reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - jmk

Stran: 1 2 [3]
31
Software / MS Office v CrossOver Linux
« kdy: 27. 03. 2015, 21:16:00 »
Ahoj,
hledám nejlepší cestu jak provozovat MS Office na Linuxu (konkrétně Ubuntu 14.04 32b). Samozřejmě, že běžně používám LO, ale pro některé dokumenty (např. MS excel soubory s heslem, nebo když jsou odkazy mezi listy, popř. mezi soubory) prostě LO selhává. Bohužel selhal i Google App (dokonce i MS Office on-line!!. U doc souborů se zase někdy rozhází formátování (zejména když jsou hojně použity rámce a grafické prvky).

Používám Ubuntu a LO pracovně (více než 2 roky) a komunikuji tedy téměř ze 100% s lidmi, kteří mají MS Office 2010 a vyšší. Prostě, aby jsem to srhnul občas prostě potřebuji upravit/otevřít doc/xlsx soubor v MS Office.

Zkoušel jsem MS Office 2007/2010 přes Wine a PlayOnLinux - dle tuctu různých návodů a např. u xls souborů chráněných heslem MS Excel prostě spadne. Proto bych chtěl jít do nějakého komerčního řešení, které řeší MS Office na Linuxu. Tímto se tedy chci zeptat na zkušenosti ? Doporučení ? Je CroosOver Linux ta správná cesta, nebo to je jen placené Wine ?  :D Sorry za dlouhý dotaz.

32
Distribuce / Ubuntu 14.04 versus OS X Yosemite/Maverick
« kdy: 23. 12. 2014, 17:17:14 »
Ahoj,
pátral jsem po webu po aktuálních srovnáních posledních stable verzí Ubuntu a OS X. Bohužel téměř všechny články na toto téma jsou z roku z roku 2012 a starší (mám teď na mysli česky psané, ale ani anglických moc není).

Dotaz tedy zní - máte někdo aktuální srovnání ? Používal někdo oboje a může se podělit o zkušenosti ? Určitě mi nejde o srovnání Ubuntu 12.04 a Snow Leopard. Oba systémy od té doby už zase urazili kus cesty.

Jestli můžete napsat zkušenosti všeho druhu: výkon, spolehlivost (hibernace, suspend, WiFi konektivita), uživatelská přívětivost, ergonomie, podpora (ofico/neofico), spolupráce s perifériemi (např. mobil Android/iOS), aplikace, atd.

Je mi jasné, že vše je nakonec o osobních preferencích a žádné srovnání není absolutně objektivní, ale jde mi o názor - tedy subjektivní věc  ;)

BTW - jsem několika-letým spokojeným uživatelem Debian/Ubuntu, ale chtěl bych si rozšířit obzory  :) Předem díky za každý názor, kdo se bude seriozně obtěžovat - pomohou i relevantní linky na již existující články.

Díky.

Stran: 1 2 [3]

reklama