Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Honza1Ubuntu

Stran: 1 ... 11 12 [13] 14
182
Software / Re:Hromadná uprava HTML stránok
« kdy: 26. 02. 2015, 17:56:37 »
S textem pracuju pomocí seed, grep, gawk, tr, cut. Pomocí more, cat nebo wget -qO -URL načtu obsah souboru a pajpou to přesněrovánám na různé úpravy. Ale to možná je tady zbytečně složitý.

U souborů v adresáři lze požít i cyklus for X in `ls *.htm*` ; do *****; done

V případě že prolistovánám i adresáře a podadresáře, použiju for X in `ls -d */ |  tr -d "/"`; do ****** done a cyklů vnořim kolik chci, když bude v nořených cyklů víc než maximální hkloubka, tak to nevadí. V každém "patře" je seznam příkazů, co se má udělat.

183
Software / Re:Program pro stažení celého webu
« kdy: 26. 02. 2015, 17:48:16 »
Honzíku, ty mi přijdeš natvrdlý.Arguentuješ pro zálohování internetů tím, že nenajdeme na webu stránky truecryptu, který je ukončený a nedoporučuje se používat?

Asi jsi moc zkušený diskutér, právě jsi mě uzemnil. Na to prostě není co říct...  ;D

Tady vůbec nebylo v plánu tě uzemnit. Napsal jsi ž Truecrypt je nevhodný, tak jsdem se zeptal proč - na tvůj názor. Nevím vůbe o co ti šlo (zavrhování Truecryptu, nebo tohoto vlákna), nicméně trochu slušnosti by neuškodilo. Sám se ptáš v jiném vlkáně na ještě komplikovanější věc, se kterou si taky rady nevim (a která v tebou popsané situaci i dost postrádá smysl) - stahování + vyhledávání z uložto skriptem.

Jinak Truecrypt samozřejmě skoončil protože byl až moc dobrý a ani NSA ho neprorazila (nápodobně LavBait). Zvláště kolik tam bylo možností. Zmizel ze dne na den ze všech weboů současně, autor se k tomu nevyjádří a navéc je doporučován bitlocker s bacdory. Tak v případě nějaké chyby se to nedělá. Je z toho záměr jasný. Stejně už je forknutej a audit TC taky bude.

184
Odkladiště / Re:Souřadnice hranic kontinentů
« kdy: 26. 02. 2015, 17:38:08 »
Ahoj

S ne moc velkym rozlišením se to dá najít i zde http://www.gnuplotting.org/heat-maps/

Nicméně na této stránce nalezneš i způsoby, jak v Gnuplotu nakreslit mapu světa s barevnou škálou a to v různých prjekcích.

Kdyby jsi potřeboval na to nějaký skript pro Gnuplot, tak i mam k dispozici.

185
Software / Re:Program pro stažení celého webu
« kdy: 20. 02. 2015, 14:36:50 »
Honzíku, ty mi přijdeš natvrdlý.Arguentuješ pro zálohování internetů tím, že nenajdeme na webu stránky truecryptu, který je ukončený a nedoporučuje se používat?

v poho ;) jsou veci, ktere zkousku casem preziji, a pak ty, ktere nepreziji.
pokud chcete ztracet drahocenny cas na vecech, ktere neprezily, je to Vas boj ( a vaseho chlebodarce penize ).

Uz jenom najit to v balastu nejakych zaloh trva - na rozdil od dotazu na gugle, ktery jeste ani nestacim dopsat, a uz vidim odpovedi ;)

Jendo ty si nějak chytrý, že říkáš ostatním, čím se mají zabejvat. Některé informace mohou být důležité a záloha trvá minutu.
Schválně, jestli nám najdeš www.truecrypt.org (normální verzi TC webu, ne tu co je k ničemu). A to je jeden z mnoha příkladů.

Nedoporučuje se používat nebo někdo nemá zájem aby byl používán. To je kapitola sama o sobě mimo toto vlákno. Byl to stejně jen příklad.

PROČ by se neměl používat TC (a děravej Bitlocker od MS ano) ?

186
Software / Re:NTFS adresář s mnoha soubory
« kdy: 20. 02. 2015, 14:23:46 »
Dobrý den, narazil jsem na problém v externím 2TB disku zformátovaném na windows do ntfs.
Kamarád chce přejít na linux (zatím jen skouší v dualbootu), ale když do linuxu připojí svůj starý externí disk, tak má problém se zobrazením jednoho adresáře s video soubory. Adresář obsahuje přes 1000 souborů s videem o velikosti mezi 700MB - 1GB. Velikost adresáře se sice ukáže +- správně, nicméně při jeho otevření se nezobrazí nic. Nevíte někdo náhodou jak toto vyřešit?

1000 souborů už je problém ? Spíš bych řekl že se u fotek a videí při prohlížení klasickým průzkumníkem vytvářejí ikony (thumbs.db ve složce nebo někde jinde - závisí na použitém programu), a proto proces otevření a načtení složky velmi dlouho trvá.

Používam Gnome commander a Krusader, Midnight commander v terminálu, Total Commander ve Win. U výše zmíněných s problém s tvorbou ikon nevyskytuje a 1000 souborů načte prakticky hned (1-2 s), 10 000 -20 000 souborů, to ještě je v pohodě. Nad 100 000 souborů, to už trvá 10-40 s (a zpomalen je i přístup do adresáře při zapisování - pár deseti s na soubor, třídění souborů už vytěžuje CPU). 1 000 000 souborů, to je o několika minutách a dost vytěžuje třídění souborů CPU, latence pomalá.

Navíc u 32-bit systémů nesmí seznam souborů překročit 2 GB (vč. cest k souborům ?), ale to jen tak nepřekročíš v jedné složce - cca odhadem 2-5 M souborů.

Taky některé starší linuxy nezvádají NTFS vůbec.

Když je na disku moc souborů (na celém disku, ne jedna konkrétní složka, cca 1 M souborů na disku), 32-bit linux nemusí soubory načíst. (Dělá seznam všech souborů na disku vč. cest a překročí to v paměti 2 GB, nebo je problém jinde).

187
Software / Re:Program pro stažení celého webu
« kdy: 20. 02. 2015, 14:03:43 »
v poho ;) jsou veci, ktere zkousku casem preziji, a pak ty, ktere nepreziji.
pokud chcete ztracet drahocenny cas na vecech, ktere neprezily, je to Vas boj ( a vaseho chlebodarce penize ).

Uz jenom najit to v balastu nejakych zaloh trva - na rozdil od dotazu na gugle, ktery jeste ani nestacim dopsat, a uz vidim odpovedi ;)

Jendo ty si nějak chytrý, že říkáš ostatním, čím se mají zabejvat. Některé informace mohou být důležité a záloha trvá minutu.
Schválně, jestli nám najdeš www.truecrypt.org (normální verzi TC webu, ne tu co je k ničemu). A to je jeden z mnoha příkladů.

188
Hardware / Re:Názor na mobil
« kdy: 03. 02. 2015, 00:39:36 »
Tonda

S těma pásmama si nejsem tak jistý, jestli bych to tolik využil, ale určitě se hodí. Zmíněná LTE pásma která nepodporuje jsou tak rozšřené v ČR nebo i v EU obceně ? Otázkou je jak je to mimo EU.

Právě využití jako PC to je také docela dost klíčové (vzhledem k tomu, co to všechno dneska umí, akorát ta ergonomie je horší. Výkonem určitě porazí starý notebook, s 1 vláknovým Celeronem na 1,44 Ghz a 2 GB ram). Jak do kterého telefonu půjde Ubuntu, to je otázka (v článku píšou že pro Meinzu půjde, ale oba telefony jsou z Androidem, ten je ale také relativně OK). Obecně ale pro výpočet je nejvodnější co jsem našel http://uk.rs-online.com/web/p/processor-microcontroller-development-kits/8194699/ (nehučí, rozumná spotřeba, dobrý poměr cena/výkon).

Odolnost proti vodě a prachu určitě není na škodu, odolnost mechanická, ta bude asi u obou podobná (a je třeba dávat si pozor). Otázkou je poruchovost obecně , zejména po záruce. Na tom ale asi bude líp ta Xperia. Běh aplikací by měl být plynulý u obou, vč. doownload nebo sledování videa. Ale dočetl jsem se že některé Meinzu nemají možnost SD karty což beru docela jako nevýhodu, SD karta 64 nebo 128 GB bude potřeba.

Co je také velmi důležité - možnost překlače od Google ne jen textu nebo textového obrázku, ale i mluvené řeči (aplikace už existuje nebo se připravuje), na to je potřeba mikrofon a poměrně výkon CPU, což u obou typů výkon na jedno jádro je.

Navigace přez Google mapy nebo offline OpenStreetMaps (celý svět má do 10 GB, nejvíc má Evropa) a Google sky by vzhledem k výbavě mělo jít na obou.

Foťák má poměrně vysoké rozlišení u obou, pro dtvorbu panorama s detaily se dá použít. Pixely stejně nejsou vše a otázkou je jak bez optiky bude těch 20,7 Mpx fungovat.

189
Software / Re:Program pro stažení celého webu
« kdy: 02. 02. 2015, 23:34:59 »
nechápu, proč z online internetu vyrábět nějaký nekonzistentní otisk

Dnes online je, zitra byt nemusi. Mam zalozky plny mrtvych odkazu na stranky, ke kterym se uz nikdy nedostanu.

Naprosto dokonale řečeno, zvlášťě když se člověk zajímá o kontroverznější věci. Ono cenzuru se snaží zavést všude. 29.5.2014 je takový jasný přílad náhlého a téměř dokonalého zmizení. A to tení jediný příklad. Koneckonců z Youtube se to také občas "vypařuje". Záložky nemůsí fungivat třeba jen kvůli změně struktury webu nebo adresy.

190
Vývoj / Re:Větší aplikace v Bashi
« kdy: 02. 02. 2015, 22:32:31 »
Kit

Naštěstí moc údržby není potřeba (kromě zadání pár proměnných na začítku). Skript je sice obrovský, ale je to sesumírovaných několik skriptů dohromady aby šel spustit jeden skript a dnechalo se to běžet. Jednotlivé části na sobě vůbec nezávisí. Velká část jsou podmínky, seznamy proměných.

Problém může být editace textu - při takové velikosti se může sekat, těžší je označit konkrétní část a pod. Ale fungovat to funguje.

191
Server / Re:Malý server na platformě ARM
« kdy: 02. 02. 2015, 21:58:32 »
Nobody

Na to jsem se právě koukal a po započení všech komponent už cena/výkon nevychází tak dobře. Spotřeba/výkon dobrá.

Jenda

Bazar jsem prolézal, ale nevím přesně co jak dobře funguje hl. pro výkon. Právě proto jsem se ptal na doporučení.

Našel jsem i tento (paralella 16-CPU), neumím posoudit kolik toho bude potřeba k funkčnosti (komponenty navíc)
http://uk.rs-online.com/web/p/processor-microcontroller-development-kits/8194699/
Nebo jako desktop
http://uk.rs-online.com/web/p/processor-microcontroller-development-kits/8194709/

16 jader na 1/0,6 MHz, ,ax. 32 GFLOPS při 1 GHz na všech jádrech, vypadá výkoněji než Odroid C1, ram teda jen 1 GB.
Verzi ze 64-jádry nebo víc (až 4096) jsem neviděl zatim.

192
Server / Re:Malý server na platformě ARM
« kdy: 01. 02. 2015, 21:51:55 »
Jenda

Ten nový Odroid C tam se k tomu bude nejspíš muset pořídit dost příslušenství a koneečná cena bude vyšší co jsem četl. Máš s tím zkušenosti ?

Obecně sháním něco aby to nehučelo při činnosti, RAM 2 GB alespoň a aby na tom šlo Ubuntu, pro ukládání dat SD karta. Vzhledem k využití pro výpočty také dost záleží na výkonu CPU. Doporučil by jsi mi něco ?

Také jsem se dočetl o novém ARM co se chystá až 4096 jader a okolo 5 TFLOPS, zatím to běží na 16-jádrech.
http://www.tomshardware.com/news/apateva-epiphany-4096-Core-multicore-threaded,15064.html
http://www.adapteva.com/epiphany-multicore-intellectual-property/
Podle všeho zatím existuje 16-jádro
http://www.digikey.com/product-search/en/programmers-development-systems/evaluation-boards-embedded-mcu-dsp/2621773?k=parallella
http://uk.rs-online.com/web/c/semiconductors/semiconductor-development-kits/processor-microcontroller-development-kits/?searchTerm=parallella&h=s&redirect-relevancy-data=636F3D3126696E3D4931384E5461786F6E6F6D794272616E64266C753D656E266D6D3D6D61746368616C6C26706D3D5E5B5C707B4C7D2D2F5D2B2426706F3D313626736E3D592673743D4B4559574F52445F53494E474C455F414C5048415F4E554D455249432677633D4E4F4E45267573743D706172616C6C656C6C6126

193
Vývoj / Re:větší aplikace v Bashi
« kdy: 01. 02. 2015, 21:02:53 »
V Bashi skripty používam, a to i velké pro vytváření a zpracování dat. Postupně jsem vytvořil jeden velký skript z více malých. Dostal jsem se na asi 26000 řádků/2,7 MiB.

Před spuštěním se kód netestuje, jde prostě řádek pro řádce a cykly for jsou uzavřeny done. Když někde něco chybí, nebo je naopak navíc (do, done, for, uvozovky), skript spadne až na to místo dojde. V případě neznámého příkazu prostě zahlásí chybu.

Python je zcela jistě propracovanějsí ale v něm zatim neumim. To co potřebuji, aby běželo, tak v bashi funguje. Pro větší programování se nejspíš Pythoon hodí.

Pro výpočet přímo používam Fortran, dřív jsem používal Pascal/Delphi a bylo to o dost pomalejší. Gro grafy Gluplot, skripty pro Gnuplot spouští Bash.

194
Software / Re:Program pro stažení celého webu
« kdy: 01. 02. 2015, 20:52:38 »
Nobody

Právě LZMA používá i 7zip. Např. u bloggu sosnutéto teleportem (s komentářema a diskuzí hodně) udělal ze 7 GB 86 MB, což docela jde. Velmi důležitá je kromě vysoké komprese propojenost mezi soubory (to i podobnosti v obázcích png,gif,jpg). Nicméně squashfs může být ještě lepší.

Jinak u ImgBurn pro win (32-bit jen) je důležité upozornění na dva ad-ware, co se nebízejí při instalaci. Je potřeba v každé fázi vše prohlédnout a vyškrtnout je. ImgBurn nezvládá extrémně dlouhé názvy a přejmenuje je. U TAR a ZIP může být probléz z diakritikou. 7zip, squashfs, growisofs by měl zvládat vše OK, a hlavně jako 64-bit nespadne, když velikost procesu překročí 2 GB.

Tomáš

Co vlastně používáš, nějaké zpracování textu, vyhledávání, hledání kopií ?

195
Software / Re:Program pro stažení celého webu
« kdy: 29. 01. 2015, 00:27:57 »
Registrovat se pod Honza1 uz neslo - to uz nekdo pouziva.

Stran: 1 ... 11 12 [13] 14