Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Jarda

Stran: 1 2 [3] 4
31
Vývoj / Re: Test linuxového programátora C
« kdy: 13. 05. 2010, 16:08:54 »
Vediem cvicenia z Unix programovanie pre studijny program Priemyselna informatika

chcem navrhnut, aby cast tych otazok isla na skusku? Ctime si v sak autorske prava a tak sa pytame, ci tak mozeme urobit?

Ano. Souhlasím s tím.

32
Vývoj / Re: Test linuxového programátora C
« kdy: 13. 05. 2010, 16:07:27 »
Tak jsem myslel, že mi budete spíš vytýkat obsah toho testu a ono to spíš sklouzlo ke kritice výběru zaměstnance.

Otázky nejsou složité a točí se v podstatě kolem jediného problému a člověk s praxí v programování vícevlákonových aplikací tento test "dá".

Nevím jakou máte zkušenost vy, ale lidé toho o sobě navykládají...Ne každý to dal, i když mě o tom přesvědčoval.

Problémem testu je hlavně značně úzké zaměření a test tedy vůbec nedokáže posoudit další vlastnosti hledaného zaměstnance - schopnost hledat informace, ochotu používat alterntivní (než naučená) řešení, globální pohled na řešený problém (nešlo by to celé třeba řešit jinak?)... o schopnosti komunikovat s kolektivem, řešení nových problémů, atd.. nemluvě

bojím se, že se může stát, že test vám zbytečně vyhodí jinak schopného člověka - který tohle konkrétně minulý měsíc neřešil...

Nebojte nevyhodil (pokud se nevyhodil sám). Schopný člověk dokáže něco napsat ke všem otázkám. Byť třeba ne zcela konkrétního, ale s hlavou a patou. Dokáže tím částečně schopnost komunikovat i podat svůj pohled na věc.

Za hodinu (za tu dobu by to člověk měl dát) těžko otestujete jak odbornost tak schopnost komunikovat s kolektivem. Ještě se to dá opepřit časovým tlakem, schopností dodržovat časový plán atd. Accčko dělalo celodenní assessment a podle interních informací to na kvalitu týmu velký dopad nemělo v porovnání s jiným zaměstnavatelem.

33
Vývoj / Re: Test linuxového programátora C
« kdy: 13. 05. 2010, 13:52:38 »
Tohle není test programátora C, to je test linuxového admina.

Na systémového administrátora Linuxu bych si dokázal představit vhodnější dotazy než na meziprocesní komunikaci, časování atd.

Rozdíl mezi vašimi úlohami a těmi mými je ten, že ty vaše jsou nezávislé na prostředí OS, kdežto já jsem se zaměřil právě na prostředí Linuxu. To nemá s administrací systému nic společného. Pokud má ale program komunikovat s reálným světem, musí ho programátor znát. Jistě, některé věci si zjistí hned (API pro nepojmenované roury atd.), nad jinými může trávit týdny a týdny při ladění, protože to nebude fungovat podle představ. Znalost API je jedna věc a umět je používat je věc jiná.

Raději v tomto konkrétním případě oželím znalost vytváření seznamu typů v C++ nebo provádění operací až po returnu, než znalost procesů, vláken, komunikací atd.

34
Windows a jiné systémy / Re: OpenBSD na notebook: ano či ne
« kdy: 13. 05. 2010, 07:57:27 »
Laka me podstata techto operacnich systemu, ne userfriendly prostredi, jinak receno, rad si kompiluji kompletne cely OS, delam v naproste vetsine v shellu atd... Nejde mi o multimedia ani o blue-ray atd.. OpenBSD chci kvuli jeho bezpecnosti, kazdopadne si jej chci cely kompilovat. Cim vice "systemovy" OS, tim lepe.

Pokud máš choutky na různé systémy, tak ti doporučuji nějaký virtualizační nástroj a zkoušej, co je libo. OpenBSD bys měl za tu dobu téhle diskuse nainstalované několikrát. :-)

Co je systémový operační systém (a co je nesystémový operační systém)?

Pokud chceš studovat, tak klasika je "The Design of the UNIX Operating System" od Bacha (viděl jsem ji i v antikvariátě a jednou v Luxoru na Václaváku) příp. "Modern Operating Systems" od Tanenbauma.

35
Vývoj / Re: Test linuxového programátora C
« kdy: 13. 05. 2010, 07:41:35 »
Zrejme ta vecicka bude musiet bezat non-stop a visiace procesy by boli zataz.

Zombie proces nepředstavuje pro systém žádnou zátěž. Jediný zdroj, který spotřebovává je těch pár bajtů v tabulce procesů. Problém se zombie je jinýho druhu.

Zasielanie sprav = syslog? IPC = D-bus (myslim, ze sa niekde pisalo, ze by mohol byt upraveny na sietove sockety)?

Syslog (a příbuzné) je osvědčený způsob logování. Má svoje mouchy, ale v řadě případů je naprosto dostatečný. Systém je na to připravený, existují různé nástroje na zpracovaní, má nízkou režii atd. Proč ne?

Co se týká distribuované komunikace, tak sice nevím, jak je na tom D-bus dnes, ale asi bych šel do něčeho konvenčního.

36
Vývoj / Re: Test linuxového programátora C
« kdy: 12. 05. 2010, 18:22:47 »
Upřímně: fakt jsem ho tu nehledal. V době, kdy jsem to sem hodil, jsem měl už horké kandidáty. Můžeš tomu věřit nebo ne, ale dal jsem to sem pro zábavu (vaši zábavu). Poslední věta u toho testu na tom faktu nic nemění.

37
Vývoj / Re: Test linuxového programátora C
« kdy: 12. 05. 2010, 11:21:47 »
Slíbil jsem nějaké odpovědi: http://bit.ly/9Le31M. Jak uvidíte, žádné velké detaily (7. by se dala pěkně rozvést), složité konstrukce nebo sáhodlouhé odpovědi jsem nečekal (ani nebyly cílem). Ostatně na některé otázky není jedna odpověď, protože každý má svůj styl práce.

Kdybych v některé odpovědi „ujel”, tak mi, prosím, dejte vědět. Díky

38
Windows a jiné systémy / Re: OpenBSD na notebook: ano či ne
« kdy: 12. 05. 2010, 11:01:33 »
Chtěl jste argument proč to nedělat. Tady je: OS na notebooku už máte. OS je většinou jen nástroj/prostředí pro vlastní práci, takže proč ztrácet čas změnou?

39
Vývoj / Re: Test linuxového programátora C
« kdy: 06. 05. 2010, 10:39:57 »
Test naštěstí nikoho nevyhodil. Snad jen jednoho, který odstoupil po zaslání testu. Ale test nemusel být důvodem. Všichni dostali příležitost u pohovoru.

40
Vývoj / Re: Test linuxového programátora C
« kdy: 06. 05. 2010, 09:58:37 »
Řešili to offline. Čas nebyl omezen, jen uvedli v kolik začali a v kolik skončili (+- pro porovnání). Podvody jsem nezaznamenal. Jak to vím? Myslím si to  :-) (už je po pohovorech). Navíc riziko následků je příliš vysoké.

41
Vývoj / Re: Test linuxového programátora C
« kdy: 05. 05. 2010, 08:41:36 »
To jedno použití se může protáhnout na několik let :-) Práce jak na kostele (webkit, iptv/vod, video konference, C, Ruby/Python - na tyhle věci jsem se ani v testu neptal, protože to si našprtá).

Vše je otázka kompromisu. I čas, který mi kandidáti budou věnovat. (Už takhle to některé stálo i několik hodin.) Na zbytek je pohovor a zkušební doba :-)

Některé problémy nenašprtáte, protože vás ani nemusí napadnout a narazíte až v praxi. A právě ten test měl být takovou projekcí praxe. Nedokonalou pochopitelně. Příště to může být lepší :-)

Dík za názor.

42
Vývoj / Re: Test linuxového programátora C
« kdy: 04. 05. 2010, 20:53:18 »
Berte jako dogma, že nejste v mé situaci a pochopitelně ani neznáte podrobnosti a pozadí aktuální potřeby, takže hodnotit to je nesmysl.

Ten test jsem nezveřejnil kvůli machrování, jaké mám nároky, ale protože jsem se domníval, že alespoň některé otázky mohou být pro někoho zajímavé. Pokud do té skupiny nepatříte, v klidu na to zapomeňte.

BTW Pochybuju, že školení o kterém mluvíte existuje.

43
Vývoj / Test linuxového programátora C
« kdy: 03. 05. 2010, 23:48:37 »
Rádi zkoušíte nějaké testy? Zveřejnil jsem část testu z nedávného pohovoru: http://bit.ly/aEElmo

44
Sítě / Re: Distribuovaný monitoring sítě
« kdy: 18. 04. 2010, 11:24:33 »
Aha. Dík.

Máš s tím Zabbix Proxy nějakou zkušenost? Je to stabilní?

45
Sítě / Re: Distribuovaný monitoring sítě
« kdy: 18. 04. 2010, 08:18:38 »
Co potřebuju monitorovat jsem se snažil popsat v závorce.
Co se týká administrační konzole, tak by mi stačil přehled poplachů, hierarchicky strukturovaný dle konfigurace, komentáře k poplachům, plánované odstávky. V lepším případě i grafy hodnot, ale nejsem si jistý, zda si mohu takhle diktovat. Nepotřebuji discovery, nepotřebuji topologii graficky.

Vystačil bych si klidně i s nagiosem, ale důraz jsem dával na slovo agragace. Co jsem zatím zjišťoval, tak nagios agregaci neumí (?).

Tivoli příp. OV se mi moc nasazovat nechce (ještě si to pamatuju z dob dávných :-()

Stran: 1 2 [3] 4