Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - ByCzech

Stran: 1 ... 116 117 [118] 119 120 ... 123
1756
O serveru Root.cz / Re:Fórum nefunguje kvůli gemius.pl
« kdy: 16. 03. 2016, 17:13:53 »
V HTML5 už čekat na to co vám podstrčí NetMonitor nemusíte

Že ty chceš zase rozčílit toho kolegu z Horních Uher, co má prohlížeč implementující akorát HTML 4 a to ještě blbě?  ;D ;D ;D

No jak se tak koukám, tak na stránkách webu je tahle featura použitá jen jednou - a sice pro vloženou reklamu Google, který to dává sám ve svém generátoru kódu. Tak snad to zdejším vývojářům pomůže...

1757
O serveru Root.cz / Re:Fórum nefunguje kvůli gemius.pl
« kdy: 16. 03. 2016, 17:00:18 »
V HTML5 už čekat na to co vám podstrčí NetMonitor nemusíte

Že ty chceš zase rozčílit toho kolegu z Horních Uher, co má prohlížeč implementující akorát HTML 4 a to ještě blbě?  ;D ;D ;D

;D

1758
O serveru Root.cz / Re:Fórum nefunguje kvůli gemius.pl
« kdy: 16. 03. 2016, 16:59:12 »
Kristepane, kdo oživil tu 1,5 roku shnilou mrtvolu?  ::) >:(

No tý jo! A dneska zombie vyhnali ven znovu a já na to skočil :D a četl si ji poctivě od začátku a až s touhle zprávou si uvědomil, že je něco blbě ;D

1759
O serveru Root.cz / Re:Fórum nefunguje kvůli gemius.pl
« kdy: 16. 03. 2016, 16:51:50 »
A abych neplácal jen tak do větru  ::)

Tenhle měsíc bych dal celkem 500,- a nabídl odměny:
+100,- Kč na článek o ovladačích v Linuxu (nic pro X, myslím síťovky, disky a pod.)
+100,- Kč na článek o kompilaci Jádra s přidáním podpory pro nějaký ovladač (rozepsání postupu)
+100,- Kč na článek o kompilaci Jádra druhá část
+100,- Kč na článek o iSCSI serverech (tedy ne iSCSI klient)
+100,- Kč na článek o ladění výkonu MySQL/MariaSQL


Příští měsíc bych přidal další 500,- a nabídl odměny ještě na:
+100,- Kč na článek o nastavování firewallu
+100,- Kč na článek o měření dostupnosti a síly sítí na WIFI
+100,- Kč na článek o měření a zjišťování toho, co lítá po kabelech (nástroje pro detekci packetstromů)
+50,- Kč * 4 (tj.200) na čtyřdílný seriál o zabezpečení WWW serveru na Internetu

Teď je otázka, kolik by těch peněz muselo být, aby se toho opravdu někdo chytil.

Neříkám, že bych posílal peníze každý měsíc a nečekám, že by se na články naspořilo za pár dní.
Já bych třeba dával peníze co 1/2 roku. ::)

Asi se budu muset zamyslet, jestli nenapsat nějaký kvalitní článek, třeba o té kompilaci jádra, když už jsem býval propagátorem toho, že kompilace jádra je prima zábava a měl jsem o tom nemálo přednášek na různých akcích.

1760
O serveru Root.cz / Re:Fórum nefunguje kvůli gemius.pl
« kdy: 16. 03. 2016, 16:44:52 »
Dámy a pánové, dnes jen krátce:

Neblokuju, uvědomuju si, že to servery živí.

Navštěvujte následující měsíc několikrát denně zive.cz a jejich forum a až e poblejete třikrát za den, pochopíte, jak je tady krásně... To myslím naprosto vážně. Jejich server jsem navštěvoval pravidelně a celkem jim tam naklikával. Pral jsem se ve foru za přijatelnější reklamy. Nebyl jsem sám, přidali se další. Jak to dopadlo? zive.cz ani forum jsem několik týdnů neviděl a jsem za to sakra rád.

Tady je to ještě super skvělý úžasný, ať s prsatýma holkama v autech nebo s nějakýma červama nebo co...

Zkuste a sami uvidíte.

(PS: Přidávám odkaz na vlákno ve foru, kde jsem se fakt naštval a začal to s nima řešit - tady)

Argumentovat proti špatnému stavu tím, že leckde je ještě hůř mi přijde přinejmenším podivné...

1761
O serveru Root.cz / Re:Fórum nefunguje kvůli gemius.pl
« kdy: 16. 03. 2016, 16:30:51 »
3. Měření: Zajišťuje nezávislý server NetMonitor a jeho kódy ani servery neleží v naší moci. Je to tak schválně, aby nebylo možné podvádět a nalhat inzerentovi čísla. NetMonitor používají všechny velké servery - je to oficiální český auditor návštěvnosti. Poznámka o tom, že „asynchronní načítání javascriptu bylo taky in před těmi 10 lety“ je irelevantní. Musíme se řídit tím, co nám dá NetMonitor.

Všechny měřící kódy, které používáme, jsou asynchronní a neovlivní načtení Roota. Jedinou výjimkou je měření reklam, kde vzniká problém (jak bylo dneska odhaleno). Už probíhají jednání s NetMonitorem, aby nám dodal nové kódy, které budou asynchronní.


V HTML5 už čekat na to co vám podstrčí NetMonitor nemusíte: http://www.w3schools.com/tags/att_script_async.asp

1762
O serveru Root.cz / Re:Fórum nefunguje kvůli gemius.pl
« kdy: 16. 03. 2016, 16:26:00 »
Ad Vitalia: Tohle se tu už intenzivně řešilo, řešil jsem to několikrát na meziserverových poradách, vyslechl jsem si, jak jsou ti moji čtenáři citliví a že na kožních exemech není nic špatného a bla bla.

To by stačilo takového argumentátora poslat na kožní, aby mu nějaké tu exémy naordinovali, když na nic není nic špatného. Ony by ho pak roupy přešly :-D

1763
O serveru Root.cz / Re:Nový Root již dnes?
« kdy: 16. 03. 2016, 16:14:13 »
Když se rozhodneš použít prastarý prohlížeč bez podpory současných CSS vlastností a s milionem chyb, je to tvoje věc. Máš na to právo. Ale nečekej, že ti ještě někdo bude dělat servis. Jsi v tom sám.
Mam taky silny pocit, ze Opera vzdy dodrzovala standard a co nefungopvalo, bolo vzdy kvoli praso-kodu nejakeho kvazi.programatora.

No jo, pocity jsou hezká věc, ale chtělo by to nějaké podložené argumenty. Opera se tím sice vždycky chlubila, ale pravda to nikdy nebyla.
Nejake dokazy?

Tak tedy POLOPATĚ: Kde jsou nějaké řádně podložené argumenty?

1764
Server / Re:GRUB 2 nebootuje z degradovaného RAID 1
« kdy: 16. 03. 2016, 15:50:17 »
a co pridat kernel parametr bootdegraded, nebo upravit v /etc/initramfs-tools/conf.d/mdadm "BOOT_DEGRADED=false" na "BOOT_DEGRADED=true" (a pregenerovat init) ? ;)

che, to se debilanu musi rikat? to jsem nevedel :)

Já to taky nevím a proto mi to na Debianu vždy fungovalo bez toho :-)

1765
sorry prikladam aj chybovu hlasku

No, přestože jsi sem nepastnul ten soubor, co ses snažil použít a na widle opravdu nejsem, tak jsem zkusil toto (google dneska funguje):
http://lmgtfy.com/?q=%22cannot+import%22+%22the+specified+file+is+not+a+registry+script.+You+can+only+import+binary%22
Snad Ti to něco dá...

No to jsi tazateli nejspíše moc nepomohl hawrane, řekl bych, že jsi mu to spíš měl poslat do translátoru

1766
O serveru Root.cz / Re:Nový Root již dnes?
« kdy: 16. 03. 2016, 15:19:46 »
Když se rozhodneš použít prastarý prohlížeč bez podpory současných CSS vlastností a s milionem chyb, je to tvoje věc. Máš na to právo. Ale nečekej, že ti ještě někdo bude dělat servis. Jsi v tom sám.
Mam taky silny pocit, ze Opera vzdy dodrzovala standard a co nefungopvalo, bolo vzdy kvoli praso-kodu nejakeho kvazi.programatora.

No jo, pocity jsou hezká věc, ale chtělo by to nějaké podložené argumenty. Opera se tím sice vždycky chlubila, ale pravda to nikdy nebyla.

1767
O serveru Root.cz / Re:Nový Root již dnes?
« kdy: 16. 03. 2016, 15:18:12 »
Jo jiste... a proto to nefunguje ani na aktualnim desktopovym browseru ... a to tak ze vubec ... tomu hovadu co to vyrabi bych s radosti prokopnul rit, a to s poradnym rozebehem.

Já teda mám hromadu výhrad k technickému a odbornému provedení nového designu, ale nevšiml jsem si, že by na aktuálním desktopovém browseru to nefungovalo, proto mě to docela zajímá. Co je to za browser? Screenshot by nebyl?

1768
O serveru Root.cz / Re:Nový Root již dnes?
« kdy: 15. 03. 2016, 11:53:07 »
Prehliadac: Opera 12.18, vypnuty JS.

No, myslím, že diagnóza je jasná.  ::)  :o
To vidime vsetci - je to pokazene. Alebo si myslel tvoju diagnozu?

Jo ale na vašem PC ne tady :-D

A pokud to nechápete, tak je zbytečné s vámi diskutovat, protože nevím nic o tom, že by někde bylo deklarováno, že to bude fungovat s vypnutým JS a předpotopními technologiemi.

1769
O serveru Root.cz / Re:Nový Root již dnes?
« kdy: 15. 03. 2016, 10:13:13 »
Opět můžu potvrdit chyby ohledně procházení webu (historie). Přešel jsem z hlavní stránky do konkrétné diskuze, pak jsem dal v prohlížeči zpět a ocitl jsem se místo hlavní stránky v úplně jiné části webu, na které jsem byl dříve. Je to dost nepříjemné.

1770
Hardware / Re:Netbook pro Linux, nejlépe Debian
« kdy: 14. 03. 2016, 15:36:34 »
Rozlišení 1366x768 na 12" displej dostačuje, na 14" tak 1600x900, FullHD na 17" a větší. Jinak je o při delší práci o oči.

Zase někdo, kdo si myslí, že když mu něco stačí, tak nikdo jiný nemůže mít jiné potřeby?

Stran: 1 ... 116 117 [118] 119 120 ... 123