Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Lenin POWER!

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 29
46
Vývoj / Re:Má smysl se učit Cobol?
« kdy: 29. 10. 2014, 15:33:07 »
Nabozenstvi je naopak k ovladani to nejvhodnejsi, znovu zejmena krestanstvi. Strach z Boha udrzuje lidi v poslusnosti, coz vyjde mnohem levneji nez armada, navic si lidi sami plati provoz cirkve z desatek.

Jezis strach z boha neucil. Pokud to nekdo hraje na strach z boha tak keca.

47
Vývoj / Re:Má smysl se učit Cobol?
« kdy: 29. 10. 2014, 13:16:03 »
Ano, to je ucel a vzdy to byl ucel vsech nabozenstvi. Ovladat masy a udrzovat je v poslusnosti.

Lidi odjakziva tihly k tomu vykoristovat druhe a pouzivali k tomu vsechno mozne: armadu, penize, sex, diplomacii, strach, software, ...

Nabozenstvi je nejmene vhodna vec k ovladani druhych protoze ho musis znacne prekroutit aby ti to fungovalo pro tento ucel a to se da snadno poznat. Precti si v bibli co delali farizejove - ty meli taky svuj "system". Napriklad kdo uveril v Jezise byl vyloucen ze synagogy - a tak lidi ze strachu mlceli.

48
Vývoj / Re:Má smysl se učit Cobol?
« kdy: 29. 10. 2014, 07:49:24 »
výklad textu bible bude vždy nejasný, a to například proto, že v kontextu doby zřejmě znamenala pasáž o cudném oblékání žen to, že by ženy neměly mít odhalená prsa.

Zadnej vyklad nepotrebujes, stejne jako ho nepotreboval ten komu byl dopis urcen. Byli to pohane, vychovani v jine kulture a vyse zminena formulace jim stacila k tomu aby byli schopni pochopit vyznam psaneho textu a zrealizovat to.

Čekal bych od tebe nějaký navazující názor, třeba že je třeba bibli chápat vždy v kontextu tehdejší doby, nebo naopak že text bible je nadčasový a význam textu se mění s časem ...
Muj nazor je ten ze prumerny clovek nema problem s chapanim Bible pokud ji chce pochopit. Neni k tomu potreba vysoke IQ, znalost archaickych jazyku nebo cokoliv jineho. Kdybychom tyto veci potrebovali tak by to bylo zapsano v Bibli. Dostal jsi od Boha inteligenci tak ji pouzij.

Bible je plna obycejnych lidi, kteri meli sve chyby a cas od casu udelali nejaky prusvih - a to mluvime i o prorocich. Nikde v bibli nenajdes delani neomylnych hrdinu z biblickych postav, jako to najdes v literature obvykle v te dobe. Prestoze meli sve chyby tak dostali Bozi schvaleni a byli schopni dostatecne dobre bozi poselstvi pochopit a realizovat. Stejne tak to dokazes i ty.

ale ty mi tady místo toho radíš, jak uvěřit v Jezise. ( Pro tvou informaci, necítím žádnou potřebu uvěřit v Jezise )
Pokud chces vedet na 100% do vsech detailu co timhle presne mel puvodni pisatel na mysli tak neni jina cesta. Krome Boha to nikdo jiny nevi protoze jsou ostatni primi ucastnici teto udalosti jiz mrtvi.

Ucit se bibli stylem co delaji u katoliku - knez precte PUL VERSE a pak k tomu HODINU ZVANI je naprosta pitomost. Jeho posluchaci nepochopi z toho gulase nic a nedelaji zadny duchovni pokrok, coz je ucel protoze je jim pri kazde prilezitosti otloukano o hlavu jak jsou ti spatni a maji se bat boha.

49
Vývoj / Re:Má smysl se učit Cobol?
« kdy: 28. 10. 2014, 20:44:42 »
Pokud jsem schopny, vydelam penize, vybuduju sit koneksi, koupim si politiky, media a soustavnym oblbovanim presvedcim vetsinu obyvatelstva na svou stranu, je to moje pravo, delat si co chci. Mohu proti sobe lidi postvavat, zabavovat majetek pro vlastni potrebu za podezreni z rozvratne cinnost atd.

Ty ses jeste nikdy nepotkal osobne s nekym kdo se tohle snazil realizovat, co? Praktikovani tohodle z tebe udela slabocha a zbabelce.

Tohle ti funguje jen pokud se te lidi boji. Kdyz se te bat prestanou tak s nima neudelas vubec nic. Vzpomen si na komunisty jak se jim rychle zhroutilo to co pracne 40 let budovali. Ve finale stacilo par deti a zabalili to.

50
Vývoj / Re:Má smysl se učit Cobol?
« kdy: 28. 10. 2014, 20:33:03 »
Ne, to je ukazka, k cemu vede krestanstvi v praxi v zemi, kde cirkev teprve nyni zacina ztracet vliv a to zejmena nasledkem vsech tech odpornych skandalu, ktere se v poslednich letech vyrojili.

To neni o skandalech. Ty meli i ranne cirkve, nektere jejich prusvihy jsou popsany v Bibli (zjeveni a dopisy). Tomu se nelze vyhnout, cas od casu prusvihy mit budes. Ty jsi v zivote neudelal zadny prusvih?

Je to o tom ze vetsina soucasnych cirkvi zamerne prekrucuje Bozi slovo takovym zpusobem aby z lidi delali misto silnych jedincu slabochy a tem pak vladli. Chyba je na obou stranach. Kdyby posluchaci studovali bibli tak jak maji narizeno tak by velmi snadno poznali ze jim knez keca.

51
Vývoj / Re:Má smysl se učit Cobol?
« kdy: 28. 10. 2014, 13:18:03 »
Pro nas, co uznavame i Novy Zakon je vsemu nadrazena laska. To meni i platnost ruznych prikazu a zakazu.
To jsou kydy. Doporucuji www.bbc.co.uk/programmes/p028rz97 jako ukazku, jak vypada ta krestanska laska v praxi. Take uznavali Novy zakon.

Ne, to je ukazka toho jak cirkvi projdou jeji lumparny protoze i ateiste by radi verili ze na svete existuje skupina lidi ktera je "hodna". Bible nam rika pravdu ze jediny dobry clovek co tu kdy zil byl Jezis. Lidi maji velmi hluboce zakoreneno ze se nemaji stavet proti cikvi at uz dela cokoliv, protoze by sem jim zhroutil jejich sen. Podvedome hledaji v cirkvi utociste ackoliv jsou ateiste protoze hledat utociste u Boha je pro cloveka prirozene.

Ja jsem vzdycky souhlasil s timhle uz od malicka kdyz jsem videl ze vetsina knezi jen lze - tyhlety zmetky ty zabijte jako prvni. V Koranu je podobny vers. Zajimavy, co? Kdyz chce Buh trestat hrisniky tak koho zabije jako prvni?

Ezekiel 9
5  A slyšel jsem, jak ostatním poručil: „Procházejte městem za ním a bijte bez lítosti a bez soucitu. 6  Starce, mladíka, pannu, děti i ženy zabíjejte, šiřte zkázu. Nepřistupujte však k nikomu z těch, na nichž je znamení. Začněte od mé svatyně!“ I začali od starších, kteří byli před domem.

52
Vývoj / Re:Má smysl se učit Cobol?
« kdy: 28. 10. 2014, 10:28:11 »
Pro nas, co uznavame i Novy Zakon je vsemu nadrazena laska. To meni i platnost ruznych prikazu a zakazu.
To je sice hezká fráze, ale v praktické etice není moc použitelná - jak poznám, co konkrétně je "láskou" zrušeno a co pořád platí?

Laska neni nadrazena bozimu zakonu ale jeho naplnenim:
Ro 13:10  Láska neudělá bližnímu nic zlého. Je tedy láska naplněním zákona.

taky neni pravda ze laska rusi nejake bozi prikazy:

Mat 5,19  Kdo by tedy zrušil jediné z těchto nejmenších přikázání a tak učil lidi, bude v království nebeském vyhlášen za nejmenšího; kdo by je však zachovával a učil, ten bude v království nebeském vyhlášen velkým.

Velmi hezka pasaz ktera vysvetluje co je to laska je v 1. korint kapitola 13

53
Vývoj / Re:Má smysl se učit Cobol?
« kdy: 28. 10. 2014, 09:59:16 »
Kdyz nevis co znamena cudne se oblekat tak se podivej do websterova slovniku.
netušil jsem, že websterův slovník je více než 2000 let starý.

Pokud nedokazes uverit v Jezise a v toho kdo ho poslal bez toho abys vedel jak presne maji byt ty sukne dlouhe tak se modli k Bohu aby ti to zjevil a tim ti pomohl uverit.

Matous 7
7  Proste, a bude vám dáno; hledejte, a naleznete; tlučte, a bude vám otevřeno. 8  Neboť každý, kdo prosí, dostává, a kdo hledá, nalézá, a kdo tluče, tomu bude otevřeno. 9  Což by někdo z vás dal svému synu kámen, když ho prosí o chléb?
10  Nebo by mu dal hada, když ho poprosí o rybu? 11  Jestliže tedy vy, ač jste zlí, umíte svým dětem dávat dobré dary, čím spíše váš Otec v nebesích dá dobré těm, kdo ho prosí!

54
Vývoj / Re:Má smysl se učit Cobol?
« kdy: 27. 10. 2014, 18:38:01 »
Píše se tam, že Hospodin změnil úděl Sionu a lidé se radovali. Že kdo s pláčem rozsévá, s plesáním ponese snopy.

Presne takhle to funguje. Indove maji prislovi: co je nazacatku jako jed je na konci jako nektar.
V bibli se to rozebira casto, treba v Galatskym 5 kapitola:
16  Chci říci: Žijte z moci Božího Ducha, a nepodlehnete tomu, k čemu vás táhne vaše přirozenost. 17  Touhy lidské přirozenosti směřují proti Duchu Božímu, a Boží Duch proti nim. Jde tu o naprostý protiklad, takže děláte to, co dělat nechcete.

Cit k rodičům jsem předstíral několik let. Čím víc jsem to předstíral, tím mi bylo hůř. Hlavní důvod, proč je po té době nenávidím, je to, že mě nutili cit předstírat.

No tak zadnej cit nepredstirej, posilej jim kazdy mesic nejake penize a prijed se na ne 1x za mesic podivat zda neco nepotrebuji a jak se jim dari. Udela jim to radost i kdyz se budes tvarit neutralne.

55
Vývoj / Re:Má smysl se učit Cobol?
« kdy: 27. 10. 2014, 18:06:04 »
Kdo nechce platit, automaticky nemá přístup k hlavním církevním atrakcím jako chleba a víno, křest, svatba, pohřeb a podobně.

Nejlepsi cirkevni atrakce je chodit kazat dobrou zpravu. K tomu nikomu platit nepotrebujes.

56
Vývoj / Re:Má smysl se učit Cobol?
« kdy: 27. 10. 2014, 18:03:23 »
Text se může zdát jasný, ale při bližším studiu člověk zjistí, že mu byl "jasný" jenom díky tomu, že do něj vkládal svoje dnešní porozumění a dnešní chápání pojmů. Třeba když si jenom vezmeš tu pasáž, že ženy se mají oblékat "cudně" - co to je?

Kriz povazovali jezisovi spolupracovnici za symbol jezisova vitezstvi nad svetem, casto to v dopisech zminuji. Cets je vubec?

Vsechno co potrebujes ke zboznemu zivotu ti daruje Buh kdyz uveris v Jezise (2 list petruv kap 1)

Kdyz nevis co znamena cudne se oblekat tak se podivej do websterova slovniku. Buh ti dal inteligenci tak ji zacni pouzit a prakticky to pak zrealizuj podle sveho soucasneho svedomi. Kdyz si casem praktikovanim viry svedomi vytrenujes tak to pak muzes doupravit.

Ja mam meziradkovy preklad NZ kde je puvodni rectina soucasna anglictina , slovnik a mluvnice. Potreba to neni, pouzivam to jen pro diskuze se svedky jehovovymi o jejich vychcanem prekladem. Naprosta vetsina bibli je prelozena dostatecne dobre na to aby si z ni pochopil kdo je jezis, kdo je buh a co se od tebe vyzaduje.

Ž 103,14  On ví, že jsme jen stvoření, pamatuje, že jsme prach. - Buh nema na nas extremne vysoke pozadavky a neocekava naprostou dokonalost v plneni jeho rozkazu. Ocekava ze se ale nebudeme flakat.

Pokud se jedna o satky tak ty bible zenam pri modlidbe ve spolecnosti narizuje. Kdo tohle realne dela? K praktikovani tohodle zadny zadne extra znalosti nepotrebujes - a tak je to se vsim. Vetsinou se autori komentaru snazi "vysvetlit" text tak aby jej nemuseli nasledovat.

Primarni problem neni nikdy ze tomu dostatecne nerozumime, ale ze to proste nechceme delat.

57
Vývoj / Re:Má smysl se učit Cobol?
« kdy: 26. 10. 2014, 00:12:22 »
Lenine, mel bys napsat vlastni verzi Bible, protoze jsi jdinym ktery tomu rozumi. K tomu si zaloz nejakou filialku krestanstvi. Uvidis, ze dobre zalozena sekta sype lip, jak nejaka firma.

Kdybys nekdy nejakou krestanskou grupu vedl tak bys vedel jaky je problem presvedcit 60 lidi aby mezi sebou vybrali alespon 900 dolaru mesicne na zaplaceni najmu. Kdyz je to dobrovolne, vyberes tak 150, kdyz das vstupny $5 tak najednou jsou vsichni chudi a nemohou si to dovolit a kdyz chces $20 mesicne po kazdym kdo vydelava tak rvou ze je to manipulace.

Kdyz mne omrzelo to porad za ne platit tak jsem je presunul do hangaru a i to jsem musel zrusit protoze rodice nebyli schopni/ochotni uhlidat sve deti aby nelezli letadlum na kridla a prochazeli se po ridicich plochach. Lidi nechapou ze i cirrus 22 stoji $450k USD a to je opravdu maly letadlo.

Nerekl bych ze sefovat krestanske grupe sype, je zazrak se vyberes na provozni naklady.

58
Vývoj / Re:Má smysl se učit Cobol?
« kdy: 25. 10. 2014, 22:38:26 »
Kazatel je právě o tom, že občas člověk věří a ono to nic nepřináší :)
Ctes zcestny komentare. Vetsina komentatoru se snazi byt tak chytra az je jejich komentar v naprostem rozporu s puvodnim textem. Zejmena ty katolicky. Podle mne jsou komentare zbytecny, text je dostatecne zrejmy.

Precti si treba kapitolu 2. Dozvis se tam: jakkoliv velky svetsky pozitek nedokaze uspokojit ducha, vsechny hmotne veci pomiji, i moudrost pokud neni nasmerovana na Boha je k nicemu, pracujes pro toho kdo prijde po tobe.

je tam i tvuj oblibeny marketing:

Bůh totiž člověku, který je mu milý, dává moudrost a poznání i radost. Hříšníka však nechá lopotit se, shánět a hromadit věci, které nakonec musí předat tomu, kdo se zalíbí Bohu.

59
Hardware / Re:Alarm ve firmě - Jablotron 100?
« kdy: 25. 10. 2014, 21:36:53 »
nemáte prosím zkušenosti někdo s Jablotron Alarmem 100?
Ne, Kupuju izraelsky systemy s armadni certifikaci firmy av-gad. Ty bez armadni certifikace jsou jen pro nenarocny aplikace (4 zony bez zalohy). Zalezi co chces hlidat.

Přece montáž alarmu nemůže být tak složitá. Když už člověk dělá v IT mnoho let a s lecjakým hardwarem má zkušenosti.
Slozity to neni ale musi se to umet. Bez treningu je to nemozny dat dobre, je tam hodne veci co se da zvorat. V podstate staci znat ohmuv zakon, pocitani obvodu, mereni odporu a kapacity multimetrem a mit do detailu nastudovanou ustrednu a par vzorovych schemat zapojeni. Neda se to naucit za den, ale tak za tyden ziskas zrucnost abys to mohl delat.

Kdyz si to chces udelat sam tak se zaregistruj jako zajemce kterej to chce prodavat. Poslou ti dokumentaci a hw na trenovani.

60
Vývoj / Re:Má smysl se učit Cobol?
« kdy: 25. 10. 2014, 09:46:57 »
Jasne ze udelam. Ja bych si sehnal protitankovy miny a zaminoval v pripade konfliktu cely okoli. Jen nevim zda dnesni tanky uz nemaji integrovany minohledacky kdyz uz mame autopiloty co umi odstartovat, proletet waypointy a pristat bez zasahu cloveka.
A to je přesně ta totální marnost, o které písma mluví. Marná snaha, která jenom prodlouží tvoje utrpení.
Kdyz uz se tu ohanis Kazatelem tak si ho precti cely, precti si 12 kapitolu, zejmena vers 13. Cil lidskeho zivota je zachovavat Bozi narizeni. Plnit bozi narizeni neni nikdy marnost a to bez ohledu na to jak se vysledek bude jevit svetsky uvazujicim lidem. Precti si Daniel kap 3 - takhle vypada ten spravny postoj co mame zaujimat.

Muz ma za povinost vest svoji rodinu k Bohu. K tomu ovsem potrebujes mit zivou rodinu, ne mrtvoly. Proto Buh od tebe ocekava ze pouzijes vsech dostupnych prostredku k tomu abys to zajistil. Ne ze kdyz si budes svym omezenym lidskym rozumem myslet "tady bych asi prohral" tak ze se k Bohu otocis zady. Precti si Izaijase prvni a druhou kapitolu - pokrytcum buh nenasloucha, modli se zcela zbytecne.

Kdyz chces nekoho presvedcit aby uveril v Boha tak kdyz uvidi tvuj pristup "verim pokud mne to nic nestoji" - tak te nebude brat vubec vazne, protoze ty sam v nej neveris.

Citace
Nad armádou prostě vyhrát nemůžeš. Když se rozhodne, tak tě zničí. Tak to je. A nejenom s armádou.
Mne se snazilo hodne lidi znicit cely zivot. Sice mi nejake problemy zpusobili ale nikdy mne nedostali.

Mne se stavalo ze jsem byl svym lidskym rozumem obcas presvedcen ze to co Buh po mne chce bude 100% fail, ze to proste nemuze vyjit. Ale stejne jsem do toho sel, protoze ten fail by mne nestal zase tolik aby mne to znicilo. Takze jsem tomu neveril. Kupodivu se vzdycky ukazalo ze to co Buh chtel bylo to nejlepsi rozhodnuti co jsem mohl udelat.

Oblibeny citat svedku Jehovovych:
„Dobře vím, Jehovo, že pozemskému člověku nepatří jeho cesta. Muži, který kráčí, ani nepatří, aby řídil svůj krok.“ (Jeremjáš 10:23)

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 29