reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - borekz

Stran: [1] 2 3 ... 32
1
Treba si zalozit zivnost / sro a ist na vlastne triko, podpisat dobry kontrakt atd.
Kdyby šlo tak snadno shánět kontrakty, tak už dělají na volné noze všichni. Nepočítám TopTal, WebTrh a podobně seriózní servery.

2
Vidíš, mě zrovna tohle nijak principiálně složité nepřipadá, jen trochu výpočetně náročné.
O tom to právě je. Principiálně není složité sestavit rovnice pro tisíce prvků, ale vyřešit je v rozumném čase na běžném PC je něco jiného. Další věc je dostupnost informací. Třeba matice tuhosti pro tlustou desku nebo nějaká netriviální tělesa.

3
Oblast CADu je narocna v hodne smerech. Ve stavebnictvi treba jde o ruzne profesni nadstavby - kresleni celych strech, ocelovych ci zelezobetonovych konstrukci, sten, vybaveni atd. a prakticky kazdy profesista nebo architekt ma specificke potreby.
Tyhle generátory střech, armovacích sítí nebo sádrošových profilů jsou možná hodně pracné, ale laicky zvládnutelné. Skutečný mastrštyk jsou výpočty (statika, tepla nebo TZB...) metodou konečných prvků. Populární drahé programy jako Revit nebo Archicad překvapivě nemají v základu ani výpočty ani složité generátory.
Ten trh je navic dost obsazeny, at uz jde o "hloupe" kreslitko nebo komplexni systemy a to od freeware az po systemy hodne drahe.
Trh je obsazený hlavně jednoduchými nepoužitelnými kreslítky jako SweetHome3D nebo FloorPlanner a normální editační funkce jsou až v těch drahých.
na vyvoji se tvrde pracovalo od 70. a 80. let.
Trvdě se pracovalo na předělávání toho stejného pro nové verze OS (je to překvapivě pracné), nové normy a technologii, integrace. Reálná funkcionalita přibývá pomalu.

4
A zkoušel ses třeba porozhlédnout po nezbytečných projektech?
Jsem v MS kraji a zde jsou pouze neschopné firmy. Do Prahy ani Brna se stěhovat nehodlám a v Brně má mzdově blíž Ostravě než k Praze. Pokud jde o projekty, dělám na jednom vlastním. A projekty z někého webtrhu nebo toptalu fakt dělat nebudu, to nechám Indům a Ukrajincům. Pokud vím, tak normálně placená a smysluplná práce pro freelancary v ČR je výhradně švarc v normální firmě s normální docházkou nebo jen s částečným homeofficem.

5
Vzhledem k tomu, ze mam s programovanim CADu profesni zkusenost, dovolim si vyjadrit obavu, ze nemas moc poneti, jak tvrdy orisek to je a co vsechno obnasi.

Profesní zkušenost nemám, jen jako hobby. Editor je samozřejmě náročnější než třeba prostý rendering, ale samotný editor bez featur jako FEA není žádná raketová věda. Ale chápu, že můj příspěvěk vyzněl tak, že umím akorát patlat weby a informační systémy.

6
Kdybych mohl vrátit čas a byl bych teprve po střední, tak bych šel místo informatiky studovat stavařinu (případně elektro nebo strojařinu). Na informatice jsem se nenaučil vlastně nic nového, ale aspoň to bylo lehké a mám titul. Specializaci bych potom využil pro vývoj vlastního CAD produktu namísto patlání zbytečných IT projektů ve zbytečné IT firmě.

7
Hardware / Re:Lacný linuxový notebook
« kdy: 26. 01. 2020, 15:45:31 »
budeš mít stejný výkon cpu
Bohužel o GPU totéž říct nejde.

8
Server / Re:Hlavička Cache-Control
« kdy: 08. 10. 2019, 10:44:41 »
Nestačí pro zákaz cache použít metodu POST pro volání REST služby ?

9
Na C++ nic komplikovaného nevidím. Problém bude spíše v těch knihách.

10
Studium a uplatnění / Re:Právo vs. IT
« kdy: 02. 09. 2019, 14:22:09 »
Jsou situace, kdy nepotřebuješ úplně tip-ťop SW. Kdy nevadí, že ten SW nefunguje občas úplně dobře, není moc výkonově efektivní a vzhledem k tomu jak je naprasený, jeho změny jsou obtížné.
A potom jsou situace, kdy je obtížné napsat sw tak pomalý, aby se to nějak měřitelně projevilo, protože úzké hrdlo je mimo něj. Většina pracovních nabídek je kolem databází a webu, kde aplikace nemá vlastní složitou logiku a jen přesouvá data mezi databází a formulářem nebo sestavou. O něco méně často je web nahrazen desktopovou nebo mobilní aplikací v Delphi, .NETu nebo Javě.
Není moc nabídek, kde záleží na výkonu, jako jsou hry, embed, strojové učení nebo něco s grafikou (CAD, mikroskopy, rentgeny apod). Pokud jde CAD, vím o Dlubalovi, kde se dělá pouze frontend pro statické výpočty a ještě o jedné firmě, kde se dělá CAD pro strojírenství. Zrovna na tom CADu je vidět, jak funguje pracovní trh v ČR: na západě se dělá to zajímavé a u nás to jednoduché.
Pokud jde o mě, neumím německy, nechce se mi stěhovat a nerad pracuji v týmu. Takže řešení pro mě je napsat si ten CAD celý sám, což právě teď dělám. Vlastně vím o více zajímavých českých CAD projektech a myslím, že všechny byly one-man-show (Formica, ProfiCad). Ale na pracovním trhu jako zaměstanec je to spíš o tom lepení webu a databází.

11
Studium a uplatnění / Re:Právo vs. IT
« kdy: 02. 09. 2019, 09:09:15 »
Co bys poradil člověku, který by za tebou přišel s tím, že sice nemá právnickou školu, ale upravil si kupní smlouvu na auto ze vzoru z internetu a bavilo ho to, tak by chtěl dělat právo?
Ještě by jsi mohl dát jako příměr operaci kolene nebo sdrce. Novím, proč zrovna se v podobných hláškách vyskytuje právě koleno, ale ze svojí hlavy to nemám.
Já jsem z VŠ neuplatnil v praxi téměř nic. Stačí mi to, co znám ze střední a i to se člověk naučí sám. Ve spoustě inzerátů je požadováno pouze SŠ vzdělání. Doktor práv nebo dokonce medicíny není přesný příměr k programování v ČR. Lepší je třeba instalatér. Vyučený nejsem, ale svařit trubky jsem se naučil, protože na tom nic není. A ČR zmiňuji proto, že pokročilejší znalosti IT uplatnit v praxi jdou, ale spíše za hranicemi než u nás. U nás se dělá nádeničina.

12
Studium a uplatnění / Re:Učebnice programovania
« kdy: 29. 08. 2019, 13:18:01 »
Třeba co přesně je ten "nadbytečný kód"?
Např. implementace nepožadovaných funkcí. Kromě one-man-show firem není programátor ta správná osoba, která by si měla vymýšlet zadání. "Prozíravý" programátor myslí "dopředu" a zaprasí kód nadbytečným obtížně udržovatelným balastem, aby byl "rozšiřitelný". Až po dlouhé době přijde nový požadavek, nejen že ten balast nic nepomůže, protože programátor není orákulum, ale ještě to zkomplikuje, protože je víc kódu k přepisování.

13
Desktop / Re:Klávesa "Windows" v XFCE
« kdy: 25. 08. 2019, 09:51:32 »
xfce4-popup-applicationsmenu
"popup" mi vypadl. Opisoval jsem to ručně, protože neumím zkopírovat schránku z VM Linuxu.
Whiskermenu jsem zkusil a nelíbí se mi podmenu. Navíc ve výchozím menu jsou "oblíbené" položky pořád, i když je otevřené podmenu.

14
Desktop / Klávesa "Windows" v XFCE
« kdy: 24. 08. 2019, 20:23:35 »
Ahoj,

chtěl bych klávesami Windows + R spustit xfce4-appfinder a samotnou klávesou Windows xfce4-applicationsmenu.
Jde nějak nastavit, aby kombinace Windows + R neaktivovala obě zkratky ?

15
Studium a uplatnění / Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« kdy: 24. 08. 2019, 07:18:28 »
Tak si stoupnete tamhle do fronty mezi sklare a horniky
Horníci budoucnost mají, protože elektřina bude potřeba vždy a z jádra se vyrábět nesmí. JE by mohla vybuchnout nebo se roztavit, proto je nutné zakázat všechny JE. A pokud náhodou nějakého souseda nedotlačíme ke zrušení JE, tak aspoň preventivně nakoupíme jodové tablety.

Stran: [1] 2 3 ... 32

reklama