Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - cik951

Stran: [1] 2 3 ... 5
1
Software / RDP klient pro Linux
« kdy: 20. 09. 2021, 19:22:52 »
Zdravím a prosím o pomoc,
víte někdo o software (RDP klient pro Linux), který umí přepínač /admin ?
Remmina to neumí ( pouze starou variantu /console ). Jedná se mi o to, aby se při připojení na Windows server zbytečně administrátorovi nepřidělila user CAL.
Díky

2
Desktop / Re:PSPad pod Wine pomocí Snapu
« kdy: 03. 03. 2020, 22:54:28 »
Taky bych doporučil raději Wine ( v mém případě verze 5 ) + instalačky PSPad pro windows. Vyzkoušeno před minutou a vše vypadá normálně.

Jinak osobně bych pro přechod z Win na Linux doporučoval Linux Mint ( Cinnamon ).

Minulý týden jsem čerstvě instaloval ( vše proběhlo ok ) a k mému překvapení se mi podařila relativně bez problémů rozjet karta AMD radeon 5600 XT ( jen jsem musel nahrát novou verzi kernelu a mesa )

3
Sítě / Re:Jakou privátní TLD doménu do domácí LAN?
« kdy: 29. 01. 2019, 15:35:48 »
Tak to ti prijde logicky uplne spatne ... co davas do nastaveni vsemoznych aplikaci? A kdyz des ven tak to pokazdy menis? lol ... proto se to dela tak, aby zvenku i zevnitr bylo dns stejny, meni se jen IP kterou server vrati.
Jak se to dá nastavit? Osobně mám třeba takhle z venku dostupný NAS, ale jak jsem u sebe na síti doma, tak se na nas pod tou doménou nedostanu. Jen bohužel nevím, jak to nastavit na routeru, aby to nebyl problém.

V podstatě mě napadají 2 možnosti :

1) Hairpin NAT - https://wiki.mikrotik.com/wiki/Hairpin_NAT

2) Split DNS - https://www.webopedia.com/TERM/S/split_DNS.html

4
/dev/null / Re:Nový vzhled NoSrcipts - jste nadšeni?
« kdy: 04. 12. 2017, 18:32:41 »
Noscript by měl být podle mne zabudovaný přímo do prohlížeče, protože JS zapleveluje stránky čím dál víc. Noscript v původní verzi byl pro mě opravdu přínosem ( výrazně zrychlil načítání mnoha stránek ), ale to, co Giorgio vytvořil teď je ... hmmm ... minimálně nepřehledné, pomalé a ještě má svoje mouchy  :-\
Doufejme, že se to bude už jen zlepšovat.

5
Software / Re:EET open source
« kdy: 22. 11. 2016, 19:08:31 »
Osobne se uz tesim,a z mi dorazi nejakej ten remeslnik, a ja po nem budu chtit tu eet uctenku ... jak mi ji z toho mobilu kterej mu prodle burese staci vytiskne.
Ono mu to teoreticky stačit bude, protože v zákoně není nic řečeno o tom, že se to musí tisknout. Stačí v momentě nákupu odeslat email s účtenkou, která obsahuje platný FIK

viz http://www.etrzby.cz/cs/nejcastejsi-dotazy-podnikatelu

Jak evidovat tržby?

Musí být účtenka vždy vystavena zákazníkovi v tištěné podobě?

Ne. Účtenka musí být vystavena tomu, od koho evidovaná tržba plyne, a to nejpozději při uskutečnění evidované tržby. Zákon o evidenci tržeb neupravuje formát ani způsob předání účtenky zákazníkovi, a tudíž podnikatel může vystavit účtenku i elektronicky (bez tisku a předat ji zákazníkovi, např. prostřednictvím e-mailu, MMS, přes bluetooth). Na této formě předání však musí být mezi zákazníkem a podnikatelem shoda. Přesto však bude nejčastěji docházet k předávání tištěných účtenek. Elektronické vystavení účtenky se uplatní zejména v situacích, kdy nedochází k fyzickému kontaktu prodejce a zákazníka (např. při nákupu zboží a služeb po internetu placených platební kartou).

6
Dobrý večer dámy a pánové,

nedá mě to ... prostě musím někam frustrovaně a namíchnutě napsat o tom, jak by webové aplikace rozhodně neměly fungovat, a také ukázat zářný příklad toho, jak nevhodná aplikační "logika" dokáže dokáže vytočit do běla >:(

Rozhodl jsem se, že nainstaluji na Win7 Profi 64bit - Mozillu Firefox ( 64 bit ). Sedl jsem si k jinému počítači ( Win XP profi SP3 32 bit), který byl online, a otevřel jsem si stránky mozilla.org, s tím, že si stáhnu instalačku Firefoxu (pro Win 64 bit).

Já chápu, že většina klasických uživatelů ( aka BFU ) nemá absolutně páru, jaký OS má nainstalován na zařízení ( nedej bože, aby věděli, zda mají 32 nebo 64 bitový OS ), takže je vhodné jim nabídnout nejprve to, co nejspíš hledají, ale aby uživatel, přistupující z 32 bitového OS NEMOHL STÁHNOUT 64 bitovou variantu software, mě neskutečným způsobem irituje a daného "programátora" UI / aplikační logiky bych nejraději nakopl do zadele  >:(

Prostě na Win XP 32 bit mi na adrese https://www.mozilla.org/en-US/firefox/all/ při kliknutí na odkaz ke stažení 64 bitové verze Firefoxu ( https://download.mozilla.org/?product=firefox-49.0.1-SSL&os=win64&lang=cs ) prohlížeč zobrazí
404 page not found.
Ale pokud na stránku https://www.mozilla.org/en-US/firefox/all/ přistoupuju z Win 7 64bit, tak je mi nabídnut soubor ke stažení ...

Tento trend, kdy zařízení "moc myslí" a rozhoduje vše za uživatele a tomu ani nedá možnost, své chování ovlivnit, je cesta do pekel...

7
Sítě / Re:Mikrotik připojený na Mikrotik
« kdy: 15. 10. 2016, 23:48:42 »
Jediným rozumným řešením pro vás je sehnat někoho, kdo tomu rozumí a kdo vám to nastaví. Takhle to nejspíš dopadne bledě  :-\
Pokud nedáte na moji radu, tak vám napovím, že problém je to, že na druhém mikrotiku, máte stejnou síť ( 192.168.88.0/24 ) na "wan" i "lan" a proto vám to nefunguje.
Změňte například síť na lan na druhém mikrotiku na 192.168.98.0/24 a bude fám to "fungovat"

8
Software / Re:SW pro spravu HW
« kdy: 05. 08. 2016, 22:45:23 »
http://www.glpi-project.org/?lang=en
Je to open source,  snad to bude vyhovovat  :)

9
Odkladiště / Re:Název ajťácké punkové kapely
« kdy: 02. 08. 2016, 17:50:40 »
Spolužáci z FELu před 20 lety měli název RGB a odpovídající barvy vlasů. Ale už asi neexistují.
Ty vlasy?

jeden mel cervene, druhy zelene a treti modre.
To mi došlo, a konkurenčním bandem o názvu CMYK bych si je určitě nespletl ::)
No mě se zase u toho názvu RGB líbí, že mysleli i na možné rozšíření počtu hudebníků. Kdyby vzali nějakého plešouna, tak se mohli přejmenovat na RGBA  ;)

10
Odkladiště / Re:Název ajťácké punkové kapely
« kdy: 29. 07. 2016, 22:25:02 »
Mě se líbí :
  • Kernel Panic
  • /dev/leppard
  • Vim emacs
  • Relokovaný sektor[/]

    K tomu bych dodal ještě variaci na téma Kernel Panic :
    V jádru panic  ;)

11
O serveru Root.cz / Re:Nový Root již dnes?
« kdy: 18. 04. 2016, 23:10:34 »
Scrollování kolečkem na myši mě začíná stále víc vytáčet a může za to "sociální lišta". >:(
Mám zvyk odrolovat článek / text v prohlížeči tak, aby začínal nahoře přímo pod adresním řádkem.
Protože ale úžasná sociální lišta se od určitého okamžiku fixne na stránce, tak si téměř pokaždé skryji text na začátku článku  :'(

Situace těsně před překrytím textuPotočením kolečkem na myši o nejmenší možnou míru dojde ke skrytí prvního řádku textu
článku :
Mezi uživateli ...Všechno vzniká kvůli tomu, že očekávám, že se sociální lišta odroluje nahoru. Ani netušíte, jak mě to dráždí nervovou soustavu ...

12
Server / Re:Sendmail + Dovecot + Qpopper
« kdy: 17. 04. 2016, 20:31:35 »
Popravde som sa s POP3 nikdy v praxi nestretol, moja "migracia" ma napadla ako riesenie na problem
Zásadní problém s POP je v tom, že stahuje maily na lokální stroj a na serveru je maže.
K tomu bych jen dodal, že ne vždy. V podstatě záleží na nastavení emailového klienta, kde se dá určit, jestli a kdy má zprávy na serveru mazat.
Z mého pohledu hlavní nevýhodou POP3 je to, že pokud si budete stahovat poštu pomocí klienta v PC a klienta v mobilu, tak nevíte, které zprávy jste už rešil a které ne, a stejný problém je z odeslanou poštou.
"Výhodou" pop3 je to, že může fungovat jako "záloha  ::) ". Pokud si poštu náhodou smažete na jednom zařízení, tak ji ještě stále máte na druhém, ale obecně nevýhody převažují.

13
Server / Re:Sendmail + Dovecot + Qpopper
« kdy: 17. 04. 2016, 14:57:55 »
Hm toto neni klasicka firma, platene riesenia si nemozu dovolit, neviem kolko by stala Zimbra pre +- 70 ludi ...

Popis situacie:
Mailovy server: Centos 5.11 (Final)
MTA: Sendmail Version 8.14.4
MDA: Qpopper - Vsetci klienti - outlook 2003-a hore/ thunderbird pristupuju cez POP3
         Dovecot Version 1.2.17 - vyuziva sa na webmail - Roundcube/SquirellMail

Mam verejnu IPecku, 70 ludi, ludia pristupuju len lokalne. Vystavene na internete je SMTP, POP3,IMAP. Potrebujem to hlavne aktualne zabezpecit.
No pokud lidé přistupují pouze lokálně, tak není žádný důvod mít vystavený pop3 a imap na internetě, stačí smtp.
Kombinace Dovecot + Thunderbird + IMAP funguje bez problémů, takže k tomu, proč to nefunguje u vás, bychom potřebovali více podrobností ( logy ze serveru )

14
Server / Re:Sendmail + Dovecot + Qpopper
« kdy: 16. 04. 2016, 21:13:41 »
Bzron,
bylo by fajn taky nějak popsat situaci, kde je mailserver, co vše je vystavené na internernetu (smtp, pop3, imap, .. ? ) uživatelé k imap/pop3 přistupují pouze z intranetu nebo i z venku?
A než se do něčeho pustíte, tak doufám, že máte vše zazálohováno !

15
Sítě / Re:Lze zjistit mistni prislusnost t-mobile IP adresy?
« kdy: 11. 04. 2016, 19:15:23 »
Zneužití, útok, atd...
Nechce rozvést, co tak závažného se vlastně stalo? Někdo poslal nevhodný email z účtu info@? Nebo se někdo dostal k emailům účtu info@?
Možná když popíšete v šem byl problém, tak by vám někdo mohl poradit, jak riziko daného problému minimalizovat... Ale na základě těchto neurčitých vyjádření vám moc lidí neporadí  ::)

Stran: [1] 2 3 ... 5