Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Michal Krause

Stran: [1] 2
1
Vydavatelství Internet Info hledá nového kolegu – vývojáře webových aplikací. Pokud se chcete svým dílem podepsat na úspěchu oblíbených zpravodajských webů, jako je Lupa, Měšec, Root a další, rádi Vás přivítáme v našich řadách.

Vyvíjíme v PHP 5.5 a Nette 2.1 nad MySQL. Používáme také memcache, Redis či Sphinx Search a verzujeme v Mercurialu.

Nabízíme

- přátelskou, neformální atmosféru stabilní firmy s dlouhou historií
- odpovídající platové ohodnocení
- týden dovolené navíc
- příležitost pro sebevzdělávání v rámci odborných akcí a školení, které pořádáme (více než 50 akcí ročně)
- možnost výuky jazyků
- pracoviště v dobře dostupné lokalitě na Hradčanské (přímo u zastávky metra)
- práci na hlavní pracovní poměr nebo živnostenský list

Požadujeme

- výbornou znalost PHP, Nette a MySQL
- samostatnost a pečlivost při řešení úkolů
- schopnost spolupráce v (menším) týmu
- výhodou je znalost JavaScriptu (JQuery) a základní orientace v CSS

Pokud Vás naše nabídka zaujala, pošlete nám něco o sobě na adresu vyvojar@iinfo.cz. Pokud přiložíte reprezentativní ukázku kódu, zvýšíte své šance :)

Těšíme se 
Michal Krause

2
O serveru Root.cz / Re:Spam na fóru
« kdy: 11. 11. 2013, 17:40:56 »
Dobrý den, bohužel všechny průniky filtrem, které jsem řešil po zavedení kontrolních otázek v registraci, byly ve skutečnosti provedeny přes účty založené v minulosti. Tento účet například existuje už od května a spameři jej prostě až teď použili.

3
O serveru Root.cz / Re:Kontrolní otázky neprojdou
« kdy: 04. 03. 2013, 11:33:49 »
Jak psal Jakub, k přepsání otázek nebylo nakonec třeba ani otevřít druhý formulář, stačilo chodit i po jednotlivých tématech. Teď jsem vyhrnul upravenou verzi, která by měla být odolná. Kdyby by byl nějaký problém, dejte vědět. Ještě jednou díky za spolupráci.

4
O serveru Root.cz / Re:Kontrolní otázky neprojdou
« kdy: 01. 03. 2013, 11:36:28 »
Zdravím, tak prozatím jsme vyzkoumali, že SMF ukládá vybrané kontrolní otázky pod stále stejným klíčem, takže pokud se otevře formulář pro odpověď nebo založení nového topicu ve dvou tabech/oknech, tak ten druhý přepíše kontrolní otázky tomu prvnímu a tím pádem pak po odeslání nesedí odpovědi. Mohlo by se Vám to dít v takovéto situaci? Vyloženě přímočarým přidáváním jednoho příspěvku se nám to nikdy nepodařilo zopakovat (ani v prakticky totožné konfiguraci OS/prohlížeč, kterou máte Vy).

5
O serveru Root.cz / Re:Kontrolní otázky neprojdou
« kdy: 27. 02. 2013, 16:10:42 »
Zdravím, jelikož jsme teď poslali řadu příspěvků a chyba se neprojevila, prosím ještě o upřesnění k větičce:

"Prostě to po náhledu při kliknutí na poslat změní jednu nebo obě otázky a pak mě to seřve... "

Mám to chápat tak, že se opravdu změní viditelně otázka? Normálně by se měl jen AJAXem do stránky doplnit náhled. Zkontrolovali jsme i tehdejší patch, který to řešil, a je stále v pohodě aplikovaný a ani se nezdá, že by jej např. rozbil nějaký MOD.

Případně jestli to dokážete zopakovat nějak systematicky, tak poprosím o upřesnění konfigurace (OS, browser, pluginy - zejména ty blokující, omezení oproti výchozímu stavu - vypnutý JS, cookies apod.) i situace - např. nové téma versus odpověď v existujícím apod.

Díky moc.

6
O serveru Root.cz / Re:Numeric request keys are invalid.
« kdy: 12. 11. 2012, 16:26:04 »
Dobrý den,

Petr přesně a věcně shrnul vše, co o problému víme. Bohužel má pravdu i v tom, že navzdory mnoha reportům této chyby (nejen) v SMF nebyla jejími autory opravena. Mysleli jsme, že jsme problém dílčími úpravami odstranili, ale pravděpodobně byl jen potlačen a občas se vrací. Odstranil jsem tedy teď ze SMF celou část kódu, která provádí test a vede k tomuto výsledku - podle našich informací už pro aktuální verze PHP nemá smysl. Snad to chybu definitivně odstraní.

7
O serveru Root.cz / Re:Prihlasovani root/forum
« kdy: 17. 10. 2012, 16:41:11 »
Dobrý den, začneme tím OpenID. Prozkoumali jsme možnosti spolupráce autentizačního modulu OpenID v SMF a toho našeho pro účty z Roota a zdá se, že mohou s drobnými omezeními koexistovat. Proto jsme se rozhodli OpenID modul zapnout. V tuto chvíli je možné se přihlásit OpenID identifikátorem, což vede ke vzniku nového uživatelského účtu. Pokud se rozhodnete převést na OpenID autentizaci existující účet, je třeba se přihlásit jménem a heslem a pak zvolit Profil a v levém menu kliknout na položku Autorizace, kde lze přepnout z Heslo na OpenID. Zpětný převod na autentizaci heslem vyžaduje zadání nového hesla, nicméně pro přihlašování by v takovém případě mělo zůstat v platnosti heslo z Roota.

Prozatím to má ještě nějaké vedlejší efekty. Především, MojeID označuje web za nedůvěryhodný. Dále se tímto zásahem otevřela možnost zřídit si místní účet, který ale nebude fungovat protože autentizace heslem počítá prozatím jen s ověřením proti účtu na Rootovi. Tyto detaily budeme určitě postupně řešit, prozatím to berte především jako určitý beta test, jestli vestavěná OpenID autentizace v SMF splní očekávání.

Pokud jde o to odhlašování, k tomu se ještě vrátím. Tam není odpověď tak úplně snadná, protože jak psal Petr, nám se to neprojevuje (a to Petr pracuje s fórem i webem Roota samozřejmě neustále). Určitě tam není nějaké cílené rychlé expirování relace.

8
O serveru Root.cz / Re:Rychlost načítání Root.cz
« kdy: 11. 07. 2012, 11:31:22 »
Jestli to chápu správně, tuto chybu Vám hodilo toto fórum? Pokud ano, jedná se o jiné servery než kde běží samotný Root. Tam jsem tento problém nepozoroval, ale zaměřím se teď na něj.

9
O serveru Root.cz / Re:Rychlost načítání Root.cz
« kdy: 11. 07. 2012, 11:11:54 »
Dobrý den, děkujeme za upozornění. Problém s výpadky serverů řešíme a v tuto chvíli by měl být přinejmenším výrazně potlačen, ne-li plně odstraněn. Firemní lišta se bude dnes a zítra hrnout ve variantě bez měření prokliků, takže by už měla také plně fungovat i v případě, že si blokujete GA.

10
O serveru Root.cz / Re:Hledání na Rootu řazené chronologicky
« kdy: 31. 05. 2012, 16:43:22 »
Momentálně nevím o tom, že by Google něco takového podporoval. To samozřejmě neznamená, že tomu tak není - prokonzultujeme to s kolegy z Dobrého webu a uvidíme, jestli to má řešení.

11
O serveru Root.cz / Re:Hledání na Rootu řazené chronologicky
« kdy: 31. 05. 2012, 16:33:00 »
To, na co odkazujete, není obsah reklamy, ale jednoho z boxíků v sidebaru. Google prostě indexuje celé stránky a pokud se na ní vyskytuje něco mimo z našeho pohledu hlavní obsah, je jenom na něm jak se s tím vypořádá a kterým textům přidá jakou relevanci. Prostě CSE je totéž, jako hledání přímo na Google.cz, jen s omezením na web nebo jeho části z hlediska struktury stránek. Proto je asi lepší použít pro vymezení výsledků nějaký systémový nástroj (např. to řazení podle chronologie) než přímo přidáním roku do hledané fráze.

Základní námitka k tomu může samozřejmě být, zda není lepší používat jiný nástroj pro vyhledávání. Prakticky ovšem byly různé námitky i proti staršímu vyhledávání, které bylo postavené na technologii Lucene, kterou lze myslím považovat za celkem dobrou, takže uspokojit všechny není snadné. Google má z principu obvykle dobrou relevanci, ale indexuje zvenčí bez znalosti sémantiky a to ho občas mate.

12
O serveru Root.cz / Re:Hledání na Rootu řazené chronologicky
« kdy: 30. 05. 2012, 17:26:22 »
Dobrý den,

jak už psal Petr, stávající CSE v podobě, jaké je na Rootovi nasazené, nejde donutit k řazení podle data. Nicméně podle letmého zkoumání by to pravděpodobně mohlo umožňovat nové API. To bohužel není s původním zpětně kompatibilní, takže budeme muset důkladněji prozkoumat jeho používání a možnosti integrace do webu, ale pokud nenarazíme na nějaký zásadní problém, pak je šance, že by se tento problém dal vyřešit. Nemohu tak docela slíbit, že se tomu budeme moci věnovat hned, ale pokusíme se to příliš neodkládat.

13
O serveru Root.cz / Re:Numeric request keys are invalid.
« kdy: 26. 04. 2012, 11:41:39 »
Ještě doplnění: v současnosti už můžete mít v session uložený číselný klíč, takže je dobré ještě jednou smazat cookies.

14
O serveru Root.cz / Re:Numeric request keys are invalid.
« kdy: 26. 04. 2012, 11:22:17 »
Zdravím, díky za upozornění. Mysleli jsme si, že problém zmizel s posledním upgradem, ale zdá se, že nikoliv. Zkusili jsme upravit generování klíče tak, aby k chybě už nemohlo z principu dojít. Pokud by se problém náhodou vrátil, pomohlo by nám zjištění, jaké byly ve formuláři pro odeslání příspěvku skrytá pole (nebo obecně dump POST dat, např. z Firebugu nebo inspectoru v Chrome).

15
O serveru Root.cz / Re:Kontrolní otázky neprojdou
« kdy: 23. 03. 2012, 14:25:09 »
Dobrý den, omlouváme se za zpoždění v řešení problému.

Popsanou chybu se nám povedlo zopakovat jen částečně, a to takto:

a) vyplní se příspěvek
b) zobrazí se pomocí náhledu
c) náhled se použije podruhé (např. proto, že po prvním náhledu byl text příspěvku ještě drobně upraven)
d) text se odešle

Když se náhled použil jenom jednou, příspěvek nám vždy prošel. Nicméně pokud by se to za nějakých okolností dělo i po prvním použití funkce náhled, oprava, kterou jsme provedli, by i tak pravděpodobně měla pomoct.

Pokud by vám problém i po této opravě přetrval (s ohledem na to, že nám se chyba projevovala mírně odlišně od původního popisu), poprosím o upřesnění platformy a prohlížeče. Díky.

Stran: [1] 2