Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Mintaka

Stran: 1 ... 7 8 [9]
121
Vývoj / Re:Od nápadu k uvedení do praxe
« kdy: 17. 06. 2013, 17:26:03 »
Re. Ivorne:

Jestli o nich přemýšlíš a dokonce si je i píšeš, tak ti na nich asi trochu záleží.
Za čas, až se něco z tvých nápadů objeví v praxi tak si řekneš "jo, tohle jsem vymyslel už dávno".

Re. Randolf:
Citace
(Dobrych) NAPADu ma kazdy, i kazda firma, plny pytel. To, co je dela hodnotnymi, je investice, kterou uz jsi do jeho rozvinuti provedl.

Díky za velmi přínosný pohled na věc. Z jiného úhlu pohledu, kdyby to bylo něco, do čeho by nemuseli příliš investovat, aby to mohli přivést na trh,  pak by to pro ně opět mělo zajímavou hodnotu.

Re. majky358:

Citace
Aj ja mám nápad, už len potrebujem niekoľko miliónov a potrebných x ľudí na jeho uskutočnenie.

Tak to jsem na tom líp. Mě by stačilo 10 minut s někým dostatečně znalým, kdo má vliv na vývoj. Aby se nad tím poctivě zamyslel a řekl buď 
"to už je patentované, a najdeš to tady...",
nebo
"nepříjde mi to tak užitečné, protože...",
nejlépe však
"to vypadá zajímavě a není to složité, zkusíme na to udělat prototyp".

122
Vývoj / Re:Od nápadu k uvedení do praxe
« kdy: 17. 06. 2013, 11:24:55 »
Re. Mirek Prýmek:

V tomto případě není problém udělat a popis/ukázku/simulaci a zveřejnit ji.

Jako problém vidím:
- ověřit že někdo už něco takového nemá patentované
- dostat to k lidem kteří ve velkých firmách rozhodují o vývoji
- pokud se to prosadí a té firmě to pomůže získat zase trochu navrch v konkurenčním boji, dostat rozumnou odměnu

Re. spraxi:

Celý svět je lemován lidmi, kteří říkají, že to, nebo ono nejde. Beru to jako jejich pohled na věc. Já raději říkám, že možné je všechno, co si jen dokážeme představit. Někdo hledá překážky a nachází je, někdo hledá řešení a také je nachází.

Tak ať se nám daří :)


123
Vývoj / Re:Od nápadu k uvedení do praxe
« kdy: 17. 06. 2013, 03:21:01 »
Re. PotatoJesus

Lecos by se dalo vymyslet pro ovládání jednou rukou. Co třeba touchpad na zadní straně, abys ho mohl jednou rukou držet a zároveň šmejdit ukazováčkem vespod. Nebo se ti třeba začne víc prosazovat technologie, podle které se kurzur posouvá tam, podle pohybu očí a kurzor půjde tam, kam se díváš.

Můj "NÁPAD" který mě vyprovokoval to tu řešit nepotřebuje tak velké úpravy HW. Víceméně by vystačil s úpravou SW, ale s ovládáním jednou rukou by také mohl pomoci.

Re. Lenin POWER!:

Kdysi jsem si kreslil různé vynálezy do hoodně tlustého sešitu. To bylo někdy kolem roku 1985 a první z nich bylo něco jako helma na virtuální realitu, počítač co to řídil byl připnutý k opasku a měl velikost cca krabičky od cigaret. Přemýšlet o těhle hračkách mě vždycky bavilo. Možná proto mám na ty dnešní hračky a na jejich ovládání, tak velké nároky.

Klidně si párkrát za století ze sebe udělám klauna, který má v hlavě nápad. Nemyslím, že je geniální, nemyslím, že to nějak dramaticky změní svět, neříkám "kdybych měl peníze". Vzpomeň si na svět bez numerické klávesnice, kolečka myši, T9 slovník, prostě šikovné nápady, které se staly užitečnou a běžně používanou věcí. Do téhle kategorie mířím. Prostě taková normální lidská chuť prosadit zajímavý nápad.

124
Vývoj / Re:Od nápadu k uvedení do praxe
« kdy: 17. 06. 2013, 00:38:55 »
Ups, poslední Re. mělo být na studenta, ne na JardaP. Toho nechávám v bohulibém bádání.

125
Vývoj / Re:Od nápadu k uvedení do praxe
« kdy: 17. 06. 2013, 00:36:27 »
Re.  JardaP:

Simulace nebo popis by podle mě byla k pochopení úplně dostačující. Vysvětlit to, je tak na 2 minuty.

I když udělám simulaci nebo popis, který to vysvětlí, stále budu před hlavním problémem:

Jak svůj nápad dostat k lidem, kteří té oblasti velmi dobře rozumí, v rámci možností objektivně můj nápad zhodnotí, v případě, že to bude opravdu dobré, budou schopni prosadit realizaci, a přitom mě z toho nevyšachují.126
Vývoj / Re:Propast mezi nápadem a uvedením do praxe.
« kdy: 16. 06. 2013, 22:17:23 »
Re. JardaP .

Citace
mobilni telefon s integrovanym holicim strojkem

Dobrý nápad, ale ten už existuje. Ale nevěš hlavu. možná něco s depilátorem.
http://www.google.cz/search?q=mobil%20phone%20shaver&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.47883778,d.ZWU&biw=1841&bih=877&hl=cs&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=BB2-UaP6NIqTtQalgIFw

127
Vývoj / Re:Propast mezi nápadem a uvedením do praxe.
« kdy: 16. 06. 2013, 22:12:40 »
Re. smonty:
Student momentálně nejsem, dvě vysoké školy už mám úspěšně za sebou. Od poloviny devadesátých let minulého tisíciletí se potloukám kolem mašinek s mikroprocesory, takže studium/zkoušení/testování/hledání/... mě nejspíš bude provázet až do smrti.

Re. Ivorne:
Citace
Obávám se, že dnes se něco jako 'nápad' nedá moc zpeněžit. Žádná velká firma od tebe nápad nekoupí, když se jim bude líbit, tak ho prostě použije.
V zajímavém kontrastu k tvému pohledu na věc jsou pak tahanice mezi firmami o milióny dolarů kvůli zneužití té které prkotiny.
Jedno nevylučuje druhé.

Citace
Myslím si, že ten nápad tu můžeš klidně vykecat. Pravděpodobně tím nikoho nenadchneš (prostě ty za tím vidíš víc, než si dokážou ostatní představit jen z tvého popisu).

Přijít s tím ven se rovná možnosti, předat to nějakému Open Source projektu, například Firefox OS. Možná to tak nakonec dopadne, a možná to ani tam nikoho dost nenadchne. Pak to třeba za 10 let někdo vymyslí znovu, někdo blíž vývojářům a s velkou slávou to uvede na trh.

Citace
Kdybys to chtěl realizovat, tak budeš muset strávit pekelně času jen promýšlením a plánováním všech detailů. Bez znalosti těch detailů tě nikdo nevykrade.

S programováním GUI aplikací mám pár zkušeností (Delphi, Java Swing, Python Tkinter, Glade, GTK). V kódu windows managera jsem zatím neměl tu čest se povrtávat. S detaily by to nemuselo být až tak tragické. Pro tým sehraných specialistů, na pár týdnů :) Možná by překvapili a spíchli by to za pár dní.

Re. Atlantis
Citace
Já si taky dokážu představit, jak by se mi s mobilem pracvalo 100x líp a nechápu, proč se používá tady ten způsob...
Vítej na palubě. A teď si představ, že bys to opravdu chtěl změnit. Od slov bys musel přejít k nějakým činům. A sem míří můj hlavní dotaz. Co se dá dělat, aby se můj nápad prosadil a pokud se opravdu prosadí, abych z toho něco měl.

Citace
Možná by to třeba pár geekům vyhovovalo, ale masa lidí chce jen něco stupidního jak je teď.
Můj pohled: Masa používá to, co jim ti geekové na zprávných místech (a patřičně zkrocení) připravili. Samozřejmě že jednoduchost je velmi ceněné zboží.

Citace
Ale musíš to taky brát z toho pohledu "když by to bylo dobrý, tak by na to přišel už někdo předemnou, nejsem tak jedinečnej..."
Každý nápad měl někdo poprvé. Vlastně by mě překvapilo, kdyby ten můj nápad opravdu ještě nikoho nenapadnul. To nic nemění  na tom, že každý z nás je velmi jedinečný.

Re. Martin
Citace
Obcas sem zavitam a vzdy kukam jak puk, su tu ludia co maju tooolko casu. Ked to chces robit, tak si kodni prototyp, zozen investora a netliachaj. FAIL.

Jak snadné Watsone :)
Třeba i na to dojde, byť, navzdory tomu, že ti příjde kolik mám času, já pociťuji času nedostatek. Raději však věnuji čas prozkoumáním terénu a zamyšlení se nad možnými cestami, než abych bosý bezhlavě běžel křovím hledat investora.
Také mě v tom běžení za investorem trochu zneklidňuje, že by jím nejspíš měl být někdo, kdo dělá OS pro smartphony.


Nicméně můžeme se zkusit přepnout o úroveň výš. Zkusit ten můj případ zobecnit.

Mám nápad, který si myslím, že by se měl dostat k lidem, kteří o takových věcech rozhodují. Očekávám, že tihle lidé budou mít mnohem hlubší vhled do problematiky než já, že budou schopni posoudit, zda je to nápad užitečný, zda je to nápad dostatečně nový a zda je hoden toho, aby rozhodli, že se uvede do praxe. Pokud se tak stane, rád bych z toho něco měl.
Kdybych z toho nic mít nechtěl, pak by to bylo snadné a mohl bych vesele zveřejňovat.

Co mohu udělat já, je že svůj nápad popíšu, případně k němu udělám animaci/simulaci s ukázkou.

Jak se ale dostat k těm správným lidem, kteří mají dostatečný přehled a vliv na vývoj, a zároveň mě nebudou chtít obejít?

128
Vývoj / Re:Propast mezi nápadem a uvedením do praxe.
« kdy: 16. 06. 2013, 21:01:37 »
Díky za reakce

Re. Lenin
Tak tenhle postup už jsem aplikoval v životě mockrát :) Nedává to moc povzbudivé výsledky.
Například mi to umožňuje se pochlubit pár známým, že tohle, co se s velkou pompou začíná dostávat na trh jsem řešil před 10 lety.
Nebo si po 15 letech říkám, kde se ta technologie zasekla, proč to ještě není na trhu?
Jaké to třeba bylo před 10 lety, když jsem scháněl DualSIM telefon, tak aby obě SIM byly aktivní a dalo se na ně dovolat... Tehdy tragédie. Dnes vcelku běžná věc.
Právě proto, že si nemyslím, že by to stálo za nic se mi nechce nechat to plavat.
Připouštím však, že v tomto konkrétním případě, může být tvá rada, ta nejlepší.

Re. student:
Prototyp. V mém případě by šlo udělat simulaci na PC, nebo popsat princip dokumentem s nákresy. Základní princip je velmi snadné popsat (i v tom je krása).
Žádný smartphone ani tablet nevlastním, byť jsem jich vyzkoušel celou řadu. Prozatím si udržuji odstup. Často jsou to pěkné mašinky, ale mé nároky na ně jsou vyšší, než co se dá sehnat. Možná, že právě ten odstup mi dává víc prostoru najít něco nového. Mimochodem, když v roce 1985 Alan Key pracoval na základech GUI, spolupracoval přitom s malými dětmi, které neměly žádné bariery vybudované předchozím používáním.

Re. RDa:
Můj nápad je spíše z oblasti ovládání hlavního správce oken než ovládání jedné aplikace, i když v případě, že by ta aplikace měla mnoho grafických dat k zobrazení mezi kterými by potřebovala snadno přepínat, mohla by to využít.

Re. Potencionalni investor by rad neco unikatni, co by slo patentovat:
Skvělá nabídka, jaká je šance mít z toho finanční prospěch, nebo alespoň získat ocenění, které by mi pomohlo se dál prosadit?
Neriskuji příliš, když ten nápad, bez záruk, svěřím někomu dalšímu?

PS: A na závěr připomenu nejistotu, zda mezi těmi milióny patentů už někde neleží něco podobného.

129
Vývoj / Od nápadu k uvedení do praxe
« kdy: 16. 06. 2013, 19:55:34 »
Dobrý den

Možná se s podobnou situací setkala většina z vás.
Potichu a bez velkých fanfár se v mé mysli usídlil NÁPAD.
Nejdříve to byla jen taková zajímavá myšlenka a po čase, kdy jsem jí věnoval pozornost se odkryla v mnohem větší kráse.

Tenhle ten NÁPAD se týká nového způsobu ovládání smartphonů a podobných elektronických pomocníků do ruky.
Něco co by mohlo přinést výrazné usnadnění ovládání a třeba i způsobit malou revoluci v tomhle segmentu.

Jenže, co teď?
Kdyby byla má rodina dostatečně finančně zajištěna, bez obav bych se o tento nápad podělil s nějakým Open Source projektem a pokud by zaujal také vývojáře a uživatele, s radostí bych sledoval, jak se šíří světem.
Řešit patent nebo snad průmyslový vzor, na to opravdu nemám finance ani zkušenosti. Nehledě k tomu, že s tou džunglí, která v této oblasti panuje je docela možné, že už s podobným nápadem někdo přišel a leží někde v šuplíku.
Hledat nějakou kontaktní osobu z vývojového centra Google / Samsungu / Nokie?  Mají vůbec prostor a chuť poslouchat někoho z ulice? Nerodí se podobných nápadů každý den tolik, že už jim vůbec nevěnují pozornost?
Co když se jim přeci ten můj NÁPAD zalíbí, ale vykašlou se na mě a udělají si to po svém.

Máte někdo radu, jak v takovém případě postupovat dál?
Díky

Stran: 1 ... 7 8 [9]