Jako nechci Vám do vstupovat do hlubokých filozofických debat, jaké chování ještě je a jaké už není správné, ale to je takový problém si přečíst ten idiotský, pardon metodický pokyn ministerstva všehomíra
https://www.mfcr.cz/assets/cs/media/Metodika_2017_Metodicky-pokyn-k-plneni-povinnosti-82-84-ZHH.pdf.
Protože když to uděláte, tak můžete začít další plodnou diskusi nad pojmem "
Poskytovatel připojení k internetu na území České republiky". Za docela vtipný považuju odstavec 2.1, zvláště by mě zajímalo, co úředník myslel větou: "...
Rovněž se za poskytovatele připojení k internetu považují ty subjekty, které služby přístupu k internetu fakticky poskytují, ale bez příslušného oprávnění"..... ? škola, hospoda, zaměstnavatel, soused co Vám sharuje připojení.... atd. ?
Abych místo blbých keců přispěl i něčím konstruktivním, tak budu citovat z metodického pokynu:
Blokování na úrovni DNS (Domain Name Service) lze považovat za jedno z vhodných opatření, jehož použitím ve vztahu k internetovým stránkám uvedeným na Seznamu bude splněna povinnost dle ustanovení § 82 ZHH. V případě, že poskytovatel připojení k internetu nedisponuje lokálními DNS servery (např. využívá DNS servery dodavatele internetové konektivity nebo v rámci holdingu) a není tedy oprávněn k blokaci na úrovni DNS, lze povinnost ustanovení § 82 ZHH považovat za splněnou v případě, pokud ji poskytovatel připojení k internetu zajistí smluvně se subjektem, jehož lokální DNS servery využívá.
Zároveň však poskytovatel internetového připojení může zvolit jakýkoliv další způsob, který zamezí v přístupu k internetovým stránkám uvedeným na Seznamu, ale nezablokuje obsah domén i jiných držitelů nebo jinak nezpůsobí porušení právních předpisů.
Pak tedy ano - pokud "poskytovatel" unáší DNS provoz, blokuje vybrané adresy, nebo činí nějaká jiná, z pohledu ajťáka hnusná a nesmyslná opatření, tak vždycky může tvrdit, že jedná v soluladu s tím, co požaduje zákon.
A nebo si každý "poskytovatel" ve svém vlastním zájmu zaplatí vlastního právníka, aby si nechal vyložit, jestli zasahování do DNS provozu (přesměrování, unášení, podvrhování jiných adres....atd.) náhodou nezpůsobí
porušení právních předpisů.
Prostě to beru tak, že předpis psal úředník s intelektuální schopnosti pohybující se zhruba na úrovni desetiletého dítěte, bez faktického porozumění, co svým neurčitým výkladem uloženách povinností způsobí.