Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Jvic V.

Stran: [1] 2
1
Určitě využít Mikrot CAPsMan. Vyřešíš dvě mouchy jednou ranou. Rozšíříš pokrytí a automaticky tě to přepojí na nejlepší AP co je v blízkosti... Dvě AP (rozdílných značek) mi nikdy nefungovalo a musel jsem vždy skončit u dvou SSID a manuálně přepínat mezi AP.

2
Odkladiště / Re:Alternativa za Subreg (domény)
« kdy: 09. 02. 2021, 07:50:37 »
Jsme na tom podobně. Já zvažoval wedos hlavně kvůli ceně, ale obávám se, že tam tyto funkce nemají.

3
Hardware / Re:Nestabilní Wi-Fi s Intel Wireless 8260 (rev 3a)
« kdy: 27. 11. 2020, 09:54:45 »
Kdyby šel dualboot, tak zkusit ve windows - tím by se mohla potvrdit HW chyba a NTB pak reklamovat. Jinak se obávám, že je to na výměnu karty za jiný model.

4
Nabízím dvě možnosti, jak to dělat lépe.

1) Vyprdnout se na Writer a napsat to regulérně v TeXu.

2) Pokud to univerzita dovoluje, použít jiný typ citací. Místo číslovaného seznamu použít harvardský systém (jméno, rok). Ušetří to hodně práce, pokud to člověk musí spravovat ručně. Seznam je řazený podle příjmení autora a podle roku vzniku citace... Netřeba pak už řadit podle výskytu v textu (to člověk ručně neudělá).

5
Pokud to vlastník iframu (videa) nepovolí, tak prostě iframe nevložíš... Tečka.

6
Sítě / Re:EET a množství přenesených dat
« kdy: 29. 07. 2020, 14:28:49 »
Osobně bych si vzal ČEZ s nejnižším tarifem a když by to nestačilo, tak bych příští měsíc vzal větší tarif.

7
Sítě / Re:Rozšíření Wi-Fi v paneláku
« kdy: 04. 05. 2020, 14:35:43 »
Řeším to samé...
Aktuálně mám 1x mikrotik RB.

Bohužel budu muset pořídit Mikrotik CAP do místnosti, kde wifi nejvíce používám a nakonfigurovat RB, aby fungoval jako controller.

8
Studium a uplatnění / Re:Vplyv ekonomického kolapsu na IT
« kdy: 31. 03. 2020, 11:13:36 »
Kamarád před týdnem položil IT vývojářské s.r.o.. Důvod? Všechny naplánované zakázky od několika zákazníků napříč obory na rok dopředu odřeknuty.

Takže ano, trh se pročistí.

9
Pokud je to normální telefonní kabel a nevede okolo zdroje rušení, tak bude rozdíl rychlosti odpovídat odchylce měření.

10
Reálný případ:
Studentka 3. ročníku teoretické matematiky šla na veletrhu pracovních příležitostí do každého stánku (cca 100 stánků). V 97 jí řekli, že pro ní nemají práci. Ve 3 by jí chtěli, ale dělala by něco úplně jiného než studovala.

11
Sítě / Re:LTE Pevný Internet na Doma
« kdy: 25. 11. 2019, 14:21:49 »
Z čehož mám taky trošku strach, jelikož k těm rychlejším tarifům LTE prý používají modem Huawei B2368-22 u kterého je nutná instalace antény na fasádu nebo v našem případně na balkón a poté propojit s modeme uvnitř. A mám trošku strach z toho vrtání do fasády kvůli zateplení atd.

Jen upozorním (jako člen výboru SVJ), že do zateplené fasády se nesmí (by se nemělo) vrtat bez souhlasu výboru. Jde o to, že ta fasáda není Vaším majetkem. Pokud to i přesto navrtáte, tak v případě jakéhokoliv problému s fasádou, budete první na ráně na koho se bude svádět vina...12
Studium a uplatnění / Re:Ing. studium informatiky
« kdy: 07. 11. 2019, 11:32:46 »
Dnes je potřeba mít titul jen v některých oborech, jako třeba architektura/stavitelství, medicína, právničina
K čemu?

Asi máš rychlejší ruce než mozek :-) Jednoduché. Doktor bez titulu mudr? Projektant taky nemůže dát razítko bez titulu a co soudce/advokát bez právnické školy?

13
Studium a uplatnění / Re:Ing. studium informatiky
« kdy: 06. 11. 2019, 15:34:23 »
1)  Učitelství bych se vyhnul. Teoreticky lze později dodělat učitelské minimum (pokud vůbec bude podle budoucí legislativy nutné). Zajímavá praxe může dát podstatně více než škola. Bc. je solidní základ.
2) https://fav.zcu.cz/pro-uchazece/magisterske-studium/2019-2020/softwarove-inzenyrstvi/ Stále je to programování, zároveň je to na rozumné úrovni. Řekl bych, že je půl na půl. Sice je tam jeden drsný předmět z matematiky, ale zase mi změnil pohled na některé věci
3) Taky možnost. V zásadě BC stačí. Jediné, kde to může vadit jsou extra velké korporáty, kde vedoucího nemůže dělat bakalář a nebo konzervativní zaměstnavatel. Jinak se spíš kouká na praxi.
4) Neznám, ale o Unicornu jsem nikdy neslyšel žádné pěkné pohádky.

14
Software / Re:Logování hesla hotspotu
« kdy: 05. 11. 2019, 17:37:20 »
Jasný začátečník v oblasti sociálního inženýrství... Cílem je velmi pravděpodobně hotspot se stejným SSID a chytat hesla.

15
Zásadní věc, kterou tu (pokud jsem nepřehlídl) nebyla moc zmíněna.

Pokud podávám výpověď z HPP dohodou, lze se domluvit a výpovědní dobu zkrátit na minimum. Dost často jsem byl svědkem, kdy se z 2 měsíců dělal měsíc 1 a nebo 14 dnů. S člověkem se vždy dalo normálně domluvit ve stylu "Dodělej a předej prosím tuto práci".

Jinak zbytek otázky je klasické čecháčkovství, které třeba v německu nedokážou pochopit:

Čech: "Chci firemní XXX"
Němec: "Proč by si to chtěl? Dyť to vůbec není potřeba k tvé práci."
Čech: "Ušetřím na daních"
Němec: "Proč by si chtěl sakra o*ebávat stát?"Stran: [1] 2