Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Jvic V.

Stran: 1 [2]
16
Sítě / Re:LTE Pevný Internet na Doma
« kdy: 25. 11. 2019, 14:21:49 »
Z čehož mám taky trošku strach, jelikož k těm rychlejším tarifům LTE prý používají modem Huawei B2368-22 u kterého je nutná instalace antény na fasádu nebo v našem případně na balkón a poté propojit s modeme uvnitř. A mám trošku strach z toho vrtání do fasády kvůli zateplení atd.

Jen upozorním (jako člen výboru SVJ), že do zateplené fasády se nesmí (by se nemělo) vrtat bez souhlasu výboru. Jde o to, že ta fasáda není Vaším majetkem. Pokud to i přesto navrtáte, tak v případě jakéhokoliv problému s fasádou, budete první na ráně na koho se bude svádět vina...17
Studium a uplatnění / Re:Ing. studium informatiky
« kdy: 07. 11. 2019, 11:32:46 »
Dnes je potřeba mít titul jen v některých oborech, jako třeba architektura/stavitelství, medicína, právničina
K čemu?

Asi máš rychlejší ruce než mozek :-) Jednoduché. Doktor bez titulu mudr? Projektant taky nemůže dát razítko bez titulu a co soudce/advokát bez právnické školy?

18
Studium a uplatnění / Re:Ing. studium informatiky
« kdy: 06. 11. 2019, 15:34:23 »
1)  Učitelství bych se vyhnul. Teoreticky lze později dodělat učitelské minimum (pokud vůbec bude podle budoucí legislativy nutné). Zajímavá praxe může dát podstatně více než škola. Bc. je solidní základ.
2) https://fav.zcu.cz/pro-uchazece/magisterske-studium/2019-2020/softwarove-inzenyrstvi/ Stále je to programování, zároveň je to na rozumné úrovni. Řekl bych, že je půl na půl. Sice je tam jeden drsný předmět z matematiky, ale zase mi změnil pohled na některé věci
3) Taky možnost. V zásadě BC stačí. Jediné, kde to může vadit jsou extra velké korporáty, kde vedoucího nemůže dělat bakalář a nebo konzervativní zaměstnavatel. Jinak se spíš kouká na praxi.
4) Neznám, ale o Unicornu jsem nikdy neslyšel žádné pěkné pohádky.

19
Software / Re:Logování hesla hotspotu
« kdy: 05. 11. 2019, 17:37:20 »
Jasný začátečník v oblasti sociálního inženýrství... Cílem je velmi pravděpodobně hotspot se stejným SSID a chytat hesla.

20
Zásadní věc, kterou tu (pokud jsem nepřehlídl) nebyla moc zmíněna.

Pokud podávám výpověď z HPP dohodou, lze se domluvit a výpovědní dobu zkrátit na minimum. Dost často jsem byl svědkem, kdy se z 2 měsíců dělal měsíc 1 a nebo 14 dnů. S člověkem se vždy dalo normálně domluvit ve stylu "Dodělej a předej prosím tuto práci".

Jinak zbytek otázky je klasické čecháčkovství, které třeba v německu nedokážou pochopit:

Čech: "Chci firemní XXX"
Němec: "Proč by si to chtěl? Dyť to vůbec není potřeba k tvé práci."
Čech: "Ušetřím na daních"
Němec: "Proč by si chtěl sakra o*ebávat stát?"21
Mimo téma - Aneb jak to v reálu dopadne
10/2019 - Autor otázky vymyslí úžasnou funkci über cool atomickou
12/2019 - Předání zákazníkovi
01/2020 - První uživatelé začínají používat SW
02/2020 - Zákazník si začíná stěžovat na pomalost, "někdy" se stane, že vůbec nic nefunguje
03/2020 - Autor otázky dumá jak to "někdy" nasimulovat
04/2020 - Po neschopnosti nasimulovat SW přebírá jiný programátor... Se zděšením kouká co původní autor vymyslel, přepisuje s prstem v nose na file_put_contents
05/2020 - Zákazník je happy


22
Odkladiště / Re:(Rádoby)frikulínská komunikace firem
« kdy: 12. 09. 2019, 13:22:32 »
Hmm, tak asi jsme atypická firma. U nás se fotbálek normálně hraje v pracovní době. Umístěn je tak, aby co nejméně rušil. Chodí ho hrát jak mlaďoši, tak otcové od rodin. Navíc pauza ve formě fotbálku je fajn v tom smyslu, že když se člověk zasekne, tak přepne mozek na něco úplně jiného. Vypne na pár minut a pak dost často přijde na něco nového co předtím neviděl.

23
Studium a uplatnění / Re:Certifikáty z IT kurzů
« kdy: 26. 07. 2019, 08:07:04 »
Vidím, že nejsem sám, koho napadlo jako nejlepší řešení dodělat školu (i kdyby jinou).
VŠ titul sám nezajistí kvalitu, ale pro zaměstnavatele je indikátorem, že tento člověk dokázal 5 let systematicky pracovat na své kvalifikaci.
Bez titulu kariéru lze udělat, ale má to své háčky. Jednoho takového jsem znal - a jeho kolega si jednou (po pár pivech) posteskl, že s ním není občas k vydržení, protože si pořád musí dokazovat, že je dost dobrej, i když tu VŠ nemá.
No a že tam bylo moc matematiky: ona totiž ta matematika je skoro jediné, co v IT přetrvá, ostatní se změní k nepoznání během kariéry i několikrát.
Nechci sýčkovat, ale položte si otázku, co budete dělat za 10, 20, 30 nebo 40 let. Ve 30 se budete ještě pořád moct stát členem "mladého perspektivního kolektivu", ve 40 už ne, možná na seniorskou pozici, ale bez VŠ? A když budete hledat práci v 50, může se stát, že rád vezmete job ajťáka ve státní správě (i za ty prachy), ale tam bez VŠ nemáte šanci. A v 60 ještě pořád nebudete moct jít ani do předčasného důchodu.

Velmi pěkně napsáno. Pod to bych se podepsal...

24
Hardware / Re:Mobilní klimatizace
« kdy: 18. 06. 2019, 10:28:51 »
Nevím, byla v provozu zatím pár (5)  šicht (8 hodin) a vylít zatím nebylo třeba... Každopádně to bude hodně záviset na tom, kde jí budeš provozovat. Pokud to bude starý barák s velkou vzdušnou vlhkostí, tak to bude častější než v suché bytovce...

25
Hardware / Re:Mobilní klimatizace
« kdy: 18. 06. 2019, 07:09:43 »
Mám PACB9CO.
- Na evropská okna potřeba koupit "fusekli" v hornbachu za cca 300Kč
- Místnost 5x5 metrů v pohodě vychladíme z 30 na 25
- Znatelné ochlazení v uvedené místnosti je patrné do 15 minut (přesný pokles jsem neměřil)
- Klima fouká vzduch o teplotě cca 16 stupňů
- Jak píšou ostatní, nedá se u toho spát, ale programovat v pohodě. Přirovnal bych to zadřenému větráčku na grafice u stolního počítače
- sleep/silent blbosti, nepoužitelné. V podstatě jen marketingové triky. Rozhodně za to nepřiplácet. Odvhlčuje, ale v podstatě nechladí
- regulace mi přijde, že nefunguje. Kompresor jede nonstop 8 hodin pracovní doby, jen se sníží síla foukání. Nejhlučnější je kompresor
- Around U - další marketingový trik. Ano na ovladači je senzor teploty, ale ovladač musí stále mířit na klimu, aby mohl přes infra dávat klimatizaci informaci o teplotě. Přijde mi to k ničemu. Ale jako jinak to funguje.
- chladivo jsem neřešil. koupil jsem jí ve výprodeji

26
Hardware / Re:Mobilní klimatizace
« kdy: 17. 06. 2019, 12:17:07 »
Tu whirlpoolku (vyšší model, ale chladící systém bude stejný) co zvažuješ jsem si koupil před rokem. Zajímá tě na ní něco konkrétního?

Btw.: jsem ji koupil po sezóně ve výprodeji (stála mě 6k a nyní stojí 12k).

27
Studium a uplatnění / Re:Teambuildingy - máte, chodíte?
« kdy: 24. 07. 2018, 21:15:06 »
Pri dnesni urovni nezamestnanosti si spousta lidi nemuze dovolit sbalit kufry a jit jinam a tak drzi hubu a krok a teambuldinguji.
tohle je boží odpoved v kontextu dneska.

V Plzni hodit na jobs/fb/lin zivotopis programatora s praxi, tak mam druhy den 15 pohovoru :D

Ale treba je to jinde jine... Jeste rok nazpet jsem videl inzerat. Klatovy, vyvojar min. 5 let praxe a plat 16k hrubeho.

28
Server / Re: U koho registrujete domény?
« kdy: 28. 04. 2010, 14:55:09 »
Přešel jsem kompletně pod: subreg.cz

Ceny super, administrace umožňuje snad uplně všechno. K tomu vedení DNS zdarma + 10MB prostor. Registrují snad všechny koncovky.

Jediný problém jsou chybové hláčky, které jsou občas trošku nelogické, jinak ale super  :)

Stran: 1 [2]