Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Dušan Jícha

Stran: [1]
1
Server / Re:Kam ukládáte Docker image on-prem?
« kdy: 13. 07. 2021, 20:48:34 »
Zdravím, přímo v gitlabu pod daným projektem, gitlab je na on-premu

2
Taky mám občas takový tendence, že mě to s..r, pak se ale podívám během práce z okna svýho baráku, na to jak si v zahradě hraje dcera se psem... 1 - 2x denně sportuju, moje žena nemusí pracovat, takže mám full service... a rázem mě to přejde... když si představím za jaký mizerný prachy dřou prodavačky v obchodě, nebo lidi ve fabrikách a ke všemu na směny atd... Pořád mi vychází že jsem si vybral dobře. Problém práce v IT je dle mého názoru že spousta lidí neumí říct "NE", když je toho už moc prostě to řeknu, projekťák dostane sprchu (on ji snese) a je klid, nějak se to vyřeší. Každopádně je to o taky o lidech kolem (kreténi jsou asi všude, ale díky bohu ne kolem mě).  A k otázce, kariéru jsem switchnul, jsem vystudovaný hnojař.

3
Odkladiště / Re:Homeoffice - v čem je problém?
« kdy: 09. 01. 2017, 00:31:42 »
Ahoj, z 95% procet dělám mám HO a není s tím problém, pravda ale vždy záleží na povaze projektu a složení týmu. Nicméně zadání práce je většinou on site, vyjasní se základní věci, pak už jen telefon a emaily. Vzhledem k tomu že dělám vývoji informačních systémů tak teče komunikace transparentně přes několik lidí nebo L2 support atd... Nevyžaduje to nejen morálku programátora, ale i případné rodiny... Mám spíš opačný problém, moje práce je mi koníčkem a zřídka kdy nevím kdy přestat... Takže to pak pekelně jiskří doma... Jak nikam každé ráno nejezdím a jsem na vesnici tak asi sousedé nechápou, hlavně ti staří... Co vím tak na HO se dá dělat mnho programátorských prací, problém asi fakt pokud je člověk vázanej v nějakýmu HW ale i automatizace se dá řešit, je to hodne o simulacích, stačí si domluvit rozhraní a každý může jet solo, pak to jen za jeden tyden ve finalce doladit. Nemysím že by HO to byl v dnešní době benefit, pro mě spíš nutnost. Kafe ráno na zápraží mýho baráku chutná prostě víc než někde v betonovým kanclu.

Co se týče hlídání aktivity při HO, Jedeme přes Jiru, Git a další interní nástroje na správu zmen v databázovém kodu... Těžko lze něco vylhat do Jiry a nemít přitom v repository commit, nebo fixnutné nejaké tasky na podporu.


4
Nebo je to všechno stejný, pomalý šmejd, a napsat se to v tom zkrátka nedá?
Eclipse - padá, seká se..

Která verze a s jakými pluginy? Mělo by to být řešitelné, já celkem v pohodě valím Eclipse i na Asus EEE (sedm let starej stroj, už v době nákupu vybaven podprůměrným CPU). Na dnešní snad již běžné sestavě i5/i7+SSD to prostě musí běžet bez výraznějších záseků. Na druhou stranu některé pluginy mohou způsobovat problémy (FindBugs je za určitých okolností nestabilní). Já si nejradši vypnu všechny ty nesmyslné věci typu CVS/SVN, pokud nepoužíváte Maven, tak i jeho plugin atd.

Pravda je že k přechodu na InteliJ mě vedlo pomalé přepínání větví techdy asi v jediném pluginu pro git (Egit) a občasné problémy s nekonečným, jakoby zaseknutým buikdováním projektu.

5
Jinak poměrně schopný kus SW je například Apache Direcotory Studio, je postavené na Eclipse.

6
Ahoj, měl jsem možnost dělat obojí jak C# WPF, tak Javu Swing.
Pomalý SW se dá napsat prakticky v čemkoli. Je pravdou že asi nejlepší IDE pro Javu je InteliJ Idea, ale Eclipse a Netbeans jsou opravdu jinde. Co se týče Swingu, neznám pružnější prostředí, pokud se použije ke tvorbě GUI MigLayout, je to pecka, člověk se to naučí číst podobně jako CSS a nepotřebuje žádný navrhovací klikátka. Pracuji pro uživatele kteří si vymýšlejí opravdové zrůdnosti. Každopádně zatím šlo spáchat úplně všechno. S JavaFX v rozsahu jako se swingem nemám.

Stran: [1]