Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Mareg

Stran: 1 2 [3]
31
Odkladiště / Re:Koho z diskutérů poslouchat?
« kdy: 15. 02. 2013, 10:35:00 »
Chceš-li mít jasno, poraď se s mudrcem.
Chceš-li být zmatený, poraď se s dvěma.

32
Server / Re:Databáze s vazbami nebo bez?
« kdy: 13. 02. 2013, 10:20:35 »
a) to aplikacia pouzivala a vadilo to (select ktory zbiehal pomaly pretoze FK nad stlpcom "Mena" bol znacne nevyvazeny, potreba importnut nie 100% spravne data,...)
Co dodat?
Nasypte to tam i se skořápkama.

33
Sítě / Re:Nastavení IP adres s maskou
« kdy: 24. 01. 2012, 09:53:35 »
Takže nejenom, že mu máme zaplatit školné ( tedy pokud dotyčný studuje na státní škole), ale máme za něj i dělat úkoly.
Opravdu potřebujeme takovéto inžynýry?

34
Podle mne největší zátěží pro SQL servery nejsou komplikované dotazy, ale obrovské množství primitivních dotazů, které jsou některé aplikace schopny vygenerovat kvůli zobrazení jedné stránky. Někteří webmasteři si MySQL pletou s key->value store a dokáží databázový server zahltit. Na takové pak může platit FUP omezující počet dotazů za hodinu.
No já mám skoro pocit, že je to naopak. Zátěží není ani tak množství jednoduchých dotazů, jako komplikované dotazy, při kterých si server musí vytvářet tmp tabulky ať už v RAM nebo na disku.

Je tu někdo, kdo to má ověřené?

Díky.
--
Mareg

35
Server / Re:Apache nastavenie ak neexistuje stranka
« kdy: 02. 01. 2012, 10:18:50 »
Zkuste hledat tímto směrem:


# Customizable error responses come in three flavors:
# 1) plain text 2) local redirects 3) external redirects
#
# Some examples:
#ErrorDocument 500 "The server made a boo boo."
#ErrorDocument 404 /missing.html
#ErrorDocument 404 "/cgi-bin/missing_handler.pl"
#ErrorDocument 402 http://www.example.com/subscription_info.html


Stran: 1 2 [3]