Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - borekz

Stran: 1 [2] 3 4 ... 33
16
Software / Re:Komunikace se čtečkou karet z webu
« kdy: 17. 09. 2021, 18:42:22 »
Kdysi dávno jsem přístup na HW klienta řešil přes Active-X. Nechápu moc smysl toho lokálního webserveru. Ten pak bude chodit na služby hlavního webserveru nebo to celé může běžet lokálně ? Pokud platí druhý případ, proč to musí být přes web a ne jako normální aplikace ?

17
Hardware / Re:Televize s funkčním Miracastem pro Linux?
« kdy: 03. 06. 2021, 20:10:56 »
Souhlas zaměstnavatele máš ? Musí platit za každou TV zvlášť.

18
Hardware / Re:Vývojářský počítač: notebook vs. stolní PC
« kdy: 11. 02. 2021, 12:14:29 »
Při nečekaném výpadku proudu je velká výhoda baterie.

19
Hardware / Re:Aku TV vybrat - OLED vs. QLED?
« kdy: 07. 12. 2020, 16:02:43 »
QLED je zdroj podsvětlení pro LCD. OLED je technologie obrazovky.
Já bych bral při dnešních cenách jedině OLED a to i za cenu vypálení loga. Bral bych 55" za 30 tisíc, aby mi nebylo líto za pár let koupit novou.
Navíc mám pocit, že dnešní LCD mají horší kontrast a prosvítání než před pěti až deseti lety.

20
Potreboval bych optimalizovanou typove bezpecnou multimapu.
Java: No problem.
Go: Jeblo ti?
Jak to udělám jednoduše v Javě bez knihoven třetích stran ?

Silná stránka C++ jsou šablony, které fungují jinak než v Javě. Šablony v Javě jsou jen syntax sugar místo castování. Šablony v C++ generují zdrojový kód jako makro a tím jednak umožňují v kontejnerech uložit zadaný typ přímo bez balení do objektu a navíc instance šablony ten typ zná a proto jej může instanciovat metoda v šabloně. Kontejner v šabloně může jen ukládat reference na objekty vytvořené mimo kontejner.
Kód: [Vybrat]
map<int,vector<int>> multimapa;
multimapa[5].push_back(6);  // operátor [] najde existující vector nebo automaticky vytvoří nový

21
Vývoj / Re:Pohyb myší pomocí Pythonu ve Windows 10
« kdy: 06. 10. 2020, 06:20:26 »
Musí to být Python ? Pro volání Win32, navíc bez složité aplikační logiky a s požadavkem binární portable verze se nejvíc hodí C.

22
Studium a uplatnění / Re:Hodinová mzda pro absolventa - Java
« kdy: 14. 09. 2020, 07:33:38 »
Programátor je v 5. skupině se zaručenou měsíční mzdou 21700.

23
Summa summarum, informace o marži Vám neříká skoro nic, protože 80 % informací Vám stejně chybí.
Jaké další informace potřebuješ ? Autor vlákna jasně napsal, že marže je 60%. Je to výsledný údaj, nezávislý formě pracovního vztahu. Údaj by byl chybný, pokud by nevycházel z celkových mzdových nákladů na jednotku pracovní doby. Takže vlastně zpochybňuješ jeho pravdivost.
často se dělají projektové čachry - na jednom projektu není budget, ale může být budget na body shop. Tak se mezi projekťáky nebo mezi vedením uzavře tichá dohoda o tom, že na jedné straně se cena podrží a na druhé se vynahradí.
OK, to je jediný logický argument: marže není konstantní a autor neuvedl, jestli jeho údaj je průměr nebo náhodný vzorek nebo v jeho korporátu nějakým zázrakem skutečně konstantní je.

24
Sice už jsem to napsal do jiných diskuzí zde, ale stejně to napíšu znovu. Zaprvé, osobně jsem rád, že nedělám frontend, který je pro mě úplný hnůj. Zadruhé bych dal před čistým IT zaměřením přednost kombinaci strojařiny nebo stavebky s IT. Buďto nějaká robotika nebo OpenGL a CAD. Pokud už jsi dal do toho dva roky, je škoda je zahodit.

25
Vývoj / Re:Přerušení v Linuxu
« kdy: 24. 07. 2020, 05:26:44 »
Pokud jde o vyčtení bufferu v přerušení a předání do aplikace, tak myslím, že v Linuxu se to obvykle řeší čtením souboru /dev/{fiktivní soubor implementovaný v kernel driveru}.

26
Studium a uplatnění / Re:Základy programování
« kdy: 21. 06. 2020, 07:43:07 »
Robot KAREL 4.2 lze stáhnout zdarma a snad jde spustit ve wine.
Existují i verze online na webu.

27
Treba si zalozit zivnost / sro a ist na vlastne triko, podpisat dobry kontrakt atd.
Kdyby šlo tak snadno shánět kontrakty, tak už dělají na volné noze všichni. Nepočítám TopTal, WebTrh a podobně seriózní servery.

28
Vidíš, mě zrovna tohle nijak principiálně složité nepřipadá, jen trochu výpočetně náročné.
O tom to právě je. Principiálně není složité sestavit rovnice pro tisíce prvků, ale vyřešit je v rozumném čase na běžném PC je něco jiného. Další věc je dostupnost informací. Třeba matice tuhosti pro tlustou desku nebo nějaká netriviální tělesa.

29
Oblast CADu je narocna v hodne smerech. Ve stavebnictvi treba jde o ruzne profesni nadstavby - kresleni celych strech, ocelovych ci zelezobetonovych konstrukci, sten, vybaveni atd. a prakticky kazdy profesista nebo architekt ma specificke potreby.
Tyhle generátory střech, armovacích sítí nebo sádrošových profilů jsou možná hodně pracné, ale laicky zvládnutelné. Skutečný mastrštyk jsou výpočty (statika, tepla nebo TZB...) metodou konečných prvků. Populární drahé programy jako Revit nebo Archicad překvapivě nemají v základu ani výpočty ani složité generátory.
Ten trh je navic dost obsazeny, at uz jde o "hloupe" kreslitko nebo komplexni systemy a to od freeware az po systemy hodne drahe.
Trh je obsazený hlavně jednoduchými nepoužitelnými kreslítky jako SweetHome3D nebo FloorPlanner a normální editační funkce jsou až v těch drahých.
na vyvoji se tvrde pracovalo od 70. a 80. let.
Trvdě se pracovalo na předělávání toho stejného pro nové verze OS (je to překvapivě pracné), nové normy a technologii, integrace. Reálná funkcionalita přibývá pomalu.

30
A zkoušel ses třeba porozhlédnout po nezbytečných projektech?
Jsem v MS kraji a zde jsou pouze neschopné firmy. Do Prahy ani Brna se stěhovat nehodlám a v Brně má mzdově blíž Ostravě než k Praze. Pokud jde o projekty, dělám na jednom vlastním. A projekty z někého webtrhu nebo toptalu fakt dělat nebudu, to nechám Indům a Ukrajincům. Pokud vím, tak normálně placená a smysluplná práce pro freelancary v ČR je výhradně švarc v normální firmě s normální docházkou nebo jen s částečným homeofficem.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 33