Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - BobTheBuilder

Stran: 1 ... 9 10 [11]
151
Hardware / Re:Laserová tlač na hrubší papier
« kdy: 11. 03. 2016, 15:29:51 »
No ale jestli to děláte pravidelně, tak si kupte za cca 10 tisíc https://www.tsbohemia.cz/epson-l1300-c11cd81401-_d200501.html - sice nemá obraceč, ale pokud toho není strašně moc, tak to přežijou. Rozhodně lepší, než přeložené na 4 průchody. Jestli dost často, tak možná i nějakou A3 laserovku, ale to se dostanete asi tak na čtyřnásobnou cenu.
Jehličkovku bych nebral, to je poněkud hlučné a pomalé (nejspíš bude hlava tisknout text napříč, inkoustovka to zvládne perfektně, ale jehličkova jen v grafickém režimu - takže ještě pomaleji a hnusněji).

152
Hardware / Re:Laserova tlac na hrubsi papier
« kdy: 11. 03. 2016, 09:26:37 »
Zkušenosti říkají, že přehyb na straně je neschůdný, podavač na obálky nepomůže - i tak to prochází mezi gumovými kolečky, která mají oddělit jeden list/obálku a dále posouvat papír tiskárnou (i do obálkového podavače jich můžete dát víc). Je to spolehlivá cesta k paper jam. Fakt ne.
Přehyb v hlavě papíru by projít mohl, ale to už ta tiskárna musí být široká na A4 landscape, takže tam může projít i A3 portrait.
Kromě toho (ač to v dotazu není), předpokládám, že se to má potisknout více méně celé (všechny strany), čož to ještě zhorší, protože po prvním zapečení se ten papír trošku prohne. A pro úspěšný tisk bude muset projít 4x - šance je mizivá. Fakt pro pár kusů je nejlepší copycentrum nebo známý někde ve firmě, kde mají A3 tiskárnu.

153
Hardware / Re:Laserova tlac na hrubsi papier
« kdy: 11. 03. 2016, 08:15:31 »
To nepůjde, přeložený papír neprojde podávacím zařízením, to se snaží papír vzít jednotlivě a proto spolehlivě . Jedině snad, kdyby šel papír napřed tím přehybem - tj. našíř, ale to už tou tiskárnou projde A3 nesložená.
Jinak tlustší papír laserovkou projde, spolehlivě do 200g/m2.
Zkrátka, na A3 je potřeba tiskárna formátu A3. Jednorázově nejlépe donést PDF do nějakého copycentra, nebo u někoho známého ve firmě, kde to mají. Koupit to má smysl jen při větších požadavcích na množství, pod 20 tisíc moc velká nabídka není.

154
Sítě / Re:Bootovíní po síti (PXE) z iSCSI - Win7 BSOD
« kdy: 08. 03. 2016, 11:54:05 »
To byl problém s WinXP, tam to bez sysprepu nešlo (i s ním to bylo omezené), s Win7 stačí povolit jiné (nainstalované) řadiče, typicky se to řeší, když někdo přepne SATA do AHCI. Např tady: https://expertester.wordpress.com/2008/07/19/how-to-enable-ahci-without-reformating/
Totéž pak stačí provést pro iAstore a další, zkrátka systémový disk (bootovací) musí být dostupný, pokud je k dispozici síťová karta, ostatní HW se už s poměrně velkým úspěchem doinstaluje, ale to je jiná kapitola.

155
Server / Re:Samba server pro Windows
« kdy: 24. 02. 2016, 16:13:46 »
No a není lepší místo XP v roli serveru použít nějaký rozumný NAS? Taková omezení tam nebudou, bude to energeticky úsporné a tiché. Obvykle celkem přívětivá konfigurace.

156
JardaP a TKL mají naprosto pravdu - práva musí být přidělena funkčně, kdo jako funkci zastává pak znamená jen zařazení nebo vyjmutí ze skupiny. Řekl bych, že limitem je tak asi 10 uživatelů sítě. V okamžiku, kdy jich je 20, začínají problémy a když jich je 2000, tak práva přidělená jednotlivým uživatelům jsou zcela neschůdná.
A není to otázka Windows, je to otázka jakéhokoliv FS s ACL. Když ACL nemáte (klasická unixová práva), tak máte problém, protože reálně potřebujete mít lidi, kteří můžou dělat změny, kteří můžou jen číst a kteří nemůžou nic. To pomineme situaci, kdy někdo s omezenými právy má vidět jen ty položky, které může otevřít alespoň pro čtení a to, co nemůže, vůbec nevidí.
Tohle měl pěkně udělané Novell Netware: stačilo někde přidělit právo k souboru a tím se automaticky umožnilo projít celou adresářovou strukturu až k tomuto objektu. Po odstranění práva zmizela práva i k té cestě.

157
Software / Re:Kopírování s přeskakováním chyb
« kdy: 13. 01. 2016, 10:07:25 »
Na NTFS nelze použít fsck, ale ntfsck a ntfsfix z balíku ntfs-3g. Opraví to jen něco a nastaví příznak, takže Windows provedou vlastní kontrolu konzistence při připojení svazku. Práce s NTFS v Linuxu celkem jde, ale plnohodnotnou kontrolu je nutno přenechat Windows.

158
Server / Re:Odpověď mail serveru při blokaci
« kdy: 04. 11. 2014, 21:50:30 »
Server v SMTP komunikaci odpoví chybou 5xx (neopravitelná chyba), např. 550 Reverse DNS record does not match
V případě blacklistů tam bývá URL, kde se dá zjistit víc. Problém ovšem je v klientovi, zda nebo jak snadno tuto zprávu zobrazí uživateli. Specielně MS Outlook má tendenci toto pečlivě schovat. A i když ne, tak je to stručné a anglicky, takže tomu uživatel většinou vůbec nerozumí.
V logu to je samozřejmě taky, ale tam se, při outsourcovaném řešení, leckdy nedá snadno dostat.
Pokud server nerozhodne o odmítnutí v průběhu SMTP komunikace, ale až při dalším zpracovaní (třeba test na viry v přílohách), už nemůže odpovědět odesílateli, protože ten může být podvržený a obtěžovalo by to tak nevinné majitele zneužitých adres.

Stran: 1 ... 9 10 [11]