Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Michal Krause

Stran: 1 [2]
16
O serveru Root.cz / Re:root.cz - změna vzhledu
« kdy: 21. 03. 2012, 17:22:33 »
Dobrý den, děkujeme za upozornění. Úpravy byly testovány ve všech hlavních prohlížečích a nikde se nám popsaný problém neprojevil, nicméně je možné, že v nějaké kombinaci prohlížeče, velikosti písma a delšího nadpisu v promu se to mohlo stát. Přidali jsme do CSS opatření, které by tomu mělo zabránit. Pokud bude problém přetrvávat, pošlete nám, prosím, screenshot a bližší informace o prohlížeči (verze, platforma). Díky.

17
Nabízím práci / PHP/Nette programátor
« kdy: 07. 09. 2011, 17:58:10 »
Dobrý den všem,

společnost Internet Info, s.r.o., provozovatel serveru Root.cz, hledá programátora nebo programátorku na plný úvazek. Pracovní náplní je převážně vývoj a údržba webových aplikací v PHP, Nette a MySQL. Základním požadavkem je samozřejmě znalost těchto technologií. Mezi další patří alespoň základní znalost znalost HTML a JavaScriptu (JQuery) a výhodou je znalost Mercurialu.

Bližší informace o pracovní pozici najdete na http://www.iinfo.cz/volna-mista/programator/.

18
Windows a jiné systémy / Re: Editor ala PSPad pre Mac OS X
« kdy: 16. 06. 2011, 08:49:03 »
Pravda, na jEdit jsem zapomněl. Také u něj mám pocit, že vývojově trochu ustrnul, nebo se pletu?

19
Windows a jiné systémy / Re: Editor ala PSPad pre MacOS
« kdy: 15. 06. 2011, 23:06:31 »
TextMate je subjektivně nejlepší editor pro Mac OS X, přičemž ty rozdíly jsou z mého pohledu hlavně v detailech, které usnadňují život. Jenže, některé věcí také docela dost chybí - například podpora editace vzdálených souborů (SFTP, FTP, WebDav), lepší podpora různých kódování, lepší práce s velkými soubory. Má také pár bugů, jako například ne zcela ideálně fungující prohledávání položek menu přes Help > Search, kterážto funkce mi navíc občas TextMate i shodí (jiné programy s tím problém nemají).

Výsledkem je lehce rozpačitý pocit, ale budiž, žádný program není bez chyby. Jenže, autor TextMate prakticky nevyvíjí, sem tam vyjde opravný build na pár chybek, ale jinak v podstatě nic. TextMate 2 je v současnosti možná nejznámější vaporware široko daleko.

Je samozřejmě na každém, jestli mu za těchto okolností přijde rozumné zaplatit 45 EUR za program, který s velkou pravděpodobností nemá žádnou budoucnost. Já jsem tu odvahu nenašel, i když stále váhám. Kdyby mi jiný editor nabídl ty dvě, tři chybějící funkce a sedl by mi "do ruky" aspoň z 80 % tak jako TextMate, bylo by to rozhodování jednodušší.

Pro mě je tomu nejblíž MacVim, což je dáno tím, že se s Vimem léta kamarádím. Některé jeho pluginy, jako např. ten pro Rails, jsou podle mého názoru špičkou ve své kategorii, ale zase tomu chybí jiné věci.

Jinak aby tahle moje litanie byla alespoň trochu užitečná, přikládám seznam editorů, které by mohly vyhovět požadavku (pořadím nic nenaznačuji):

MacVim - pokud umíte s Vi-like editorem nebo se chcete něco nového naučit
Aquamacs - pokud jste příznivcem Emacs nebo se chcete něco nového naučit
TextWrangler (nebo jeho větší bráška BBEdit)
Komodo Edit
Coda
Espresso
Smultron
Editra
UltraEdit
Pacu
SubEthaEdit

Časem možná dozrají
textadept
Kod
Redcar
Sublime Text 2 (na ten už teď někteří přísahají jako na skutečného nástupce TextMate, ale verze pro Mac je na mě v příliš raném stádiu vývoje)

Z větších řešení (IDE) pak
Netbeans
Aptana Studio
Komodo IDE

Pokud jsem přehlédl nějakou perlu mezi editory, rád si rozšířím obzory, protože grál stále s ohledem na stav TextMate hledám.

20
Vývoj / Re: Java TCP server pro 2000 klientů
« kdy: 09. 11. 2010, 13:48:01 »
Podle mého názoru je to ideální kandidát na použití asynchronního IO. V Javě je podpora od verze 1.4, jedná se o třídy v balíčku java.nio, přesněji java.nio.channels. O něco (v některých případech o hodně) pohodlnější je ale asi použití některé nadstavby, například Apache MINA http://mina.apache.org/ nebo xSocket http://xsocket.sourceforge.net/ (s tím mám osobně velmi dobré zkušenosti).

21
Vývoj / Re: Java JCE a Unlimited Strength Policy Patch
« kdy: 01. 11. 2010, 10:39:52 »
Tak trochu výstřel do tmy, ale nepomohl by projekt Bouncy Castle (http://www.bouncycastle.org/java.html)? Mám pocit, že AES s 256-bitovým klíčem umí.

22
Problematice se věnuje dnešní článek na Lupě: http://www.lupa.cz/clanky/jak-ubranite-sve-soukromi-na-internetu/

23
Vývoj / Re: Java: HTTP POST v různých kodováních
« kdy: 09. 05. 2010, 01:06:39 »
Tento kód

Kód: [Vybrat]
String fVal = new String(val.getBytes(), "ISO 8859-2");
nepřevádí kódování. Pouze vezme bajty z původního řetězce (ten je v Unicode, protože v Javě je každý řetězec interně v Unicode) a pak z nich vytvoří nový řetězec, přičemž konstruktoru je dáváno k uvěření, že bajty obsahují ISO-8859-2 znaky - což není pravda. Navíc, nový řetězec bude opět v Unicode, viz výše.

Proto je v ULEncoderu metoda encode(string) deprecated a místo ní se používá metoda encode(string, encoding). Pokud by se kódování řešilo nějak ve vlastní režii, je třeba pracovat s bajty v daném kódování, které se z řetězce získají pomocí metody getBytes(encoding).

Jinak pozor na to, že vstupní data v Unicode nemusí být převeditelná do ISO-8859-2 - mohou obsahovat znaky, které v tomto kódování nemají odpovídající reprezentaci.

24
Vývoj / Re: Single-file databáze pro Javu
« kdy: 27. 03. 2010, 09:08:04 »

Stran: 1 [2]