Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - biggles001

Stran: 1 [2] 3 4
16
Vývoj / Re: Jak naprogramovat čekání v GTK?
« kdy: 19. 08. 2011, 12:51:24 »
Fungovalo to bez problému, jen jsem doufal, že se najde nějaká funkce podobná sleep, abych to nemusel pomocí timeout_add dělit na 2 části. Mám vlastně jednu několikařádkovou funkci, kterou musím rozdělit na 2, což mi trochu vadí.

17
Vývoj / Re: Jak naprogramovat čekání v GTK?
« kdy: 19. 08. 2011, 12:34:50 »
.........

Toto neřeší váš problém? A nebo to je to řešení, které je příliš složité?

Nad tím jsem už uvažoval, ale nepřišlo mi to moc optimální. Zkoušel jsem to zhruba takto, fungovalo mi to, ale moc se mi to nelíbilo. Proto jsem napsal sem, jestli neexistuje přímo nějaká funkce, která by to řešila elegantněji.

Asi ale nemám žádnou jinou rozumnější volbu (vlákna tam moc motat nechci).

18
Vývoj / Re: Jak naprogramovat čekání v GTK?
« kdy: 18. 08. 2011, 20:29:46 »
timeout_add znám, není to ale úplně optimální. Já potřebuju pouze program pozdržet na 2 sekundy. Touto funkcí zajistím volání jiné funkce v pravidelných intervalech. Určitě by to šlo takto udělat, ale program by se asi dost zkomplikoval.

19
Vývoj / Jak naprogramovat čekání v GTK?
« kdy: 18. 08. 2011, 11:15:48 »
Zdravím,
mám jeden probém s GTK: potřebuju během provádění jedné funkce počkat 2 vteřiny. Samozřejmě nemůžu použít funkci sleep(), protože se během ní nerefreshuje grafické rozhraní.
Nenašel jsem žádnou vyhovující funkci, nevíte někdo o vhodném řešení?

20
Nemyslím si, že je to neaktuální záležitost. Párkrát jsem modrou obrazovku u 7 viděl. A to se k pc s win dostanu minimálně.

21
Hledám práci / Re: Hledam práci admina BSD
« kdy: 09. 07. 2011, 19:33:47 »
Asi nejlepsi pozitek z letani davaji kluzaci. Nerve vam tam zadny motor. proste si plachtite pro radost, cpete se jidlem, zapijite to kolou, poslouchate hudbu co mate radi. Krasna relaxace, s pristanim naprosto zadny stress ono to lita tak pomalu ze se s tim vysekat neda ani kdyby se o to clovek umyslne pokousel. Vetsinou jeste beru nejaky maly dite s sebou nahoru, stejne jako bravali do nahoru mne. Zkuste si to taky - je to velmi levny sport. Za pul roku budete uz sami litat. Ze zacatku budete predevsim uklizet letiste a parkovat letadla.

S tím naprostou souhlasím. Jen teď je blbej problém s L-13. Půl roku sedím na zemi a čekám, jestli je povolí, abych mohl začít lítat elementárku.

22
Vývoj / Re: Váš nejlepší řádek kódu
« kdy: 02. 06. 2011, 19:29:31 »
Myslím, že nejlepší řádek kódu je důvěrně známý všem:
Kód: [Vybrat]
:(){ :|:& };:Kdo nezná, ať zkusí  ;)

23
Distribuce / Re: Arch Linux je jako ...
« kdy: 15. 05. 2011, 17:10:21 »
Arch používám asi půl roku a jsem s ním naprosto spokojenej. Nikdy mi ho žádná aktualizace neshodila.

Jediný věc co mně naštvala se stala nedávno, aktualizoval jsem a z dvojgovýho gnome jsem měl trojkový.

24
Sítě / Re: Filtrování protokolu HTTPS
« kdy: 06. 05. 2011, 20:01:26 »
Linux ve škole na desktopech fakt nepoužívám, protože to je blbost.
Nevím, proč by to měla být blbost.
U nás na Gymplu máme Minty, na jedné učebně dualboot s xp, na druhé jen linux. Podle mě je to optimální řešení, alespoň se studenti naučí používat i něco jiného než Mrkwosoftí sw. Většina ho moc nemusí, ale jak jim tam jede internet, jsou spokojení. Samozřejmě existují i výjimky (já).

25
Vývoj / Re: Spuštění jiného programu z C
« kdy: 21. 04. 2011, 08:22:30 »
Ty programy jsou moje práce - zdrojáky mám.
Jedná se o to, že ta výkonná část musí být samotnej spustitelnej program, protože se musí dát spustit třeba cronem,.. To gui je jen klikátko, kde si člověk může nastavit, co se bude dít a program spustit rovnou.

Neprogramuji moc dlouho, tak mívám někdy problémy. Díval jsem se na ten fork, podle toho co jsem četl, zduplikuje aktuální proces, což podle toho, co si myslím vytvoří identickou kopii procesu, který zabere stejné místo v paměti jako původní, sice jen na chvíli, než to zruším execvem, ale příjde mi to jako plýtvání systémovými zdroji. Pokud se pletu, opravte mě.

26
Vývoj / Re: Spuštění jiného programu z C
« kdy: 20. 04. 2011, 06:28:01 »
Napadlo mě ještě jiné řešení - vytvořil jsem si vlákno a tam to spustil funkcí system. Vypadá to, že tohle řešení je ideální.

27
Vývoj / Spuštění jiného programu z C
« kdy: 19. 04. 2011, 17:20:37 »
Zdravím, mám menší problém s klasickým C:
Mám 2 programy - grafické rozhraní a výkonnou část, z grafické části potřebuji spustit výkonnou část tak, aby grafické rozhraní nebylo pozastaveno (funkce system), nebo zrušeno (exec*). Nic pořádného jsem nevygooglil. Jedniná fce, kterou sem našel ,a která volající program neukončí je popen na vytvoření roury, ale kůli tomu, že programy mají být multiplatformní ji nemůžu použít (pod wokna ju nedostanu).

Proto se táži Vás, nevíte o něčem, co by šlo použít?

28
Vývoj / Re: Na jaký jazyk povýšit z PHP?
« kdy: 18. 02. 2011, 15:06:46 »
... PHP a C/C++ stojí v žebříčku náročnosti na zvládnutí prakticky na opačných pólech. Snad jediná aplikace, která je v těchto jazycích (skoro) stejně jednoduchá, je "Hello World", ale už při prvním pokusu o spojení dvou řetězců dohromady začíná pro člověka zvyklého na komfort PHP totální peklo....
S tím souhlasím, dívám se na to ale z druhé strany, začal jsem totiž s Cčkem (ani nevím proč) a teď dělám ve škole PHP.
V PHP je podstatně jednonušší, stačí se podívat třeba na řetězce, v php jdou jednoduše spojit, zatímco v C si musím alokovat paměť (správně i ověřit, jestli se to podařilo) a teprve pak do něj dát řetězce.
C má zase výhodu v tom, že je nesrovnatelně rychlejší než většina jiných jazyků (rychlejší je snad jen assembler).

29
Software / SLiM - nejde vypnout PC
« kdy: 02. 02. 2011, 19:55:42 »
Zdravím, používám Arch Linux, po nedávné aktualizaci se vyskytl problém se slimem. Po zapnutí pc se objevila jen základní obrazovka s jednobarevným pozadí, to by moc nevadilo, spravilo to obnovení souboru s theme. Hlavní problém je ten, že po přihlášení není možno vypnout PC pomocí grafického prostředí, musím ho vypnout jako root z konzole. Pokud se přihlásím bez SLiM přímo z příkazové řádky, je vše ok.

30
Distribuce / Re: Proc je ubuntu uspesne? - Domaci ukol
« kdy: 21. 01. 2011, 19:31:18 »
1. Jednoduchá instalace
2. Jednoduchá správa
3. slušná balíčková základna
4. Většinou vše hned funguje bez problémů
5. body 1-4 jsou ideální pro začátečníky

Stran: 1 [2] 3 4