Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - cik951

Stran: 1 2 [3] 4 5
31
Server / Re:Jak odnaučit posílání velkých příloh mailem?
« kdy: 03. 03. 2014, 17:58:17 »
To vypadá moc pěkně. Ale jak znám uživatele, za pár dní se budou divit, že ty odkazy nefungují napořád :-)
No, ale ony mohou fungovat pořád. Pokud jsem se nepřehlédl, tak je tam volba u přílohy (ticketu) - do not expire   ;)

32
Hardware / Re:USB flashka s RAID 1
« kdy: 03. 03. 2014, 17:37:41 »
Bacha! Raid1 pres flashky zpusobi to, ze se budou zatezovat obe dve stejne a vysledek je ten, ze odejdou spolecne obe dve - nebo alespon hodne blizko sebe v case. Rekl bych, ze Vas problem to moc neresi. Spis bych Vam doporucil pouzit "verify-on-write" - po zapisu na flasku tato data zase precist - flashka odejde pri zapisu, ne pri cteni. Pozor ale abyste necetl z cache, ale opravdu z te flashky. :)
Což je ale mimochodem úplně stejná situace jako u klasických disků, proto se doporučuje pro raid 1 použít raději disky z různých sérií  :)

33
Server / Re:Jak odnaučit posílání velkých příloh mailem?
« kdy: 03. 03. 2014, 17:23:03 »
Uz tu bylo nakousnuto udelat firemni "uschovnu" nemate nekdo tip na nejakou jednoduchou web aplikaci na toto?
staci jen:

vyberte soubor >
vlozte e-mail komu >
vlozte e-mail pro mazaci link >
napiste poznamku o co jde >
odeslat.

Díky informacím od uživatelů - PetrTv a Pavel 'TIGER' Růžička, jsem se díval na možnosti filelinku pro Thunderbird a jedním z řešení, které spolupracuje s filelinkem, je DL - http://www.thregr.org/~wavexx/software/dl/, který vypadá celkem jednoduše, běží nad PHP, takže by to mohlo vyhovovat i vám

34
Hardware / Re:USB flashka s RAID 1
« kdy: 02. 03. 2014, 17:55:48 »
  Ahoj,
Nevite nekdo o usb flashce, kde uvnitr jsou dve zarizeni v RAID1 s indikaci, pokud jedno se poroucha nebo prestane vyhovovat?
Nebo aspon co nejlehci externi RAID1 disk pro dve 2.5 disky?

Dik
šlo by koupit 2+ flashek a vytvořit nad nima softwarový raid ( pokud to budete připojovat k linuxu )

35
Server / Re:Jak odnaučit posílání velkých příloh mailem?
« kdy: 02. 03. 2014, 17:33:56 »
Nejprve bych chtěl všem, co se snažili konstruktivně zapojit do debaty, poděkovat za tipy.  :)

Díky za informaci o kombinaci TB + Filelink vypadá zajímavě v kombinaci s WebDAV nebo DL ( externím uložištím ve správě jiných subjektů, bych se raději vyhnul )

Co se týče IceWarpu, tak to taky stojí za to sa na dané řešení minimálně podívat, už jen proto, že nejspíš řeší i příchozí přílohy ( nezávisle na posílající straně ), díky

Lol Phirae - abych řekl pravdu, tak v ideálním světě máte nejspíš pravdu, ale realističtější je podle mě vymyslet systém, který se téměř neliší od stávajícího posílání emailů ( z hlediska uživatelů ), který vyhoví jak uživatelům, tak ajťákům.

Nasazení OwnCloud mi přijde tak trochu zbytečné, pokud bych pomocí tohoto řešení chtěl akorát zcivilizovat emaily. Pokud bych jej ale použil i jinak - například kalendář, kontakty, tak i ano.

Minem - díky za obsáhlý příspěvek o řešení ve vaší firmě

Petr - ano věřím tomu, že by se to snad i nějak dalo zbastlit za pulku odpoledne i s prestavkou na kafe a cigaro a pokud by se jednalo jen o řešení uvnitř firmy, ale bylo by to řešení absolutně neotestované a pokud člověk není specialista na smtp a mime, tak věřím tomu, že by se během reálného provozu začal dost divit ( jaké všelijaké výjimky by musel najednou řešit a nadávat na nedodržování RFCéček )

36
Software / Re:Brasero nepálí audio z mp3
« kdy: 28. 02. 2014, 18:28:30 »

Otázka proč jsi musel vypnout normalizacii, k čemu to tam je, a co způsobilo, že jsi to musel vypnout.

Odpoví někdo kdo to ví ?
Laicky řešeno vám normalizace audia dělá to, že pokud máte mp3 z více rozdílných zdrojů s různou hlasitostí, tak vám po aplikaci normalizace, budou znít tyto mp3jky "stejně hlasitě".

37
Server / Jak odnaučit posílání velkých příloh mailem?
« kdy: 28. 02. 2014, 18:09:31 »
Dobrý den,
chtěl jsem poprosit, jestli někdo z vás nemá nějaký magický recept na to, jak naučit uživatele posílat emaily bez velkých příloh ( x MB ) tzn. nabídnout jim nějakou rozumnou alternativu ( něco velice snadného na použití )
Přdpokládám, že každý z vás se setkal s tím, že uživatelé se vztekají, že jim nechcete umožnit posílání emailů s přílohou přesahující ( x MB )  ::)
Možnosti, co mě napadají :
  • Cesta rezignace :P - neomezovat přílohy
  • Omezit na x MB - uživatelé se vztekají a stejně to obcházejí pomocí komprimace a dělení na svazky - výhodou je redukce velikosti přílohy díky komprimaci
  • Použít externí uložiště pro přílohu a mailem poslat odkaz - výhodou je, že nedochází nadměrnému a zbytečnému bobtnání dat uložených na imap serveru, nevýhodou - data jsou u někoho neznámého, což ne vždy je ideální stav, navíc sobour může být později odstraněn - pokud se nejdná o nějakou z placených variant a uživatele to "obtěžuje" - aspoň to tvrdí  ::)
Pro mě ideální stav ( jaký by se mi líbil  ;D ) by byl odeslání dat na speciálně nakonfigurovaný smtp server, který by automaticky provedl to, že přílohy (buď vše, nebo ty co překročí x MB velikost ) uloží k sobě (navíc by teoreticky mohl stejný data mít uložena jen jednou) a dál pošle modifikovaný email tzn. místo přílohy by byl jen odkaz ke stažení - ale vidím tam několik problémů - elektronický podpis, zabezpečení příloh, atd...
Nebo ještě možná lepší by byl klient, který by to vše provedl před odesláním emailu ...
Takže se ptám, jestli víte o nějakém schůdném řešení, prosím.

38
Vývoj / Re:PHP skript: ověření existence obrázku
« kdy: 28. 02. 2014, 17:36:37 »
avsak je to pomale. Existuje moznost ako tento script spustat tak aby sa "davkoval"? Spravuje dajme tomu 1000 udajov a zase 1000 atd atd ? Ide mi o to aby nezacinal stale od znova. Identifikator ci to bolo skontrolovane alebo nie nemozem pouzit lebo data sa velmi rychlo menia
Mě na těhle dotazech nejvíc fascinuje, že jsou většinou tak obecně formulované a doplňující informace se objevují až časem, že přemýšlím nad tím, jestli ten zadavatel pracuje na nějakém tajném vladním projektu, nebo našel nějakou velice lukrativní skulinu v nabídce softwarových služeb a nechce o tom moc psát, aby jej někdo nepředběhl :P

Pořád, abych pravdu řekl, tak tomu ne až tak úplně rozumím. Můžete napsat, jaké varianty mohou nastat ( tím myslím obsah databáze a existence / neexistence / aktuálnost daného obrázku ) a seřadit je podle toho, jak velký problém daná situace znamená?
Nepomohla by lokální cache obrázků ? Co když dojde k výpadku internetu ( nebo jen např dočasná nedostupnost dns ) a bude probíhat ten váš skrip, tak nejspíš smaže všechna data ve vaší databázi, když pak se obnoví spojení, jak velký problém bude to, že je vaše databáze prázdná (nejpíš bude trvat nějaký čas než se obnoví ) ? Jedná se o placenou službu s garancí ? atd.

Co se týče zpracování po 1000 kusech ... nepomohlo by ukládat do daného řádku timestamp poslední kontroly existence obrázku a pak zpracovávat 1000 řádků ( limit 1000 )  seřazaných podle timestampu ?

39
A co tak zkusit napsat víc informací ::) co vám např. vypisuje
Kód: [Vybrat]
ipconfig /all

40
Server / Re:Rewrite localhostu v .htaccess
« kdy: 11. 02. 2014, 18:32:57 »
Osobně doporučuju si na lokále vytvořit pro testování virtuální hosty a budete se to chovat stejně jak na hostingu .

1) upravte si soubor etc ( c:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts )
Přidejte řádek např.
127.0.0.1   www.test.local

2) Pak si upravte d:\wamp\bin\apache\Apache2.2.17\conf\httpd.conf
ve kterém povolte virtualhosy
...
# Virtual hosts
Include conf/extra/httpd-vhosts.conf
...

3) Pak upravte d:\wamp\bin\apache\Apache2.2.17\conf\extra\httpd-vhosts.conf

...
<VirtualHost *:80>
    DocumentRoot "D:/wamp/www/test"
    ServerName www.test.local
    CustomLog "D:/wamp/logs/test/access.log" common
</VirtualHost>
...

4) Vytvořte složky D:/wamp/www/test a D:/wamp/logs/test/

5) Restartujte Wamp a pak by vám v měla fungovat adresa www.test.local v prohlížeči a budete to mít jak na hostingu

41
Server / Re:Překládka serveru po síti
« kdy: 05. 02. 2014, 21:10:12 »
Psal jsem, že fdisk tohle ukazuje u původního stroje, žádné harakiri na něm děláno nebylo, čistá instalace, pak samba, pak web, dlna později, nic jiného se tam nedělalo.
Já jsem se ptal, jestli jste zkoušel příkaz fdisk -l někdy předtím (před kopírováním) na tom původním stroji ? Pokud ano a fungovalo to, tak vznikl problém před kopírováním.
Jinak si osobně myslím, že původní disk byl rozdělen pomocí novější metody (GPT) a proto fdisk -l se choval stejně i předtím a je to ok, protože fdisk neumí pracovat s GPT.

Jinak, pokud kopírujete pomocí dd, tak může vzniknout problém při bootování z nového disku a to tehdy, pokud nový disk není identifikován v systému pomocí klasické metody (/dev/sdX) nebo novější metody s UUID, ale pokud je identifikován pomocí
/dev/disk/by-id , protože nový disk bude mít jiné id.

Proto je lepší použít pro identifikaci disků použít buď label nebo UUID, které zůstanou stejné při kopírování.

Takže pokud váš záložní (předpokládám, že používá identický hardware jako původní systém, jak píšete ) systém nechce bootovat, tak bych se podíval, jak máte identifikovány disky v /etc/fstab. Pokud pomocí metody by_id, tak musíte provést změny grubu a fstab

42
Hardware / Re:S.M.A.R.T. přes řadič Adaptec 2420SA
« kdy: 05. 02. 2014, 20:37:32 »
Pokud se chci podívat na S.M.A.R.T. atributy disků, které jsou za hw řadičem, tak v mém případě (máme řadič megaraid) použiju

Kód: [Vybrat]
smartctl -d megaraid,device_id -a /dev/sda | more

kde device_id je číslo (v našem případě 4 až 7, máme 4 disky připojeny na řadič), které můžete získat pomocí utility megacli nebo ( v mém případě ;D ) metoudou pokus / omyl

Pak dostanete standardní výstup :

Kód: [Vybrat]
/dev/sda [megaraid_disk_04] [SAT]: Device open changed type from 'megaraid' to 'sat'
=== START OF INFORMATION SECTION ===
Model Family:     Western Digital RE4 Serial ATA
Device Model:     WDC WD5003ABYX-01WERA1
Serial Number:    WD-WMAYP3469488
.....

Podobně by to mělo fungovat s řadičem 3ware. Příklad :

Kód: [Vybrat]
smartctl -d 3ware,1 -a /dev/twe0

Pro adaptec by to zase mělo být ( nemám vyzkoušeno )
Pro SATA disky

Kód: [Vybrat]
smartctl -d sat --all /dev/sgX

a pro SAS disky

Kód: [Vybrat]
smartctl -d scsi --all /dev/sgX
Takže ve vašem případě (4 sata disky) bych zkusil variantu s -d sat ne -d scsi

43
Server / Re:Překládka serveru po síti
« kdy: 04. 02. 2014, 22:02:35 »
V původním stroji mě fdisk -l vypisuje něco jako:

Kód: [Vybrat]
root@debian:~# fdisk -l

VAROVÁNÍ: Na „/dev/sda“ nalezena GPT (GUID tabulka rozdělení disku)! Nástroj fdisk nepodporuje GPT. Použijte GNU Parted.

Znamená tato informace něco, proč se ta tabulka nezkopírovala 1:1 ?
A zkoušel jste ten fdisk -l ještě před tím harakiri s disky? Neměl jste původně na tom disku GPT, který jste později předělal na MBR ? Nemám s GPT zatím praktické zkušenosti, ale co vím, tak ta tabulka je tam uložena 2x ( na začátku a na konci disku ) a tak někdy nestačí přemazat začátek disku

44
Hardware / Re:Notebook nebo netbook jako server?
« kdy: 23. 01. 2014, 22:22:26 »
- cik951 :  Opravdu potom nechápu co resili v tom článku.
Abych to upřesnil. Co se týče neserverových OS, tak je určeno pár služeb, které můžete v souladu s licencí provozovat jako "server" (a ještě u každé verze je omezení na počet počítačů, které se k takovémuto serveru mohou připojit - 10 až 20 podle verze ) :
  • sdílení složek
  • sdílení připojení
  • sdílení tiskáren
  • a ještě pár drobností pokud se nepletu, ale ty tři jsou asi nejvýznamnější
Takže ( a teď mě berte s rezervou, nejsem licenční specialista ) pokud budete mít na "serveru" připojenou kameru a ta kamera bude ukládat video do sdílené složky a někdo jiný si to video z kamery nakopíruje k sobě do pc a přehraje, tak to bude licenčně ok, pokud ale na "serveru" bude služba, která to video bude streamovat, tak už je to licenčně špatně

45
Hardware / Re:Notebook nebo netbook jako server?
« kdy: 23. 01. 2014, 20:57:02 »
2 ) Další otázkou je licenční politika MS. Pokud by to někdo provozoval jako Home řešení, asi by se nic významného nedělo. Pokud by však rozjel nějakou službu ( omlouvám se nenapadá mě jakou i když dnes lidé žádají peníze za různé věci a těží s toho, že ostatní o tom ví ještě méně než oni ) za kterou by přijímal peníze, používá Wind. v rozporu s licencí ?
Minimálně teoreticky by pro domácí serverové služby měly být zakoupeny Windows Home Server, které ovšem prodávají pouze s novým HW. Pokud se pletu bude pak zase nepřijatelná cena.
Nejsem specialista na licenční politiku MS produktů, ale libovolný neserverový OS od MS nemůžete používat jako server ( tozn. pokud se hrubě nemýlím  ;D ) že tam nemůžete nainstalovat třeba FTP server a přistupovat na něj z jiných počítačů.
Co se týče serverů, tak tam je to větší chaos a záleží na verzi serverového OS a dokonce i na tom v jaké roli ten uživatel k tomu serveru přistupuje ( např. pokud se jedná o anonymní přístup na web server, který nad tím OS běží, tak nepotřebujete CAL, ale jakmile se ten uživatel na ten server přihlásí - nejakým způsobem se autentizuje - tak už potřebujete CAL) navíc ( což mě osobně irituje nejvíc) je to, že pokud si pořídíte např. MS SQL standard verzi a tu nainstalujete na MS windows server, tak každý uživatel potřebuje CAL k SQL serveru i k Windows serveru  ::)

Stran: 1 2 [3] 4 5