Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - ivoszz

Stran: 1 ... 4 5 [6]
76
Vývoj / Re:Postřehy ohledně architektury JavaScriptu
« kdy: 25. 08. 2016, 09:56:03 »
To se tu zase sešla "parta". Všechno je špatně, go je neobjektové (po 10 minutách studia), žádné knihovny neumožní klonovat objekty, experti na ES6 a přitom neznají ani Object.assign. No comment.

77
Server / Re:Icinga monitoring SLA
« kdy: 03. 08. 2016, 11:50:51 »
Ještě doplním, že pro modelování složitějších služeb, sestávajících z více podslužeb, se používá Icinga Business Process.

https://www.icinga.org/products/icinga-web-2-modules/


78
Machine learning momentalne je stale jeste neco na pomezi tragedie a zoufalstvi.

Typicky konvolucni site zpracovavaji paralelne vsechny permutace moznosti. Takovy postup neodpovida obvyklemu zpusobu rozhodovani, ale psychotickemu jedinci. Problem spociva u bezneho chovani s omezenou pravdepodobnosti zaveru ke kterym muze jedinec dojit. V mamtematice nejlepe tento problem demonstruje "Penney's game" (viz treba video na kanalu numberphile)

Obdobne pak vsechny pristupy trpi na nevyresene algoritmy "neurogenze" a "neurodegenerace".
A model neuroplasticity odpovidajici psychitickemu rozhodovani.
Na to, že je to na pomezí tragédie a zoufalství, má machine learning v některých oblastech až neuvěřitelné výsledky. To jsem zvědav, co předvede až to nebude ta tragédie a zoufalství...

79
Studium a uplatnění / Re:Jaký programovací jazyk zvolit?
« kdy: 29. 07. 2016, 11:04:38 »
placate tu nesmysly. ty vole, to nemate co jinyho na praci?  :o
No ty vole, tak neplácej s náma a nahoď něco inteligentního :D Uvědom si životní cyklus diskuzí na Rootu:

1. Je položena otázka
2. Jarda k tomu hodí vtipné vyjádření, sice k věci, ale odpověď to není
3. První vlna OT - skalní trollové - otázka se pomluví, z tazatele se udělá idiot, žádná odpověď
4. Nějaká odpověď
5. Druhá vlna OT - opět skalní trollové - odpověď se pomluví, z odpovídajícího se udělá idiot, lepší odpověď se neobjeví
6. Pár dalších odpovědí, případně jejich upřesnění
7. Trollí všichni (ale k tématu), přeměřují přirození, dělají ze sebe idioty navzájem
8. Poslední vlna OT - trolling je přesměrován zcela na OT, řeší se uprchlíci, iSalámisti, systemd, základní otázka života, vesmíru a vůbec, pan Nový vysvětluje dokonalost světa a jeho schopnost autoregulace
9. Všichni už jsou oficiálně idioti a diskuse pomalu umírá a přesouvá se k dalšímu vláknu

Děkuji za vylepšení dnešního dne. :D

80
Studium a uplatnění / Re:Vaha vysokej skoly
« kdy: 19. 07. 2016, 13:13:38 »

A pak tam jsou obory jako Obecná jazykověda. Žádný jazyk se tam sice pořádně nenaučíš (takže pro běžnou praxi to je dost nanic), zato ale poznáš základy latiny a učíš se základy dvou exotických jazyků. Výsledkem je pochopená stavby jazyků obecně, jejich vazeb a vztahů. Do určité míry se to dá přirovnat k matematickému vzdělání pro programátora. Předpokládá se, že nějaké jazyky buď umíš nebo se je doučíš.

No a pak jsou ti nejlepší, kteří studují Obecnou jazykovědu a k tomu si dají ještě dva jazyky. To ale opravdu není pro každého.

Na FF UK obecná jazykověda rozhodně nic elitního není.
Schválně jsem v citaci nechal vše co se týkalo obecné jazykovědy. Ať hledám jak hledám, žádné slovo jako elita nebo elitní tam nevidím.

Ale z praktických důvodů by mne opravdu zajímalo, co je na filologii na FF UK považováno za "elitní" obor. Třeba jen tvůj názor. Dík.

81
Studium a uplatnění / Re:Vaha vysokej skoly
« kdy: 17. 07. 2016, 21:23:33 »
To je mi jasne ze v tomto sa to lisit moze, niektore skoly to beru viac do hlbky, ale otazka je ci mi to realne aj k niecomu bude? Nieje lepsie ist na priemernu skolu, a pri nej sa venovat veciam a technologiam ktore ma bavia, pracovat a ziskavat prax, ktora sa mi urcite zide, ako sediet nad skriptami a tlacit do hlavy rozne matematicke dokazy? Nema pre zamesntnavatela predsa vacsiu hodnotu ta prva volba? Mozno kladiem hlupe otazky, no nerad by som spravil chybu, a neskor si vycital ze som sa nezariadil inac.
Odpovím ti příměrem (možná zbytečně obsáhlým) ze zde tak často opovrhovaného humanitního zaměření. Představ si filozofickou fakultu, filologické zaměření (pro neznalé jazyky).

Většina studentů tam studuje jednoborově nějaký jazyk, po skončení magistra mohou tento jazyk buď učit (pokud si přidají nezbytné pedagogické minimum) nebo fungovat jako překladatelé nebo kdekoliv, kde tento jazyk uplatní, výstupní znalost je někde mezi C1-C2. Téhož můžeš dosáhnout 3-5ti letým pobytem v dané zemi. Z pohledu javamana pak jsou to ztracené roky. S vyjímkou působení jako kantor, kdy je tato škola vyžadována, dosáhneš téhož třeba fungováním jako ou pair v dané zemi.

Ti lepší studují současně jazyky dva. Je to o dost náročnější a taky náhrada pobytem v daných zemích už je trochu komplikovanější, poněvadž to časově moc nevychází.

A pak tam jsou obory jako Obecná jazykověda. Žádný jazyk se tam sice pořádně nenaučíš (takže pro běžnou praxi to je dost nanic), zato ale poznáš základy latiny a učíš se základy dvou exotických jazyků. Výsledkem je pochopená stavby jazyků obecně, jejich vazeb a vztahů. Do určité míry se to dá přirovnat k matematickému vzdělání pro programátora. Předpokládá se, že nějaké jazyky buď umíš nebo se je doučíš.

No a pak jsou ti nejlepší, kteří studují Obecnou jazykovědu a k tomu si dají ještě dva jazyky. To ale opravdu není pro každého.

Takže je na tobě, na co se cítíš a kde bys chtěl být. Pokud nemáš ambice, Bc. na FIT je dobrá volba, ale stejně se můžeš uplatnit i bez vysoké školy. Možná ti to zavře nějaké příležitosti, ale není to nic omezujícího, bez čeho by se nedalo žít. Pokud chceš mnohem víc, Mgr. nebo matematické vzdělání je nezbytné. Předpokládá se osobní iniciativa. A to nemluvím o příležitostech se studiem na zahraniční škole (Erasmus).

82
Software / Re:Bidirectorial rsync s vlastnou hash funkciou
« kdy: 21. 06. 2016, 12:09:24 »
Alespoň některé z těch problémů by měl řešit Syncthing (https://syncthing.net/). Doporučuji vyzkoušet.

83
Sítě / Re:Jak koupit modem Turris
« kdy: 06. 01. 2016, 00:00:49 »
Stačí kliknout na kterýkoliv obdélníček s nabídkou (pod nápisem Select a Perk). Pak už tě to klasicky vede samo.
Hned první nabídka je plný router, $189.

84
Vývoj / Re:Facebook Message Scraper - outdated?
« kdy: 28. 11. 2015, 13:49:25 »
Když tobě je těžké radit, problém moc popsat neumíš a může to být cokoliv.

Při tom množství zpráv bych tipl, že FB hodí nějakou hlášku o překročení limitu, to je jedno možné vysvětlení. Osobně FB vůbec nemám, takže je to jen jedna z možností. Skript je zjevně OK, akorát neošetřuje všechny chybové stavy, což je u takovýchto udělátek celkem běžné, nemůžete tušit, co všechno na vás aplikace připraví.

85
Server / Re:Hosting s Oracle Database?
« kdy: 22. 11. 2015, 19:45:23 »
Pokud nepotřebuješ partitioning, tak Oracle není zas tak drahý. Je v relaci s MS, kvalita a stabilita výrazně vyšší. Pokud to chceš jen šudlat, Postgres nebo i MySQL jsou taky dost dobré. Podle toho co píšeš si nemyslím, že by tě něco omezovalo. A máš to pak zadarmo.

Dnes se od Oracle hodně utíká a většinou je to k open source. Včetně instalací, kde by to nikdo nečekal.

86
Server / Re:Hosting s Oracle Database?
« kdy: 22. 11. 2015, 18:53:37 »
Všichni dodavatelé placených DB mají verze pro vývojáře zdarma. Takže nejsi ničím limitován. Jsou tam většinou omezení na počet jader, paměti nebo velikost DB, ale to pro vývoj nehraje roli.

87
Vývoj / Re:Přepsání jQuery do JavaScriptu
« kdy: 12. 11. 2015, 08:27:07 »
Přesnější by bylo použít
Kód: [Vybrat]
getElementsByClassName.

A to jako proč ? Že by se mu ten samý text mohl vzpisovat v x divech ? Pro tento případ je použití class identifikaru naprosto zbytečné.

Předpokládám, že asi proto, protože ten původní příklad je s atributem class a ne id.

88
Vývoj / Re:JavaScript - získání hodnoty
« kdy: 28. 10. 2015, 23:17:44 »
Jak tak koukám, javascript ani HTTP moc neznáš. Možná by bylo nejlepší místo toho pinpongu (návrh řešení -> nefunguje) nejdřív poslat, co opravdu vrací ten požadavek http://192.168.0.100/var1 (včetně headrů), třeba pomocí:
curl -v  http://192.168.0.100/var1

Pak se můžeme bavit dál.

89
O serveru Root.cz / Re:Oznamovací cookies lišta na Rootu
« kdy: 15. 10. 2015, 08:49:52 »
Když už je tady ta "odborná" diskuse, rád bych poopravil pár nesmyslů, které tady proběhly.

1. React nemá nic společného s SPA. React je jiná forma Web komponent. To že do určité míry změnil používané paradigma a při tvorbě SPA se hojně používá je jiná věc (to je ale dáno tím, že složitější weby se dnes dělají téměř výhradně jako SPA).

2. SPA opravdu nemají nic společného s těmi dlouhými nudlemi, které dnes vidíme běžně na webu. Ty nudle jsou designová záležitost. Takovýto web se bez javascriptu lehce obejde (maximálně s vypnutým JS nebudou fungovat některé animace nebo grafické fintičky).

90
Studium a uplatnění / Re:Oblast programování v jazyce Java
« kdy: 28. 08. 2015, 14:02:18 »
Ivosz: zeptal bych se, jak se dá skriptovat v Javascriptu v Javě? Předpokládám, že není myšlen případ, kdy servlet nebo JSP plive na výstup kód v Javascriptu, který se pak provádí v prohlížeči?
Součástí Java 8 je Nashorn (http://www.oracle.com/technetwork/articles/java/jf14-nashorn-2126515.html). Existují i implementace nodejs nad JVM - Nodyn (http://nodyn.io/).

Citace
Možná se mohu mýlit, ale nemyslím že svět touto cestou směřuje, je to jedna z cestiček, ale určitě ne hlavní.
backend v jave tu bude naveky

frontend sa bude robit v javascripte

dnes su to dva oddelene svety
S tím bych si dovolil nesouhlasit. Když pominu "na věky" :), tak samozřejmě, backend v Javě je naprosto legitimní, byť rozhodně ne jediná volba. Ale právě proto, že ten frontend je daný, vymýšlely se různé cesty, jak to sjednotit. Ještě před několika lety se zdálo, že by to mohlo jít cestou frontend taky v Javě a zkonvertovat do JS, teď letí Universal JS (frontend JS rendrovaný na serveru i na klientu podle potřeby) a vzhledem k pokroku v ASM.JS tu možná bude za pár let zase něco nového.

A určitě to nejsou dva naprosto oddělené světy. Spíš mám pocit, že čím dál víc splývají, jen si každý určí dělící rovinu jinde.

Stran: 1 ... 4 5 [6]