Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Patrik Chrz

Stran: 1 ... 10 11 [12]
166
Distribuce / Re: Ubuntu 10.04 Lucid Lynx - první dojmy
« kdy: 01. 05. 2010, 19:22:33 »
Zatím nemůžu říct. Před update mi Ubuntu fungovalo, nyní taky funguje.  Co se mi nelíbilo bylo umístění tlačítek vlevo, tak jsem to s pomocí Ubuntu fóra napravil.
Pro neznalé, kteří to nechtějí hledat:
Kód: [Vybrat]
gconftool-2 --set /apps/metacity/general/button_layout --type string "menu:minimize,maximize,close"Jinak kromě grafického vzhledu (který mi nepřijde ani lepší ani horší) pro mě žádná změna.

Jen se zeptám, kdyby to někdo věděl. Je možné na horním panelu, co je "Aplikace Místa Systém" toto nějak změnit, třeba zmenšit (např. že by tam bylo jen A M S, nebo nějaké ikonky, to Aplikace by tam nemuselo být vlastně vůbec, stačí ikonka Ubuntu).  Ušetřené místo by se mi hodilo :)

167
Hardware / Re: DVB-T USB a Linux - skusenosti
« kdy: 01. 05. 2010, 19:15:02 »
Já mám MSI Digivox DUO. Původně bylo třeba do Linuxu (Ubuntu) cosi doinstalovat, ale od určité verze jádra mi minimálně jeden z tunerů funguje ihned, aby fungovaly oba, používal jsem toto, ale možná už fungují oba automaticky:

Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install mercurial linux-headers-$(uname -r) build-essential subversion gcc make dvb-utils
wget http://www.otit.fi/~crope/v4l-dvb/af9015/af9015_firmware_cutter/firmware_files/4.95.0/dvb-usb-af9015.fw
sudo cp dvb-usb-af9015.fw  /lib/firmware/
hg clone http://linuxtv.org/hg/~anttip/af9015
cd af9015
make
sudo make install

Dálkové ovládání se mi rozchodit bohužel nepodařilo :(. Jinak ale karta funguje perfektně, používám jak v Kaffeine (umí toho víc, mimo jiné nahrávat více pořadů současně a díky 2 tunerům i z různých multiplexů), tak v ME-TV (je jednodušší, dá se krásně zmenšit do miniokýnka (u Kaffeine mi to nejde) a má lépe udělaný EPG (všechny programy na jedné stránce).

168
Distribuce / Re: Zasáhne live distribuce do mého disku?
« kdy: 28. 04. 2010, 00:19:49 »
Kdysi jsem si trochu hrál s Puppy Linuxem - mimimalistická distribuce (s velkou rezervou se vešla na 8 cm CDčko), která se z CDčka načetla do RAM a běžela z ní. Ruku do ohně bych za to nedal, ale mám pocit, že ta HDD vůbec nepřipojovala.

169
Odkladiště / Re: Má smysl dávat Linux do firmy?
« kdy: 22. 04. 2010, 12:51:28 »
Používám Linux jako jediný systém na mém osobním počítači a pro takovou tu základní práci - surfování po Internetu a psaní v texťáku nebo tabulkovém kalkulátoru mi to stačí. Občas mi přijde nějaký ten dokument ve Wordu, Excelu nebo Powerpointu a otvírám je bez problémů i když jednou mi to nějak zmršilo češtinu. Ukládat dokumenty z OpenOffice jako Word/Excel není problém, ale jak už píše kolega může být problém se vzorci. Ten bude ale i při jejich psaní - záleží na tom, jak moc "do hloubky" s těmito produkty uživatelé pracují. Jestli jde jen o to napsat text nebo vytvořit jednoduchou tabulku s nějakým tím součtem, rozdílem, dělením a násobením, tak by problém nastat neměl.
Dalším kamenem úrazu mohou být přílohy .eml nebo .msg. Nevím, co je to za módu, ale tu a tam mi taková příloha dojde. Zatím šlo jen o takové ty "řetězové dopisy", takže to mažu, ale měl by s tím být schopen pracovat Thunderbird.
Co se uživatelů týče - nějaké protesty lze samozřejmě očekávat. Ať jen proto, že jde o něco nového (aktuálně řeším problém s uživatelem, který neskutečně prudí jen proto že dostal jinou myš - už má třetí a pořád mu nevyhovuje), nebo proto, že půjde o normální výmluvu (něco neví/neumí, tak to svede na nový systém, protože "v tom starém to věděl/uměl" i když to vůbec nemusí být pravda). V tom případě záleží na tvé pozici. Jestli jsi jen "IT vocas", na kterého uživatelé svedou všechny svoje problémy a neschopnosti, nebo jestli máš možnost si na ně trochu "dupnout", popř. pokud tě podpoří šéf. Kolikrát pak stačí na uživatele udělat trochu "bububu" a najednou je všechno OK a všechno jde.
Naopak výhodou je mnohem složitější šance "zasírání" počítače uživatelem různými fičurkami, prográmky a viry, díky čemuž by správa takovéto počítačové sítě měla být jednodušší.

170
Software / Re: Bankovní linux
« kdy: 29. 03. 2010, 00:28:12 »
Já lezu do bankovnictví z normálního "civilního" (nemám vyhraněné jen na toto) Ubuntu. Bez problémů mi funguje: Axa, mBank, ING, Poštovní spořitelna, MPÚ, a FIO.
Normálně používám Chrome, ale na banky Firefox (má to doplněk pro uložení nějakých dat, což v Chrome nejde).

171
Software / Re: Automatické uzamknutí obrazovky při uspání
« kdy: 29. 03. 2010, 00:25:31 »
Já když dám na notebooku vypnout-uspat do paměti, tak při probuzení mám obrazovku vždy zamčenou (naopak bych přivítal opak :D ). Používám Ubuntu

Stran: 1 ... 10 11 [12]