reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - BobTheBuilder

Stran: 1 ... 6 7 [8]
106
Studium a uplatnění / Re:Studium dvou vysokých škol
« kdy: 01. 07. 2016, 09:19:08 »
Znám pár lidí, kteří vystudovali 2 vysoké školy současně, ale technika to nebyla - tam se obvykle vyžaduje přece jen nějaké prezenční studium (laboratoře) a práce (projekty) v příliš velkém rozsahu na to, aby se daly zvládnout dvě současně.
Navíc vzhledem k "úmrtnosti" bych řekl, že bude lepší zvolit jednu a tu začít studovat naplno. Pokud se po prvním ročníku ukáže, že to jde snadno, dá se přibrat i druhá - kdo nemá v hlavě prázdno, tak přijímačky úspěšně udělá, takový nával na techniku zase není.

107
Hardware / Re:Doporučte modem k O2 VDSL
« kdy: 27. 06. 2016, 08:01:16 »
AFAIK není podporován.
Kromě toho by jako router měl fungovat se standardním firmwarem (pokud mu někdo odstranil něco z konfigurace, reset do továrního nastavení by to měl vrátit).
Ale tento hardware za tu cenu vůbec nemá smysl - integrovaná anténa, 100mbit ethernet, pouze 2,4GHz WiFi. Jediný smysl provozovat tuhle věc je to VDSL.
Někde přes 1000Kč už se dá koupit SOHO router a WiFi dualband a gbit LAN.

108
Sítě / Re:O2 VDSL2 - Annex A (POTS), ISDN (Annex B) Jak je to?
« kdy: 24. 06. 2016, 10:47:37 »
Jako advocatus diaboli: není jednodušší koupit sprostý VDSL modem (Zyxel třeba), který operátor podporuje, po ověření funkčnosti VDSL ho přepnout do bridge módu a to Cisco provozovat přes ethernet?
Ale jinak, ta linka je přepnutá do VDSL (na ústředně)? Tam to totiž není tak, že bych jen přepnul chceck box z ADSL na VDSL nebo dokonce Autodetect, tam to musí jít do jiného DSLAMu, a pak už jede jen VDSL a nejede ADSL.
Já jsem měl ADSL od T-mobile (původně Radiokomunikace, LLU) a to dokonce museli zapojit jiný pár do ústředny (bitstream) a jako vedlejší efekt jsem tak přišel o hlasové služby (což nebyla žádná škoda, Cisco SPA112 + VOIP to nahradilo).
Bridge mode na VDSL taky není triviální, mj. přes to snad nejde protlačit IPv6 - ale to jsem zatím nezkoušel a protože v srpnu u nás natáhnou kabelovku, tak už s VDSL experimentovat nebudu.

109
Sítě / Re:O2 VDSL2 - Annex A (POTS), ISDN (Annex B) Jak je to?
« kdy: 23. 06. 2016, 15:37:26 »
AFAIK odpověď je v "linkový zařízení DSLAMů, které O2 používá, VDSL2 nad ISDN nepodporují".
Annex A je mrtvý, to byly jen první DSLAMy hned na začátku před 10 lety.
Takže není problém v tom, že by VDSL2overISDN nešlo, ale O2 nemá karty v DSLAMu, které by to podporovaly - ale pokud to je citát odpovědi někoho z podpory, možná to jen znamená, že to nemůžou na ústředně propojit.
Všechny VDSL2 modemy, které jsem viděl, podporovaly i ADSL 2+, ale jen Annex B. Annex A snad nikde už není, ty první DSLAMy už jsou nahrazeny novějšími s Annex B. Noví zákazníci ADSL dostávali Annex B už asi rok po spuštění služby.
To, že něco je "over POTS" (plain old telephone service) neříká nic o frekvencích xDSL, ale o tom jestli to ISDN projde. Německé O2 provoz VDSL2 přes ISDN podporuje, ale jsou tam nějaké dorbné komplikace: http://www.davidc.net/networking/cisco-routers-german-vdsl2

110
Windows a jiné systémy / Re:Licenční podmínky Windows
« kdy: 10. 06. 2016, 14:00:51 »
Posteh - skuste hadat ci pride mrkvosoft robit audit do statnej sfery/samospravy ....

Ne, protože tam mají obvykle jiné licence, třeba KMS server a licence tak fyzicky na počítačích nejsou. Volume License Key (VLK) skončily u WinXP a Office 2007, od Win Vista a Office 2010 je pro větší zákazníky KMS server. Školy můžou mít stejným způsobem Campus License - sice to není úplně levné, ale neřeší se počet licencí ani verze software.

111
Hardware / Re:Doporučte modem k O2 VDSL
« kdy: 14. 05. 2016, 07:18:33 »
Zyxel mám (VDSL mám ale od T-mobile). Měl jsem nějaký Comtrend (secondhand) od Vodafonu, jednou za pár dní přestal komunikovat a musel se ručně restartovat. Zyxel je lepší :-( - restartuje se sám.
Vzhledem k tomu, že máš Turris a ADSL modem v bridge modu, tak je to jasná volba bez ohledu na cokoliv.
Jinak přechod ADSL->VDSL mi pomohl, nejistých 13mbit na ADSL je teď spolehlivých 20mbit na VDSL. A hlavně upload je 2mbit, to je zřetelné zlepšení.

112
Windows a jiné systémy / Re:Windows 7 sa updatol na windows 10
« kdy: 02. 05. 2016, 06:56:27 »
To není všechno, lepší je udělat 2 změny (vypnout i GWX). Musí se ale změnit položka registry, která je skrytá, takže to nejde regeditem. Nejjedodušší je udělat soubor gwx.reg a do něj vložit:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Gwx]
"DisableGwx"=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate]
"DisableOSUpgrade"=dword:00000001

Na tento soubor pak poklepat, odsouhlasit UAC, naimportuje se (změní se hodnoty) a je to. Upgrade na W10 jde udělat kdykoliv na vlastní přání později, na rozmyšlenou máme všichni čas do konce července.

113
Hardware / Re:Laserová tlač na hrubší papier
« kdy: 11. 03. 2016, 15:29:51 »
No ale jestli to děláte pravidelně, tak si kupte za cca 10 tisíc https://www.tsbohemia.cz/epson-l1300-c11cd81401-_d200501.html - sice nemá obraceč, ale pokud toho není strašně moc, tak to přežijou. Rozhodně lepší, než přeložené na 4 průchody. Jestli dost často, tak možná i nějakou A3 laserovku, ale to se dostanete asi tak na čtyřnásobnou cenu.
Jehličkovku bych nebral, to je poněkud hlučné a pomalé (nejspíš bude hlava tisknout text napříč, inkoustovka to zvládne perfektně, ale jehličkova jen v grafickém režimu - takže ještě pomaleji a hnusněji).

114
Hardware / Re:Laserova tlac na hrubsi papier
« kdy: 11. 03. 2016, 09:26:37 »
Zkušenosti říkají, že přehyb na straně je neschůdný, podavač na obálky nepomůže - i tak to prochází mezi gumovými kolečky, která mají oddělit jeden list/obálku a dále posouvat papír tiskárnou (i do obálkového podavače jich můžete dát víc). Je to spolehlivá cesta k paper jam. Fakt ne.
Přehyb v hlavě papíru by projít mohl, ale to už ta tiskárna musí být široká na A4 landscape, takže tam může projít i A3 portrait.
Kromě toho (ač to v dotazu není), předpokládám, že se to má potisknout více méně celé (všechny strany), čož to ještě zhorší, protože po prvním zapečení se ten papír trošku prohne. A pro úspěšný tisk bude muset projít 4x - šance je mizivá. Fakt pro pár kusů je nejlepší copycentrum nebo známý někde ve firmě, kde mají A3 tiskárnu.

115
Hardware / Re:Laserova tlac na hrubsi papier
« kdy: 11. 03. 2016, 08:15:31 »
To nepůjde, přeložený papír neprojde podávacím zařízením, to se snaží papír vzít jednotlivě a proto spolehlivě . Jedině snad, kdyby šel papír napřed tím přehybem - tj. našíř, ale to už tou tiskárnou projde A3 nesložená.
Jinak tlustší papír laserovkou projde, spolehlivě do 200g/m2.
Zkrátka, na A3 je potřeba tiskárna formátu A3. Jednorázově nejlépe donést PDF do nějakého copycentra, nebo u někoho známého ve firmě, kde to mají. Koupit to má smysl jen při větších požadavcích na množství, pod 20 tisíc moc velká nabídka není.

116
Sítě / Re:Bootovíní po síti (PXE) z iSCSI - Win7 BSOD
« kdy: 08. 03. 2016, 11:54:05 »
To byl problém s WinXP, tam to bez sysprepu nešlo (i s ním to bylo omezené), s Win7 stačí povolit jiné (nainstalované) řadiče, typicky se to řeší, když někdo přepne SATA do AHCI. Např tady: https://expertester.wordpress.com/2008/07/19/how-to-enable-ahci-without-reformating/
Totéž pak stačí provést pro iAstore a další, zkrátka systémový disk (bootovací) musí být dostupný, pokud je k dispozici síťová karta, ostatní HW se už s poměrně velkým úspěchem doinstaluje, ale to je jiná kapitola.

117
Server / Re:Samba server pro Windows
« kdy: 24. 02. 2016, 16:13:46 »
No a není lepší místo XP v roli serveru použít nějaký rozumný NAS? Taková omezení tam nebudou, bude to energeticky úsporné a tiché. Obvykle celkem přívětivá konfigurace.

118
JardaP a TKL mají naprosto pravdu - práva musí být přidělena funkčně, kdo jako funkci zastává pak znamená jen zařazení nebo vyjmutí ze skupiny. Řekl bych, že limitem je tak asi 10 uživatelů sítě. V okamžiku, kdy jich je 20, začínají problémy a když jich je 2000, tak práva přidělená jednotlivým uživatelům jsou zcela neschůdná.
A není to otázka Windows, je to otázka jakéhokoliv FS s ACL. Když ACL nemáte (klasická unixová práva), tak máte problém, protože reálně potřebujete mít lidi, kteří můžou dělat změny, kteří můžou jen číst a kteří nemůžou nic. To pomineme situaci, kdy někdo s omezenými právy má vidět jen ty položky, které může otevřít alespoň pro čtení a to, co nemůže, vůbec nevidí.
Tohle měl pěkně udělané Novell Netware: stačilo někde přidělit právo k souboru a tím se automaticky umožnilo projít celou adresářovou strukturu až k tomuto objektu. Po odstranění práva zmizela práva i k té cestě.

119
Software / Re:Kopírování s přeskakováním chyb
« kdy: 13. 01. 2016, 10:07:25 »
Na NTFS nelze použít fsck, ale ntfsck a ntfsfix z balíku ntfs-3g. Opraví to jen něco a nastaví příznak, takže Windows provedou vlastní kontrolu konzistence při připojení svazku. Práce s NTFS v Linuxu celkem jde, ale plnohodnotnou kontrolu je nutno přenechat Windows.

120
Server / Re:Odpověď mail serveru při blokaci
« kdy: 04. 11. 2014, 21:50:30 »
Server v SMTP komunikaci odpoví chybou 5xx (neopravitelná chyba), např. 550 Reverse DNS record does not match
V případě blacklistů tam bývá URL, kde se dá zjistit víc. Problém ovšem je v klientovi, zda nebo jak snadno tuto zprávu zobrazí uživateli. Specielně MS Outlook má tendenci toto pečlivě schovat. A i když ne, tak je to stručné a anglicky, takže tomu uživatel většinou vůbec nerozumí.
V logu to je samozřejmě taky, ale tam se, při outsourcovaném řešení, leckdy nedá snadno dostat.
Pokud server nerozhodne o odmítnutí v průběhu SMTP komunikace, ale až při dalším zpracovaní (třeba test na viry v přílohách), už nemůže odpovědět odesílateli, protože ten může být podvržený a obtěžovalo by to tak nevinné majitele zneužitých adres.

Stran: 1 ... 6 7 [8]

reklama