Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - braqela

Stran: 1 [2] 3 4 ... 7
16
Studium a uplatnění / Re:Nemám Facebook - pohovor
« kdy: 25. 10. 2016, 12:12:19 »
Na takové debilní otázky korektně odpovídám:
1) co je to Fejsbůk?
2) čeho litr?
3) jasně, že mám, chcete ho vidět?.... a stahuji gatě.
4) mám v papírech napsaný, že mám zákaz práce s lidmi.
5) dřív při nákupu otroka stačilo, aby měl svaly a zdravé zuby. Dnes je místo toho Fejsbůk?
Takže vhodnou odpověď vyber dle situace. Funguje to skvěle. Příští rok oslavím 25 let evidence na pracáku.

17
O serveru Root.cz / Re:Nový Root již dnes?
« kdy: 15. 10. 2016, 14:10:25 »
Protože máš  stejný mobil jako redaktoři ostatních webů.

18
Hardware / Re:Levná domácí tiskárna
« kdy: 15. 10. 2016, 12:40:37 »
Kdybys byla z Brna, mohla bys mít HP M1132 za 2 000,-. Pod Mintem 18 jela do teď.

19
Software / Re:Šifrování SSD disku
« kdy: 15. 07. 2016, 13:49:59 »
Hod mi prosim link na funkcni dekryptor samsung SSD, diky.

Zde ho máš:
https://www.nsa.gov/

20
Windows a jiné systémy / Re:Aero téma pre Windows 10
« kdy: 28. 06. 2016, 20:41:57 »
Toto by třeba nefungovalo aji na W10?
http://www.classicshell.net/

21
Server / Re:Kam umístit soukromý e-mail?
« kdy: 09. 06. 2016, 20:26:05 »
Diky za cenne rady,

vyriesil som to registraciou domeny + webhosting, dufam ze to bude dobre a spolahlive, jedine co mi vadi, je ze u cz domeny okrem mena vidiet aj adresa avsak v banke/poistovni alebo inej statnej intitucii to uz vedia..

Protonmail vyzera zaujimavo, vyuzijem (:
Můžeš se podívat aji sem:
https://runbox.com/

22
Windows a jiné systémy / Re:Rychlý přechod na Windows
« kdy: 02. 06. 2016, 21:28:40 »
Ano, civky tam byly ve funkci elektromagnetu. V jake jine funkci by tam jinak mohly byt uzitecne?

Derovacka tam mozna byla, ale jak jsem rekl, na zadnou se nepamatuju. To znamena, ze si ji bud nepamatuju nebo ze tam nebyla. Mohla take byt vykuchana, co ja vim. Je to uz drahne let.

S tou cteckou nefantaziruju. Byl to pry ceskoslovensky patent. Paska nebyla pohanena krokovym motorkem a krokovym koleckem, ale dvema lestenymi kovovymi valecky. Krome toho ve voditku pred temi valecky byl elektromagnet a kotva na pruzine, ktere tu pasku, na rozdil od krokoveho motoru, dokazaly prakticky okamzite zastavit a to i presto, ze ta paska pres to hucela dost velkou rychlosti.

Tabelator na tom stroji mi starosti nedela, byl jsem se kouknout a zadny jsem tam nenasel.
Jaryne!!! Mám o tebe starost! Tabelátor na psacím stroji opravdu nenajdeš. Co by tam dělal stroj na zpracování děrných štítků? A co popisuješ, tak to je součást magnetopáskové jednotky a nikoliv čtečky děrné pásky. Tak byla tam děrnopásková jednotka nebo magnetopásková jednotka????

23
Windows a jiné systémy / Re:Rychlý přechod na Windows
« kdy: 02. 06. 2016, 17:36:43 »
Cívky tam byly ve funkci elektromagnetů.
Děrovačka tam musela být. A s tou čtečkou taky nefantazíruj. Obojí jsme dělali také my v pobočce Jablonec nad Nisou.
No pokud jsou tam dodělaný táhla, tak se servisák vyignoroval je najustovat, aby byly klávesy ve stejné rovině. Když na to mrkneš, tak shledáš, že každá (většina, některá) táhla jsou v prostředku prohnutá. A to se právě dělá při justáži táhel klávesových pák i typových pák aby byly v rovině. Kompresor je základ, ale budeš to muset vyčistit a namazat nelepivým a nesmolovacím olejem (dříve ON2). Kdyby ses do toho dal, tak co se hýbe namaž, ale bacha na bubnovou odstředivou brzdu vozu. Doufám, že tu nebude kůže, ale snad už filc, tak by ti to mastný nebrzdilo a vůz by  ti po zmáčknutí TAB vystřelil z okna :D I když si troufnu tvrdit, že ta brzda beztak nefunguje a pro jistotu bych před zkouškou TAB vůz přidržoval rukou. Pak také budeš možná muset řešit tlumící podložku typových pák, kdyby po dopadu se odrážely a sekaly se s následující typovou pákou, také drážky v typovém segmentu budou beztak zahumusené a můžou váznout typové páky, pak kdyby ti zůstávala typová páka ve vodítku, tak toto už je justáž vyšší dívčí, včetně vyřízení typových pák a bez špéci vercajku by to nemuselo vyjít.... Ale důležité je to NESMAZATELNÉ provedení butonů kláves 8) Z toho by si dnešní výrobci měli vzít příklad.

24
Windows a jiné systémy / Re:Rychlý přechod na Windows
« kdy: 02. 06. 2016, 15:18:52 »
Ego naleštěno. Jaryne, jenom jsem chtěl vědět, co všechno jsi schopný okecat a tak jsem tě trochu potrolil. Ale soudruzi, proklik, ten je důležitý a o ten nám jde především.
>Hele, kdyz to fungovalo jako terminal, tak je snad jasne, ze byl elektricky a dokonce i elektricky rizeny. Dokonce, jestli chces, tak byl urcite i elektronicky - ne, elektronky v nem jiz nebyly, za chodu byl celkem chladny.< No on nefungoval jen jako terminál. Šlo na něm psát i klasicky se záznamem na děrnou pásku. Pak se daly pořizovat kopie v neuvěřitelné palbě 12 znaků za vteřinu. Jsem rád, že jsi jako průmyslovák odhalil, že jsme tam necpali elektronky (k mé velké lítosti). Veškerá elektronika byla diodová matice a vzadu 3 ochranné diody proti špicím z cívek.
Nikde tam nepíšu, že jsem viděl elektrický psací stroj z předválečného období. Model Noiseless byl zajímavý výrobou z mechanického hlediska a oproti běžným strojům měl podstatně sníženou hlučnost. Royalka zas není tak stará. Nejstarší psací stroje co jsem měl v ruce, tak ty ještě psaly naslepo, tj. ze spodu válce a dokonce neměly ani klasickou klávesnici, ale mechanickou podobu klikací klávesnice na obrazovce. To byla pakárna jezdit "jehlou" na natištěné klávesnici po jednotlivém písmenku a po nalezení ji mechanickám Enterem řachnout na válec. Taky betálná hokna při přeřazování nestahovat koš, ale zvedat celý vozík. To musela mít sekretářka muskle jak Arnold. Ale co vy mladí o tom víte....samý foliový klávesnice nebo matlací cosi....
Mno, jestli máš něco staršího doma, tak možná ani netušíš co doma máš za poklad.

25
Windows a jiné systémy / Re:Rychlý přechod na Windows
« kdy: 02. 06. 2016, 13:37:14 »
Jaryne, a k tomu psacímu stroji byla jako příslušenství fešná sekretářka, co uměla psát všemi deseti a vařit kafe, ty psací stroju. Podle modelu ADT tam mohl sedět elektricky řízený psací stroj Consul 254.9 nebo Consul 256. Tak bleskem odpověz, který tam byl, abys nevypadal jako počítačový ignorant s průmyslovkou.

Tak jiste, ten stroj byl elektricky. Mel jsi za to, ze tam byla predvalecna Remingtonka??? Nicmene vypadal jako dost prehistoricky psaci stroj, tusim sedivy a ani to tusim nemelo zadny traktor na nekonecny papir, musely se tam cpat stranky. Coz je jedno, protoze skola by stejne zadny pocitacovy papir nedostala. Krome toho ani nemeli poradny OS. Meli jeden nejaky mohutne primitivni a pak nejaky lepsi, ktery nesel nacist, protoze pretrhli pasku, zaloha nebyla a tu pretrzenou nekdo blbe slepil.

Prislusenstvim pak byl profesor Dopyta.
Jaryne, ten stroj nebyl jen elektrický. Byl elektricky řízený, což je zásadní rozdíl. Já nevím co vás na té průmyslovce ti středoškolští učitelé, přisvojujíc si neprávem titul profesor, naučili. Uměl i nekonečný papír, ale jednodušeji než traktor, nebo-li formulářové zařízení, které šlo také dodat na přání zákazníka. Když byl šedivý, tak to byl nejspíš Consul 254.9.
Co se týká předválečné Remingtonky, tak nevíš o čem mluvíš. Takový model Noiseless....ale já si to ego na tobě  nenaleštííííííím, když jsi takový počítačový a technický ignorant, který není schopen řádně identifikovat tak jednoduchou počítačovou periferii.

26
Windows a jiné systémy / Re:Rychlý přechod na Windows
« kdy: 02. 06. 2016, 12:06:59 »
Sakra, mel byste si koupit aspon paskovou mechaniku, aby se vam ulevilo.

Jinak my na prumce meli jedno ADT s psacim strojem a dernou paskou.
Jaryne, a k tomu psacímu stroji byla jako příslušenství fešná sekretářka, co uměla psát všemi deseti a vařit kafe, ty psací stroju. Podle modelu ADT tam mohl sedět elektricky řízený psací stroj Consul 254.9 nebo Consul 256. Tak bleskem odpověz, který tam byl, abys nevypadal jako počítačový ignorant s průmyslovkou.

27
O serveru Root.cz / Re:Nový Root již dnes?
« kdy: 14. 04. 2016, 08:25:13 »
Vzhled u diskuze pod komixem, je co? Wokna v nouzovém režimu?

28
Zpravidla to znamená, že tam žádná kultura není.
To byla také jedna firma, která tvrdě potírala mimo jiné formalizmus. Proto si její příslušníci tykali. Také to s tykáním zkusil 18 letý fógl na 60 letého spolupracovníka. Hned mu bylo vysvětleno, že si tam všichni tykají, to jo, ale vocamcáď pocamcáď a podle zásluh.

29
Ta jejich nabídka mě rozesmála.  Pracují u nás šikovní absolventi i zkušení odborníci. Ale mejlové schránky našich uživatelů hackne kdejaké dítě, na Helpdesku operátor možná umí zapnout počítač, na fóru na své uživatele dlabou, zaměstnavatel,  který ti tyká už v nabídce si s tebou vytírá arschloch už teď....
Ber to všema deseti. Taková životní zkušenost se ti bude hodit do budoucna a bude k nezaplacení.

30
O serveru Root.cz / Re:Nový Root již dnes?
« kdy: 26. 02. 2016, 20:45:15 »
Zkus ten mobil drzet nasikmo, treba je tim oblafnes.

Tebe jednou sejmu, Jardo!
:-D
Pánové, dejte mi včas vědět, u toho hci bejt :-D
...

 ;D  ;D  ;D

Až Jaryna zabijete, tak tu jeho hubu budete muset umlátit zvlášť!!!

Stran: 1 [2] 3 4 ... 7