Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - braqela

Stran: 1 ... 5 6 [7]
91
Hardware / Re:Spotřeba elektřiny PC vs. notebook
« kdy: 30. 10. 2013, 15:19:24 »
Na kancelařinu, net, pošta AMD LE-1620, 15" LCD, integrovaná grafika, jeden disk = 100W, což u mě dělalo spotřebu za jednoho člena domácnosti ročně. Nahrazeno SB Pentium 630T , SSD, stejný monitor = 42-45W. Pro malost monitoru (prd vidím) na tu stejnou práci mám AiO (ntb vnitřek) s Atomem D525 a dám to do 30W, neboť mobilitu nepotřebuji a nehodlám se hrbit a mžourat do ntb. Přitom je práce hotová za stejný čas.
Co čím nahradit a jestli to má smysl je případ od případu a nelze to poradit ani rámcově. Toť zkušenost velebného kmeta.

92
Mno, když VŠ udělaly tady ty místní Doroty co si z pi*če udělaly pokladničku a z huby pr*del, tak je fakt vidět, že titul má kdejaká kráva. Nicméně se to začíná otáčet a pokud je to pozice, kde ta práce musí být vidět, tak se ptají co umíš a co děláš a tituly jsou jim ukradený. Dělal jsem ve špitále, kde doktoři měli tituly před jménem a za jménem, ale mě jako lopatě v myšlení a analýze medicínských výsledků nestačili. Holt jim mašina řekla, že člověku nic není a na můj blbý dotaz proč teda umřel mi řekli, že tomu nerozumím a oni jsou od toho, aby věděli co komu je a ne to co jim pacient řekne, že mu je. A tak je to v tomto Bananistánu se vším. Čím míň umí, tím má větší sebevědomí. Nutno míti na paměti, že titul není imunita proti blbosti.

93
Hardware / Re:Sestavení PC, který 100% funguje s Ubuntu
« kdy: 30. 09. 2013, 14:56:18 »
to_je_jedno: Hlavně nechci rozjíždět flame. Četl jsi doufám i tu část, kde jsem psal, že nemám osobní zkušenost? Já osobně třeba valím Gentoo a veřím tomu, že bych SSD oddělal (relativně) brzo, pokud bych nekompiloval na vedlejším klasickém HDD a SSD neměl na už zkompilované části systému. Nechci tady rozjíždět flame, proto bych byl rád, kdybysme to utnuli ideálně ihned :-)
Neutneme. Intel 320 dával záruku 5 let při zápisu 20 GB denně. A papírově zdechl na nějakých 190 TB zápisu nebo kolik to v testu bylo a jede dál. Nebudeme nic rozjíždět, ale mohl bys hodit do placu kolik taková kompilace obnáší zápisu, abysme měli představu, za jak dlouho zamorduješ SSD. Samo, SSD nelze nasadit všude, to jo, ale toto by bylo zajímavé vědět. Mě lamě bez optimalizací na kancelář a s poštou to dělá v průměru 1,2 GB zápisu denně.
A když jsme u toto SSD v Linuxu. Ještě se musí do fstab ručně přidávat discard pro TRIM nebo už to tak nějak samo pozná SSD?

Stran: 1 ... 5 6 [7]