Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - braqela

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7
61
Bazar / Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« kdy: 29. 08. 2014, 13:50:08 »
@braqela: chlape, máš můj maximální respekt a obdiv. Když už tady teda máme takový rádobycharitativní téma, je něco, čím bysme mohli pomoct tobě?
Mirku Prýmku, děkuji za nabídku pomoci. Čerstvě teď zase prožívám 7 tučných let, protože se to zase zhouplo ke druhé zdi, kdy stát na chvíli uznal, že jsem mu slušně sypal do kasy, tak mi vrátil všechny mé odňaté prebendy, takže si můžu nakoupit pomoc a tím pádem mi z mého víc zůstává, tak to syslím do prasátka, než se zase nějaký pantáta špatně vyspí, a škrtem pera uzdraví 10 000 invalidů zcela a 20 000 skoro, což se opakuje z železnou pravidelností.

62
Bazar / Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« kdy: 28. 08. 2014, 17:51:56 »
Mockrát dík za pěkné slova a za podporu. Vidím, že patříš k jedněm z mála, kteří ví o čem je život. Zdravím tvou známou, a s tím bohatším životem si to všímáš dobře.
U mě se jedná o degenerativní onemocnění mozku a míchy, tak jsem rád, že se trefím aspoň dvěma prsty baj voko kam by to mělo být a ještě to musím 10x opravit. Mno a s tím učením...už nic nedám, ba naopak bojuju s tím, abych aspoň brzdil ztrácení toho co umím.... ale pořád je to naprosto zlatý proti tomu, jaký by to mohlo být. Já vím, gramatiku mám hroznou, ale čeština není můj mateřský jazyk a ani pomocí doučovacích  kroužků třeba mně/mě i s pomůckou tobě/tebe jsem nikdy nedal, natož stavbu věty (což neomlouvá).
Nechápu okolí, jak se neustále pachtí a honí kvůli zbytečnostem a přitom si namlouvají jaký žijí aktivní a plnohodnotný život a bude to do konce života. Vůbec nevidí to zásadní okolo. Pak stačí vteřina a všechno je úplně naruby. Na co je jim majetek, o který se nezvládají starat, kariéra, úspěšnost, když nakonec zjistí, že jim život protekl mezi prsty, okolí se od nich odvrátilo, když už pro ně nic nemůže udělat.
Když nastane čas od života brát, tak pak se teprve ukáže, jestli v životě dávali dobře a na správném místě, aby se jim to vracelo.
Ale to už jsem off topic a plevelím diskuzi.

63
Bazar / Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« kdy: 28. 08. 2014, 15:07:17 »
Hned v úvodu podotýkám, že jsem kripl a napůl slepý, takže si myslím, že mám co k tomu říci.
Napřed mé zkušenosti s darováním. Chtěl jsem darovat bednu 3/4 roku starou, 32GB SSD, ale bohužel 15" LCD, na který jsem přestal úplně vidět. Řada charitativních organizací mě vyfakovala, že beden mají dost a nemají zájem. Kontaktoval jsem některé invalidy individuálně, ale nikdo nechtěl bednu, ale pouze ntb. Pouze v jednom případě byl zájem, ale pouze pokud daruji aspoň s 22"+monitorem,  jinak nezájem. Později se ozval zájemce, že by to bral, ale jak zjistil, že je tam jen 32GB SSD a ještě s nějakým Linuxem a ne woknama 7, tak mě dořval, co si dovoluji takového něco nabízet. Tím veškerá charita mezi mými soukmenovci skončila.
Ano, počítač pro mě musí splňovat určité parametry. Těmi jsou Linux na zajištění komunikace s okolím, protože mi nahrazuje prakticky činnost celého těla, a monitor ani příliš malý, ani příliš velký a také nutná minimální spotřeba, protože jsem na příjmu po většinu dne a každý watt navíc je ve vyúčtování znát.
Mno jo, tenkrát naštěstí měli v Bohemce výprodej posledního kusu AiO za pouhých  6 666,- a to jsem měl v prasátku nasyslené, že dokoupím k bedně větší monitor. Tak už AiO bylo hned doma. Protože oproti bedně žere míň, obrazovku má akorát a hlavně je s tím pro mě snazší manipulace. To tak si říct, kdo mi toto daruje :-))))))
Samozřejmě ntb nechci, protože se k němu nenahrbím, 15,6" na tom prd vidím, musím mít bílé klávesy s černým popisem, klávesy jsou moc blízko sebe atd...Takže kdybych si takto vybádal, logicky mě každý pošle kam? Kontrolní otázka....a má pravdu předsedo! Nikdy mi nikdo nic nedal, musel jsem si našetřit z peněz na léky a jídlo a přiznám se, že radši budu žrát zelené před barákem, než abych se o něco prosil.
Jistě, když mi klekne toto AiO, tak při dnešních cenách než dám na nové, tak pokud je to pro mě kompenzační pomůcka, tak dočasně než to dám dohromady, když by mi někdo dal ntb s displejem velikosti mobilu, černou klávesnicí, tak mu budu líbat nohy, že můžu mít aspoň toto pro vyřízení nejzákladnějších svých záležitostí.
Opravdu si nedovedu přestavit vážnou oční vadu, při které by se dalo zírat na 15,6" displej na ntb. Dyť to sotva jde nahmatat taková velikost. A že bych chtěl aby na tom šlo joutube, přehrát voloviny a kde co?  Jakož ještě si nechat posílat fotky jak to vypadá? To bych se styděl sám před sebou, protože to je známka vychcanosti a příživnictví. Bral bych to, co kdo by mi dal, abych přežil a překlenul období než dám tečky dohromady na to, co potřebuji na míru.
A když vidím, že tady neuspěl, tak tu žebronií pořád dokola, to se mi také nezdá.
Tedy bych neodsuzoval většinu "negativních" příspěvků, neboť mám zkušenosti výše popsané. Případní dárci požadované nedají, protože peníze na to nenatrhali na stromě a obdarovaní jsou přespříliš rozežraní ve svých požadavcích a ještě zadarmo!
P.S. a něco chtít zadarmo na linuxovém fóru byla také zbytečná poznámka. Potřeboval jsem tu pomoci jak dostat fonty do systému, které dobře vidím a sám pan Krčmář mi odpověděl jak na to, napsal co a jak, kam, jaké příkazy, přímo na míru mému Linuxu. A přitom mohl mi říct gůgli, wikiuj a je to tu milionkrát probrané - zrovna na linuxovém fóru a vůbec bych to neměl za zlé. Takže i s odsudkem fóra bych byl opatrný, že je zde zbytečné hledat pomoc. Ale musí být o ni seriozně požádáno a musí být vidět, že jsem samostatně na tom pracoval, zkusil a samozřejmě jako root doku*rvil a pak teprve žádám o pomoc, když to sám nezvládnu.

64
Hardware / Re:Data zapsana na SSD
« kdy: 14. 06. 2014, 21:19:27 »
Nejspíš by sis měl najít něco takového https://code.google.com/p/hddguardian/wiki/JMicron_SMART_attributes s podrobným vysvětlením od výrobce řadiče co jeho smart říká. Tady zrovna nic, snad pogůglíš jinde. Smartctl je takový obecný a když si vyjedu můj řadič podle tohoto výkladu, tak se dozvím o SSD víc.

65
Hardware / Re:Data zapsana na SSD
« kdy: 14. 06. 2014, 20:46:30 »
Jenže to má háček. Tato položka čítá celkové LBA zápisy a z toho se musí ručně vypočítat, kolik je zapsané dat jako takových. Takže pokud nevíš jak, je zbytečné se tím zabývat. A na co to vlastně potřebuješ? Jestlis nepřešvihl zápis a nemáš fuč standardní délku záruky?
Kdyby zobrazoval položku 180, tak tu má cenu sledovat, jestli už nebere záložní bloky.

66
O serveru Root.cz / Re:Lišta o blokování reklamy
« kdy: 10. 06. 2014, 20:17:07 »
Až se tu vyžírky navzájem rozloučíte, tak zbytek zamáčkne slzu, přestane kušovat a zapne reklamu. Tečka.

67
>High Fly Writes? Jses zdravy? Jak vis ze uzivatel disk mechanicky neovlivnuje? Tys u neho byl celou dobu? A muze se stat tak nevedomky. Otevrenim zasuvky na nabytku kde dany disk je, strcenim pri uklizeni, bouraci prace v byte;)  Clovek si ani nemusi vsimnout nebo si to spojit/
Moc šplícháš rozumem. Toto co popisuješ se mi projevuje v hodnotě G-sensor rate a to disk je pevně na stole v AiO. Ale HFW mám stále na 0. Že bych o discích něco věděl?
>Triskat hlavickou softwerari? Jako jsi normalni clovece? Pokud chces skutecne triskat hlavickou tak spust ve smartu long test a ver ze vyrobce implementoval random readtest tak ze s hlavickou uvnitr skutecne triska.
>Vem si ze jdes pres logiku disku.......prekladovou vrstvu vyrobce.<
Měl jsem na mysli vlastnoručně napsaný test, případně pokud ho nemáš upytlačený od výrobce. Tak něajak to trochu znám z výroby. Kromě toho ti prozradím malé tajemství, ale výrobce všechny tyto vrstvy překvapivě!!! umí obejít a čte z disku co chce a hlavičku dostane kam chce. :-X
Děkuji za poučení z oblasti disků. To co tu píšeš, tak to u nás ve fabrice, která vyráběla diskové paměti už před 40 lety by líp popsala i uklízečka. Kurňa, jak jsme se mohli propracovat až k diskům typu Winchester, když vůbec jsme neměli šajnu jak disky fungují? ::)
Děkuji za optání. Zdravý jsem. A jak jsi na tom ty? ;D
Co tam máš dál?

68
U Seagatu se na 1 a 7 vyignoruj. Jako jediní tam flákají všechny úspěšné i neúspěšné pokusy a opravy a vypovídací hodnota je h.....o. Srovnej u WD a ostatních. 1 a 7 je správně na 0, protože tam se to u všech mění jen když je opravdu neopravitelná krpa.
Takže u Seagatu u těchto hodnot můžeš akorát sledovat nikoliv RAW hodnoty, ale změnu těch tří Normalizovaná, Nejhorší a Prahová (přelož do angličtiny).
Tedy vidím zde Seagate zatím v okeju. ALE!!!.......máš problém tady: 189 High_Fly_Writes  je tam 10 a MUSÍ být 0 jako u ostatních výrobců. Značí to, že se hlava pohybovala mimo operační rozmezí (po našem lítá do pr***le). Způsobené  elektro(nicko)mechanickou vadou vystavování hlavy.
A ještě tady sledovat: 192 Power-Off_Retract_Count 2 toto znamená počet vypnutí nebo nouzových odstavení. Jo, nic to není, ale roste to po jednotkách jednou za uherský rok. Po roce a půl tam mám 25, takže o nic nejde.
Co s tím? V tento okamžik to na reklamaci není, to je zbytečné někam psát. Doporučuji, jestli je možnost ho dát do karantény, dát mu záhul=třískat  s hlavičkou od kraje ke kraji (to vy softwéráři dovedete) a sledovat hodnotu 189 High Fly.... jestli roste. Disk má problém s vystavováním hlaviček na stopu, což bych zahrnul do mechanických problémů typu vylágrovaný ložiska na nosiči ramínek hlav. Plotny, povrch, zápisy, realokace jsou v pořádku, takže data jsou v bezpečí, akorát se tou hlavičkou na ně trefit, že.....Ale zase mít v RAID 1, to jako v zrcadle, které má chránit před mechanickým selháním disku mechanicky pochybný disk jako už nový...Abys na to Jaromíre nedoplatil.

69
Desktop / Re:Rozdílné fonty na webu Windows / Ubuntu
« kdy: 21. 03. 2014, 15:11:21 »
Díky za návod jak na moje fonty, aby byly v /home. To přesně potřebuji abych měl všechno nasyslené v /home a nemusel cosi kamsi cpát, kde vůbec nemám co dělat. 8)

70
Desktop / Re:Rozdílné fonty na webu Windows / Ubuntu
« kdy: 21. 03. 2014, 10:24:20 »
Mno, já jsem totální linuxí lama, takže vůbec se necítím oprávněn radit. Tudíž také zjišťuji, že adresář /home/user/.fonts vůbec nemám.  Jedině je tam .fontconfig. Možná to nějak musíš dostat do cache fontů? Já jsem to udělal po woknousím způsobu jako root tou metodou co jsem ti popsal, tudíž jsem nic neinstalil, ale na férovku nakopíroval tam kam jsem ti napsal, ve FF i v systému ty fonty byly vidět, tak jsem je jen naklikal a jedu. Jistě můj postup instalace fontů musí znalce pobouřit, ale hlavně to funguje, i když jsem asi zavraždil koťátko.

71
Desktop / Re:Rozdílné fonty na webu Windows / Ubuntu
« kdy: 21. 03. 2014, 09:00:12 »
Ve woknech jsem používal na zobrazení Segoe UI z Visty v prohlížeči i v systému. Toto jsem neinstalil, ale tyto fonty nakopíroval jako root do Ubuntu sem: /usr/share/fonts/truetype/ bo tenkrát jsem neměl tušení, že existuje tady ten balíček a nevím jestli obsahuje zrovna SegoeUI a jiné wokenní fonty co potřebuji :-[
U jiných dister to asi nebude tak jednoduché touto metodou tam dostat jiné wokenní fonty.

72
Windows a jiné systémy / Re:Windows 32 bit a Linux 64 bit
« kdy: 18. 03. 2014, 15:09:33 »
Virtualizace. Zdá se, VT-x nemám a virtualizuji na http://ark.intel.com/products/49490/Intel-Atom-processor-D525-1M-Cache-1_80-GHz
Vistu a W7 32 bit dá, nepozře W8 :-))))) do virtualizace, akorát si nepamatuji jestli skrz toto nebo ještě CPU nemá cosi co nepotřebuji a W8 jo. Nakonec ty zázraky Macroshitu ani nemusím vidět a vyzkoušet.
Z dotazu vyplývá, že pokud K woknům chce Linux, tak to bude v dualbootu, což je na vyzkoušení vždy lepší pro seznámení než virtuál. Nefunkčnost s čistým 64bit linuxem vykazuje Athlon XP a níž a u Intelu bych musel gůglit co z těch starých. To jen na okraj, pokud wokna 32bit nejsou skrz starý CPU 32 bit.

73
Software / Re:Brasero nepálí audio z mp3
« kdy: 16. 03. 2014, 17:43:46 »
ja som brasero zavrhol s nejakeho dovodu ktory si uz nepamatam. od vtedy len k3b nezavisle od oknoveho prostredia ktore pouzivam.
Já kvůli nefunkčnosti multisession, tak do gnome holt šlo K3b, bo co potřebuji je stejně vyřešené jako u posledního použitelného Nero 6.6.18. (fakt tenkrát byly zadarmo použitelný jen wokna) :-X

74
Odkladiště / Re:Není škoda že optické disky mizí?
« kdy: 05. 03. 2014, 22:19:58 »

Takže netušíš o čem mluvíš, přesně to jsem očekával :)
Věcná technická argumentace z oboru by nebyla místo tvých očekávání?

75
Odkladiště / Re:Není škoda že optické disky mizí?
« kdy: 05. 03. 2014, 17:25:19 »
Poslúchajte Kefalín, a čo vy si predstavujete pod hen tým "depolarizace magnetů v HDD" ?
Takú absurdnú vec byste súdruh major nepochopili. Tolko tríd základnej školy nemáte.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7