Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Tomas2

Stran: 1 [2] 3 4 ... 21
16
Hardware / Re:Kde koupit refurbished servery?
« kdy: 10. 02. 2018, 20:54:21 »
A 12 měsíců už není "pár měsíců"? Nové mají 36 a víc, ne všichni dávají celý rok, občas to jsou jen 3 měsíce, vše záleží na tom v jakém grade (stavu) jsou ty servery.

Reklamace ze zákona se vztahuje na výrobní vady, dokazovat u repasovaného serveru výrobní vady je trochu složité, nejčastěji odcházejí disky, ramky bývají špatně přichycené, přehřívá se a je potřeba vyměnit pasty a větráky, kabely na zdrojích mají špatný kontakt, to jsou u mě nejčastěji vady a ani jedna není na reklamaci.

Server může vážit desítky kg, máš ho umístěný často v DC, každá manipulace s ním ho může poškodit, na discích máš data, která jsou často osobními a musíš při jejich manipulaci dodržet určité předpisy, odevzdat ty data na discích dodavateli nebývá to pravé ořechové. Ne každý je schopný vymontovat ze serveru disky, když už toho je schopný, často je schopný i poslat diagnostiku, dnešní servery mají klasickou vzdálenou "plochu", kde jedním tlačítkem stáhneš diagnostická data, které můžeš dále poslat. Často nechceš měsíc čekat na opravu. Pokud opravě serveru nerozumíš, někoho si na to najmeš, nečekám, že servery provozuje člověk, který tomu nerozumí. Pokud si ho pořizuješ domů, ok, ale jsi vyjímka.

Servery se zpravidla opravují na místě, nikam se nevozí, u jakéhokoliv repasovaného zboží bývá záruka jen formální nebo pro případ, že zboží nefunguje vůbec od počátku. Repasovaných serverů jsem již nakupoval desítky a řadu reklamací už řešil. Netvrdím, že moje zkušenosti jsou jediné správné.


17
Hardware / Re:Kde koupit refurbished servery?
« kdy: 10. 02. 2018, 15:42:30 »
dustin: v tom případě máme stejné zkušenosti :), cokoliv běžného od hpe, dellu, lenova nad x86 vypadá stejně, nespolehlivé, problematické, na NBD si musí dodavatel držet to stejné objednané ještě jednou, HPE i DELL vypadávají FW několikrát do roka opravující critical issues. Na druhou stranu není problém toho mít více a nebo si při větším počtu opravy a údržbu řešit sám.

j: v německu nebo UK má svoje zaměstnance, v ČR techniky opravdu nemá.

Už dávno nežiji v iluzi, že cokoliv nad intel/amd s linuxem je spolehlivé, tím nechci rozpoutat flamewar, ale tak to je. Repas není zlá varianta pro firmy, které si to provozují sami, u korporátní klienteli servery, které nemají NBD jdou pryč a kupují se nové (kolikrát za 30 % ceníkových cen). Manažeři se kryjí tak, že prostě na vše mají NBD a SLA.

Jak píše Behemot, u repasů občas příjde kdovíco, je dobré mít spousty náhradních dílů a dát si to nějak dohromady, většinou je čistíme, kontrolujeme osazení. Ale pro interní potřeby firmy do vlastního servovny to není vůbec špatná věc, kolikrát u těch dalších edic je méně chyb než u těch nových.

18
Sítě / Re:Nejlepší webový speed test
« kdy: 10. 02. 2018, 11:32:48 »
ač to není webový, používám linuxový nástroj iperf na svoje různé servery.

19
Bazar / Re:Intel Core i7 5960X
« kdy: 10. 02. 2018, 11:29:20 »
moc slušnej kousek, líbil by se mi, vyměnil bych ho za Xeon E5-2697v3, který mám teď v jedné stanici.

Cena je ale dost vysoká, ten procesor je srovnatelný s o dva roky novějším Intel Core i7-8700 (má jen 6 jader ale rychlejších) s poloviční spotřebou a cenově jsou na tom podobně. Za cenu mezi 4 - 5 tis. bych ho zvažoval jako upgrade, za tohle je pro mě drahý.

20
Hardware / Re:Kde koupit refurbished servery?
« kdy: 09. 02. 2018, 20:59:35 »
dustin: tak záleží co provozuješ a co potřebuješ, mě by s repasem asi většina klientů vyhnala komínem (někteří by ten komín kvůli tomu i postavili).

U tohoto supportu jde asi o velikost zakázky, bohužel všichni si nejsme rovni, Dellů jsem nasazoval stovky a technici nejsou tak špatní, ale moc jich nemají, najímají si na to další firmy nebo prostředníky, kdysi dokonce jsem zadal reklamaci a oni si poptali mě na její vyřízení, v tu dobu jsem měl chuť je něčím majznout :).

Výměnu desky na místě jsem už dlouho neviděl, zpravidla odváží celý server, ani se nedivím, že nevěděli jak na to, osobně bych musel také otevřít manuál a studovat, kde je jaký šroubek, člověk to nedělá pořád a oni to ob generaci zpřehází, kdoví, jestli přijel zaměstanec dellu nebo někdo na to dojednaný.

21
Server / Re:Nastaveni fontu console velikost 65
« kdy: 09. 02. 2018, 18:13:30 »
použij v x serveru scale a máš to.

Velikost fontů je omezená mimo jiné tím jaké fonty máš k dispozici, mrkni do /usr/share/consolefonts/ a uvidíš.

Nenapsal jsi vůbec žádné podrobnosti, předpokládám tedy, že se jedná aspoň o linux. Hledej na googlu návody kolem HiDPI, tam pracují s většími fonty.

Vem si jakýkoliv font v bdf a přes standardní nástroj bdf2psf si vytvoř vlastní console font v skoro libovolné velikosti.

22
Hardware / Re:Kde koupit refurbished servery?
« kdy: 09. 02. 2018, 17:57:50 »
záruká bývá pár měsíců nebo vůbec. Tyhle servery se nereklamují, max. se opravují nebo vyměňují. Jednou jsem zaregistroval problém s RAM, poslali poštou jiné moduly, nic do auta jsem házet nemusel, kdo se s tím má pořád tahat, že.

23
Software / Re:Detekce algoritmu zakódování hesla
« kdy: 08. 02. 2018, 22:49:35 »
dej sem tu kódovanou podobu  a možná ti řekneme.

Pokud je použita sůl, původní heslo nepotřebuješ, nepoznáš to z toho.

Často se stává, že to proženeš vším možným a na konci z toho uděláš sha1 otisk.

Můžeš zkusit https://github.com/AnimeshShaw/Hash-Algorithm-Identifier, ale nevím jestli ti to pomůže a proč to vůbec chceš.

24
/dev/null / Re:Co se děje s ABCLinuxu?
« kdy: 08. 02. 2018, 13:50:25 »
abclinux se už poslední roky nedá sledovat, občas se tam objeví nějaký hezký blog zápisek, pár jich sleduji, ale komentáře a diskuze jsou peklo. Pokud ten server nedejbože zanikne, tamní trolové se mohou přestěhovat na root, ať to tady je občas také peklo, hádaj se tady pořád ti stejní a je možné jejich diskuze snadno fitrovat (tímhle se omlouvám Petrovi, Filipovi, Jardovi a dalším :).

25
Studium a uplatnění / Re:Práce přes agenturu
« kdy: 07. 02. 2018, 21:43:37 »
do řady společností a k řadě projektů se jinak nedostaneš, buď jako zaměstnanec nebo přes agenturu. V drtivé většině odborníky na databáze a různé enterprise technologie získáváš jen přes agenturu, vyjímečně si vendor sám takového člověka najme.

Klíčová slova: oracle, emc, teradata, sap, mellanox, db2, vertica atd.

26
Software / Re:Firefox posílá něco na NSA servery?
« kdy: 06. 02. 2018, 21:29:08 »
ten lehce OT vypadá zajímavější než původní dotaz :).

Proč věříš v Qubes? Vím o něm dost informací, sleduji ho od začátku, používám ho spíše pro development a testování. Z hlediska bezpečnosti mi to spíše připadá jako módní vlna, která se šíří, nemyslím si, že ten systém je bezpečný právě z důvodu svoji vysoké složitosti a z důvodu, že stejně je nutná spolupráce uživatele (minimálně by vše neměl dělat v jednom VM). Mám interně problém věřit xenu, jeho 1M řádků dost nepřehledného kódu.

Osobně preferuji systémy, které jsou jednoduché, pro mě pochopitelné a dokážu je mít pod kontrolou, alpineLinux kam i rád přispívám, openBSD/freeBSD, která mi připadají proti linuxové džungli jako pohádka.

V korporátech naopak nasazujeme těžké redhaty, nově i ubunty, solarisy. Vše je striktně schované za FW, všechny servery a switche hned přes snmp bonzují info o provozu na síti, o aplikacích, procesech a chování systému, nad tím je nějaká analytika, která hledá výkyvy v běžném chování, v účinnost moc nevěřím, vím jak některé mechanismy obejít, protože je znám.

27
Software / Re:Firefox posílá něco na NSA servery?
« kdy: 05. 02. 2018, 23:44:37 »
Ano, posílát to na NSA Litoměřice, pokud to na tu adresu změníš, LOL. Co máte všichni s tou NSA? Ta organizace vypadá mocnější než bůh, přitom proti ostatní je lehce neškodná.

FF a ostatní prohlížeče jsou pěkně ukecané, povídají si s kdekým (primárně stahují informace s úzce provázanými službami , ověřují platnosti certifikátů, mají různé preload listy, snaží se o kdovíco.


28
Sítě / Re:nejlepsi adsl/vdsl poskytovatel?
« kdy: 05. 02. 2018, 15:06:57 »
a co je nejlepší? Nejnižší cena? Latence? Atd.

29
Odkladiště / Re:Fortinet a CheckPoint
« kdy: 05. 02. 2018, 15:05:50 »
nakupujeme často přes HPE, dříve je prodával i AutoCont.

30
Hardware / Re:Notebook s displejem 3:2 a 8GB RAM pro Linux
« kdy: 02. 02. 2018, 13:56:05 »
a proč si je nenajdeš sám? :) Copak tady kdoví jaký máš sympatie, požadavky?

Tady máš vyfiltrované všechny s poměrem stran 1,5 - 1,6.

https://www.czc.cz/notebooky/produkty

Stran: 1 [2] 3 4 ... 21