Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - braqela

Stran: 1 ... 4 5 [6] 7
76
Odkladiště / Re:Není škoda že optické disky mizí?
« kdy: 05. 03. 2014, 14:46:47 »
Disky ložiska mají pořád. Kdyby byly kuličková, tak u nového disku se rozeběhnou za 10 let jistě. S dnešními fluidními už tu jistotu nemám vzhledem k principu. Odmagnetování stárnutím probíhá, ale nevýznamně. Spíš bych se bál depolarizace magnetů, kdyby to leželo 10 let bez gajzu a FW nemohl dělat údržbu. Dnes jsou magnety menší než malé, nastojato a ještě nahňácené pokud možno přes sebe.
Takže za sebe bych dnešní disky připojil co rok a nechal disk aspoň vše přečíst, když už ne znovu přepsat.
Mám tu CD-R staré 20 let a je čitelné. Nějaký Mitsui Chemical. Ovšem je otázka, jestli dnešní CD-R za 20 let přečtu a o DVD ani neuvažuju. Možná dnešní (ne)kvalita optických médií je diskvalifikuje jako archivační média. Neberu v úvahu Data disc trezor či jak se to jmenuje. A pak je otázka, jestli třeba za deset let budu mít čím optická média HW přečíst. No a u disku můžou za 10 let vymizet dnešní konektory a su zase v lamprdónu.
Pokud chci mít dlouhodobou archivní zálohu, tak nemá cenu něco řešit s výhledem na léta, ale něco rozumného cenově z dostupných technologií a v horizontu 5 let překopírovat na to, co zrovna bude v tu dobu k archivaci rozumné.
Pokud dojde na jaderné výbuchy, tak asi bude zbytečné řešit uchování dat, když neuchovám sebe, abych si svých dat ještě někdy užil.

77
Software / Re:Záloha celého disku s Ubuntu
« kdy: 22. 02. 2014, 10:58:49 »
Clonezilla. To zvládám i já.

78
Hardware / Re:Digitální hodinky - úprava rychlosti
« kdy: 19. 02. 2014, 18:00:05 »
Jo, kapacitní trimr jsem naposledy viděl v hodinkách PRIM cal. 210. Zkuste mrknout na naše hodinkářské fórum http://forum.chronomag.cz/ stejně ušlechtilé a povznášející ducha jako Linux a root.cz.

79
Desktop / Re:Obnovení Linuxu po instalaci Win
« kdy: 14. 02. 2014, 17:24:19 »
Sláva, dobrá věc se podařila.

80
Než se tu objeví někdo, kdo tomu rozumí. GRUB zamordovaný woknama spravuji tak:
1) Livko Ubuntu
2) sudo -i
3) fdisk -l najdeš oddíl s nainstalovaným linuxem
4) mount /dev/sda5 (nebo kde máš linux podle fdisk -l) /mnt
5) grub-install --root-directory=mnt /dev/sda
6) po restartu počítače sudo update-grub

81
Hardware / Re:Mám disk Barracuda, mám se bát?
« kdy: 28. 01. 2014, 13:20:40 »
Dokud jsem měl bednu a víc disků, tak jsem soukromé systémové a datové disky s nepracovnímy daty (po klasickém 36ti násobném přepsání náhodnými daty) poslal dál i se záručákem, ať si dotyčný s tím dělá co chce, neboť ani nebyly vadné sektory, ale holt na poslech se mi už disk nezdál v okeju. 8)
Mno, jenže pak socky zparchantěly natolik, že měly tu drzost po mě chtít, abych jim to poslal poštou, když už jsem takový hajzl, že nejsem ochoten jim to zavézt autem na třeba 200km vzdálené jimi určené místo a to ješně na čas, kdy oni mají čas. ::) ??? ??? ???
A nebyl to jeden případ. >:( >:( >:( Taky např. při rušení bedny mi zbyl 32 GB SSD pár měsíců v provozu. No nevyběhli se mnou, že je to jednak malý  a jestli nejsem na hlavu jim nabídnout pouhé Adata....že to nechcou ani zadarmo, byť v záruce... :o a drze jim nabídnout sestavu s bednou od COOLER MASTER, mizerný Pentium 630, Intelí desku, staré 9 měsíců, plnotučný Seasonic ještě neodrbané kondíky na primáru i sekundáru za nekřesťanských 1 500,- pro malý děcka na doma??? Ses pos*ral v kině? :'( Dát zadarmo invalidům? Tohle my nechceme, máme zájem jen o ntb nejméně v konfiguraci xxx. Rozuměl bych ntb pro ležícího do postele, ale když se může posadit ke stolu? Dát oblečení Charitě, které jsem měl jen jednou nebo dvakrát na sobě skrz dárce, aby se neurazil? Dovezte nám to, na každý kus předložte lístek z čistírny a ještě se na mě dívají co jim tam nabízím za veteš?
Teď používám nepřenosné zařízení s jednou pozicí pro disk, tak práce i soukromí je na jednom disku, byť šifrovaném a ten záruka nezáruka končí pod mým dohledem v peci na tavení hliníku, který sesbírají naši spoluobčané.
Nějak nerozumím této době, ale na jakoukoli dobročinnost nasRath!

82
Hardware / Re:Mám disk Barracuda, mám se bát?
« kdy: 27. 01. 2014, 20:09:08 »
Přiznám se, že z tohoto hlediska jsem o tom nepřemýšlel. :-[
Jo, jsou i takoví, co za hoďku nejen vydělají víc než na disk, ale prolízají kupodivu kde co, aby vzkřísili disk s vydřenými plotnami na ultimo a vylágrovanými ložisky ať to stojí co to stojí.

83
Hardware / Re:Mám disk Barracuda, mám se bát?
« kdy: 24. 01. 2014, 21:00:47 »
Ale moc lidí nereklamuje přímo u výrobce neníliž pravda? Kromě toho taktika odchodu od obchodníka příliš nefunguje. Ty odejdeš od něho a tvé místo zaujme ten, který odešel od obchodníka ke ktemu jdeš a jde k obchodníkovi, od kteréhos odešel.
Třeba mechanické hodinky se vyplatí kupovat na druhém konci světa, kde ušetříš až 1/3 ceny, ale bohužel už se to také clí a platí DPH. Tak výhodnost nakupování jinde už taky není co bývala.
Musím hodnotit jestli množství vynaložené práce je přiměřené výsledku. Disk musím zabalit, vyplnit RMA, hodit na poštu, v případě úspěchu jít pro to na poštu a stejně musím koupit disk, abych měl na čem dělat, protože držet náhradní disky je nerentabilní. A pak hledat kupce na vyreklamovaný disk, který chce záruk po kkt a je ochotný za to dát 200,-? To jsou tak 2 hodiny promarněného života. Nehledě k tomu, že za tu hodinu na ten disk vydělám, a za tu druhou sháněním kupce, už mám disky dva, aniž bych musel vytáhnout paty z teplíčka.

84
Hardware / Re:Mám disk Barracuda, mám se bát?
« kdy: 24. 01. 2014, 17:48:39 »
Pokud si přečteš NOZ a rozumíš právničině, tak toto budou dělat všichni. Totiž ovcím je nakukáno, že se nic nemění. Ano, první půl rok možná něco uplatníš pokud máš právničinu v malíčku, ale tím taky končíš. Ten další 1,5 roku je iluzorní se domnívat, že prokážeš vadu, která tam musela být od začátku samého. Všechno bude záležet na libovůli prodejce, jak se k tomu postaví. Jo, jde to ZATÍM ochcat pomocí jiného zákona, ale kdo z běžných spotřebitelů o tom ví?
Jistě, prodejce ti může dát navíc záruku nad povinnou odpovědnost za vady jak znalejší ovce radostně bečí, ale to bude na jakost a pokud se něco vydrbe, tak se to obloukem vrací k tobě a je zas na tobě dokazovací povinnost. Těžko můžou říct ovcím na plnou hubu, že nevyreklamují nic, pokud obchodník nebude chtít.
NOZ dokončil rozvrat právní jistoty (stejně žádná není) pro obyčejného občana. A novela exekučního zákona to dorazila. Řeknu ti to tak. Soud jsem utáhl v odvolačce na neznalosti o.s.ř., kdy odvolaci soud konstatoval, že prvoinstanční soud nepostupuje v souladu se zákonem (čti jedná protizákonně), k tomu byla nepřiměřená délka řízení, tudíž nárok na odškodnění a ministerstvo spravedlnosti mi odepsalo, že uznávají nesprávný úřední postup a tento papír, že je dostatečné zadostiučinění. A to ještě postavili tak, že nakonec jsem si to zavinil sám. Tudíž bych musel žalovat o odškodnění, ale zase u soudu co jedná protizákonně. >:( >:( >:(
Tak vám všem přeju ščasný pořízení v reklamačním řízení, případně v soudním řízení o BAGATELNÍ částku, kde není přípustné odvolání, bo jistě všichni čtete obchodní podmínky a rozumíte jim, stejně tak jako skrčkám v NOZ co posiluje ochranu slabší strany.  ;D ;D ;D ::) ::) ::)

85
Hardware / Re:Mám disk Barracuda, mám se bát?
« kdy: 24. 01. 2014, 14:52:21 »
Ano dítě štěstěny. Jak jinak si vysvětlit, že už v 80tých letech jsem dělal ve výrobě pevných disků a znám jeho funkci do posledního tranzistoru  8) Závadu jsem jim také popsal kde je, co a jak měřit, když to nepobrala ani jejich utilita. Stačilo holt jen poslouchat chod disku a ucho nenahradíš ničím.
To spíš jsem chtěl upozornit na to, že dneska každý slepě věří smartu a utilitám výrobce, ale ty nepokrývají veškeré možné chybné stavy HW, i když disk je v lamprdóně jako pravděpodobně i v tomto případě.
Osobně už jsem klesl tak hluboko, že disky co se mi podle venkovních projevů nezdají, zrovna vyhazuji, aniž bych ztrácel čas zkoumáním smartu, neřku-li je křísil nebo se dokonce trmácel s reklamací při dnešních cenách.

86
Hardware / Re:Mám disk Barracuda, mám se bát?
« kdy: 24. 01. 2014, 08:30:51 »
Vidím, že jsi softwarově zdatný, tak zkus použít smartctl. Ehm, já to z příkazového řádku nedám a použiji GUI GSmartControl. Na poslední záložce jsou testy a jeden o sobě tvrdí, že umí použít vestavěné kontrolní utility výrobce v disku. Totéž dělá i SeaTools http://www.seagate.com/support/downloads/item/seatools-dos-master/ kdybys chtěl vyzkoušet. 500 GB disk trvá 2:15, ale jsem k tomu skeptický, protože jsem vyreklamoval disk evidentně problémový přímo u výrobce a tímto od výrobce prošel bez závad  :-[

87
Hardware / Re:Mám disk Barracuda, mám se bát?
« kdy: 23. 01. 2014, 21:11:05 »
Jo a WD nemůžu ani čut za posledních 20 let. I v mém okolí pokud je WD v něčem nuceně koupeno, zdechá záhy po záruce a jest nahrazeno Seagate. V rámci objektivy však musím konstatovat, že kolega je 20 let WD only a jakýkoliv Seagate v jeho rukách bídně hyne.
Nejlépe je pečlivě sledovat regference na netu a kupovat nikoliv podle značky, ale podle vydařenosti série a pokud o něco jde i verze FW a doufat, že budu mít kliku přímo na jednotlivý kus.  :-[

88
Hardware / Re:Mám disk Barracuda, mám se bát?
« kdy: 23. 01. 2014, 20:59:30 »
Pokud se chceš vyhnout barevným, tak mrkni třeba na něco ze Seagate Constellation v provedení SATA, ale tady jsme už cenově trochu jinde. Pokud ani neuvedeš, na co disk použiješ, spolehlivost, bezpečnost dat, zátěž, tak těžko radit. Možná je to nasazení, kdy obyčejný disk odvede stejně dobře tu samou práci, akorát dřív zakuká na mechanické opotřebení.

89
Hardware / Re:Mám disk Barracuda, mám se bát?
« kdy: 23. 01. 2014, 19:03:51 »
184 End-to-End_Error        0x0032   097   097   099    Old_age   Always   FAILING_NOW 3
Tato chyba znamená chyby parity při přenosu dat z vyrovnávací paměti na médium. Jinými slovy se zapisují poškozená data. Příčina je buď chyba elektroniky (bezolovnatá pájka?) a nebo zapisovací hlava začíná být choručká.
188 time out- mají být 0 Přičítá se vadnému kabelu, oxidaci.
199 UDMA CRC- mají být nuly. Můžeš zkusit vyměnit kabel, povexlovat konektorana,
189 high fly- mají být nula. Dalo by se laicky říct, že se data zapisují mimo předpokládanou oblast.
184 a 189 ukazují, že disk má vnitřní problém se zápisem dat.
Tedy ještě než budeš reklamovat si musíš zamést před svým prahem. 188 a 199 zpravidla vzniká tvojí vinou. Vyměnit datový kabel, očistit konektory, vyhřátý konektor napájení, zdroj jestli dává slušných 12V. Toto může dělat i odcházející řadič na desce (u mě SB 700), případně proto nechat disk běžet v jiném PC.
Vyloučíš-li předchozí, tak k reklamaci je pak 184 a 189 jako vada disku samého. To je důvod k reklamaci, ale nesmí tam sedět jeba z lesa. Dopručil bych ti poslat disk přímo výrobci k reklamaci, tady s tím výpisem a popisem, jak se to projevuje navenek.
Ovšem toto vypadá jak na kombinaci dvou výše popsaných samostatných problémů, tak by to mohlo dělat napájení. Zdroj stačí SKUTEČNÝM výkonem, značka, kondenzátory, stáří......optimálně doporučuji disk sledovat v jiném PC, aby ses zbytečně nejebal vylučováním x možností. Zrovna toto jsou položky typu chtěl bych, ale nemůžu a vyber si jak je interpretovat jednotlivě i spolu ve vzájemných sovislostech. Dokud nebylo položky 191, tak se to zabalilo do ručníku a za provozu s tím fláklo o zem, bo servis nemá čas se dohadovat s dodavatelem nad takovými disky jedu/nejedu, je-li to zejména pro paušálního nebo lukrativního zákazníka.

90
Odkladiště / Re:Napsal jsem sw, jak ho prodat?
« kdy: 25. 11. 2013, 21:15:55 »
Hoď to na Ulozto.cz a šábni se s nima o každé stažení. To je tak nejlepší v tomto Bananistánu.

Stran: 1 ... 4 5 [6] 7