Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - braqela

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 7
46
Odkladiště / Re:Písanie desatimi po úraze
« kdy: 21. 04. 2015, 22:21:19 »
Totiž problém je, že mozek do konce tvého života pořád ten prst má. Zkus napřed pročíst jak vlastně  funguje psaní všemi deseti http://cs.wikipedia.org/wiki/Hmatov%C3%A1_metoda_ovl%C3%A1d%C3%A1n%C3%AD_kl%C3%A1vesnice_deseti_prsty a asi nejlepší cesta bude tato, nekontrolovat psaní očima, čímž snáze překonáš naučený stereotyp v mozku aspoň pro postiženou ruku.

47
Odkladiště / Re:Útěk ze země s bitcoiny
« kdy: 20. 03. 2015, 13:59:11 »
Děcka, vy byste potřebovali vojnu v ČSLA jak prase drbání. Jinak byste věděli, že až to začne, tak musíte vlítnout do nejbližšího kšeftu, dát si mezi regálama flašku rumu na ex, pak vyběhnout ven a vyšu*kat první babu co vám padne do ruky. Toť veškerá činnost, která bude mít smysl. Pokud přežijete těch pár dní, tak nebude žádná elektrika, tudíž ani ty chujoviny okolo. Zlato vám bude na nic, protože za to nic nekoupíte (nebude co).
Oceníte osvědčený SA vz. 58/V, ruksak patron a umět ulovit potkana k jídlu a vědět, kde a jak najít nekontaminovanou vodu. Pokud neulovíte potkana, tak není od věci vědět, že člověk se dá ulovit snáz a je také jedlý.

48
Studium a uplatnění / Re:Je titul potřebný pro praxi?
« kdy: 18. 03. 2015, 13:44:50 »
Bohužel je taková doba, že každý blbec má dneska titul a hledí se na to za každého režimu. Nikdy ne na to, co umíš. To je dneska naopak na závadu.
Takže bleskem dostuduj, abys měl v záloze titul. Nic tě to nestojí, chleba to nežere a pokud to někde má být jediné kritérium, abys dostal práci, tak to budeš mít jako když najde. Dřív mohls být blbé, ale stranická knížka ti zajistila jakoukoukoliv kvalifikaci na cokoliv. Dneska je stranická knížka nahrazena tituly.

49
Software / Re:TrueCrypt oddíl - ztráta hesla?
« kdy: 18. 03. 2015, 09:58:40 »
1) disk bych napřed nechal přejet utilitou výrobce nebo jestli už má utility ve FW, tak lze spustit přes GSmartControl.
2) s rozšifrováním těch remixů Komixů zašifrovaných TC by mohla pomoci NSA ;)

50
Studium a uplatnění / Re:Deník nasraného elektrikáře
« kdy: 12. 02. 2015, 13:19:51 »

 Na cokoliv jiného je lepší a levnější mikrokontrolér.
[/quote]
To jste dneska vy mladí, samý novoty. Elektronku ničím nenahradíš.

51
Studium a uplatnění / Re:Deník nasraného elektrikáře
« kdy: 11. 02. 2015, 21:51:30 »
Naopak! Muf je naprosto čistý a nic nesjíždí. Ještě zapomněl na Booleovu algebru a De Morganův a Shanonův teorém, pak že 1+1=1 nebo 0, 0+0=1, ano- když ne, předpona kilo=1024...... Přesně toto je také můj problém, že mi nikdo neřekl proč je to takto a ne jinak, a co to dělá, abych si mohl zbastlit něco svého. Toto mě žádná škola nedala, ale až praxe. Nejlepšími učiteli v praxi byl Pokus-omyl a Počet zkušeností roste s počtem součástek.

52
Odkladiště / Re:Nové podmínky společnosti Seznam.cz
« kdy: 20. 01. 2015, 12:43:43 »
Co se vlastně řeší? Samostatné obchodní sdělení Seznamu odfiltruje poštovní klient. Koho budou zajímat nějaké odkazy někam jako reklama? Chodí mi hafo majlů, co mají připojené odstavce ve dvou jazycích o tom, pokud to není určené mě, tak to mám smazat a další litanie zavedené zákonem 89/2012, že majl nelze považovat za uzavření smlouvy a kdesi cosi. No tak tam pod tím přibyde holt pár odkazů, které také nikdo nebude číst, protože díky těmto dovětkům to každý přečte akorát k podpisu nebo konci mejlu a dál už to vůbec nevnímá.
Teď je neskpokojenost s tím, že jak POP3 sáhne na zprávu i bez mazání, tak nezůstane v Doručených a spadne do Koše. Mno a pak tu mají být zase nějaké úpravy spamového filtru, tak to bych považoval za větší zásah, když by to dopadalo jak dosud až v nedoručení pošty.

53
Distribuce / Re:Jakou distribuci používáte pro desktop?
« kdy: 02. 01. 2015, 13:07:43 »
Mandriva, Mandrake dokud nezašly na úbytě, OpenSuse mi pořád nesedí, proto přechod na Ubuntu 9, 10,12.  Pak se tak nějak Ubuntu po verzi 12 začalo ubírat nějakým divným směrem (já vím, jsou to jeho prachy), tak  abych se nemusel zásadně přeučit a měl LTS, tak přechod Mint 13,17, v Cinnamoním provedení. Teď to jistí Mint 17.1 s Cinnamon.

54
Pokud ti načalstvo dalo tyto podklady, tak výpočet provedeš způsobem bajvoko*bulharská konstanta^2. Myslím, že ti pro praktický výpočet nikdo nic rozumějšího nenabídne.
Pro orientaci bez praktického výsledku pomůže třeba toto: http://www.hp.com/pageyield/cs-CS/articles/laserJetPageYields.html?cCode=cs ale taky to mají počítané  bajvoko*bulharská konstanta^2 při 5% pokrytí. Musíš ještě vzít v úvahu, že i když netiskneš barevně, tak se toner spotřebovává a slušnější výrobce ti aspoň tvrdí, že o to je tam toneru navíc, ale kdoví jak.
To bys musel jít na kafe někam kde je mají a musel si nechat ukázat co tisknou, abys ses mohl rozhodnout.

55
O serveru Root.cz / Re:jsou zašité
« kdy: 16. 11. 2014, 18:18:32 »
A mě slečna od Svědků Bursíkových říkala, že zabij hawrana, zachráníš COBOL. A tanga neměla žádný, protože jsou neekologické a v rozporu s matkou Gaiou.

56
O serveru Root.cz / Re:jsou zašité
« kdy: 16. 11. 2014, 13:04:37 »
Viděl jsem oblečené tanga v pase řetízek a zadní šňůrka kupodivu ten samý řetízek. Ač myslím jen na jedno, tak tentokrát mě jako první napadlo jakpak je to s pohodlím při nošení a teda vidím, že nemyslím úchylně, ale prakticky, když také kolega rozebírá dvě hromádky v míse, jakpak je to asi pak s očistou řetízku??? :o

58
Hardware / Re:Disk Maxtor hlásí brzké selhání
« kdy: 07. 10. 2014, 14:23:04 »
Která položka nám to říká?


59
Hardware / Re:Disk Maxtor hlásí brzké selhání
« kdy: 07. 10. 2014, 13:50:54 »
Když má najetých 10 000 hodin, tak to už může být na některý kus disku i docela dost. Zkus stáhnout utilitu http://www.seagate.com/support/downloads/seatools/ a po záloze dat nabootuj z jiného média a přejeď volbou....už si to nepamatuji, ale udělá pouze zero fill, ale nikoliv low level format jak se do dneška traduje. Nemá smysl spouštět testy, neboť bych řekl, že to spustí stejnou utilitu ve FW disku jako linux. Ale už tyto operace půjdou.
To mi připomíná, že na disketě mám u souseda utilitu ještě na Maxtora, co ho má ale 12 let a ta disk postavila na nohy prováděním zápisů bez ztráty dat a jede 10 let bez vadných sektorů, takže si ji musím stáhnout z diskety, dokud mu ta jeho plečka jede. Ale u tebe tomu nedávám šanci. Není kam přemapovat, jedině snad, že by byly vadné sektory pospolu a možná by si disk ještě dal říct, aby se vyhl této oblasti za cenu snížení kapacity, jestli tyto modely to ještě umí.
Pokud to dáš na operační systém, z kterého Tux blinká, tak použij HD Tune a to zobrazí jak a kde máš rozložené vadné sektory. Pokud jsou pospolu, tak je řešení znovu rozdělit disk a tyto vadné sektory mít v oddílu, který se nebude používat. Ale zas je otázka, jestli u nových disků sektory fyzicky leží tak, jak se zobrazí na monitoru a dopočítal by ses čísel sektorů, kde poškozená oblast leží.
Já ti nevím Růžo....má to dneska cenu vůbec nějak řešit, plýtvat časem a silami při cenách disků a ještě si nechat hryzat za krkem kdy zdechne? Tak před 20ti lety jo, při tehdejších cenách a kupní síle. Když jde o cenu, tak ho nahradíš nějakým 500GB za 1 300,- kreditů.

60
Bazar / Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« kdy: 30. 08. 2014, 17:55:21 »
Lojzičku, už toho nech. Dal sis inzerát, tak tu neplevel. http://vsezaodvoz.cz/inzerat/8558/notebook-pro-duchodkyni

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 7