Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Ondra Satai Nekola

Stran: 1 ... 175 176 [177]
2641
Vývoj / Re: Porovnání C a Javy pro začátečníka
« kdy: 18. 01. 2011, 09:21:56 »
Uvědomte si, že vše, co má běžet opravdu rychle, je a ještě dlouho bude programováno v C/C++. Navíc uvidíte "pod pokličku" všech zpomalovacích vrstev jako je java nebo C# a budete schopni odhadovat, jak zatíží ten či onen algoritmus procesor. Pokud někomu dělá problém se tyto nepříliš složité jazyky naučit, tak ať raději vůbec neprogramuje, stejně to bude stát za starou belu.
Da se souhlasit s tim, ze C udela z programatora lepsiho programatora. Ale stale v tom nevidim duvod, proc by to mel byt prvni jazyk. Zacit jednodusim a pokracovat ke slozitejsimu. (S tim, ze by se mel clovek naucit C++ i pokud se jim nechce zivit, bych ale uz nesouhlasil. Pro praxi je to jazyk uzitecny, ale na rozdil od plain C tam neni nic, co by podstatne rozsirilo programatorovu mysl. Navic je to dost nestastne navrzeny jazyk, ktery zabere hodne casu, ale vse v nem je jinde lepe.)

2642
Vývoj / Re: Porovnání C a Javy pro začátečníka
« kdy: 17. 01. 2011, 16:45:22 »
Jako prvni "opravdovy" jazyk bych C nebral ani nahodou. Jako druhy, treti jazyk je to skvela volba, ktera cloveku ukaze hodne veci do hloubky. Ale jako prvni knihu take nedavame detem Fucaultovo kyvadlo vytistene malym pismem.
Zacal bych Pythonem (alternativne Ruby, Smalltalkem, Scheme...), v mirne horsim pripade Javou. Zacatecnik imo nema byt postaven naraz pred vsechny problemy, bude mu stacit prvni varka (algoritmizace, cykly, podminky, volani funkci, rekurze). Bude rad, ze napise print vysledek a ono to vypise vysledek (ruku na srdce, trebas IO je v C sice logicke, ale aby ho clovek pochopil, tak musi chapat hodne i netrivialnich veci).

Takze ma rada: zacit mensim problemem (Python, Ruby, Java...), nabrousit si na nem drapy a pak jit smer C. Lepsi dostat do zacatku nejaky ten bonus zadarmo (sprava pameti, bohate knihovny, bezpecnost runtime...) nez si namlatit cumak. Nekoho to zoceli, ale vetsinu odradi. Prvni kroky jsou tezke a pozitivni zpetna vazba neocenitelna.

Z knih pro zacatecniky neznam nic lepsiho nez edici Head first. Zacal bych Head first programming (pouziva Python), ale i Head first Java nebo Head first Python jsou dobre navrzene ucebnice.

2643
Distribuce / Re: Desktopové prostředí podobné Mac OS
« kdy: 03. 01. 2011, 11:57:55 »
Nekritizoval jsem vcelku dobry Dock, ale to, ze je menu aplikace na horni hrane obrazovky. Vetsinou.

2644
Software / Re: ubuntu one a konfliktni soubory
« kdy: 30. 12. 2010, 16:24:26 »
A jeste se ujistim: Ubuntu1 pouzivas jen z jednoho pocitace?

(Btw: nebylo by lepsi pouzit nejaky version control system, trebas mercurial?)

2645
Software / Re: ubuntu one a konfliktni soubory
« kdy: 30. 12. 2010, 16:22:44 »
Neni neco zajimaveho v ~/.cache/ubuntuone/log/syncdaemon.log ?

2646
Distribuce / Re: Desktopové prostředí podobné Mac OS
« kdy: 30. 12. 2010, 11:13:08 »
@Tomas: Imo spise skombinujes nevyhody obojiho. Roztristenosti linuxu se nezbavis a prineses si par potizi z Mac OS X (menu nahore...).

2647
Distribuce / Re: Desktopové prostředí podobné na Mac OS
« kdy: 29. 12. 2010, 13:43:23 »
Od oka bych zkusil http://pinguy-os.sourceforge.net/, ale osobni zkusenost nemam. Jeste blize filosofii by bylo pouzit WindowMaker, ale bude pro nej, obavam se, nedostatek nativnich GNUStep aplikaci.
Popravde bych se ale podobneho pristupu bal. Kdo chce Mac OS X, at pouzije Mac OS X. Linux muze byt v mnohem podobny, ale jsou proste veci, ktere jsou ruzne - trebas instalace aplikaci v macovem stylu se da "dokuchat", ale clovek se zacne norit cim dal hloubeji do problemu, kterym by se vyhnul, kdyby nepekl kure a'la bazant, ale rozhodl se mezi kuretem a bazantem.

2648
Lepsi nez ze pokouset dostat z lidi odpovedi dotaznikem je z mnoha duvodu (odpovidaji jen specificti jedinci, ke vsemu jsme na rootu, ne kazdy odpovida pravdive...) pouzit sber dat primo z aplikace nebo (nejspise v tomto priapde) zkusit jednoduche usability testovani. Da se to delat i bez velkeho labu s polopropustnymi zrcadly...

2649
Bazar / Re: Pomoc s bakalářskou prací
« kdy: 09. 12. 2010, 12:17:34 »
Ja netvrdim, ze je dotycny ekvivalent zlodeje. Jen se ptam, kde vidite hranici, protoze vase argumentace by obdobne chranila i zlodeje.

Ostatne nejspise nepujde o zniceni zivota (povim vam, ze se mi staly horsi veci nez nedokoncena prvni VS a svuj zivot i tak odmitam povazovat zniceny), jen pravdepodobne bude dotycnemu (at uz je vinny nebo nevinny) sef bakalarky dychat na krk.

2650
Bazar / Re: Pomoc s bakalářskou prací
« kdy: 09. 12. 2010, 12:09:46 »
@Petr: A byl bys schopen alespon priblizne nacrtnout hranici mezi tim, co "bonzovat" a co ne? Tva argumentace by se bez zmeny slova dala pouzit i na nekoho, kdo uda zlodeje, ktery pak tri roky sedi... (Co je, jak doufam, vec, na ktere se shodneme, ze je vcelku zasluzny cin.)

2651
Bazar / Re: Pomoc s bakalářskou prací
« kdy: 08. 12. 2010, 15:32:12 »
Pak hodím do fóra žádost o vypracování (viz úvodní příspěvek) a „komunita“ se už sama ochotně postará o nabonzování. Já se budu v koutku chechtat a dotyčný bude mít co vysvětlovat. Paráda :-)

K tomu nepotrebujete "komunitu", staci vam zalozit si novy emailovy ucet.

Mimochodem: Tohle je obecne problem anonymnich diskusi. Kdyby se vedelo, trebas jako na novinkach, kdo prispevek napsal, tak se temer neda zneuzit jeho jmeno a email k triku, ktery navrhujete.

Samozrejme je jasne, ze zadost v diskusi neni sama o sobe moc padny dukaz, ale dostatecne bystry pedagog ma docela slusnou sanci poznat, ze je s praci neco v neporadku, pokud pojme podezreni.

2652
Bazar / Re: Pomoc s bakalářskou prací
« kdy: 08. 12. 2010, 14:58:55 »
druha vec je takova, ze nesnasim zas*ane bonzaky... kterych tady je hafo jak vidim... to je jak za komousu, napraskej souseda pro vlastni dobry pocit.. u me mate metaly, hnu*aci :-)))
pro me jste jen o trosku mensi odpad nez on ;-)

Smesujete vic veci dohromady.
Asi se shodneme na tom, ze jsou pripady, kdy je "bonzovani" spatne (trebas pokud prasknete v diktature kolegu pro "protistatni reci" nebo kdyz si chcete ziskat prizen pani celky na zakladce a oznamite ji, ze spoluzak zpival o prestavce sprostou pisnicku) a naopak pripady, kdy je to spravne (trebas odhaleni pachatele vrazdy). Takze samotny fakt, ze nekdo "bonzoval" nemuze slouzit k rozliseni toho, zda se chova spravne. A vzhledem k tomu, jakou krivarnou je pozadavek na napsani Bc. prace a protoze z toho nebude mit "praskac" osobni prospech, se priklanim k nazoru, ze se chova spravne.

2653
Studium a uplatnění / Re: Jak hledáte zaměstnání v IT?
« kdy: 07. 12. 2010, 11:30:57 »
"nabidnete jim 1-3 tydny zkusebni dobu kdy budete pracovat zadarmo"
Mam dojem, ze to bude nelegalni (jakkoli to zni rozumne). A pro vetsinu lidi je to velmi spatna strategie - vicemene tim rikaji, ze jejich cas nema cenu. Otazka platu patri az k finalni casti dohadovani, ale co budete s takovou strategii delat, kdyz po ctrnacti dnech prace zadarmo reknou "jste vyborny" a nabidnou vam polovinu toho, co potrebujete na zivobyti (+ stravenky)?

2654
Software / Re: Jaký software používáte na prezentace?
« kdy: 01. 05. 2010, 09:00:24 »
Jako jediny nastroj, ktery se da pouzivat bez pocitu bolesti a utrpeni, mi zatim prisel pouze Keynote. Takze uzivatele Linuxu maji, obavam se, smulu. Nedavno jsme pripravovali prednasku pro Czech Java Users Group v Google Docs - schopnost spolecne pracovat na jedne prezentaci naraz byla impresivni, ale o pohodli bych nemluvil. Pouvazoval bych o prezi.com, ale nevim, nakolik je flexibilni a zda se hodi trebas pro show, ktera hodne stavi na obrazcich a emocich.
Jako poor-man's Keynote bych, nemit Maca, asi zvolil webove 280slides.com - rozhodne stoji za ozkouseni (a mimochodem, neni zcela nezajimave ani jejich technicke pozadi a vyvoj v Capucinu).

Stran: 1 ... 175 176 [177]