tak se omlouvám. Jsem jen hobík.

15
Posledna: ten TPlink switch - to bolo naozaj prastenie po kapse, kedze 48p POE+ Unifi switch v tej istej cenovej kategorii robi to iste + ma 500W (vs 384W u TPlink). S Unifi AP a routerom vsetko unifikovane a pod kontrolou.

Pod souslovím "v tej istej cenovej kategorii" si tedy alespoň já představuju něco mírně odlišného: TP link 11500Kč, Mikrotik asi 1800,-Kč (a už jsem ho měl) a ty 3 APčka dohromady tuším 3 tisíce (a už jsem je měl taky dávno koupené). Oproti tomu ten Ubiquiti US-48-500W (jestli jsem pogooglil ten správný) 18-19 tisíc. :-O

Stran: [1] 2 3 ... 5