Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - aigor.net

Stran: [1] 2 3 ... 7
1
Přesně o tohle se taky snažím ;-) Rozdíl je v tom, že ideálně bych chtěl přepínat mezi několika oblíbenýma stanicema a celý to táhnout na RPI.

2
Software / Přehrávání a záznam audio streamu, FIFO buffer
« kdy: 21. 04. 2023, 11:25:50 »
Potřebuju přehrávat síťový audio stream a souběžně ukládat do bufferu např. 30-50 sec zpětně.
Ve chvíli, kdy bych potřeboval nahrávku, uložit ZPĚTNĚ i část z bufferu, tedy aktuální čas -30 sec.
Celé to potřebuju udělat v terminálu, bez GUI...

Pro jednoduchost předpokládám použít mplayer, ale není to podmínkou.
Budu rád za každý inspirativní návrh...

3
Software / Re:Šifrování pomocí LUKS, nebo přes ZFS?
« kdy: 30. 12. 2022, 17:38:10 »
Prohledáno a nejvíc problémů se řeší právě při posílání raw exportu ze šifrovaného ZFS. Navíc pro mě je tohle celkem nepodstatná feature. Tedy rozhodnuto, zůstávám u tradičního LUKS, které je ověřeno a díky za názory.

4
Software / Šifrování pomocí LUKS, nebo přes ZFS?
« kdy: 27. 12. 2022, 19:33:31 »
Ahoj, kdysi jsem na tohle téma viděl nějakou delší diskusi, ještě v době, kdy ZFS poprvé šifrování umožnilo. Nemůžu to zpětně najít, ale pamatuju si, že to mělo nějaká omezení. Nicméně vývoj pokračuje a rád bych slyšel názor od někoho kdo řešil podobnou otázku.

Plně šifrovaná instalace, výkonový dopad na IOPS předpokládám bude nepodstatný. Zatím se kloním ke konzervativní klasice LUKS + ZFS, jsou nějaké benefity pro šifrování v ZFS?

5
Distribuce / Re:Jak permanentně nastavit jinou MAC
« kdy: 18. 12. 2022, 16:27:44 »
Díky za radu, ip v shellu normálně používám, nedocvaklo mě, že v interfaces to bude taky jinak (zvlášť když rady na google jsou teprve rok staré). Nicméně problém je ještě někde jinde. Když nastavím MAC přes interfaces, vůbec nenajede síť. Pokud to nastavím klonovanou MAC v GNOME nastavení, funguje normálně... Teď ještě zápasím s VLANy na novém routeru, nemůžu vyloučit, že se to pere mezi sebou...

6
Distribuce / Re:Jak permanentně nastavit jinou MAC
« kdy: 18. 12. 2022, 11:16:57 »
Citace
pre-up ifconfig enp0s25 hw ether 00:99:99:99:99:99

# The loopback network interface
auto lo
iface lo inet loopback

7
Distribuce / Re:Jak permanentně nastavit jinou MAC
« kdy: 18. 12. 2022, 10:56:21 »
Pak bych řešil, jak adminovi ve Win zabránit změnit MAC zpátky... ;)

8
Distribuce / Jak permanentně nastavit jinou MAC
« kdy: 18. 12. 2022, 10:05:40 »
Ahoj, asi problém mezi židlí a klávesnicí, ale nedaří se mi jak vnutit systému jinou MAC addr.
Všechny návody typu "ifconfig <karta> hw ether <mac>" nebo použití macchanger fungují jen do restartu.
Když se pokusím nastavit adresu v "/etc/network/interfaces" přes "hwaddress <karta> <mac>" pro změnu neudělá nic.

OS Debian Buster

(OT: protože se na to stejně někdo zeptá, tak důvodem je, aby router rozlišil jestli PC nastartovalo do Debianu, nebo do Widlí)

9
Vývoj / Re:Ovládání přehrávače zvuku
« kdy: 16. 12. 2022, 10:32:28 »
Super, díky všem. Mám o zábavy přes svátky postaráno ;)

Původně jsem myslel, že správná cesta bude přes API nějakého přehrávače, ale některá řešení např. v Pythonu vypadají dost dobře.

10
Vývoj / Ovládání přehrávače zvuku
« kdy: 15. 12. 2022, 20:43:21 »
Jak je programově spustit, pozastavit a ukončit přehrávání audio souborů? Vše jen v terminálu, bez GUI.
Snažím se vyrobit přehrávač ovládaný jen tlačítky s jednoduchým alfanumerickým displejem (žádný web, ani chytrá appka v mobilu). Možná vymýšlím kolo, nebo se jen neumím správně zeptat Googlu...

11
Server / Re:Mirror nad SSD disky
« kdy: 22. 03. 2022, 08:56:11 »
Předpokládám, že hodláš koupit DVA disky  ;)
Jinak od nějaké doby provozuju výhradně ZFS, už mi několikrát zachránil nervy. Instalovat na tom celý root není problém, viz ofiko návody, jen je to trochu větší drbačka v terminálu. Pokud to není kritické, pro jednoduchost dělám instalaci na lvm/ext4 a na ZFS překopnu vše kromě rootu a /boot vše po instalaci. Když odejde systém, stejně bývá jednodušší reinstall.
A samozřejmě "fsck" má, zpool scrub a spouští se navíc pravidelně.
SSD má problém v tom, že obvykle odejde bez varování, nebo velice rychle.

12
Tak logicky telnet a ssh je první co většina botů zkouší. A GeoIP je celkem k ničemu, stejně nezjistíš odkud je to reálně vedeno.

13
/dev/null / Re:První skutečná cenzura na českém internetu
« kdy: 25. 02. 2022, 16:42:30 »
Nepleťme si svobodu slova a dezinformace. To první je vyjadřování osobního názoru a byť ten člověk může být pomýlený, nebo úplný blb, dokud se o tom dá diskutovat, není to nic proti ničemu.
Ale záměrná, profesionálně vedená kampaň s cílem způsobit někomu zdravotní, nebo jinou újmu, destabilizovat společnost,.. je úplně jiná sorta. Za mě na úrovni kybernetického terorismu a podle toho bych k tomu i přistupoval.

14
Odkladiště / Re:vyskoceni chranice likviduje elektroniku
« kdy: 25. 02. 2022, 16:36:41 »
Moje zkušenosti na tohle téma by vydaly na knižní román. Nicméně většinou jsem to zarazil v počáteční fázi a namachrované blby vyhodil dřív než stihli zprasit víc než udělat. Stálo mě to 4 roky nervů, spoustu vyhozených peněz, hromadu výhrůžek žalobami, ale povětšinou mám na baráku elektro v cajku. Přemluvil sem staršího pana důchodce revizáka, aby přijel na placenou konzultaci a podle jeho rad si to opravil sám. Chce to projít kompletně každý drát, každý věneček a spoj, rozbebrat každou krabici, zásuvku a vypínač a kontrolovat a měřit. Mít správně průřezy, jednotný materiál, minimalizovat přechodové odpory a rozložit rovnoměrně zátěž. Na přístrojích v rozvaděči nešetřit a nakonec si to nechat znovu komplet prohlídnout - hlavně pro vlastní klid.

15
Studium a uplatnění / Re:IT a znalost více cizích jazyků
« kdy: 14. 12. 2021, 18:25:35 »
Mě spíš zaráží ty malé znalosti IT a logiky. Kdybych ti měl upřímně poradit, tak si dodělej němčinu a pak nějakej MBA titul. Nebudeš sice umět programovat, ani nic řešit, ale jako manager budeš happy.
Já sem na jazyky naopak absolutně tupej, zkoušel jsem kdysi němčinu i angličtinu, ale moje úroveň je, že se stěží na dovolené dokážu zeptat na cestu :-( Ale psanou dokumentaci pochopit zvládám a při programování mě to nijak neomezuje. S ohledem na to, že mě táhne na pátek křížek, tak už to neřeším, ale v IT dělám přes 20 let.

Stran: [1] 2 3 ... 7